• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jak být cool ;)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Tak teď mě dost lidí docela pobavilo. Ferda, mluvíš tu o úctě k českému jazyku, a přitom nepochopíš tuhle ironii. Tohle téma je spíš výsměch těm, kteří se snaží být "cool", resp. nemají ponětí, co je to gramatika atd.
Takže bych se rád omluvil těm, kteří nepobrali příliš chápavosti a hrozně se jich to dotklo, ikdyž jak jsme se přesvědčili, tak i ti si s gramatikou příliš nerozumí ^^

já to pochopil, jenže každý by měl nést zodpovědnost za své činy, takže i podobná ironie týkající se ožehavého problému a to negramatičnosti národa, ona ironie problém ještě více prohlubuje ... páč, podobný návrh má na triku dalších několik desítek teenagerů, kteří mohli být na vážkách, jestli se nenaučit konečně psát a nyní? Budou na to své prasopsaní ješt hrdí ... takže se omlouvám, nemůžu se s Vámi smát, spíš je mi z podobných článků smutno :(
 

DeletedUser4584

Guest
Čafko!!!:D:D
Byla to jasná ironie a mě se líbila. A co se týká gramatičnosti národa: Víš co??? Napiš do návody, taktiky, strategie nějakou lekci českého jazyka, co a jak psát...:p
 

DeletedUser2027

Guest
já to pochopil, jenže každý by měl nést zodpovědnost za své činy, takže i podobná ironie týkající se ožehavého problému a to negramatičnosti národa, ona ironie problém ještě více prohlubuje ... páč, podobný návrh má na triku dalších několik desítek teenagerů, kteří mohli být na vážkách, jestli se nenaučit konečně psát a nyní? Budou na to své prasopsaní ješt hrdí ... takže se omlouvám, nemůžu se s Vámi smát, spíš je mi z podobných článků smutno :(
To tvoje "páč" je cool :D Asi ho tam ještě přihodim.
 

DeletedUser

Guest
já to pochopil, jenže každý by měl nést zodpovědnost za své činy, takže i podobná ironie týkající se ožehavého problému a to negramatičnosti národa, ona ironie problém ještě více prohlubuje ... páč, podobný návrh má na triku dalších několik desítek teenagerů, kteří mohli být na vážkách, jestli se nenaučit konečně psát a nyní? Budou na to své prasopsaní ješt hrdí ... takže se omlouvám, nemůžu se s Vámi smát, spíš je mi z podobných článků smutno :(
jo a Páč je nespisovné a to tví Vámi se už s velkým v dávno nepíše
 

DeletedUser4584

Guest
Hmm... Pravda je, že Vámi s velkým V se píše pouze tehdy, oslovuji-li člověka smostatného, kterému vykám, nikoliv celek, páč tam se používá malé v. Je to stejné jako u Ti. No a že se to nepoužívá: Já to například používám a Ti s malým t píšu pouze lidem, kteří mi přijdou neschopní nebo jinak "opovržliví"...
 

DeletedUser

Guest
Skvělé, přednáška o jazyce češkém.:D
Velké V a T v přídavných jménech se píše v dopisech (možná i v e-mailu).
 

DeletedUser937

Guest
Milý neználci,
není to tak dlouho, co jsem skládal státní zkoušku z korespondence a velké V je v oficiálních dopisech, mailech atd. jedno ze základních pravidel. Velké V se píše i tehdy, kdy se oslovuje celek, např. Dovoluji si Váš kmen pozvat...
 

DeletedUser4584

Guest
Ano Váš kmen pozvat. Ale to píšeš přece tomu určitému člověku a ten kmen mu tím přivlastníš.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru