• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jarmark u dubu

DeletedUser33829

Guest
Tak takhle to je.:shock Nazvou si to bylinkové dny, a pak si tam vyměňují semínka konopí a rudořevu, poslouchají semináře jak se o to starat a jako bonus dostanou recept na výrobu kokainu.:mocking

Keltille, Ty jsi fakt kus lolka, na tom plakátu je napsané „Dům Pastelka“, to je příspěvková organizace, na gymnáziu jsme pro ně dělali charitu, dodnes mám od nich zadarmo tričko, sice nápis sepraný, ale přečíst se ještě dá.:p
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luki28n

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
32
Taky jsme měli tento pátek bylinkový den, byli jsme se školou na přednášce o tom, jak se nestát závislý na marihuaně. Popřípadě, jak se zbavit závisloti. Nejvíc mě dostal jeden borec, co tam došel v tričku s marihuanovým listem a nápisem Keep calm and smoke weed :D

Ještě jedna otázka mimo téma: Všicni víme že velikost světů se zmenšuje. Ale na co jsem přišel, že až do světa 28 to bylo v pohodě ale od s.29 začal být počet vesnic cca. poloviční.. Co se v té době stalo za věc? Na s.29 jsem byl nemám pocit, že bych tam nějak odháněl hráče od hraní DK :D
 

DeletedUser33829

Guest
Technicky zato vzato je to list konopí a pokud je mi známo, i když s tím nemám žádné zkušenosti, tak se marihuana vyrábí pouze ze samičích rostlin a to z květenství, ne z listů.;) Takže marihuanový list je perpetuum mobile. Asi Tě toho moc nenaučili.:D Triček s takovou tématikou je dnes hodně, oproti třeba tabáku, pavouk123 měl s takovou tématikou také tričko na srazu v Kladně a tam to někdo hulil venku, když byla ohnivá show.:blush Nevím jestli jsem tu to už psal, ale co mě dostalo bylo, když jsem viděl, jak konopí ve skleníku pěstovala zubařka a ty rostliny také smrdí, nebo korektněji napsáno vydávají svůj specifický pach a šlo to cítit k nám na zahradu.

[SPOIL]Ty vaše bylinkové dny bych zatrhl, není to nic jiného, než jen plýtvání peněz daňových poplatníků. Vloni byla v televizi lékařka z ministerstva zdravotnictví a dozvěděl jsem se, že už i ve školkách jim stát zařizuje programy o nebezpečnosti drog. Navrhl bych, aby stát do toho nacpal ještě více peněz, politici se na tom zviditelní a nic se nezmění, tedy jedině to, aby se příště do toho vrazilo ještě více peněz, rodiče to uklidnilo, organizace na tom přilepené a lidé na tom vydělají ještě více a děti se rozjedou ještě více v užívání. Bývalý gambler si vydělá nějakou kačku na tom, jak poví dětem, že měl v kapse 5 Kč a vyhrál na jedno zatočení 120 Kč, a tak začalo jeho gamblerství... jediné co mě kdy zaujalo bylo, když bývalý narkoman vzpomínal, že když byl v léčebně, tak tam byly zdravotní sestřičky stejně staré jako pacienti, a pak se řada z nich musela vdát s pacientem. Tetky z Hoštic by už trefil šlak... Polovinu žáků to nezajímá a druhá si stejně myslí svoje. Velký akční plán OSN z konce devadesátých let totálně selhal, naprosté fiasko, situace je ještě horší, jak tenkrát, plán křesťanů a emancipovaných žen před sto lety na vymýcení alkoholu to samé, a tak je potřeba zničit tabák, nestačím se divit, jak např. MUDr. Králíková, ale i jiní si fakt myslí, že tabák vymýtí a kouřit se nebude a je to nenormální, učitelé říkali, že žvýkání je nenormální, zakážou žvýkačky...

U nás v novinách jsem četl, jak měli letos děti projektový den na základní škole o tom jak škodí energetické nápoje, a pak další článek o projektu, jak se chovat v restauraci a vítězná třída dostala za odměnu pizzu. Takhle škodit zdraví dětí, měli jim dát mandarinky... ale ty by potom házely před školou po sobě, učitel musí být i pragmatik. Jediné co mě potěšilo je to, že mají od letošního školního roku na obědě výběr z více jídel, tedy toto trvalo, když už jsem to navrhoval na školní radě, tak před 15 lety a nebyl jsem první.[/SPOIL]

Velikost klesání světů není lineární a mohlo v tom roli hrát více faktorů, hodně mrňavý byl svět 23, který vyhráli -UwH-, máš tu teď cinc-gac-gug... ale tam za to si mohlo Inno samo, protože krátce na to spustilo, dnes nechvalně zapsaný, svět 24, který byl spuštěn společně s aktualizací 8.0.
 

DeletedUser36641

Guest
Určitě jsi Shedde pochopil, že jsem můj komentář myslel ze srandy. :)

Nicméně s Tebou souhlasím, tyto programy jsou absolutně k ničemu, sám vím, že mě obtěžovalo tam chodit, protože samozřejmě jsem vychován slušnou rodinou, kde mi od mala tloukli do hlavy, že je kouření, alkohol a drogy škodlivé a tak to nedělám. Neříkám, že si občas nedám pivo, nebo deset. :D Neříkám, že jsem nezkusil trávu a cigarety, ale nevzalo mě to na tolik abych si denně kupoval krabičku a vyhulil 10g. Někdo je jiný, někdo se toho chytne, nicméně to, že si půjde kdokoliv sednout na 2 hodiny do přednášečky a poslouchat nějakého opelichaného páprdu jak mluví o drogách jak jsou škodlivé (a mnohdy je sám ani nezkusil :D ) tak to nikoho nezmění na to, aby byl jako beránek. Někoho to chytne, někoho ne, ale hlavní bod je od mala, pokud bude mít děcko (jako já) vhodné a svědomité rodiče, pak jej vychovají k obrazu svému a i tak aby žil co nejlépe a zbytečně si nekazil zdraví. Pokud rodiče na dítě budou kašlat tak se vychová samo, ale stát na tom ani v jednom případě nic nezmění. Vše záleží na jedinci a na tom jak se ke svému zdraví bude chovat on sám.


Což se týče malých světů - je to škoda, že jsou malé, rád bych si zahrál zase svět velikosti s1, ale sám vím, že by mě třeba po 2-3 letech přestal bavit, ale kdo ví. :pardonMenší světy jsou fajn, a když jsou rychlosti 1,5 a vyšší je to asi nejlepší, jelikož je rychle dohraný a pak u něj hráči netráví až tak moc času (bráno z dlouhodobého hlediska, ne z denního - samozřejmě jsem přilepený na s44 od rána do večera :D ).
 

DeletedUser33829

Guest
Já jsem pochopil, že jsi to myslel legračně, mně je jedno, že to byl vtip, mě zaujala ta asociace, taková by mě nenapadla.
To co jsi napsal teď je ještě zajímavější. Asi pro mnohé co jsi napsal to zní pěkně, ale já k tomu mám výhrady.:blush

[SPOIL]Tu problematiku, jestli tu chceš psát to či ono, tak si to rozděl do tří základních okruhů - návykovost (závislost), škodlivost, (negativní) dopad na jedince a jeho okolí (společnost). Můžeš si do těchto skupin zařadit i spoustu dalších věcí a ne jen věcí, kromě drog.
To co jsi napsal o výchově, tak v tom nemáš úplnou pravdu. Člověk vedle společnosti a výchovy je ovlivněn i genetickou výbavou. Jaký má genetika vliv na chování člověka to dnes nikdo neví, pamatuji si, že v sociologii mluvil učitel dokonce o dvou třetinách a na výchovu, že připadá jen jedna třetina. Ale to je úplně irelevantní, protože to nikdo spolehlivě neví a každý si plácne jiné číslo, tady ale podle této teorie by to znamenalo, že výchova dítěte ať je jakákoli, tak vlastně toho moc nezmění.
Nevím proč by o drogách nemohl přednášet někdo kdo s nimi nemá zkušenosti jako uživatel, třeba může mít jiné, ten kec v závorce co jsi napsal je nesmysl, kterým se řada mladých lidí, kteří to chtějí právě jen vyzkoušet akorát alibisticky zaštiťuje, právě díky dnešní době, kdy rodiče a třeba učitelé s tím nemají zkušenosti, což na Západě by s tím dnes už nepochodili... Směrem do budoucnosti, si pak myslíš, když píšeš o výchově, pak rodič po vlastních zkušenostech nabude větší váhu před dítětem, když ho bude varovat? Viděl bych to přesně naopak... Adama a Evu vyhnalo z ráje jedno jablko... Každý soudce by měl být bývalý vězeň, vraha by měl soudit jen vrah... Je to hloupost, obdobná tomu, když mi kamarád řekl, že kdo nehulí, nic nedělá, kdo hulí, přemýšlí o životě, tak jsem se ho zeptal kdo mu to nakecal, řekl jednoho člověka, kterého znám také, tak jsem mu řekl ať mu vyřídí, že citát zní, kdo nekouří, nic nedělá, kdo kouří, přemýšlí o životě, vztahuje se k tabáku a ne marihuaně a je od Goethe, ať si vymyslí o marihuaně jiný citát a nevykrádá údajně nejchytřejšího člověka, který kdy žil. Dokonce jsem ten citát před lety četl i na jedněch erotických stránkách. S manipulací citátů se dá setkat i tady na DK, zrovna před chvílí i na s47, ale to už jsem mimo téma.
Stát vychovává ať se Ti to líbí, nebo ne, i dospělé lidi, někdy se mu to daří, jindy ne, říká se tomu sociální inženýrství, samotný termín je chápán pejorativně. Pamatuji dobu, kdy se všechen odpad házel do jedné popelnice a doma jsme měli jeden koš, dnes máš popelnice barevně rozlišené a doma máme čtyři koše. Dříve se odpad netřídil, pak papír do škol na sběry a dnes nám kontejnerů přibývá. Přibyli pejskaři co uklízí po svých psech exkrementy, kde k tomu pomohly obce s instalací sáčků. Přibylo lidí vyznávající zdravý životní styl, přibylo i vegetariánů. Někteří kuřáci přestali kouřit doma, kdysi jsem četl, jak se tím na internetu jeden člověk chlubil, že už nekouří doma, jen na balkóně, tak jsem si říkal, že to podělal, militantní nekuřáci se do něho obují a stačilo pokračovat v diskuzi a má hypotéza se naplnila. Jak se dívat na homosexuály. Jak se dívat na Romy. Příkladů se dá uvádět spousta a všechno toto je výchova státem, někde nepřímo podporovaná státem, jinde přímo. Ať to stát říká ve školách, ale stačí od učitele v rámci nějakého předmětu a případně ať pustí nějaký dokument, než když se na to nabalí neziskové organizace...
Souhlasím s Tebou v tom, že vše záleží na jedinci, obzvláště v době, kdy tady toto je důsledkem toho, že stát si neumí vymoci dodržování zákonů a nikdo nikomu v tom nezabrání. Člověk ať je jakkoli ovlivněn výchovou, životní zkušeností a genetikou, tak také má vlastní rozum, vlastní svobodnou vůli, vlastní rozhodování a vlastní zodpovědnost. A neplatí to jen ke zdraví, i zde hraje a to nemalou úlohu dědičný předpoklad, dnes se stalo módní, že si za zdraví může každý podle toho jak žije, doktoři nejraději dnes hodí všechno na pacienta, že si může za to sám, že je nezodpovědný, argumentace nezodpovědností jedince je dnes též v módě a neplatí to jen ve zdravotnictví, kde se s tím hodně operuje, hlavně jakmile jde o náklady na léčbu a kdo je má platit. Někdo se nedožije vysokého věku, i kdyby takříkajíc seděl celý život doma na zadku, resp. si uchovával jen určitou fyzickou i duševní aktivitu, aby nezakrněl a dělal jen to co je takříkajíc zdravé, tak mu to prostě nepomůže. Na což mě napadá, že když se dnes rodí děti v pozdějším věku matek a přibývá ze zkumavek, tak říkají, že děti jsou více nemocné... jsou to zajímavé myšlenky i další a na dlouhé debaty.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru