• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jarmark u dubu

DeletedUser33829

Guest
Ahojte, obzvláště příznivci delších textů co ještě nezapomněli číst.;)

Léto doznívá, to školní již skončilo, to astronomické brzičko skončí. Tak jak pak jste si jej užili?

Včera jsem se skoro po čtvrt roce podíval z toho našeho vidlákova do velkoměsta. Super zážitky. Ve dvě hodiny odpoledne kolik lidí člověk potká opilých v parku velkého města a dalších tzv. pochybných existencí a lidí vyhoštěných na okraj společnosti, prý společnosti blahobytu a konzumu, a tak jsem lovil v paměti, že i když nepamatuji hrůzovládu zločinecké KSČ, tak ani v době svobody a demokracie člověk nepotkával v parku takové lidi, rozhodně ne v takovou dobu a v takovém množství, jejich armáda se neustále jak vidno rozrůstá. Tak jsem si po hodině sledování a přemítání pro sebe v duchu v parku zašel do výspy kapitalistického ráje - obchodního centra - a zpozoroval jsem nějakou kreativní soutěž mezi obchody, jenž se předhánějí v tom, který má na dveřích více samolepek s přeškrtnutým symbolem. Na jednom měli dokonce 8 a já si hned uvědomil, jak ta naše sámoška na vidlákově je sto let za opicemi, když nemá ani jednu samolepku, která by něco zakazovala. V hypermarketu měli ve slevě indonéské nudle, přečetl jsem si návod, nechť čtenář odpustí, že větu si nepamatuji doslovně, ale bylo tam napsáno „Pozor, po vyndání z mikrovlnné trouby jsou nudle HORKÉ.“ Slovo horké napsáno ještě k tomu kapitálkami. První co mi blesklo hlavou byly různé texty a videa z USA smějící se jejich intelektu z doby před 10 lety a v tento moment jsem si uvědomil, že tahle americká ctnost, které jsme se hloupě smáli je už tady a teď, avšak neklesaje na mysli jsem si poznačil do hlavy, že až se potkám se svými největšími kamarády (Jeanem-Claudem Junckerem a Martinem Schulzem), tak jim navrhnu, aby EK vypracovala a EP schválil novou hygienickou normu, ve které přikáže rozepsat co se stane, když se člověk dotkne horkého předmětu a nejlépe podle přísloví, že jeden obrázek vystačí za tisíc slov, rovnou přikázat tisknout na obal takové komodity obrázek popáleniny. Ani jsem netušil, že za pár desítek minut při odejíti z obchodu a procházení okolo trafiky zřím ve výkladní skříňky obal tabáku s obrázkem varujícím před důsledky kouření a odkaz na internetovou stránku „kouření zabíjí“ (raději nechci dávat přesný odkaz). Tak hleďme, už neplatí, že kouření může zabíjet (pravda u nás to bylo mírné, v řadě jazykových mutací to bylo bez slova „může“), ale teď už rovnou zabíjí. Když jsem, až jsem byl doma, se podíval na dotyčnou stránku a uviděl čerstvou profesorku Králíkovou, tak mě napadlo, že by se mělo založit více stránek co všechno zabíjí a mohla by tam všude figurovat a to všechno placeno z našich daní. No nic, za chvíli se mohu těšit na tyto obrázky i u nás na vidlákově, někteří už plánují, že budou hrát pexeso, jen jsem původně myslel, že budou ty obrázky větší, ale neuvědomil jsem si, že ty obaly jsou celkem malé a na internetu byly zvětšené.

Také jsem si uvědomil jak mi na vidlákově schází všudepřítomná reklama v podobě billboardů, díky nim jsem si mohl uvědomit, že se blíží volby. Hesla typu „Nová krev pro kraj“ nebo „Nižší odvody, vyšší platy“ mě fakt dostala. Ale nač se stresovat, stejně tyto volby nejsou nejdůležitější a s přehledem zvítězí pro unijní a americké síly. Takže v klidu.;)

No nic, měl jsem hlad, musíte uznat, obzvláště vy z měst, že projít nákupní středisko je po fyzické stránce namáhavé a v mém případě i po psychické, tak jsem se musel někam jít najíst či jak mi na valašských kopanicách říkáme pojest. Od McDonald's a KFC jsem dal raději ruce pryč poté co nedávno prasklo, že tajná přísada kuřecích křidýlek se ukrývá v glutamátu sodném, což je neurotoxin, který ničí mozkové buňky a přeci jenom já už mám těch mozkových buněk málo, takže nemohu či spíše nechci riskovat další jejich ztrátu, a tak jsem dal přednost typické restauraci, kde nezakázali kouřit, abych využil svoje právo, ale přiznávám, že to není žádné lidské právo, ale čistě sobecké právo - mám právo jíst v zakouřeném prostředí - jako za starých časů, kdy jsem chodil do hospody s dědou. Ale plně si uvědomuji, že je potřeba tento kulturní fenomén zničit a rozprášit. Je potřeba chránit nekuřáky, sám jsem se do tohoto spolku zařadil na devět dní, byla to taková muka, že jsem rád, že jsme zpátky v klubu kuřáků, mohl jsem tak poznat na vlastní kůži, že nekuřák je tvor labilní, který není schopen se svéprávně rozhodovat a potřebuje vodící ručičku, jako malé dítě rodiče, tak on ručičku státu, EU a WHO.

Léto jsem si užil - jak již tradičně - v práci, přičemž jsem opětovně navýšil svůj odpracovaný časový fond, od kolegů jsem za to dostal - asi pochvalné - označení, že jsem ženský pohlavní orgán. Jak už jsem před létem předestřel, že nadnárodní korporaci, největší na světě ve svém oboru, již nestačil po deseti letech import Slováků, ale přivezli Maďary, Ukrajince, Rumuny, Bulhary... no prostě elitu Evropy. Prý je potřebují, a tak když za jejich následky řádění v obci není firma zodpovědná, tak mě aspoň hřeje, že to zaplatí ze svých daních členové DK Týmu. Solidarita přece na prvním místě.;)
Musím se ovšem kajícně přiznat, že v této zkoušce, a upřímně věřím, že teprve první a přijdou další a náročnější, jsem neuspěl. Kaji se, kaji a přiznávám, že jsem homofob, xenofob, rasista a fašista a všichni byste se mě měli bát. Neprojevil jsem dostatečné nadšení pro naši novou multikulturní Evropu a dostatečnou toleranci. Já naprostý hlupák si myslel, že negramotnost v Evropě neexistuje, a jen díky tomuto obohacení z Evropy jsem zjistil, že i v Evropě jsou lidé negramotní (což je další důvod proč dát na nudle obrázek a ne text, že po vytažení z mikrovlnné trouby jsou horké). Na základě jejich obohacení firemních hodnot a morálky jsem vypracoval plán, který navrhnu kamarádovi Jean-Cleaude Junckerovi a věřím, že jej schválí a bude importován i do našeho zákoníku práce:
1. Mám právo chodit do práce opilý na mol
2. Mám právo (v důsledku opilosti) poblít zem
3. Mám právo usnout u stroje
4. Mám právo neuklízet nepořádek, který způsobím
5. Mám právo na šatně kouřit
6. Mám právo močit do sprchy
7. Mám právo pokálet toaletní mísu a neuklízet ji a mám právo močit do toalety místo pisoáru a nezvedat prkénko
8. Mám právo si vozit palety kam se mi momentálně zachce a ne tam kam je mám vozit
9. Mám právo si počítat jak se mi zachce, neboť matematika není univerzální věda - za tento objev doufám, že dostanu na konci roku Nobelovu cenu, jinak ať si mě švédská vláda nepřeje a zažaluji ji k Haagskému tribunálu
10. Mám právo chodit se vši do potravinářského podniku
11. Mám právo vydělávat a nedělat nebo-li jak řekl jeden Slovák vloni, my sme prišli zarobiť a nie robiť

Nedělám si srandu, tohle všechno se stalo, pořád mi nedošlo v čem jsou vlastně přínosem, stejně většina dlouho nevydrží, nevím jestli je vyhazují nebo odcházejí sami. Z těch několika desítek lidí jsem si říkal u dvou, že by za něco opravdu stát mohli, bohužel dnes mohu říct, že z těch desítek tzv. leasingářů nestojí ani jeden jediný za nic a i těm dvěma došlo nadšení... a ještě k tomu někteří jsou drzí jak opice, kuráž jim nechybí a v čem ještě excelují je mačkání total stopek, které nechají zamáčknuté, a pak tvrdí, že se to stalo samo. Ti lidé prostě nemají pracovní morálku. Když jsem se zeptal jedné holky, jež je z Ukrajiny, ale patří k maďarské menšině a ještě k tomu je částečná Romka (to je správný mix a správná Evropanka a bydlí mimo EU, což je další plus) jestli je její máti negramotná (jí osobně jsem se zeptat nemohl, protože ta neví, která bije), tak po mně vyjela, že akorát všechny pomlouváme, že její máti chodila do školy a jak by bylo mi, kdybych přijel na Ukrajinu. Tak jsem jí řekl, že nikoho nepomlouvám. Pomlouvání je šíření lživých informací za účelem poškodit daného člověka. Lež je vědomá nepravda. Abych pomlouval Tvoji mámu, pak bych musel vědomě šířit nepravdivou/nepravdivé informace a ještě k tomu takové, které mají za cíl danou osobu poškodit. Nic takového jsem neudělal a abych chodil za jinými lidmi, tak jsem se zeptal přímo Tebe. Matematika je univerzální věda bez ohledu na jazyk a používáte stejné číslice jako my, i kdybych měl být v Somálsku, tak to nemění nic na tom, jestli jsem, nebo nejsem schopný spočítat krabice a vynásobit paletami, to je alespoň u nás matematika druhého ročníku základní školy, sedmileté, osmileté děti tohle umí spočítat ve škole za pomocí kalkulačky a je naprosto bezvýznamné odkud ten člověk je a jakým jazykem mluví. A na závěr jsem řekl, tedy spíše zakřičel, že každý je občanem nějakého státu, má volební právo, má svoji zemi a svoji vládu a má usilovat o změnu doma ve své zemi, tohle dělají hrdinové, jen zbabělci emigrují, máš usilovat o změnu na Ukrajině, zato že na Ukrajině je nižší životní úroveň a Američané vám udělali státní převrat, tak to tu máme také odskákat? Tak to tedy ne, doma změňte podmínky. Slyšeli mě jiní lidé, prý jsem to řekl pěkně. Ale musím se kát, že jsem neprojevil dostatečné odhodlání pro sjednocenou Evropu ve které je potřeba k dosažení cíle obětovat suverenitu svého státu a nahradit volené představitele nevolenými.
Kaji se, kaji, doufám, že to deset Allahu akbar, pomazání nutelou a nasazení utěrky na hlavu postačí k očištění.

Není nad to vidět Romy a Romky v hadrech adidas a puma, kde zakladatelé financovali Hitlera, ale ještě větší zážitek jsem zažil u sousedky, která svému miminku na dovolené v Bulharsku koupila černé sportovní oblečení od Hugo Bosse a vystavila to na FB, ale jak jsem hleděl, tak jsem nikde neviděl dva blesky, asi šití uniforem SS byla jen nějaká limitovaná edice od Hugo Bosse. Škoda, že jsem ji prošvihl. Alespoň že budoucí sídlo NATO, které má symbolizovat propojené prsty jako symbol nerozbitné jednoty vypadá jako čtyři runová písmena S.
Posuďte sami.
crop-555217-13_520x250.jpg

Aby toho nebylo málo, tak jsem chtěl pomoci firmě, a protože mi chybělo psaní, tak jsem napsal šestistránkový text vedení firmě. Chtěl jsem se pod to podepsat, ale bylo mi rozmluveno lidmi, kterým jsem to dal přečíst, ať to nedělám, tak jsem to poslal anonymně. Inu známka skutečné svobody. Bohužel jsem dospěl k názoru, že vedení je nejspíše tvořeno samými homofoby a lidmi s nedostatečným zápalem a správným myšlením, místo toho aby řešili co jim bylo vyčteno a aplikovali mé návrhy, tak je zajímá jen jedna věc a to kdo to napsal a chudáci na to doteď nepřišli, že mají ve firmě odboj. Přitom jsem tam měl tak inovační prvky, uznejte sami:
- zákaz kofeinových nápojů v automatech (stejně jsem dodnes nepochopil proč to bílé límečky fasují zadarmo a modré límečky si to mají platit, ale oproti druhým to nepovažuji za nespravedlivé, protože za nespravedlivé to stejně považuji jenom ve své sobeckosti a nenávisti, měli se lépe učit přeci). Navíc mě k tomuto zákazu vedlo město Filadelfie, kde se zrodil nejsvobodnější stát na světě a kde od června mají spotřební daně na slazené nápoje
- zákaz vepřového masa - v řadě zemí existují na tuto komoditu spotřební daně a jen předběhneme dobu, než přijdou imigranti z Blízkého Východu
- zákaz kouření - tohle tolerovat je taková drzost
- implementace čipů pod kůži - vloni nahradili čipové karty otisky prstů, to je naprosto zastaralé, ve Švédsku už jedna firma implantovala čipy svým zaměstnancům
- obstarání sezonních dělníků - v létě Křováci a v zimě Eskymáci
- přestěhovat celou fabriku do Indie

Uznejte, jak jsem byl kreativní, jen škoda že jsem nevěděl, že na jiném středisku už stihli výrobní výkazy přeložit do ukrajinštiny, bych navrhl rovnou překlad do arabštiny, abychom předběhli dobu.

Navíc jsem se úplně zhrozil, když jsem v létě četl studii, že plasty jsou daleko horší, jak tabák, naštěstí jsem byl ujištěn místní plastovou lobby, že plasty nejsou vůbec rakovinotvorné a mají na to studie. Jak mi hned spadl kámen ze srdce. Na všechno je potřeba mít studie a odborníky, zdravý selský rozum je pasé.

A o se stalo ve světě? Ti co zoufají, že v Turecku nevyšel státní převrat armádě, tak nezoufejte, u nás dělá převraty policie, viz Kubiceho zpráva z roku 2006, kdy Kubice nakonec dostal pokutu 50 000 Kč, a pak ministerský flek a ten samý útvar jen pod vedením Šlachty zase vtrhl do Strakovy akademie v roce 2013. Ústavní soud nevykládá zákony, ale rovnou je přepisuje, nevím k čemu máme pak parlament. Ukázat holé pozadí na americké vojáky je odměněno dvouletou podmínkou, zato rozstříhat vlajku prezidenta a poškodit střechu Pražského hradu je beztrestné. Zdravotní sestra na základě nepřímých důkazů, že měla usmrtit 6 pacientů je osvobozena (že vypadá jako typická čtenářka bulváru je jistě náhoda) a ten samý soud jiného člověka za nepřímé důkazy, že usmrtil manželku a dceru dostane 28 let vězení.

Uznejte, krásný to svět svobody, demokracie, solidarity a tolerance. Vítejte v totalitě. Byli jste varováni.

Já si nic už nemyslím, nechci totiž do vězení.

A pokud jsi přečetl/a celý text, tak blahopřeji, že jsi za léto nezapomněl/a číst.;)
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Shedde, tebe je za obrazovkou počítače škoda, ty bys měl dávno sedět někde na hradě! :D:cool:
 

DeletedUser40852

Guest
Jj, třeba na Mírově.:-D:-D Nevim jak nějaký laik může hodnotit rozhodnutí soudu, když i uznávání právníci říkají, že pokud nečetli ten daný trestní spis a nebyli přítomni jednání soudu, tak rozhodnutí soudu nemohou komentovat a objektivně hodnotit.
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Rasty asi bude rýt do všeho co shedd napíše, no pochybuji že vždy vše přečte celé.

Bilboardy politických stran mne baví kompletně po celé republice, nejvíc vražedné je asi volební heslo ČSSD tedy "lidé potřebují jistoty" ale třeba takový Andrej Babiš se taky vyznamenal s vedením státu jako firmy ale to je kapitola sama pro sebe, Tomio by měl zůstat u podnikání a nebo si aspoň zjistit s kým to chodí do voleb aby pak nemusel po každých volbách zakládat novou stranu :D

V KFC jsem v životě nebyl no a do mc donalds chodím jen na kafe, ledovou čokoládu a nebo jiné sladké zlo když už je to stejně fuk :D jen mne štve že mi furt likvidují věci které mám rád a vymýšlí místo toho různou exotiku, pamatuji si jak jsme asi před 5 lety jezdili stěhovat nějaký objekt a vždycky pozdě večer když jsme nabalili a naložili várku věcí na odvezení jsme se zastavovali v Mcdonalds na Hradecké dálnici kde právě prováděli přestavbu aby tam mohli otevřít jedno z prvních Mc Cafe v české republice, tenkrát byla zima tak jsme jezdili na horkou čokoládu a koláčky které bývali hodně podobné těm klasickým z pekárny.
No doba se posunula a koláčky už v Mc Cafe nejsou, ani horkou čokoládu už nedělají moc dobrou, nevím jestli tenkrát byl nějaký univerzální recept ale co jsem odsledoval dneska to dělá každý zaměstnanec úplně jinak a tak dostat dobrou horkou čokoládu je něco jako štěstí, nedávno jsem takhle radil paní v Mc Cafe co vlastně má dát do té ledové čokolády, taky jsem si oblíbil mozartův dort s marcipánem a nahradili ho muffinem s pekanovým ořechem, no tak jsem vyzkoušel vanilkové rolky a kupodivu velice dobré, no a klasicky rolky už taky nejsou, nahradil je dort s marakujou, rip klasika a uvítejte exotiku.
Ale jinak celkově je jedno co jíš, stejně tě zničí něco jiného nebo to nenapíšou do složení ;)

No ještě jedna věc, možná se na první pohled zdá že USA má ještě nějaký vliv na politiku ve světě ale z mého pohledu už se odepsali, za prvé oni sami svým chováním, za druhé hodně přispěla ruská a čínská propaganda, USA ztrácí vliv všude po světě a dělá velké ústupky aby ještě aspoň nějaký zdánlivý vliv měla, nevím jestli jim z problémů aspoň částečně pomůže když zvolí "dobrého prezidenta" bohužel podle mne ani jedna možnost není dobrá... každopádně myslím že Hillary by měla svoji kandidaturu rovnou vzdát pokud má aspoň trochu soudnosti protože její zdravotní stav je alarmujcí a myslím že by nebyla schopná ani částečně unést váhu prezidentského úřadu země která potřebuje opět získat sílu, vliv a respekt ve světě.

No honilo se mi tohle hlavou když jsem četl co jsi psal, jinak obecně platí nebýt moc na očích a nějak proplouvat, zkoušet žít... emigrovat do vesmíru :D určit si nějaký cíl za kterým půjdu přes všechny překážky a tím najít něco jako smysl života.
 

DeletedUser40852

Guest
Aha, takže když napíšu svůj názor, tak je to rytí? Když uvedu věci tak, jak jsou ve skutečnosti tak je to rytí?
A jinak Babiš tím, že stát povede jako firmu myslel to, aby byl státní rozpočet v plusu, aby stát prosperoval. Firmu taky nepovedeš s mínusovým rozpočtem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Já mám takový pocit že vždycky když shedd něco napíše tak se ho snažíš nějak svojí reakcí shodit, no možná je to můj pocit.
No a k Babišovi lze říct to že hranice toho co je firma už dávno překročil, skoro to vypadá jak kdyby měl stát ve státě když se podíváš co vlastní.
 

DeletedUser40852

Guest
Co vlastní je vcelku jedno. Každý vidí jen co má, ale nikdo neví co s tím je starostí. Zaměstnává taky hodně lidí a to taky není žádná sranda.
Jinak otázka zněla, zda lze stát řídit jako firmu. Já si myslím že ano.
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Já jsem pro chaos... nechápu když jsem četl Bibli jak vždycky chtěli nějakého panovníka, lidi co nad sebou nechají rozhodovat dobrovolně někoho jiného jsou.... no nemám slušné slovo, myslím že každý rozumný a zodpovědný člověk o sobě rozhodne sám, kdo hází zodpovědnost na někoho jiného je při nejmenším zbabělec... samozřejmě teď jen tak filozofuji, lidi už velice dávno rozhodli že chtějí vedení a teď za to pykáme všichni protože zbavit se všech byrokratů a vlád nezvládne pár lidí, to by musela nastat totální anarchie.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
hynekzalesak: Koukám, že se v nabídce mekáče docela vyznáš! :cool:

Koláčky se zrušili proto, že o ně nebyl takový zájem (průměrné restaurace prodávali cca 2-5 koláčků za den), nahradili se koblížky, kterých průměrná restaurace prodává 30-60 za den. Proto bych už návrat ke koláčkům neočekával! :)

Pokud sis dával horkou čokoládu na McCafé, tak trochu se měnil postup její přípravy, ale na chuti do nemělo vliv. Pokud sis ji však dával přímo na mekáči, tak tam ses mohl setkat se 2 druhy horké čokolády. Jedna se dělala z prášku a druhá z polevy (ta z polevy byla mnohem lepší, ale bohužel ji v současné době už asi nikde nenajdeš).
 
Nahoru