• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jarmark u dubu

DeletedUser33829

Guest
Když se tu tak bavíme zase o Moravě a ČR, tak jsem už chtěl několikrát napsat tuto poznámku, ale vždycky jsem pak na ni zapomněl.

Otcem národa, rozuměj českého byl prohlášen František Palacký (Karel IV. byl otec vlasti, aby si to někdo nepletl) a tento člověk přitom byl z Moravy, konkrétně z Valašska jako já, to je první dle mě zajímavá poznámka.

A tady toto napsal 8. března 1848 v Praze v předmluvě k Dějinám národa českého v Čechách a v Moravě.

Budeť pak snad také potřebí ohraditi se i v tom, že zahrnuv do dějin „národu českého“ také Moravu, místních přece poměrů moravských nevšude v rovné míře šetřil jsem. Jest tomu bohužel tak, a nikomu více k lítosti nežli mně. Oumysl můj byl odjakživa nerozlučovati, co bůh spojil, a nedělati tam hrází, kde jich není od přírody; pevné zajisté mám o tom přesvědčení, že jsa rodem Moravan, jsem národem Čech. Ale pohříchu jsou aneb byli aspoň také muži, podle kterýchžto smyslu vlastenectví moravské mělo by tuším býti protičeským. Následkem takové mysli a snahy odjata mně již před léty sama možnost poznati, jaké prameny Morava v lůně svém chová.

Celkem i smutné ohlédnutí do minulosti i toho jak se za 166 let některé věci nezměnily, a které Palackému práci znesnadňovaly, ale líbí se mi ta část jsa rodem Moravan, jsem národem Čech.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Tady si evidentně nerozumíme, je čistě Tondova věc jak a jakým způsobem se chce prezentovat na vhodných místech a fórech, ačkoli se z mého a evidentně ne jen mého pohledu, posunul v poslední době jeho způsob prezentace k fanatickému a naprosto zaslepenému vnucování svých myšlenek veškerému okolí, nehodlám mu nijak bránit aby tímhle způsobem psal kdekoli jinde kde je pro to vhodný prostror.

Jde o prostou věc, tohle fórum prostě k podobným prezentacím určeno není a je omezeno jistými pravidly, která je třeba dodržovat, pokud se bude držet pravidel a nebude neustále hledat skulinky kterými by mohl propašovat na zdejší fórum prezentaci Moravského hnutí, nebude mít na fóru sebemenší problém.

Tady jde čistě o princip, to by se tu následně mohli prezentovat veškeré možné politické strany a hnutí, pokud by to bylo povoleno Tondovi, muselo by to samé být povoleno všem ostatním a to prostě není možné.
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
116
@ TVEB
Tema VLTAVA nebylo zruseno pro nezajem!!!!!!!!!
Nechal ho zrusit sam autor tematu kvuli "nezajmu ojeho oaobu" sgejne jako dalsi jeho temata a vsechny prispevky !!!!!! Naxale uvadim, ze vsechny narazky na tema Vltava, jdou vnivec - ka osobne mela zajem na dalsi jeho pokraco ani, ale ctenari meli zcela.opacny nazor, coz jsem respekto ala!!!
Tondo, neporo navej Vltavu a Moravu (myslic temat)
Diky, Kvitek.
Vzak a podekovani oatatnim napisi poaleE.. dekuji.
 

DeletedUser33829

Guest
Kvítku, buď Ti vynechává klávesnice, nebo to chce mít v klidu nervy.;)

[SPOIL]Ještě k tomu tématu ohledně Slezska. To že tento topic bude mrtvý od začátku mi bylo jasné hned ten den, kdy tu toto téma vzniklo, protože autor jej založil jen protože tu viděl topic o Moravě, nezaložil jej s cílem zde pravidelně přispívat, navíc jeho původní příspěvek, kterým téma založil je zkopírování textu z wikipedie, další věcí je, že i kdyby se rozhodl autor tématu do něj přispívat, tak poruší zdejší pravidla, protože má na svém jiném účtě od loňska permaBAN, což je jen detail, protože tu letos na fóru byl a pár příspěvků v kterési kavárně napsal bez povšimnutí moderátorů, takže zájem by stejně ohledně tohoto tématu neměl a dále tu ze Slezska ani nikdo není, nitramo je ze Slezska, ale ten sem už nechodí, a i kdyby chodil, tak by tam asi moc stejně nepřispíval.[/SPOIL]

[SPOIL]Tady nejde o to co tu je či není povolené, stejně to co by zaznělo v tématu o Moravě, tak zaznělo jen jinde, proto tady blokace ať hráčů či témat postrádají smysl, a pak tu jde tedy o jinou věc, že tu máte na fóru svinčík, kdy tu je spousta témat, kde už nikdo nepřispívá, kde už nic nezazní, maximálně výjimečně sporadicky tam někdo něco napíše jednou za uherský rok, ale jsou tu pořád na očích a pro změnu téma, které je tu neustále vzpomínané a o kterém se tu stejně baví, tak záložka k tomu byla a je zablokovaná a do archívu poslaná též nebyla.

Jak tu často prezentuje politické hnutí, tak to nesleduji.[/SPOIL]

[SPOIL]Spíše k čemu tu to fórum slouží, vzniklo ke hře, ale ti největší hráči sem málokdy zavítali, jsou tu lidé co DK nehrají vůbec a platí to i o některých lidech v samotném DK Týmu, a ani to plantážnictví (jak to nazývám), což je takový ten styl zelí999 nepovažuji za hraní. Klidně se přiznám, že jsem před dvěma týdny s DK skončil taky, na s34, kde jsme měl účet v TOP 20 jsem předal kmenu, na s36 jsem se nechal rozebrat a na s37 jsem se jen přihlásil a účet dal kmenu, ať si přes ZvD vystaví vesničku a účet využijí a měl jsem přes 5 tisíc PB, část jsem prodal, zbytek rozdal zadarmo a na s34 jim nechal účet s PÚ a na kontě nechal ještě 400 PB, aby měli na aktivaci PÚ do budoucna, nic není proti pravidlům, popravdě mě to přestalo už taky bavit, že jsem měl v létě blokaci mi vůbec nevadilo, pro to jsem si šel vstříc, teď jsem tu týden a půl opět nebyl a někteří tuto hru ani nikdy pořádně nehráli, nejen dnes ale kdykoliv v minulosti, to jenom tak, když tu píšete že je to fórum ke hře.[/SPOIL]

[SPOIL]Vést tu jakékoliv serioznější debaty k různým tématům tady taky postrádá smysl, protože se neměří stejně, když jsem tu napsal několik věcí z poslední doby, jaký je tu diametrální metr, tak smazáno, i když byly časy, kdybych dostal i kartu a trestné body. A spousta věcí je buďto pořád dokola celá léta anebo jsou úspěšně zapsána, když se nehodí někomu k odpovídání, tak se to zakecá, to je pak fakt bez přínosu. Třeba dnes, no vlastně už včera, jsem si dal celkem práci ohledně minimální mzdy, prošel jsem několik internetových stránek, zabralo mi to celkem dost času, když jsem to chtěl zveřejnit a měl to napsané, tak jsem to chtěl dát do spoileru a celé jsem to smazal nešťastně, a pak to psal znovu, strávil jsem nad tím celkově tak přes 2 hodiny a výsledek? Napsat, že pravidlo je stupidní nemůžu a celé téma zamluveno, tak doufám, že aspoň pajclin, až se tu tím vším prokouše, že mi aspoň odpoví.[/SPOIL]
 

DeletedUser33450

Guest
Ahojte.
Shedde,tohle čte hodně lidí,jen že s minimální mzdou,která je směšná nic neuděláme.:(Skoro všude se mají líp a my to víme.:(:(
[SPOIL]------------------------------------
Po novém roce se nejspíš octnu v Rumunsku, předávat jim výrobu a zaučovat je i když z názorů mých spolupracovníků ,co tam jezdili už asi 4x na výpomoc ,není to s nimi nic platné,mají úplně jinou prac.morálku než my,prostě nižší,protože většinou jsou pastevci ,naši zaučovali stále nové lidi a během týdnu některé nepotkali,protože byli jinde,někteří teda většina odešla a mají tam 2xtolik funkcí a jsou navzájem propojeny,že dělníci čekají na 3xpodepsaný papír k rozjetí stroje od tří různých lidí.Kdežto já si dojdu pro seřizovače a za 15min pokud má čas a jsou naběhlé teploty,tak výroba jede.Prý se mám připravit na 2hodiny sezení,než se k něčemu dostanu a pokud se něco mění,tak znovu,což nebude mé gusto,ráda si sice odpočinu,jenže neefektivitu práce nemám ráda.Přitom vím,že automobilka už byla kvůli nim zastavena,což jde do milionů a přesto nám to nevrátí,stále se jim to vyplatí,protože u nás už nemají danové prázdniny.Mají tam 2naše výroby,třetí se tam bude stěhovat.
----------------------
Dík za přidělení prémiových bodů za uplynulé roky.Je to milé a možná je využijí akčnější hráči až je věnuju,většinou prémiják otvírám až jde do tuhého,až se začínám bát a začíná jít o adrenalin,což mám ráda.;);)Ale i bez něj mě potěšilo,že reagují hráči na sebe poštou a po neúspěšných pokusech,že mě nebo jiné pochválí.)Někdy totiž jde jen o drobky,co by prorazili,kdyby to fiškulanti věděli.Takže dík,šiknou se.:)[/SPOIL]
 

Habrton

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
30
Mimochodem Toníku, nepřijde ti to trochu blbé se obhajovat pod jiným nickem. Kdybys byl trochu chlap tak budeš psát na účtu Habrton a ne se takhle schovávat.

Ahoj,
ještě jednou a nespíš naposled, když mám slíben BaN.
Za to, že
[SPOIL]- nesu stejný jako většina.
- su nepoddajný a hlavně používám vlastní rozum a to je dnes ve společnosti trestné.
- systém potřebuje, aby jste plnili co Vám předkládá a hlavně nad jeho nesmysli neuvažovali.
- apatické lidi konající co se mu naservíruje = ideál systému.
K čemu si to přiřadíte je, už na Vás.:hi [/SPOIL]Nejprve by sem chtěl poděkovat pavouk123, že vyslišel mou prosbu a témata které sem založil MAŽE. :thumb
Dófám, že si je založíte znovu a opět si na nich pěkně popovídáte. :great

O zemi Moravě mému srdci blízském se asi už nikdo jaká já věnovat nebude.
Pokud ANO přeju, aby se toho zhostil ku prospěchu všech.
Kontakt na mne naleznete na facebooku Tonda Ševčik :bye
BUDU se na Vás těšit.

... Vivat Moravia ...

_vyr_118placka-ceska-republika-morava-moravsky-patriot.jpg

[SPOIL]
_vyrp11_189Moravska-vlajka-na-paratku-v-jednohubce.jpg


[YOUTUBE]GEs1unNAjSU[/YOUTUBE]

Učíme o Moravě :great
- 1.díl
- 2.díl

mvv-s.gif
[/SPOIL]
NECHTĚL sem, už dál více psát, ale na tohle musím REAGOVAT. :blush
[SPOIL]To, že mám z TveB stejnó IP adresu moderátoři ví, už dost dlóho.
Psal sem jim to krátce po tom jak se TveB registroval na fórum, ale to zde byli jiní než só teď .
Že to Pavók zjistil, až včera je pro mne novinka.

Je to můj sósed co jezdí za sestró, která žije v domku po rodičích.

Jelikož sem zavítá občas, protože bydlí u Znojma a je to nejen dobrý vinař, ale i kamarád.
Povolil sem mu, aby se připojoval přes moji bezdrátovou wifi na internet.
Když sme hrávali hru tak sme si dávali společné internetové sdílení, aby jsme neporušili pravidla.
Su rád, že sem si to s Pavókem vysvětlili a neroscházím se s ním ve zlém jako snad z nikým.:beer
S pozdravem ...Habrton :bye[/SPOIL]
 

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Proč zase na fóru píšeš něco jiného než jsi psal mě, na skype jsi mi večer napsal, že nevíš jak by mohl mít stejnou IP a na fóru najednou uvádíš že se připojuje přes tebe, takže jsi buď lhal mě nebo teď lžeš na fóru.

Tondo kdyby nic jiného, do teď jsem si o tobě myslel že jsi rovný člověk (i když podle mě trochu pomýlený) ale tímhle jsi mě opravdu uzemnil. Něco takového bych od tebe opravdu nečekal.
 

DeletedUser33450

Guest
Toníku my se uvidíme,teda číst se budem.
[SPOIL]Moravu máme nádhernou:), obklopují nás lesy v kterých občas zahlédneme jeleny a srnky a pak se zastavíme,vidíme palouky,které lákají k usednutí,či k ulehnutí;),no a když vejdem do sadu a voní tam květy ze stromů,které se později přemnění v jabka nebo trnky,tak je to krása,co lahodí oku a později rtům,nebot se rozplývají na jazyku a to i mužským,protože je jejich lahodnost i v doušcích,které prý léčí,pokud jsou střídmé.A to vše má v srdci Tonda-své rodiště,holt je chlap a tak to prosazuje ostřeji,bohužel.:(Nevím,zda se dočká něčeho lepšího:great,co chce pro své děti.:)Ale možná jen bude víc vlajek vlát nad hlavou,ty vlajky jsou pro ně vítězstvím,něco,že to dokázali a že lidi proti nim nejsou a fandí jim.Lidi jsou různí.A já znám většinou tvrdohlavce,prostě chtějí něco svého a něco svého dokázat,přesto je chápu i když nejsu taký voraz.A dá se s ním bavit o obyčejných tématech,ted su zvědavá jestli to už sešruboval?[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru