• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jarmark u dubu

DeletedUser

Guest
Tiež prajme všetko naj a obom,aj keď nie každy mal to pochopenie zaležať to najlepšie aj mne,už chapem,znamenie panna,je veľmi komplikovane,je nas tu dosť a miestami je to s nami ťažke;).
[SPOIL]PS: Tonda už pustite medzi nas,každy sme nejaky,on sem na forko jednoducho patri,dakujem DK tymu,za to, že to rešpektuju ;).[/SPOIL]
 

DeletedUser23979

Guest
Dobrý den. Po dlouhé době. Neměl jsem čas, jsem zajít.
Ikdyž mě asi čeká BAN
Mám tak půl hodinku na Vás. Na Vás, kdo poslal peníze, i na ty ostaní.
Ptejte se


Pan,,nikdo,,tak zase za pár let.,
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
PS: Tonda už pustite medzi nas,každy sme nejaky,on sem na forko jednoducho patri,dakujem DK tymu,za to, že to rešpektuju ;).

Tonda sem už ani chodit nechce, chce aby témata, která založil byla smazána. Musím říct, že tu toho založil hodně a udělal tu toho hodně.:greatNechápu proč tu je na fóru už 14 měsíců zamknuté téma o Moravě, postrádá to jakýkoliv smysl, mít tu 14 měsíců zamčené téma, když se o tom diskutuje jinde a taky to, že když to nechtějí odemknout, tak proč to ani neuklidili do archívu.
A když Habrton ani DK nehraje, i když je tu takových lidí více... tak vytvořila se zde komunita lidí, která se hrou samotnou moc společného nemá, ale přeci jenom je to tu fórum ke hře, i když dost lidí to nehraje nebo jen „plantážuje“ i ti v DK Týmu.:D
A ani se mu nedivím, že tu už nechce mít s tímto fórem nic společného, jsem tu teď týden a půl nebyl, sem tam jsem se podíval jen jako host...

Indigra sem přišla jako na zavolanou, když jsem jí vzpomněl ve speed sekci posledně.:D Jen ty vzkazy si asi nepřečte a objeví se tu zase za rok, nebo ne?:pardon

Keltille, jsem se Tě tu posledně na cosi ptal ohledně škodovky a neodpověděl jsi.:blush:blush:blush

Oldovi vše nejlepší k narozeninám a Kvítkovi k jejím třetím letošním narozeninám ze čtyř taky přeji vše nejlepší.:D:rose
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Ještě stíhám gratulaci oslavencům :)

[SPOIL]
SAM_2696.jpg
[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Oldo vše nejlepší k dvaadvacetinám.:beer Kvítku tobě přeji samozřejmě také vše nejlepší k tvým osmnáctinám.:rose:muck
Mrzí mě, že jsem Vám včera nepopřál. Omlouvat se Vám nebudu, protože taková chyba je neomluvitelná. :blush
 

DeletedUser

Guest
Pokud k tomu dojde, budou na tom lépe ti, co pracují za minimální mzdu :)
Otázka je, kde se to odrazí, ty výdaje navíc ...
 

DeletedUser33450

Guest
Pajcline,tož my jsme Ti nepopřáli?Tož to je ostuda!Idem do sebe a že by jsme Ti hobla aj dali,at víš,že nás máš?°o);o):DD
----------------------------------
Samuel Elánius
user-offline.png
No,neomlůvaj sa,běž do sebe a když je to tom ogarovi tak lůto?Co,kdybys mu udělál radost?Chlebíčky jsme viděli,tak bys jich aj ochutnat mohl!!Že jo,roštáci?;o):D
-------------------------
Toníku,občas za nama dondi,znáš to tisíc lidí=tisíc nátur a tisíc názorů,každý jsme inakší,ale v celku jsme dobří ludé,bo,kdyby jsme nebyli?Tak nám dajů vylágoš už dávno!:scratch:);)
-------------------
A jak pak to,že už nehrajů?Tož,to je divné,když tam straším já a dlůho.:D
 

DeletedUser33829

Guest
[SPOIL]Trochu jsi mě i pobavil tím, že se budeme mít lépe.;)
O minimální mzdě jsme tu toho už napsali hodně, často jsme ji zde vzpomínali, nemá smysl se opakovat. Vláda ji chce zvýšit o 700 Kč na 9200 Kč, ač původně plánovala jen o 500 Kč a zajímavé jak kvůli dvěma stovkám jsou někteří, tedy pravicoví poslanci a zaměstnavatelé skákat do stropu.:blush Problémem toho všeho je, že pravice, která tu vládla 7, resp. 6 let, tak ji nezvyšovala a udělala z toho směšnou částku, pobavilo mě když v televizi člen ODS říkal, že nejlépe se daří ekonomikám, kde minimální mzdu nemají, ti naši modří ptáčci jsi de facto taky zrušili, i když de iure ne a ČSSD se to bude snažit teď postupně zvyšovat, jednorázově to neudělají, kdy chtějí vytáhnout minimální mzdu na 40 % průměrné mzdy. Minimální mzdu v ČR bere 3 % pracujících, což je přes sto tisíc lidí, ale mě by zajímalo to co nikdo nevede a to kolik lidí jí bere skutečně a kolik jen jako před státem a má ve skutečnosti více peněz. To je to co jsme tu brali již několikrát, že někdo kdo má minimální mzdu si klidně splácí hypotéku, což by bylo nereálné, kdyby minimální mzdu skutečně měl a nikoho to nezajímá, firmy, které mají zisky, klidně i milionové či miliardové a třeba kolikrát ani tuto minimální mzdu nevyplácí zaměstnancům začnou říkat, že na zvýšení nemají a jediný pan Kalousek, když mu to řekli novináři dělal jak kdyby spadl z višně. Někdy přemýšlím, jestli se ti politici tak vzdálili od lidí nebo je mají za totálně hloupé. Navíc jak udává článek, tak minimální mzda v ČR bude stejně nižší jak u vás na Slovensku a to již několik let, přitom Slováci chodí pracovat do ČR a oficiálně berou právě minimální mzdu, takže to by se jim fakt nevyplácelo, musím napsat takovou ironickou poznámku, že ty pracovní agentury, které vlastní Slováci a dohazují v Česku práci krajanům, tak okrádají jak své krajany (což je zajímavé dvojnásob, když Slováci jsou často velcí nacionalisté), tak okrádají ještě i český stát, navíc jsem zjistil, že jak na Moravě, tak v Čechách říkají sami Slováci těmto šéfům agentur hanlivě pasáci.

Je to asi tak 12 let co vím, že na Slovensku ministryně sociální věcí, jestli byla levicová či pravicová, to už nevím, ale vím že přijala nějakou výzvu, aby měsíc žila s minimální mzdou, jestli to splnila či ne si už nepamatuji, ale vím, že říkala, že je to zátěž na psychiku, když jde do obchodu, tak se dívá akorát po cenách, kupuje to nejlevnější a ještě než dorazí ke kase, tak si vše znovu v hlavě přepočítá. Mohli by to ti politici zkusit dnes a nevyšli by s takovou částkou dnes již vůbec, andýsek tu psal, že nějaký slovenský politik říkal, že se dá měsíčně vyžít z pár desítkami eur.:rofl:blush

Navíc firmy co odejít chtějí, tak odejdou, to je jak tady psala pavlísek7, že firmě, kde dělá skončí letos v ČR daňové prázdniny a plánuje jít dál na východ, takové firmy stejně odejdou a minimální mzda nic nezmění, i když pravicové strany se to pokusí z toho politicky vytěžit, podle hesla čím hůře, tím pro pravici lépe.

Minimální mzda z hlediska reálných hodnot je nižší než jaká byla třeba před 10 či 15 lety, na to nezapomínat, když tu třeba píšeš, že u vás na Slovensku se za to nechce velice nikomu dělat, není to vůbec motivační, já bych za takovou částku taky nedělal a nenazýval bych to rozežraností, ale lidskou důstojností, proč dělat za částku se kterou skončíš na ulici jako bezdomovec? Je zajímavé, jak nám tu pořád říkají o utahování opasků a rozežranosti a přitom se stačí podívat jak za čtvrt století takový Klaus či Vondra přibrali. Za takovou částku by mohl dělat někdo kdo by to měl do práce blízko, neměl s prací spojené žádné další náklady (to už by se mu vyplatili totiž sociální dávky a po odečtení nákladů mít ještě méně peněz už je fakt směšnost mít tak jen ze pár tisíc korun reálného) a zároveň má manžela/manželku, který/á vydělá daleko více peněz, jinak se to nikomu nevyplatí, jinak s tím neuživíš sebe ani děti, podobně to řekl nedávno i ministerský předseda Bohuslav Sobotka.

Navíc nezapomínat, že částky jsou udávány v hrubé mzdě, takže těch 9200 Kč podle mě vyjde tak na 8300 - 8400 Kč čistého. Podle mě by měla být minimální mzda aspoň 11 000 - 12 000 Kč čistého a ani tohle nepovažuji za bůh ví jak vysoké číslo. V takovém Slovinsku měli minimální mzdu před třemi roky 498 eur a ještě nějaké centy k tomu, jestli to od té doby zvýšili to nevím, každopádně Slovinsko lze považovat za zemi na úrovni ČR a SR a minimální mzda daleko vyšší jak u nás či u vás. Takže to ve Slovinsku vychází ještě na více peněz, než kolik jsem psal „svůj návrh“ minimální mzdu pro ČR.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru