• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna - Classic

1Rici

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
171
Znovu díky za prosazení classicu a díky za fajn nastavení. Myslím si, že nastavení je dost odlišné od prvního classicu, což je fajn. Takhle nastavený svět bude doufejme dohraný za pár měsíců, pak to můžeme zkusit zase jinak.
 

Deleted User - 4100157

Guest
Já se jen bojím, aby to nastavili správně. Máme zkušenosti i z jiných classiců, kde třeba umožnili zkracovat za premium či nákup z tržiště a někteří hráči toho zneužili, nakoupili, support to vypl ale hráčům už suroviny šly apod. Možná to není tak primitivní, jak se to zdá. Dost classiců administrátoři zazdili, takže tohle se děje i v cizině. Ačkoliv mam na český support zášť z jistých důvodu, v tomhle případě nejsou výjimkou.
Rozhodně to primitivní není, protože to ovlivní celý ten svět, i když si to někdo nepřipouští, či nedomyslí. Co myslíš že se dělo na začátku s22? Nejdříve si hráči zničili armády v 8 ráno, pak tedy změnili taktiku, tak začali útočit v noci mezi půlnocí a druhou ráno, jenže oni mezitím noční bonus upravili, neřekli to, takže hráči se znovu vysekali a to tam noční bonus byl dokonce 150 % (2,5), takže řada lidí to zabalila a mělo to vliv na celý průběh světa už od samého počátku. Škoda že už sem nechodí pan Jiří Skalka, ale v archivu v kavárně s16 se dočteš spoustu zajímavých příběhů.
Upřímně, nevěřil jsem, že Classic do ČR dostaneme. Nevěřil jsem, že někoho bude zajímat náš názor na nastavení a už vůbec jsem nevěřil, že to někdo zohlední a nastaví. Už vůbec mě nenapadlo, že to bude takhle rychlé a bezproblémové, takže klobouk dolů.
Za takovou slávu to nepovažuji. Když jsem vloni tady na fóru zjistil, že na jaře 2020 spustili Classic, tak jsem tomu ze začátku nechtěl věřit, že to udělali i trochu mě to mrzelo, že jsem se to dozvěděl až zpětně, i když mi došlo, že to bylo určitě kvůli koronaviru. Jenže mluvilo se tu o tom od roku 2009, 2010, 2011? Kdyby Inno to spustilo tenkrát, mohlo to být zajímavější, takový Classic by tenkrát trval o dost déle než dnes a třeba by díky tomuto serveru zůstalo více hráčů hrát, kteří skončili ať už kvůli pomalosti normálních světů, nebo kvůli tomu, že z normálních světů začalo Inno dělat P2W.

Naslouchání komunitě v nastavení světa? Asi jak se to hodí, stejně si vyhrazují právo si nastavit, tak jak chtějí. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

Zbrojnice už je ze hry odstraněna trvale, psalo se to už stokrát :)
Představ si, že nikoliv. :)
Teď jsem zjistil, že v pátek spouští Classic v Německu – 10stupňový výzkum, kostel, balíčky surovin (dokonce bez levné obnovy šlechtice), paladin s předměty, takže zbrojnice a starý systém. Takže mé požadavky pro Classic v ČR budou v Německu. A bude kostel, a to tady kolega tvrdil, že kostely nebývají (ale pravda, moc často nejsou). Trochu mě mrzí absence lučištníků, ale to už je detail, ty hlavní mé podmínky jsou splněny v Německu a ne v ČR. A máte tam zrušené ms i možnost rabování a oddanost jen 25-30, to tu navrhoval fcs, až na místo 30 to bylo 33. Přemýšlím, že bych šel hrát na ten německý Casual, i když ten pátek je dost na houby, o víkendu nebudu mít čas.

Já už si dokážu představit, jak budou někteří kritizovat zrušení ms, protože to na českých světech není, až pochopí, o čem to je, tak začnou nadávat, a pak přijde Kozmicz s tím, že žádné „radikální“ (jeho slovo z příspěvku) změny nastavení oproti normálu v budoucnosti dělat nebude.
Začínám mít pocit, že to tu blokuje český DK Tým, než Inno. Jestli takové věci nebudou ani v budoucnu, tak by měl zajímalo zdůvodněné vysvětlení.

Takže až bude někdy nastavení, které jsem psal před pár dny, tedy i s paladinem se zbrojnicí (protože to jsem si myslel, že už Inno pouštět nebude chtít nikdy), tak pak…
nice-one-baby.gif
 

Eliortis

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
11
Možná to tady už zaznělo ale koukám že těch stránek je hodně tak se mi to nechce celé procházet. Ale není tam minimální rozestup mezi útoky. Jak to funguje v případě vlaku šlechticů? Pokud není minimální rozestup A bude možnost poslat vlak systémově tak v tom případě všechny čtyři útoky šlechticů dojdou přesně ve stejnou chvíli. Nebo bude deaktivována možnost vlaku?
 

Miami Nights 1984

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
42
Představ si, že nikoliv. :)
Teď jsem zjistil, že v pátek spouští Classic v Německu – 10stupňový výzkum, kostel, balíčky surovin (dokonce bez levné obnovy šlechtice), paladin s předměty, takže zbrojnice a starý systém. Takže mé požadavky pro Classic v ČR budou v Německu. A bude kostel, a to tady kolega tvrdil, že kostely nebývají (ale pravda, moc často nejsou). Trochu mě mrzí absence lučištníků, ale to už je detail, ty hlavní mé podmínky jsou splněny v Německu a ne v ČR. A máte tam zrušené ms i možnost rabování a oddanost jen 25-30, to tu navrhoval fcs, až na místo 30 to bylo 33. Přemýšlím, že bych šel hrát na ten německý Casual, i když ten pátek je dost na houby, o víkendu nebudu mít čas.
Ty už se v tom úplně zamotáváš, v německu spouští High Performance svět, nikoliv classic. Takový HP svět je na němcích vždy vyloženě bez rabování a se zvýšenou produkcí. A Casual to už rozhodně není :))))
 
Naposledy upraveno:

Kluk s kamením

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
191
@Shedd ze začátku jsem ti i trošku fandil, ale nyní se v tom plácáš.

Casual je podle mě server pro důchodce, kam se hráč dostane jen po dobytí na běžném světě. Je tam nesmyslné nastavení vůči poměru a hráč se tam přemístí s vesnici, která mu byla dobyta na serveru, kde hrál naposledy apod.

Classic je běžné nastavení, které je zrychlené a odlišené od běžných světů. Primární je na tom rychlost a pozměněné nastavení je jen bonus.

HP - High Performance je primárně vždy bez rabování a nastavení si je často podobné, jen se pozmění ostatní parametry, často je i experimentální a připomíná mi to takový rychlý casual. Jak jsi si jistě přečetl, v Německu je to mimořádné viž překlad ,,Jsme rádi, že jsme pro toto kolo mohli přijít s něčím speciálním: Paladin s předměty slaví svůj návrat! - Toto nastavení již bohužel nelze nabídnout v hlavních světech, ale je opět možné v kolech High Performance."
Tento server podle mě běží jen v Německu a na mezinárodním serveru resp. aktuálně snad jen v německu. Na .net verzi skončil v Prosinci a zatím tam nic není. Očividně to pouští tam, kde je asi největší komunita, who knows.

K tomu tvému porovnávání ti ještě něco napíšu, my jako hráči speed kol hrajeme na různých jazykových verzích a rovněž hrajeme i klasické servery ale spíše práce Classic/HP a všude k tomu přistupují jinak, tzn mají nastavení opravdu často odlišné ale jedna věc z toho všeho zřetelná je, všechny ostatní jazykové verze jedou víceméně dle nějakého mustru (čti vzoru) a Německo se tomu vymyká. Pravděpodobně jak je hra jejich, mají to ve svých rukách tak si dělají co chtějí.
Je to pravděpodobně server s nejvíce aktivními hráči, je to server, kde hráči, kteří nechtějí vrážet peníze do hry si mohou vydělat premium ,,doslova" zadarmo. Protože tam ti stačí postavit vesnici z telefonu a prodávat suroviny v momentě, kdy máš 1000 bodů a vyděláš si 10.000 pb mrknutím oka. To co tam vyděláš za týden bys v ČR dělal měsíc.

Stejně jako jsem se tady dohadoval s kozmiczem, že v Polsku minimálně ještě před půl rokem se hráli normálně speed kola se zbrojnicí a kozmicz nám tu už dlouho tvrdil, že to nelze. Tam to šlo, snad na jediném serveru vůbec. Kdo ví proč? Nikdo.
Nějak mi časem přijde, že prostě mají dvojí metr nebo nemají mezi sebou vyjasněné svoje pravomoce. Občas mi přijde, že administrátoři některých verzí experimentují a někteří vůbec a jedou stále to stejné.

Tohle ví asi jen oni..
 

Kluk s kamením

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
191
Možná to tady už zaznělo ale koukám že těch stránek je hodně tak se mi to nechce celé procházet. Ale není tam minimální rozestup mezi útoky. Jak to funguje v případě vlaku šlechticů? Pokud není minimální rozestup A bude možnost poslat vlak systémově tak v tom případě všechny čtyři útoky šlechticů dojdou přesně ve stejnou chvíli. Nebo bude deaktivována možnost vlaku?

zaznělo ale opakování je matka moudrosti. Princip nastavení bez milisekund je takový, že jednoduše záleží na pořadí útočících a podporujících.
Z toho plyne, že hráči musí vše dobře naplánovat.

Pokud to uvedu na příkladech:
Máš několik vesnic a jdeš někoho zabírat, dopady na jednu vesnici máš časově hodně odlišné tzn:
1) útok s beranidlem půjde 4:34:15
2) útok s beranidlem půjde 3:54:54
3) útok s beranidlem půjde 4:21:00
4) útok se šlechticem půjde 2:54:15

tzn. ideálně pokud chceš aby to ve stejnou vteřinu, logicky to musíš poskládat normálně podle času tzn. prvně půjde útok 1) 3) 2) 4) ovšem s tím, že lze i šlechtice chytat. A to tak, že prostě hráč musí zariskovat nebo předem si prostě poslat podporu za třetí útok tzn v tomto pořadí za 2) protože pošle jako čtvrtý útok tzn do vesnice to dorazí v pořadí jako čtvrtý a pátý útok 4) dorazí až za podporu.
Ano v tomto příkladu bys asi jen tak podporu za beranidla neposílal, protože nemáš křišťálovou kouli.

Ovšem nyní hrajeme v německu nastavení bez milisekund a je to opravdu zajímavé.
Tady je příklad jak to vypadá v praxi, poslední útok hráč se šlechticem trošku zaspal.

1643609721733.png

No a v čem je kouzlo? Pokud jde o hromadnou akci, každý hráč jde logicky jinak časově a potřeba si to pořádně připravit a zkorigovat ostatní hráče aby útočili na stejný cíl ve stejný čas apod. Není to tak jednoduché jako poslat útok na milisekundy a mít hotovo. Člověk u toho musí přemýšlet, samozřejmě kdo chce.

Další příklad lze uvést takto:
Hráč pošle 2 šlechtice s dopadem na 8:00:00 a jdou stále dva útoky, takže ty můžeš za ty dva útoky na stejný čas dopadu poslat podporu a jelikož to pošleš jako třetí, dojde to tam dříve, než hráč pošle další dva útoky a bude to vypadat takto:

1) útok
2) útok
3) podpora
4) útok
5) útok

Tzn lze chytat.
 
Naposledy upraveno:

*Anie*

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
129
Už i starý bard Willibald děkuje za snižování rabování?:eek: Asi se toho změnilo dost.


Znamená to, že milisekundy nebudou, napsal to Kozmicz nešťastně, měl napsat bez milisekund. Tzn. že útoky a podpory, které mají na sekundu stejný dopad se budou v pořadí řídit dle toho v jakém pořadí byly vyslány. Více k tomu najdeš v diskuzi o pár stránek dříve.



Existuje taková hezká přípona interface.php?func=get_config, kterou když připojíš za webovou stránku světa, tak Ti vyjede jeho konfigurace, i když ten svět ani není v sekci Infa o světech. Dle současného nastavení je tam 0, tedy <no_other_support>0</no_other_support>, takže je povoleno podporovat mimo kmen i opustit kmen, pokud to neplánují nějak změnit.
Tohle je pro mě španělská ves
 

Sokkycz12

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
0
Znovu díky za prosazení classicu a díky za fajn nastavení. Myslím si, že nastavení je dost odlišné od prvního classicu, což je fajn. Takhle nastavený svět bude doufejme dohraný za pár měsíců, pak to můžeme zkusit zase jinak.
Pojedete zase Script ? :DDD
 
Nahoru