• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna pro volný pokec

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser16561

Guest
No kamarát, myslím, že je to ešte horšie ako sa zdá. :lol
Zrejme nám neostane nič iné ako si založiť nejakú zločineckú skupinu. Otázkou ostáva, kto z nás dvoch bude boss ? :D
 

DeletedUser

Guest
No,ja som veduci doma aj v praci už par rokov,už by som poddany nevedel byť,takže som Ti na otazku odpovedal :mocking:D.

Inak,manželka bola včera na vyberovom konani v markete Billa,330 € čisty plat,praca aj cez vikend a nedeľu,minimalna mzda na poziciu pokladničky,bolo ževraj cez 30 ludi,zatial vie toľko že postupila do 2 kola,na minimalnu mzdu,vyberove konania,to musiš prejsť par kolami,neskutočne.
 

DeletedUser16561

Guest
No to je sila toto.
Robiť celý mesiac za 330 eur mesačne ? K tomu niekedy aj víkendy hej ? Veď to je výsmech kamarát :(

Stačí sa pozrieť do iných krajín a zarobí človek podstatne viac.

[SPOIL]Tu v NIR je minimálna mzda 6,13 libier na hodinu. Stačí odpracovať 7 dní a keď si to prepočítaš tak si zarobil toľko čo ponúkajú Tvojej žene. [/SPOIL]

Myslím, že na finančnú situáciu na Slovensku nie je riešenie. Osobne si myslím, že ani v najbližších rokoch nebude lepšie.
 

DeletedUser

Guest
Tu jej nukaju 2.20 € na hodinu,to ešte musiš prejsť cez desiatky ľudi ,aby si pracu dostal .
 

DeletedUser16561

Guest
Už som tu dávnejšie písal, že keby som bol teraz na Slovensku, tak radšej ako pracovať niekde celý mesiac doslova iba na stravu tak radšej by som hľadal iné alternatívy ako zarobiť. A určite ich je dosť. Ale myslím si, že nie je vhodné to tu popisovať ;)
 

DeletedUser

Guest
Toto sa ešte da,niekedy ale človek premyšla,čo keby sa mu niečo stalo?
Može rovno predať dom,isť do garzonky,z uverom,deťmi,neviem si predstaviť z čoho by žili,naštastie ja nezarabam zle,ale doba je veľmi tažka :cry.
Na druhej strane,skušala raz Alpy a Rakusko,zarobila tam 1400 €ale po 2 mesiacoch zdrhla domov,jednoducho plakala každy deň,nevedela si predstaviť žiť bez rodiny a nedokazala to,všetko ma svoje pre a proti,Ty to maš dobre,že nemaš ešte rodinu,z dialky sledovať ako Ti deti rastu a Ty ich ani nepoznaš,nič prijemne no :scratch.
 

DeletedUser16561

Guest
Feri ja som v NIR už dva roky. Pravidelne spomínam na rodinu a priateľov. Až po niekoľkých mesiacoch strávených odlúčením od rodiny som pochopil ako veľmi si ich vážim, ako ich mám rád a ako veľmi chcem byť s nimi. Ver tomu, že aj pre mňa je to veľmi ťažké byť tu bez toho aby som videl svojích rodičov, súrodencov a atď. To, že im občas zavolám na mobil, alebo prostredníctvom kamery cez skype nič nerieši. Osobný kontakt s nimi nenáhradí nič.

Keď som tu trávil prvé vianoce tak mi bolo až do plaču. Nehanbím sa to priznať. Jedine čo mi počas týchto vianoc dávalo silu bolo to, že som myslel na to ako slávia všetci spoločne vianoce. Ako sa môžu tešit z prítomnosti toho druhého. Skutočne im nič nechybalo. Často im posielam domov finančnú hotovosť, nech si kúpia čo potrebujú. Vôbec nerieším či si kúpia oblečenie, pôjdu sa zabaviť, alebo si to odložia.

Teraz keď mi chýbajú tak si maximálne môžem pozrieť fotky a spomínať na to čo sme všetci spoločne zažili. A robím to rád ;) Často si vybavujem svoje zážitky s rodinou. Či už kvôli tomu, že mi je smutno, alebo len tak si na nich spomeniem.

Často, naozaj veľmi často mám chuť kúpiť letenku na najbližší voľný termín a ísť domov. Objať najbližších a ísť s nimi niekam. To je úplne jedno kam. Avšak vždy sa zastavím pri myšlienke "a čo ďalej doma ?". Pri predstave, že bol by som doma a tvrdo pracoval niekde za úbohých pár peňazí, hneď zmením svoje myšlienky na to, čo všetko môžem mať keď som tu. Možno uprednostňujem materiálne hodnoty pred rodinou, ale nedá sa s tým nič robiť. Naozaj nechcem doma pracovať iba za stravu. Väčšina kamarátov čo sú doma zarobia ledva tých 350 eur mesačne. Veď z toho sa nedá naozaj vyžiť, to miniem akurát na stravu a nejaké to tričko od naších šikmookých predajcov.

Žiaľ, dnes je to tak, že iba ten kto má peniaze môže byť šťastným. Neplatí porekadlo, že za peniaze si šťastie nekúpiš. Všetko sa dá kúpiť.


[SPOIL]idem si pripraviť niečo na večeru, čo chvíľa som tu[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Toto všetko čo pišeš,je uplne normalne,každemu by bolo za rodinou smutno,aj to ako si prežival novy rok a ako Ti chybaju,divne by bolo keby nie.
Ale vlastne deti,je uplne iny pocit,ako mama,otec,surodenec.
Už pre každeho otca je problem byť tak ďaleko a na toto si zvyknuť,nevieš ani Ty,ani ja si predstaviť čo to musi byť pre mamu,mama- decko je veľmi silny cit,podľa mňa chlapy to nikdy nepochopia a na to nedozreju.

Určite ale ako pišeš,tu robiť za par šupiek a preživať,nema vyznam,keby som bol slobodny a zarabal pod 1000 € ani chvilu nerozmyslam a som tam kde ty .
 

DeletedUser16561

Guest
No musím súhlasiť. V každom prípade sa nájde niečo dôležité čo človeku chýba ;)

Čo sa týka toho žitia tu, tak je tu zopár celých rodín zo Slovenska, Poľska a podobne a musím povedať, že žijú si spokojný život. Jeden z rodičov je doma, druhý pracuje a deti chodia do školy. Okrem toho poberajú rôzne benefity od krajiny na bývanie, deti atď. Stačí aby pracoval iba jeden z rodičov a žijú si lepšie ako doma na Slovensku priemerná rodina.
 

DeletedUser

Guest
Mam tam tiež kamarata,pracuje pri linke,ma 2 synov,ukrajinku manželku,tu živorili,tam sa maju super.
Pri linke mu dokonca odtrhlo maliček na ruke,po 2 tyždnoch dostal odskodne,vtedy ešte 1 a pol miliona korun.
Pametam si to do teraz,lebo jeho reakcia na to,ake odškodne mu vyplatili bolo,že nech mu odtrhne zvyšne 9 prsty,keď tak dobre platia :rofl:rofl,typicky Slovak :D.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru