• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna světa 5

DeletedUser

Guest
Odpovědi

No pro mne jako ještě jednoduchého hráče by zajímaly některé věci, zda tu tedy někdo odpoví:

1/ proč a jak vznikla Velká válka mezi G4 a RTW ? :paladin

2/ jak vznikla G4 (a RTW - i když tam předpokládám, že koalice vznikla jen jako reakce na nepochybně geniální tah vzniku G4) ? :hi

3/ co říkáte tomu, jak se provozovatelé DK snaží shánět hráče tj. přidají další svět a hned je 10tisíc hráčů víc ;-))) :mocking

4/ nepřipadáte si někdy jako zaměstnanci Divokých kmenů, že se jim staráte o vesnice, klikáte mince, zalidňujete mapu a vyklízíte sklady ? :clown


Na tento smysluplný dotaz mohu odpovědět, jelikož je to již historie.
Nejprve však zdravím všechny přítomné spoluhráče světa 5 (přátele i "nepřátele").
Kdo mě nezná, jsem jedním z hrstky lidí, kteří současný svět uplácali :king ..

1.) Pokud se jedná o RTW jako koalici, nikoliv kmen, vznikla válka následovně:

Koalice G4 a RTW měli společné hranice pouze u kmene -E*K-. Tento kmen původně v G4 nebyl, ale krátce po jeho přijetí došlo na jejich hranici k prvním nedorozumněním.
Následně bylo do války vtaženo celé G4.
K RTW se poté přidali tehdejší AL a telátka.

2.) G4 vznikla na můj popud, kdy jsem se rozhodl seskupit severní kmeny do jednoho celku. Tyto kmeny byly však natolik autonomní a velké počtem hráčů, že nebylo možné je skloubit v jeden kmen.
G4 vznikla jako pojistka proti kmeni Fire Hon, svého času prvnímu na světě poté, co se od G4 odtrhl angelino se svým kmenem a vytvořili spolu andělskou legii.
V té době bylo mezi bývalými spojenci V a FH na hranicích dosti velké napětí, kdy obě strany moc dobře věděli, jak to vlastně dopadne.
Naše spojenectví defacto klapalo jen v době vůdcovství původního zakladatele 150koní.

Jen škoda, že se tehdy koalice RTW zalekla silného soupeře AL a nepřistoupila na mé návrhy o spojenectví s G4 proti AL .. to by jste tu již pravděpodobně nebyli, angelino. Jen ti silní by se rozutekli do jiných kmenů.

Ke vzniku RTW se musí vyjádřit někdo kompetentnější ;)

3.) Je to jen číslo ..

4.) Ne, jen si připadám jako otrok vlastní závislosti :in_love
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Něco přispěju z historie:

Kmen TELE vznikl spojením několika velmi nesourodých kmenů, které vedli velké osobnosti (což bylo pak na škodu v nově vzniklém kmeni, prostě hodně kouhoutů :) )
Jediným jeho důvodem byla válka s ESP-R, došlo k již legendární akci "Argento", kdy hromadný útok vzal tehdejšímu nejlepšímu hráči (podle bodů) během dvou dnů několik desítek vesnic a zapůsobilo to tak, že Argento ukončil působení na světě 5. Byla to však labutí píseň kmene TELE, došli k hádkám a nedoruzumění a kmen se rozpadl (křídlo ex.SOB vs. křídlo ex.ALPHA + ex.1.PB).
Většina hráčů ex.ALPHA (kolem HELLTECHMANA) odešla do kmene AL a zbatek TELE byl pod velkým tlakem G4. Tehdy ještě se kmen IRC rozhodoval s kým vlastně půjde do party a to že se nakonec přiklonili na G4, byla "diplomatická" práce jednoho významného člena TELE (hádejte kdo 1), IRC se po jeho vystoupení přidalo na stranu G4 a s TELE to na západě vypadalo velmi špatně.
Tehdejší vůdce TELE (hádejte kdo 2:)) viděl jedinou šanci v existenci na tomto světe, jen v tom, že se TELE stane členem RTW a všechny své síly upjal k této myšlence. Mezitím se tlak G4 stal neúnosným, diplomat TELE (znovu hádejte kdo 3) dohodl s G4 měsíční příměří, což vypadalo dobře, mohli jsme jako TELE dozbrojit a dotáhnout jednání s RTW. Bohužel se příměří ukázalo jako jedna z největších bot, které kdo na tomto světě vymyslel.
Totiž - nejagresivnější útočníci s G4 na ten měsíc vystoupili z kmenů a vytvořili nový kmen -TSB- (Telesobijci) a jelikož se na ně příměří nevztahovalo, vesele dál bušili do TELE, nemusím dodávat, že všichni byli až po střechu zapodporovány svými ex.soukmenovci z G4. A tak členové G4 vesele dozbrojovali a TELE bylo pod stálým tlakem. Tato "bouda" samozřejmě zvyšovala napětí v kmeni TELE, což vyvrcholilo sporem vůdce a SOBáckou stranou a odstoupením vůdce z funkce (v tu dobu již TELE bylo v RTW a tak odcházel s klidným srdcem).
Jelikož vztahy AL a TELE byly velmi propojené bylo jen logickým vyústěním členství AL v RTW, tím se síly ustálily na dnešní podobě.

Už i kvůli tomuto "podrazu" jsem zapřísáhlým nepřítelem všeho co pochází z G4 (samozřejmě v mantinelech hry, nic osobního:geek)
 

DeletedUser24074

Guest
Víš co je na tom všem nejlepší?Že ten podraz jsme vnímali naprosto stejně i my,proto vzniklo TSB.Nikoliv proto,že se dohodlo s vedením G4 (vždyť jsem v té době byl vůdcem IRC a členem rady G4),ale proto,že došlo k tajné zákulisní dohodě "o nás bez nás".
A víceméně ze stejných důvodů je zde i AMORC,složený z neaktivních amatérů,kteří jsou neustále na dovolené....:bye
 

DeletedUser

Guest
Díky moc za odpovědi ... možná ještě někdo přidá další ... doufám, že se donesou i k uším redaktorů DKnovin, aby nepsali nesmysly ...já znám jen tu historii o IRC a TSB, jinak jsem bojoval na severu s kmeny který tady nikdo už nezná ...

Je fakt, že možná to TSB možná byla bota - možná by se podařilo WR250 získat lidi proti AL ... ale kolik bojovníků by měsíc nebojovalo ???

Za akci Argento je třeba smeknout :hi- ale svět se vyvíjí - hráči se už naučili, že vesnice s 100000/100000 zdaleka není nedobitná proti 300útokům :paladin
 

DeletedUser

Guest
To jsou mi zajímavé věci.... :shock Nepříjemná situace pro mé nepřátele :cry
Podrazy, ty nemám ráda ani ve hře...
Kdo v TSB působil, kde dohledám info?
 

DeletedUser

Guest
To jsou mi zajímavé věci.... :shock Nepříjemná situace pro mé nepřátele :cry
Podrazy, ty nemám ráda ani ve hře...
Kdo v TSB působil, kde dohledám info?

A kde jsi byla v lednu t.r. ???

Můj pohled je stejný jako Wolfspirita - nejprve se vyhlásil hromadný útok na TELE, což pro mne z K22 znamenalo poslat jednotky dost brzy ... pak před útokem (myslím, že byl na čtvrtek) v sobotu večer cca ve 23h nám vůdce kmene napsal na forum, že se uzavřelo příměří - žádná hromadná zpráva, jen oznamko na forum ...

Rada G4 nějak hlasovala, ale pro víc lidí z IRC to bylo překvapení ... a to včetně dalších vůdců kmene ... až takové, že raději vystoupili z kmene a pokračovali ve válce - za aktivní podpory většiny lidí, co se nedoastali na frontu - něco málo se zabralo, ale hlavně se spolu domluvili na o spolupráci lidi, co v oblasti budou a chtějí útočit - a tahle hra je o útočení !

Dost překvapení bylo pro spoustu členů kmene, taky přechod nejmenovaného vůdce kmene TELE do IRC ... měli na něj již poslaný útoky ... a když po pár měsících skončil, tak svoje vesnice rozdal svým kamarádům tj. obvykle přišli zkrátka ti co na něj kdysi chtěli útočit a rozebrat ho férově ...

A proto (asi) nejvíc vznikl AMORC, kmen bojovníků, někdy až moc osobních ...
 

DeletedUser

Guest
Historie 5.světa

Rád bych využil toho, že se tu objevily příspěvky od hráčů, kteří mají o světě 5 přehled a rád bych je požádal o drobné črty z jeho historie, mohlo by to být velmi zajímavé. A pokud dáme několik takových črtů dohromady a zařadíme je i chronologicky, mohly by z toho být pěkné dějiny světa 5 od počátků do současnosti.

A abych dal příklad, sám uvedu první obraz z dějin světa 5. Mám připravené i další, tak pokud bude zájem, rád je uveřejním. Perfektní by bylo, aby i další se neváhali rozepsat o událostech v jiných končinách světa 5 v jeho minulosti vzdálené i bližší.

Nenárokuji si patent na rozum ani na objektivnost celého povídání, jde jen o můj soukromý názor o názor hráče, který byl jak se říká "u toho". Rád budu pokud mě někdo doplní, nebo vyvrátí chybnou informaci. Budu velmi potěšen i názory z opačné strany fronty. Půjde tedy jen o mé dohady, které nejsou míněny osobně a ani útočně proti jakýmkoliv hráčůpm, kmenům nebo koalicím.

Vratím se o něco nazpět do doby léta 2008, svět pět byl ještě mladý, hráči nad milión bodů byli extra třída, svět rozdorben do mnoha kmenů, někde větších, někde malých. Přesuňme pozornost na kontinent 63 a jeho bezprostřední okolí. Nacházíme se v době, kdy doznívala první velká válka na tomto kontinentě, první opravdu likvidační a nelítostný boj, ve kterém bylo mnoho hráčů posláno na okraj mapy. Byl to boj nejen vojsky, ale už i tenkrát boj "studený".
Předpokládám, že většina z vás tuto válku ani nezaznamenala a není co divit, byla omezena an tento kontinent, ale hrála velkou roli v dalších dějinách nejen této oblasti (K63), ale i celého světa. Válka je i poučná a předpokládám, že podobných konfliktů bylo v té době na světě 5 mnoho, ptoto události tohoto boje by se daly v mírných obměnách aplikovat i na jiné paraelní střety.
O co vlastně šlo? V dnešním pohledu o maličkost, o barbarku, která měla nějakých 9000 bodů. Dnes by leckdo nad faktem, že by se mu nepodařilo takovou vesnici zabrat, že ho někdo předběhl, mávl rukou, v tehdejší době to však byl nečekaný poklad.
11.května 2008, těsně po půlnoci obsadila tuto barbarku vojska hráče HELLTECHMAN (dále jen HT), o hodinu později byly oddíly HT vytlačeny vojskem hráče Nitronius (dále jen Ns). Právě tato hodinka způsobila pozdější válku, ve které padlo mnoho nezúčastněných hráčů.
HT byl tenkrát členem kmene DA (Devil Angels) a Nitronius byl král kmene KA (Kontinent Aliance), dvou významných subjektů tehdejší K63, dále si musíme uvědomit, že v době střetu měl HT a Ns shodně 6 vesnic, čili vynaložené usílý na dobytí té barbarky muselo být v očích tehdejších hráčů obrovské a to že ji nakonec vzal někdo jiný, muselo být obrovským zklamáním.
Nuže, vraťme se do osudové květnové noci. Uplynulo něco více jak 24 h a 12.května v 6h ráno opět vojska HT dobývají nešťastnou vesnici. Následuje sprška zpráv mezi oběma soupeři, která vrcholí tím, že Ns zablokuje posílání zpráv od HT a vhlašuje otevřenou válku mezi KA a DA. Válka byla zničující pro obě strany, zuřila až do srpna. Mnoho nešťastníků s 1-2 vesnicema bylo nemilosrdně posláno na okraj mapy, aniž by věděli proč. Já osobně jsem měl v té době 4 vesnice a byl od nějtěžších bojů poměrně vzdálen (asi 24h LK), ale i tak jsem svůj tehdejší poklad - 1500 LK poslal na HT - válka se vedla po celém kontinentu.
Tenkrát i s dnes sodstupem je těžké říci, kdo vyhrál, kdo zůstal poraženým, ale závěr války a hlavně doba po ní je zajímavá a vývoj pokračoval naprosto nečekaně. CO se stalo? To už souvisí s kmenem ALPHA a o něm zase jindy..
. :)
 

DeletedUser

Guest

A kde jsi byla v lednu t.r. ???
V lednu tohoto roku jsem byla ještě v kmeni *W-K*... :kiss
Ten se pak rozdělil: jižní část kmene vstoupila do ESP-R a severní část do VeniVidiVici.
Tohle šlo mimo mne... :wacko
Mluví se o Bóďovi...? Nu, tak během tohoto "incidentu" přijetí jsem teprve vstoupila do V.

Rada G4 nějak hlasovala, ale pro víc lidí z IRC to bylo překvapení
- Každý člen rady G4 je "spojením s celým kmenem" - tudíž vám asi špatně fungoval přenos informací.?

Máš pravdu, hra je o útočení... a já ráda útočím :yeah , ale preferuji "čistou" hru bez leváren a ani přepadávky nepřátel v nočních hodinách mě moc neberou.
Zde na kmenech poznáš spoustu lidí. V jejich způsobu hraní a chování ve hře se odráží jejich reálný život a to jací jsou...
 

DeletedUser

Guest
2 Hanka: nikoho jsem nejmenoval :angel
- a co se týče přenosu informací ... psal jsem že to bylo překvapení pro některé další vůdce IRC - tj. zástupce jejich kmene byl suše přehlasován (G4 byli v té době 3 kmeny pokud vím)- tak leda to že se to objevilo na foru a ne ve zprávách bylo asi o způsobu přenosu informací :cry

2 Jery: pokusím se sepsat stručnou historii na K22/23, zejména s ohledem na rodný Vlčí kmen, ... ale tak zajímavé jako na K63 to asi nebude, i když asi poučné trochu ano ...
 
Nahoru