• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Má smysl posílat špehy s útočnou armádou?

DeletedUser

Guest
az se dostanes do situace, kdy budes mit desitky vesnic a vedle tebe bude soused s krasnou 9000kovou vesnici (jedinou), tak budes nesouhlasit sam se sebou..

nemluvi z tebe zkusenosti, ale presny opak - neznalost kombinovana s naivitou..

spehovat simcity-vesnicky je ztrata casu..

EDIT snad jeste by se hodilo dodat, ze ty dve cistici armady zasadne bez slechticu a ze simcity vesnicky zpravidla nestihnou pozadat o podporu.. mluvi z vas naivita, nikoliv realne zkusenosti z boje - tohle neni flame, tohle neni muj nazor - to je objektivni fakt - berte ho, nebo ho nechte byt - vsak je to jen vase vec ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser843

Guest
to je objektivni fakt

:D no comment

Hej mozno ked sa dostanem do situacie, ked budem mat 50 dedin, uz mi to bude jedno ci mam spehovat jednu dedinku nejakeho sim hraca, ale skutocny fakt je ten, ze na ceskych divokych kmenoch a konkretne svety 1 a 3, nehram este pol roka aby som sa do takej situacie dostal.

Ano ide hlavne o dobu vystavby, suroviny nie su az take dolezite, cas je to co je podstatne.
Ked pri jednom z tych blind utokov, stratis nejaku cast svojej armady, priklad 10k seker, ked podcenis toho podla teba Simcity hraca, tak kym to znovu vybudujes, potom pochopis, co som mal na mysli, ked ti strata a spehovanie pomocou priklad.:100 spehov, mohla zachranit taku armadu, hlavne ten cas, kym si ju vybudoval, ono to nejaku chvilku trva, i ked mas kasarne na max.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
az budes mit se simcity hracema takove zkusenosti jako ja, tak si doufam na tento topic vzpomenes, das mi za pravdu a omluvis se mi tu ;-)
 

DeletedUser843

Guest
ok, ale neviem presne ake mas skusenosti ty s takymi hracmi, takze tazko budem v buducnosti posudzovat ci som sa svojimi skusenostami tebe vyrovnal, tzn, ospravedlnenie je velmi nepravdepodobne:)

Pred chvilkou som vyspionoval jedneho hraca vo svete 3, ma 805 bodov, toto tam ma

unit_spear.png
unit_sword.png
unit_axe.png
unit_archer.png
unit_spy.png
unit_light.png
unit_marcher.png
unit_heavy.png
unit_ram.png
unit_catapult.png
unit_knight.png
unit_snob.png
Počet:000000000000 Ztráty:000000000000

Špionáže

Vyšpehované suroviny :
holz.png
6.089
lehm.png
6.089
eisen.png
6.081 Budova: Hlavní budova (stupeň 12)
Kasárna (stupeň 6)
Stáj (stupeň 3)
Dílna (stupeň 2)
Kovárna (stupeň 14)
Nádvoří (stupeň 1)
Socha (stupeň 1)
Tržiště (stupeň 3)
Dřevorubec (stupeň 15)
Lom na těžbu hlíny (stupeň 15)
Železný důl (stupeň 15)
Selský dvůr (stupeň 11)
Skladiště (stupeň 15)
Skrýš (stupeň 6)
Opevnění (stupeň 10)

tj. ziadna armada, a stavia len budovy, to nie je prvy pripad, ci uz v 3, alebo v 1 svete, myslim, ze tiez mam trosku nejake skusenosti s takymito hracmi.)

ok ale aby to bolo k teme, a aby sme sa tu my dvaja zbytocne nezargumentovali do neviemcoho, podla mna posielanie spehov zmysel ma, ci uz je to evidentny simcity hrac alebo nie, spehovia su taka lacna poistka, ktora ti niekedy dokaze zachranit casovo narocne vybudovatelnu drahu ofenzivnu armadu. konec japonec.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
az se dostanes do situace, kdy budes mit desitky vesnic a vedle tebe bude soused s krasnou 9000kovou vesnici (jedinou), tak budes nesouhlasit sam se sebou..

nemluvi z tebe zkusenosti, ale presny opak - neznalost kombinovana s naivitou..

spehovat simcity-vesnicky je ztrata casu..

EDIT snad jeste by se hodilo dodat, ze ty dve cistici armady zasadne bez slechticu a ze simcity vesnicky zpravidla nestihnou pozadat o podporu.. mluvi z vas naivita, nikoliv realne zkusenosti z boje - tohle neni flame, tohle neni muj nazor - to je objektivni fakt - berte ho, nebo ho nechte byt - vsak je to jen vase vec ;-)


Né já asi za rok co to hraju ještě nemám zkušenosti...

A to co píše je faktická hloupost. Až budu mít desítky vesnic ( a stačí i deset) a vedle mne bude někdo s 9k vesnici (jak píšeš jednou) tak moje morálka bude sakra nízká, do toho se stačí namotat trocha smůly a krásnej čistící útok pak bude pro smích tisícovce šeřmířů za dvacítkovejma hradbama. A potom stačí aby mu někdo poslal dalších 1000 vojáčků a Tvůj vláček šlechticů jde do kytek...

Ano můžeš mít štěstí že na troubu co to hraje jednou za tři dny, ale taky se může stát že se Ti to vymstí, a radši si tam párkrát ty špehy otočím než abych měl takovýhle ztráty.

Takže Ti říkám: nemluvi z tebe zkusenosti, ale presny opak - neznalost kombinovana s naivitou..

A taky kodex válečníka říká že se bojuje a nebere dětem lízátka...

Pozice v žebříčku někde v top 100 ale žebříček zabitých protivníků mimo TOP 10000 nemluví moc lichotivě.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Malý příklad:

Luck (from attacker's point of view)

-24.2%
rabe.png





klee_grau.png
Morale: 34%
 

DeletedUser237

Guest
tak to muselo bolet...
jen me zajima takovej detail... sila utoku byla 10%(soucet postihu) nebo 8% (soucin postihu)?

edit sem to hoodne blbe spocital... no holt v noci mi to nemysli
ale dik, uz vim jiste ze jde o soucin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tak to muselo bolet...
jen me zajima takovej detail... sila utoku byla 10%(soucet postihu) nebo 8% (soucin postihu)?

Síla x 0.34 a z výsledku ještě - 24.2%

Celej report:

Luck (from attacker's point of view)

-24.2%
rabe.png

klee_grau.png
Morale: 34%

Attacker:toliary
Village:Deep space 9 (83|319) K30
Quantity:0 0 554 0 0 329 154 0 0 0 0 0
Losses: 0 0 554 0 0 296 9 0 0 0 0 0

Defender:Schwidder
Village:Draken (88|318) K30

Quantity:0 0 0 328 13 0 0 0 0 0 1 0
Losses: 0 0 0 328 13 0 0 0 0 0 1 0

Body:
Toliary:121.487
Schwidder: 1.680
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2241

Guest
Podle mě je špehování důležité, získáš tím informace o síle soupeře, množství surovin a můžeš posílat vojska plánovaně a ne chaoticky...
 

DeletedUser2241

Guest
A to, co píše Toliary o kousek nade mnou vůbec nechápu...to už je na mě vysoká strategie...Ale jednou to určitě pochopím...:)
 
Nahoru