• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Novinky ze světového dění

  • Zakladatel vlákna Lotosový kvítek
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Shedde, respektuju tvoje faktické znalosti (a jejich široký objem, který přesahuje ten můj), ovšem co se týče názorů, tak se nacházíme každý úplně jinde. Ty informace navíc hustíš do každého příspěvku tak, že se často ztrácím v kontextu. Od Schwarzenberga se během 2 vět dostaneš k podporovatelům Hitlera... Nicméně, vybral jsem si z tvých řádků pár vět, na které budu reagovat.

Dnes žijeme v globálním kapitalismu, kdy některé výrobky jsou kompletovány v různých zemích a v místech vzdálených tisíce kilomterů od sebe.
Tyto firmy mají obrovské zisky o kterých se mnohem ani nesní, pro ně zvýšit mzdy by nebyl žáný velký problém, je proto tragické, když pak spustí poplach o tom, jak jim to způsobí likvidaci, budou muset propouštět apod. a pravicové strany se tohoto pak rády chytají.
Kapitalismus je v dnešním světě výrazně omezený zásahy státu, které často podnikání brání nebo ho značně ztěžují. Pro velké korporace to obvykle není zas takový problém, nicméně menší ryby to odskáčou za ně.
Je na občanské společnosti, aby se adekvátně ozvala pokud není spokojená se svým stavem, platem nebo postavením. Nejsem příznivcem hromadění peněz v několika málo rukou, nadruhou stranu pokud jsou ty finance vydělané legálně, tak má i miliardář plné právo s nimi nakládat po svém jako kdokoliv jiný. Zaměstnanec má oproti tomu právo kdykoliv vypovědět smlouvu a jít za lepším.

"Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy." — Winston Churchill


Dělení na pravici a levici už v dnešní době zcela ztratilo význam. A to především "díky" opurtunistickým politikům a stranám, které svůj program tvoří na základě vox populi, bez ohledu na jakékoliv ideologické základy. Původ této klasifikace původně spočíval v rozlišení členů parlamentu (Francie - 18. stol.), kde šlechta seděla napravo (přívrženci krále a současného společenského uspořádání) a nalevo seděli její oponenti (třetí stav - měšťané, odpůrci krále a monarchie).

Při označení Nečasovy vlády jako pravicové (nedej bože "rozpočtově odpovědné") velmi trpím. Zvyšování daní ani třeba to, jak se vláda postavila k methanolové aféře (zavedení kauce pro výrobce alkoholu) se s charakteristikou pravice, jak jí vnímám, prostě neslučuje.

Slovinsko z těch postsocialistických zemí jee nejlépe, sleduji je delší dobu, minimální mzdu mají 500 eur, je to daleko více jak u vás, u nás je to dokonce méně jak u vás (taky naposledy zvyšována v polovině roku 2006) a jak jeou Slovinci, a pak může přijít Topolánek o tom, jak zvyšování minimální mzdy je likvidační, a jak lidi přijdou o práci, tak jak je možné, že Slovinci všechny předbíhají? Stejně minimální mzda slouží hlavně k daňovým únikům.
Srovnávat kvalitu země (života) podle výše minimální mzdy? Promiňte mi, ale to je neskutečný bullshit. Tak snad nám tu jednou zavedou minimální mzdu 50K a k tomu pečený holuby do úst. Výšku platu má určovat trh práce, stát se svými direktivními zásahy do toho nemá co mluvit.
Stát nejdřív občany zdaní, aby jim pak dával milodary ve formě minimální mzdy. Skvěle. :great

Když už jsme u Slovinska, četl si někdy Slavoje Zizka?


S tou diferenciací odborů máš pravdu. Některé opravdu takovým vlivem nedisponují. Nechci se příliš opakovat a proto ten zbytek komentovat nebudu, už i tak mi trvalo sepsání této reakce dost času.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Celý den se tu bavíme v jarmarku o politice a já si Tvého příspěvku všiml až nyní.:)

Churchilův výrok znám, škoda že jsi nenapsal ještě i ten, že kdyby vládli komunisté na Sahaře, tak by byl i písek na příděl.:mocking

Ten jeho výrok je mimo, byli to komunisté, kteří ve značných částech světa právě bídu a chudobu vymýtili, ať v Evropě, Asii či Latinské Americe, taktéž umožnili očkování proti nemocem a přístup vzdělání k širokým vrstvám společnosti, něco o čem si třeba dnes Rom může nechat zdát i když bude chytrý, ale nebude mít na VŠ.
To že jsi proti hromadění majetku úzké skupiny lidí, tak kapitalismus za celou dobu nedělá nic jiného než toto, nikdy propast mezi bohatými a chudými nebyla tak velká jako je dnes. Ty názory některých o tom, jak se Marx mýlil, a že i dělníci a prostě celkově nejen vlastníci výroby si polepšili není zase až tak pravda. Když to nějak metaforicky přirovnám, tak v minulosti dostal zaměstnanec určitý podíl z koblihy, dnes dostane podíl místo z koblihy z dortu, ale procentuální část je ještě menší jak kdysi z koblihy.:pardon
Mně říkal spolužák ze západních Čech, které osvobodila americká armáda, že mu babička říkala, že se prý američtí vojáci divili co je to za bohatou krajinu, že každý má dům, zahradu a pole. Za socialismu dost lidí mělo i chaty, ty neměli jako únik před komunistickou mocí jak se to dnes snaží propaganda tvrdit. Už ve starověku, pak i ve středověku měla aristokracie, šlechta svá letní sídla, naráz na ta letní sídla má každý občan, myslíš že dnes by si mohlo tolik lidí dovolit chaty? Myslím, že dnes spousta rodin už nemá ani dům, nemá žádné pole, les, rybník, kdy v minulosti to měl opravdu skoro každý. Dne se tu chlubí s novým iPadem, novým počítačem a za pár let se každý zasměje co je to za starou šunku.
Jak se změnilo lidské myšlení. Děda byl ředitelem obchodu za socialismu a měl televizi již v padesátých letech, babička vzpomínala, že k nim v neděli večer chodil skoro celý panelák se dívat na televizi, náš učitel na gymnázii vzpomínal, že když bylo mistrovství světa ve fotbale v roce 1958, že u nich v ulici někdo měl už televizi a jak se celá ulice šla dívat na fotbal. Dokážeš si dnes představit, že když si někdo koupí domácí kino a 3D televizi, že by se šel k němu dívat celý panelák či ulice? Dotyčný by to snad ani okolí nenavrhl, a pokud ano, tak někteří by to brali jen jako vychloubání. Za socialismu kolikrát řekli lidé: „kluci, pojďte si natrhat jablka, my to stejně nesníme.“ Dnes to ti lidé nechají raději shnít.
Rozdělení levice a pravice taktéž znám, a když jsme u VFR, tak mě napadá i s tou rozpočtovou zodpovědností výrok jakobínu z pařížských voleb roku 1793, že praví demokraté volí veřejně, jen tak můžou dokázat, že jsou demokraty. To by bylo dobré pro dnešek, kdy by se dali dohledat lidé, kteří koho volili a na ně přímo přepsat státní dluhy, zaplatili by za to přímo, byli by sami hnáni k zodpovědnosti, nedopláceli by další neviní a některé strany by se staly rázem neparlamentní. Tohle nikdy nenastane, a tak tu řeči o zodpovědnosti v hospodaření mají kolikrát ti co to sami způsobují, ač altruisticky myslí jen a jen na budoucí pokolení. Mimochodem tato věta je taktéž už dosti ohraná, stará a v různých zemí po různé časy papouškovaná.
Když to řeknu za sebe připadám si jako dítě, které ztratilo rodiče a správce mi stihl do doby než jsem nabyl právní zodpovědnosti nejen prohýřit majetek, ale ještě i zadlužit, a tak v den 18 letech mi přišlo upozornění na zaplacení dluhu. Tím myslím to, že jsem se narodil do nezadluženého státu s velkým státním majetkem, a když jsem měl poprvé možnost jít volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, tak mi Kalousek poslal „obsílku“ na dluh. Takže v roce 1989 se spousta lidí oháněla mnou (budoucími generacemi), aby nakonec po mně chtěli splatit dluhy? Já se necítím tím vázán, o mně beze mě.

Dělení na levici a pravici, že ztrácí smysl se dalo již též mnohokrát doslechnout v televizi či si přečíst v novinách, ale nesouhlasím s tím. Je sice tady to ,že politické strany jsou ideologicky vyprázdněné, že mezi nimi nejsou tak velké ideologické rozdíly jako kdysi, že např. česká pravicová ODS ve volbách v roce 2010 použila heslo, které o půl století dříve použila a vymyslela v západním Německu sociální demokracie atp. Ale i přesto s tím nemůžu souhlasit. Za ideologiemi většinou nestojí politické strany, ale ideologie se většinou rodili mimo politické strany a samotní ideologové kolikrát ani politiky nebyli. Dnes ve světě, kde nadále vládnou komunisté, v Latinské Americe se dostávají k moci levicové, socialistické síly, ať to byl ve Venezuele Hugo Chávez, či Bolívie Evo Morales, který na počátku své vlády prohlásil, že začíná tam, kde Che Guveara v šedesátém sedmém skončil, v Ekvádoru Rafael Correa, který dokonce dokázal ze země vyhnat americkou armádu a klidně by se sem dala řadit i argentinská prezidentka Cristina Elisabet Fernández de Kirchner, zde prostě nemůže být o ideologickém vyprázdnění řeč. Připadá mi to jen to ,že současný establishment se snaží utvrdit občany, že ideologie jsou minulostí a dnešní ideologie vyhrála, nesvědčí to o konci ideologií, ale naopak o tom, že v jedné jsme zabořeni až po uši. Toto jsem odpověděl již před 5 lety na gymnáziu naší učitelce společenských věd, která se snažila tvrdit to samé. Jsem rád, že stejný názor jako já před 3 roky vyjádřil v novinách i český filozof Jan Keller.

Já jsem netvrdil, že čím vyšší minimální mzda, tím lepší životní úroveň, sám jsem již napsal, že nejvyšší minimální mzda je v Lucembursku, ale nákupní sílu již to není tak slavné a jako důkaz jsem bral i ty dvě tabulky od pajclina, já tím myslel, že ve Slovinsku snad je minimální mzda nějak adekvátní, ne jako u nás či na Slovensku. Tady se v posledních letech zdražovalo strašně moc, jen HDP vyskočilo z 5 % na 15 % a druhá sazba z 19 % na 21%. Když si vezmeš obyčejný chleba, tak v roce 2006 stál 20 Kč, stát z něho měl 1 Kč, dnes stojí 28 Kč, stát má z něho 4,20 Kč, to máš nárůst o 420 %, to je naprosto alarmující číslo, jeden chleba, kolik se jich prodá denně? Kolik se prodá rohlíků, ovoce, zeleniny atd. to je nárůst jak hrom. Leč minimální mzda se tu od nástupu pravice v roce 2006 nezvedala, naposledy ji zvýšila Paroubkova vláda, když končila k červenci 2006 ji zvýšila. Částka 8000 Kč hrubého, po zaplacení sociálního a zdravotního to je tak 7220 Kč, najdi si na netu kalkulačku, ta to spočítá přesně je tohle částka k smíchu, s touto částkou nemáš šanci vyžít. Za tuto částku nikdo dělat nebude, protože skončí jako bezdomovec, leda někdo kdo s někým bydlí a vydělává daleko více, odbory, novináři říkají, že to je akorát k úniku daní, kdy lidé dostanu oficiálně tuto částku, ale zbytek dostanou bokem, ví to každý i pracovníci finačních úřadů (jako moje teta). jen pan Kalousek před 2 lety na tento dotaz od novináře se díval jak vyoraná myš. Je to už hodně dávno asi tak 10 let, co na Slovensku vzkázali ministryni práce a sociálních věcí ať si žije s minimální mzdou, ani nevím z jaké byla politické strany, ale rozhodla se měsíc žít s minimální mzdou, nevím jestli to vydržela, ale vím, že když s ní byl nějaký štáb televize v obchodě, tak řekla že musí přepočítávat každou korunu co si může a nemůže dovolit, a že je to nápor na psychiku a než dojde k pokladně, aby si přepočítala nákupní košík. Dnes by nic takového dělat nemusela, protože by s tím nevyžila, ale to je přesně to co tu dnes napsal andysek v Jarmarku, oni jsou mimo realitu, sami mají platy za měsíc, které jiní mají za několik měsíců a budou Ti tvrdit jak se dá vyžít s minimální mzdou a v tomto smyslu jsem to myslel, u nás minimální mzda ztratila smysl, ona je bezvýznamná, naopak je legální pracovat za částku se kterou nemáš šanci vyžít, takže to co zde bylo přijato po roce 1989 (za socialismu minimální mzda neexistovala) jako ochrana zaměstnanců před zaměstnavateli, zde ztratila smysl a většinou je to využíváno k úniku daní, lidé s minimální mzdou neplatí daně, jen odvody a pokud mají děti, tak dostanou daňovou slevu na dítě, což je jediná daňová sleva, která jde i do mínusu, takže v rámci daní ještě ten člověk vydělá a stát prodělá, obdobné je to i u podnikatelů, kteří nezaplatí ani korunu na daních, ale dostanu ještě příspěvek na děti. V roce 2006 jsme si určitě nežili nad poměry, tu dobu si pamatuji, už tenkrát to byla nízká částka a teď po 8 letech takového vysokého zdražování se s tím má nadále vyžít? Stát nedává minimální mzdy a jako milodar bych to též nenazýval, ale budeme slušní a nebudeme psát anglické nadávky.

Občanská aktivita zde není, je to tu v duchu rozděluj a panuj, chléb a hry. Když stát sníží výplaty zaměstnancům státním a jen některým, tak zbytek se jich nezastane, ale proč taky, příští rok či za dva to stát změní a těm co ubráno nebylo se pro změnu nezastaví těch ostatních, každý hledí akorát na sebe a případě si ještě postěžuje jak má zrovna on tu nejhorší práci, ač možná je kolikrát i rád, že má takovou. To potom politická moc to má snadné.
Jeden kněz v Německu v roce 1938, když jej nacisté popravili napsal těsně před smrtí krásný dopis, nepamatuji si jej přesně, ale obsahově jej vystihnu.
„Když si přišli nacisti pro komunisty, nestěžoval jsem si.
Když si přišli nacisti pro anarchisty, nestěžoval jsem si.
Když si přišli nacisti pro Židy, nestěžoval jsem si.
Když si přišli nacisti pro sociální demokraty, nestěžoval jsem si.
Když si přišli nacisti pro Lužické Srby, nestěžoval jsem si.
Když si přišli nacisti pro protestanty, nestěžoval jsem si.
Když si přišli nacisti pro mě, nezbyl již nikdo kdo by se mě zastal.“

Toto je výstižné i pro dnešní dobu. Václav Kalus řekl už na počátku 90. let, jak jsem napsal dnes v Jarmarku, že každý se má postarat sám o sebe. Toto je dávno překonaná teze a dokonce naprosto asociální. Žijeme na stejné zeměkouli, všechno je provázané a lidé vždycky, již v pravěku žili společně.

Ještě se vrátím k tomu trhu a platebním podmínkám, víš jak je tady něco co Václav Havel v roce 1989 říkal, že to vůbec nehrozí, a kdo to tvrdí tak to jsou lži od komunistů, je to něco co komunisté dokázali hned potlačit a rádi se tím chlubili a to je nezaměstnanost, na kterou už si zde všichni zvykli, že je to něco normálního, dokonce jsme slyšel v Dobrém ránu od jednoho ekonoma, že nezaměstnanost je potřeba a nejideálnější, kdyby byla tak 1 - 2 %, že plná zaměstnanost není dobrá. Toto je věc, která nahrává zaměstnavatelům, aby mohli dávat nižší výplaty. Nikdo Tě nenutí pracovat, v době kdy lidé pracovali 12, 16 hodin, otroci dokonce v době sklizní v Americe 20 hodin denně (od 4:00 do 24:00), v době, kdy ve Tvé posteli přes den spal cizí člověk, třeba pekař co pracuje v noci, v době kdy se děti dívali na své rodiče, když jim vytváří sourozence, v době kdy nebyla žádná podpora v nezaměstnanosti, nemocenská, důchod, děti pracovaly tak v této době ten pán, který je na tisíci koruně už křičel, že si dělníci nemají na co stěžovat, že je nikdo nenutí pracovat, pracují na základě smlouvy a finanční odměny a nikdo je v práci nenutí, to dodnes někteří říkají, ano nemusíš, ale skončíš jako bezdomovec, tak to je jako skočit z bláta do louže, takže zaměstnanec prostě na výběr kolikrát nemá.

Neřešil bych to, že za socialismu byla uměle vytvořená místa, kdoví jestli dnes jich není ještě více a jsme zpátky u té rozpočtové zodpovědnosti, kdy např. státní úředník, který nepobírá nejmenší částku a který je možná i na úřadě zbytečný má plnou pusu rozpočtové zodpovědnosti, státní zadluženosti, ale sám je placen státem, který právě na to, aby mu dal výplatu tak se zadlužuje a zadlužuje nejen jeho děti, ale i děti těch, kteří pro stát nedělají.
Když se vrátím ještě i k tomu dělení pravice a levice, tak je tu ještě jedna věc, že ten původní liberalismus dnes už neexistuje, ta stará klasická pravice byla zničena a poražena, taky i díky tomu, že často kooperovala s nacisty v některých případech, ale hlavně byla jaksi tou levicí poražena, rozhodně dnes pravicové strany jsou levicovější, než jak tomu bylo v minulosti.

Stát má pravomoci a zasahuje do podnikání, tato práva si státy uzurpovaly za 1. světové války, kdy potřebovaly lépe ovládat ekonomiku a řadu těchto pravomocí si nechali dodnes, ale když jsme u těch velkých korporací, tak řekněme např. že bude jedna velká firma, která bude mít mobilní síť, tak pro ni nebude problém menší firmy co budou chtít v telekomunikací podnikat zlikvidovat za pomíc toho, že dá např. volání zadarmo za částku, která jim náklady s tím spojené nepokryje a klidně i prodělá, protože konkurence nebude schopna reagovat a skončí, a až si vytvoří monopol, tak dá volání 1 minuty za 30 Kč a nevybereš si, proto tu jsou ty antimonopolní úřady, protože chrání lidi před zvůlí těchto společností a ukazuje to nebezpečnost kapitalismu co by ve své čisté podobě mohl udělat.

Státy se zpočátku stavěly na stranu podnikatelů, v Anglii dokonce na počátku 19. století byl přijat zákon, který zakazoval na dobu dalších 25 let zvyšovat mzdy, až postupně se začaly vlády stavět na stranu zaměstnanců, je též zajímavé, že v Rakousko-Uhersku na sociální politiku přistoupila v sedmdesátých letech 19. století vláda složená z konzervativců.

Slovinský filozof se jmenuje Slavoj Žižka, ne Zizka, píšeš s diakritikou. Znám jej a je to asi nejslavnější současný marxista, ale četl jsem kdysi o něm, i nějaký rozhovor s ním, ale knížku od něho jsem nečetl žádnou.
 

DeletedUser

Guest
[h=1]Kažimír: Podvodníci s DPH sa presúvajú do Česka[/h][SPOIL]SITA | 13.02.2014 18:55
Časť podvodníkov na dani z pridanej hodnoty sa presúva do Českej republiky. Vo štvrtok o tom informoval minister financií Peter Kažimír. Podľa neho je to výsledkom systematických opatrení.


„Môžem potvrdiť, že niektoré firmy sa sťahujú, pretože sú na Slovensku vyšetrované kvôli daňovým únikom, alebo skončili svoj biznis model, lebo bola zavedená reverse charge, teda obrátená daň pri obchodovaní napríklad s poľnohospodár­skymi produktmi,“ informoval Kažimír.
Médiá podľa Kažimíra často dávajú priestor na vyjadrenie subjektom, ktoré sa sťažujú na kvalitu podnikateľského prostredia. Pritom aj za najšľachetnejšími slovami sa skrývajú nekalé úmysly. Minister zároveň informoval, že rezort financií má výsledky, o ktorých bude v najbližších dňoch informovať.


Pri štvrtkovej návšteve Slovenska vyjadril záujem o zavedenie bločkovej lotérie v Česku na tlačovej konferencii aj predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. Súčasťou programu novej koalície v Česku je podľa neho aj zavedenie evidencie tržieb, čo predstavuje novú generáciu registračných pokladníc.
„Veľmi radi by sme ju doplnili taktiež bločkovou lotériou, ktorá formou hry vťahuje spotrebiteľov do v zásade laickej pomoci štátu pri kontrole účteniek a do boja proti daňovým únikom,“ povedal Sobotka.
Český premiér dodal, že čísla a informácie, ktoré mal možnosť na Ministerstve financií SR vidieť, ho utvrdili v tom, že česká vláda v tomto smere bude postupovať. „Veľmi rád využívam aj tú podanú pomocnú ruku slovenského ministerstva financií, aby sme naďalej konzultovali všetky prijímané opatrenia, pretože daňové úniky nepoznajú hranice, nerešpektujú hranice,“ zdôraznil Sobotka. Spolupráca medzi českou a slovenskou daňovou správou je tak podľa neho jednoznačne potrebná.


Český premiér ocenil aj zavedenie systému kontrolných výkazov. „Opäť, v prípade kontrolných výkazov, ktoré sa týkajú dane z pridanej hodnoty, je to vec ktorou by sa česká daňová správa mohla veľmi dobre inšpirovať,“ podotkol Sobotka. V Česku podľa neho stratili v boji proti daňovým únikom veľa času, a to napríklad aj tým, že pred pár rokmi bola v ČR zrušená finančná polícia. „Mal som tiež možnosť získať informácie o fungovaní tímu kobra, ktorý sa osvedčil. My takúto kobru budeme potrebovať aj v Česku,“ poznamenal Sobotka a ocenil intenzívnu spoluprácu medzi ministerstvom vnútra a ministerstvom financií v snahe vytvoriť podobný tím.
Šéf slovenského rezortu financií Kažimír taktiež skonštatoval, že od českej strany sa môžeme veľa naučiť v oblasti colníctva, konkrétne v rámci proklientskej orientácie. Dôvodom je fakt, že colné správy v Európe medzi sebou súťažia, pretože chcú, aby sa preclievanie tovaru konalo v tej-ktorej krajine. Chcú tak, aby v nej zostali prostriedky z preclievania tovaru, uzavrel Kažimír.


[/SPOIL]

Česky premier sa učí u nás ako bojovať proti podvodnikom z DPH :D,na oplatku sa učíme od Vás v oblasti colnictva,tomu hovorím bratska spolupraca ;).
 

DeletedUser33829

Guest
Nechci rýpat, ale nebyl Slovenská republika existovala už v letech 1939-1945.:D Víte, jestli náhodou se v těchto letech každý rok se taky zdražovalo?:D
 

DeletedUser

Guest
[h=3]Rebríček krajín s najvyššou priemernou mzdou:[/h]

(Priemerná mzda v jednotlivých krajinách je meradlom finančného blahobytu obyvateľov v krajine. Priemerná hrubá mesačná mzda predstavuje podiel miezd bez ostatných osobných nákladov na jedného zamestnanca. Ide o hrubá mzdu, t.j. pred znížením o poistné na zdravotné a sociálne poistenie, preddavky na daň alebo dohodnuté zrážky zamestnancom. Do mzdy je zahrnutá základná mzda, príplatky a doplatky ku mzde, prémie, odmeny, náhrady miezd, odmeny za pracovnú pohotovosť a iné zložky.)

[h=3][/h]
  • 1.Spojené štáty
    Priemerná mzda: 54 450 dolárov
  • 2.Luxembursko
    Priemerná mzda: 52 847 dolárov
  • 3.Írsko
    Priemerná mzda: 50 764 dolárov
  • 4.Švajčiarsko
    Priemerná mzda: 50 242 dolárov
  • 5.Holandsko
    Priemerná mzda: 47 056 dolárov
  • 6.Dánsko
    Priemerná mzda: 45 560 dolárov
  • 7.Austrália
    Priemerná mzda: 44 983 dolárov
  • 8.Veľká Británia
    Priemerná mzda: 44 743 dolárov
  • 9.Belgicko
    Priemerná mzda:44 364 dolárov
  • 10.Nórsko
    Priemerná mzda: 43 990 dolárov
  • 11.Rakúsko
    Priemerná mzda: 43 555 dolárov
  • 12.Kanada
    Priemerná mzda: 42 253 dolárov
  • 13.Nemecko
    Priemerná mzda: 40 223 dolárov
  • 14.Francúzsko
    Priemerná mzda: 38 128 dolárov
  • 15.Švédsko
    Priemerná mzda: 37 734 dolárov
  • 16.Fínsko
    Priemerná mzda: 36 676 dolárov
  • 17.Severná Kórea
    Priemerná mzda: 35 406 dolárov
  • 18.Japonsko
    Priemerná mzda: 35 143 dolárov
  • 19.Španielsko
    Priemerná mzda: 34 387 dolárov
  • 20.Taliansko
    Priemerná mzda: 33 517 dolárov
  • 21.Slovinsko
    Priemerná mzda: 32 480 dolárov
  • 22.Izrael
    Priemerná mzda: 28 804 dolárov
  • 23.Grécko
    Priemerná mzda: 26 295 dolárov
  • 24.Portugalsko
    Priemerná mzda: 22 742 dolárov
  • 25.Poľsko
    Priemerná mzda: 20 069 dolárov
  • 26.Česká republika
    Priemerná mzda: 19 630 dolárov
  • 27.Maďarsko
    Priemerná mzda: 19 437 dolárov
  • 28.Slovensko
    Priemerná mzda: 19 068 dolárov
  • 29.Estónsko
    Priemerná mzda: 17 323 dolárov
 

DeletedUser

Guest
Vím, že za to mne asi zdejši moderátorská obec nepochválí, ale zajímá mne tvůj názor na tuto situaci (klidně i do jiného tématu).
Pokud tomu správně rozumím, tak Putin jim nemá dát Krym ani za nic?

Ano presne tak,je na to niekoľko dôvodov,prečo nie,prečo je v prave a prečo je to takto lepšie.

Najhlavnejšie body su tieto :

1. Existuje určita rovnovaha /jadrovych/mocnosti na tomto svete,je to vec,ktora je snaď najdoležitejšia,pre zachovanie mieru na svete,vieme všetci,že keby sa niečo začalo,zem,ľudia,civilizacia,ako taka skonči,o tom niet pochyb.
Kto číta o Ukrajine,je viac ako jasne každemu,že puč,vzburu za tym všetkym je planovanie zapadu/USA,EU/,tak ako aj strieľanie do ľudi a vraždenie v dave.
[SPOIL]Existuju nahravky ministra Estonska a vysokej predstavitelky EU Catherine Ashton,že všetky dokazy ukazuju na to,že snajpery boli najaty od opozicie,vyskoleny zapadom,snajpery ktory strielali do davu zabijali civilistov,aj policajtov.
Obaja potvrdili autentickost nahravky,žial,dalej sa o tom nepiše a nerozprava,samozrejme puč bol planovany zapadom.
Tym padom je to samozrejme zasahovanie do celistvosti štatu,inym štatom a nezakonne prebranie moci,o tom niet pochyb.

http://www.zemavek.sk/2014/03/eston...hravky-telefonatu-o-kyjevskych-ostrelovacoch/

http://www.aktuality.sk/clanok/2485...ajperoch-estonsko-potvrdilo-jej-autentickost/

http://www.teraz.sk/zahranicie/rusko-mzv-eu-snajperi-kyjev-ashtonova/76304-clanok.html
[/SPOIL]

2. Týmto krokom,približenie Ukrajiny k NATO,EU sa samozrejme približuju hranice,na rozmiestnenie balistickych rakiet,jadrovych rakiet,skracuje sa čas v pripade konfliktu.
Samozrejme požicky z MMF,svetovej banky,by prinutili Ukrajinu ako taku,do neskoršieho zvezku v NATO,EU.
NATO,to už je spoločnej straženie hranic,to znamena rakety na hraniciach UKrajina-Rusko a prave to je to čo je tak nebezpečne.
[SPOIL]Jadrovy daždnik,na blizku,druha strana nema čas reagovať,chce to nejake pripravy,povedzme,teraz je rovnovaha,lebo keby si niektora zo stran niečo začala,druha strana ma čas povedzme 30 min,aby reagovala,aby odpalila rakety a opetovala utok,na to ale musiš mať čas,Rusko by ho ale nemalo,neohrozuje USA na hraniciach,je daleko,dlho to leti,nesusedia s nimi,nemaju čas na reakciu a v tom je hlavny problem,narušili jadrovu stabilitu jadrovej odpovede.
Prave,toto je vec,kde sa obe strany navzajom kontroluju,prave toto je to,čo ich drži jadrovo na uzde,tymto krokom nedojde k seba zničeniu,tak ako aj sveta.
To je aj odpoved na to,prečo Rusko nedovolilo protiraketovy system patriot v Polsku ani v Česku.
System tiež dokaže odpalovat jadrove hlavice,je to pre svet velmi nebezpečne a zas bol problem,že tymto systemom šli narušiť jadrovu stabilitu,je to pre Rusko priliš blizko a nebezpečne,na to aby jadrovo odpovedali.
[/SPOIL]
3. Krym bol Rusky až v roku 1953,ho darovali Ukrajine,myslim že tam ide aj o to,že v čiernom mori našli obrovske naleziska plynu,tak isto aj o to,že je tam prevažna čas Ruska,myslim 60% obyvatelov a hlavne je tam Ruska čiernomorska flotila,samozrejme najdoležitejšie a pre Rusko velmi dobre strategicky postavene lodstvo.
Keď už opomeniem to,že tam žiju prevažne Rusi,stale to bola v podstate Ruska kolonia,obyvatelia Krymu,určite budu radšej poberat z Ruska 4x vačšie dochodky ako maju na Ukrajine,samozrejme v Rusku je aj daleko lepšie pracovne ohodnotenie a vyššia životna uroven,keby sme boli obyvatelia Krymu,určite sa tiež chceme mat lepšie,tak ako aj naše deti.
4.Prečo nie Krym Rusku?
Keď vojnou USA oddelili Juhoslaviu,pomahali albancom a islamu,bombardovali Srbov,tu im mimochodom nevadil Koran,ani islam a teroristi,Srbi mali totižto bohate Kosovo,bohate na naleziska.
Presne podobna vec ako je teraz Krym,podobna nastala aj v Kosove.Narušili celistvost krajiny a Kosovo sa vyhlasilo za samostatne,samozrejme na druhy den,to podporili a udobrili USA a dalsie zapadne velmoci.
Zaujimave,že vtedy im to nevadilo,pritom ide presne o tu istu vec,ako je Krym.

[SPOIL]USA,EU by si mali prestat špiniť ruky,tymito vecami,nečudujem sa že Rusko zasliahlo,keby sa hranice posunuli,je to pre nich aj svet,krajne nebezbečna vec,jedna strana /zapad/ by ziskala hlavne časovu jadrovu prevahu a to už si pišeme o velmi nebezpečnych veciach.
USA sa pohravaju z 3 svetovou a keď z tym neprestanu,nedopadne to dobre.[/SPOIL]
 

DeletedUser33829

Guest
[SPOIL]Takto už je fakt fekál, že tu úmyslně střílí do vlastních lidí, když vezmu, tak to i Heydrich s Müllerem, když plánovali přepadení vysílače v Gliwicích (Hlivicích), aby simulovali útok polské armády na Německo, tak přitom nezabila jednotka SS, oblečená v uniformách polské armády, německé vojáky, ale použili na to vězně z koncentračního tábora.[/SPOIL]

Vystihl jsi to přesně, to hlavní a podstatné, o čem se moc nepíše a to je vymezení sfér vlivu jsi vystihl přesně, jen pár mých poznámek.

Je úplně jedno jestli v Rusku je či není vyšší životní úroveň jak na Ukrajině, lidé se nerozhodují vždy podle ekonomických stimulantů. Každopádně o výsledku referenda je rozhodnuto už teď (pokud nebude falšováno, což by bylo moc okaté). Podstatné je, kdo tam má převahu a více jak 70 % (ne 60 %) obyvatelstva tvoří Rusové.
[SPOIL]V Sársku se konalo referendum v roce 1935, ke komu se připojit. Němci tam udělali kampaň, Francie se na to vykašlala, pak francouzská média vyčítala francouzské vládě, že prohráli referendum. Já si myslím, že jestli někdo byl hloupý, tak ne francouzská vláda, ale Hitler, že vynakládal prostředky na kampaň zcela zbytečně. Proč? Protože Sársko je obývané Němci.
Uvedu příklad: Na Kladensku si budou důchodkyně stěžovat, že mají nízké důchody (když píšeš o důchodech). Přijede tam německá armáda a Německo se rozhodne udělat referendum, ke komu má patřit. Merkleová bude slibovat kladenským důchodkyním 4x vyšší důchody, vyšší životní úroveň, vyšší platy atd. Česká vláda nebude moc takové nároky slibovat. To už bude Kladenským důchodkyním jedno jaké mají důchody, volit budou pro Českou republiku.;)[/SPOIL]

Na Krymu se prostřídalo hodně etnik a státních útvarů, z hlediska dneška je to jedno, Krym patří Rusku od konce 18. století, kdy jej získala Kateřina II. Veliká, Rusové tam od začátku budovali flotilu, aby měli prostor v Černém moři. Když přišli k moci komunisté, tak vytvořili Svaz sovětských socialistických republik a ruské impérium, dědictví po carovi, prostě federalizovali, přičemž Krym patřil pod Ruskou SFSR, ale Chruščov, který sám byl Ukrajinec, jej převedl pod Ukrajinskou SSR, ale nebylo to v roce 1953, určitě o nějaký rok později ale tak navenek o byl pořád jeden stát, tak to bylo všem jedno, problémy nastaly, až ty republiky začaly vyhlašovat samostatnosti a Ukrajina ty přístavy stejně jestli se nepletu pronajímá Rusku.
Krym z hlediska etnografického nikdy ukrajinským nebyl, což je třeba rozdíl s tím Kosovem. Před pár lety tady byla Jižní Osetie, ve stejné době jak Kosovo, a podívej se jak všichni reagovali rozdílně, i ta Osetie je problém SSSR, kdy to území bylo rozděleno mezi Ruskou SFSR a Gruzínksou SSR, navíc v Gruzii mají problém i s Abcházii, jenže Gruzie je nejvěrnější spojenec USA v dané oblasti a v Gruzii měli taky svoji pro západní revoluci a svrhnutí prezidenta.
Pro tyto příklady nemusíš chodit daleko, u toho Kosova, je ale fakt smutné, že území, které patřilo vždycky Srbsku, a kam se Albánci nastěhovali před 100 lety jim odtrhli a Topolánkova vláda to za ČR legalizovala, když tu byl kdysi stejný problém se Sudety a se Srby jsme měli dobré vztahy, ale nemusíš chodit do zahraničí. Před dvěma staletími u nás byla malá skupina lidí, která se snažila oživit český národ, myslím, že se na ně dívali skrze prsty či nikoho velice nezajímali, ale povedlo se jim to a dnes jsou to národní buditelé, obrozenci, když to tu dnes ale dělají jiní, jen po jinou vlajkou a zemí, tak jsou to extrémisté a mají odcházet do Svahilska. Stejné situace, stejné příklady a naráz jak většina uplatňuje rozdílné metry a jiné úhly pohledu.

Žijeme v mediálním věku a největší médium i přes internet tu je nadále televize, co v ní je to je, to žije, to existuje, to se děje, co v ní není, neexistuje. Není problém zorganizovat demonstrace o pár tisících lidí či desítkách tisíc, nechat to proletět celý svět, a pak vydávat jak 60 mil. Ukrajina je na nohách. To, že to je zlomek je jedno, efekt je zaručen.;) Navíc i po zkušenostech z jiných událostí v minulosti ve světě, poprvé organizován v Íránu v roce 1953.

Na Ukrajině už před několika roky zvítězily proruské síly, opozice zorganizovala protesty, že volby byly zfalšované (kdoví jestli), podařilo se jim dostat k moci, zjistilo se, že korumpují, proruské síly se dostaly znovu k moci a teď toto a jak to začalo? Tím, že Janukovyč nechtěl podepsat dohody s EU.;) Je to naprosto jasné, je tu boj mezi síly pro EU a NATO a síly na straně Ruska a Západ stojí v pozadí, navíc Ukrajina je stejně závislá hospodářsky na Rusku.

[SPOIL]Jak píšeš, podstatné jsou ty rakety, jejich dostřel, rychlost dopadu a to jak protivník bude schopen rychle reagovat. V Postupimi se rozhodlo o rozdělení sfér vlivu v Evropě, bylo to i později potvrzeno dalšími smlouvami, jenže SSSR přišel o svoji dominanci a samo Rusko v devadesátých letech muselo obrátit pozornost samo na sebe, mezitím bývalý východní blok se žene na Západ, žádný mír, žádné rozpuštění NATO, jako Varšavské smlouvy, se nakonec nekonalo, naopak rozšiřování k hranicím Ruska. To jelcinovské Rusko, které je slabé, dokonce stát tam neplatil jednu dobu státním zaměstnancům výplaty, Rusko, které je na vedlejší koleji, kdy není zváno ani k válce v Jugoslávii je pryč. Rusko se zkonsolidovalo, devadesátá léta jsou pryč a Rusko dává najevo, že se cítí mocností a chce ji být a nebude dělat pacholka Západu a USA, což je pochopitelně štve.

Československo mělo obrovskou výhodu po 2. světové válce, že jej osvobodily jak jednotky z východu, tak ze západu, a pak se stáhly, i když to těm Američanům trvalo déle jak Sovětům a Rumunům. Jenže ta vojska co přišla, tak v Evropě zůstala, jak na východě, tak na západě. Sověti chtěli vojska u nás, jenže komunisté nechtěli, a pak využili události v roce 1968 a po pádu východní bloku vyklidili své jednotky v Evropě, kde je měli, Američané nic takového neudělali a sami mají vojska v západní Evropě, v Německu, kde nepřišli jako osvoboditelé a nijak na vyklizení situace od SSSR či Ruska nereagovali a chtějí rozšiřovat svá vojska dále, Polsku ty rakety dodali, tady to neprošlo jen protože tu měla Topolánkova vláda slabý mandát v Poslanecké sněmovně, přesto je sem chtěla zvát a referendum by nebylo, protože by dopadlo negativně (ale můžeme si udělat opakovaně jako v Irsku o Lisabonské smlouvě či to někdo může nazvat zfalšovaným, tak je to vždycky, když Západ prohraje). Tady je zase vidět ukázka, jak na to nahlížejí někteří rozdílné, když sem vtrhne sovětská armáda, tak je to špatně, zle, využívají to politicky, i když už tu dávno nejsou, ale pak sami tu ochotně chtějí zvát Američany (myslím, že i Havel by pro), přitom komunisté tu sami sovětská vojska kdysi nechtěli a nakonec jim je Kreml vnutil. Každopádně to, že Sověti sem vtrhli, tak USA to provedla v daleko více státech jak SSSR a touž taky nevadí.

S tou politikou vyrovnaných mocností souhlasím, už tu několikrát usilovali někteří o ovládnutí světa, nikdy se to nikomu nepovedlo, některým díky Rusku, dnes na to EU a NATO jdou rafinovaně přes ekonomiku, svážeš obyvatelstvo a zemi hospodářsky, pak nebude možné prostor opustit, protože ekonomika se zhroutí nebo dost oslabí, uvalí sankce a a Američané moc dobře vědí, že s prázdným talířkem se Ti většina lidí vykašle skandovat demokracii a svobodu. Proč nepomohli Američané zbídačené Evropě po 1. světové válce, kdy vypukla i španělská chřipka, proč po druhé? Z humanitárních důvodů to nebylo, ale čistě z politických, aby Evropa nespadla do klínu SSSR.

Nemyslím si, že by 3. světová zničila civilizaci, ale byla by to velká rána. Byla to Velká Británie, která po staletí uplatňovala politiku vyrovnaných mocností na evropském kontinentu, aby žádný stát neměl dominanci (možná právě protože je sama od kontinentu oddělena), když je tu vzpomínán ten Krym, tak právě z toho důvodu v Krymské válce podporovala Osmanskou říši, kdy Rusům šlo o přístup na Balkán, ale též o Bospor a Dardanely a přístup ke Středozemnímu moři. Rovnováha těch sil dokáže udržet pořádek, obzvláště když nám tu v době demokracie a svobody řídí Evropskou unii evropská komise, kterou občané nevolí a všechny názory, které se nelíbí jsou označovány jako nebezpečné, tak je dobré tu mít více mocenských center, není to jen na škodu. Navíc i hrozivé zbraně a nejistota výsledku drží všechny při zemi. Máme tu relativně dlouhou dobu klid, ten tu tak dlouho nebyl a USA provokují i jinde ve světě, ale přeci jenom porážka ve válečném konfliktu velké války (ne proti těm malým, ale proti velkým) by pro USA znamenalo odchod na vedlejší kolej a USA stejně nejvíce hájí zájmy pár lidí a společnostem, řadu konfliktů, které kdy vedly, tak jenom kvůli zájmům úzké skupiny lidí a velkých koncernů, většinou ani nehájí vlastní obyvatelstvo.[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Je to 100 mil dolarov ročne,ktoré platí Rusko Krymu za použivanie/prenájom/ námornej základne.
[SPOIL]Inak,tymi vojakmi na Kryme ,Rusko neporušilo vobec nič,podľa podpísanych dohôd na oboch stranach/o prenájme/,Rusko môže mať na Kryme 25 tis vojakov,samozrejme na zakladni,nie na barikadach a v meste,preto cely čas píšu že ide o domobranu a nie su tam uvedene vojenske/štatne/ symboly,čo je sice hluposť,ale prečo nezavadzat,keď to robia USA a EU už desatročia.
Krym to je niečo podobne,ako porovnavať platy v Bratislave-Košiciach,alebo Prahe-Morave,veľke rozdiely.
Krym nepotrebuje nikoho,maju rozvynuty ťažky ,ľahky priemysel,turisticka destinacia z ktorej maju kopec penazi,všetci oligarchovia tam maju svoje vili,je to neskutočne rozvynuty kraj,na porovnanie z Ruskom samozrejme.[/SPOIL]

Ale tak,akou kartou môže narabať štat,ktory dáva na zbrojenie 90% štatnych vydavkou,mimochodom rarita,nikdy žiadny štat v historii,nedaval viac rozpočet štatu ako 50%/zbrojenie/,USA davaju 90%.
V podstate to že su viac zadlženy ako cely svet dokopy,za to môžu neskutočne peniaze ktore na zbrojenie davaju,USA by nemuseli byť tam kde su,tak isto ani dolar by nekrachoval,keby sa nesnažili každu chvilku napadať krajiny,z ktorych možu ziskavat ropu,plyn,nerasty a lukrativne zakazky na desatročia.

Dôležite Fakty :

Prve čo Ukrajina urobila,žiada od MMF a svetovej banky požičky,aby nekrachli,aby vratili spät krajinu do stavu,kde bola.

1. Za poslednych 40 rokov,krajiny tretieho sveta,Afrika,Mexiko,Latinska Amerika,Grecko,Cyprus atd,atd všade kde MMF pomahala a davala požičky,ani jedna krajina sa do teraz z dlhov nedostala,ani jedna krajina,sa nema lepšie ako pred požičkami od MMF,tym ktory splacat nestihali,z čim samozrejme MMF rata,siahli na garanty,to znamena,odpustime Vam tolko a tolko,ale... premier bude zvoleny ten a ten,pustite do krajiny zahraničnych investorov,banky,to je fakt o čo MMF ide,z požičiek ťažiť,oni nechcu späť zelene papieriky,im ide o tu ktoru krajinu,ich nerasty,doly,aby to skupili,obsadili zahraničny dosadeny investory.

Ukrajina ani o to nemusela požidať,už par dni pred konfliktom,im tie peniaze sami nukali,len aby sa zadlžili.
Hlavny rozdiel ale je ten,z MMF dostanete požičku na 3-5 % urok,vo väčšine pripadov,požičiate si 100 mld,vratite 250 mld,toto je MMF,ktore vam chce pomoct.
A naopak,ked vezmete z Ruska,to ponuka vačšinou 1-1 a pol percenta,nedavno si zopar miliard vzali Madari,aj keď im požičku nukala MMF,neviem ako je to možne,ale oni ratat vedia,že sa im Rusko viac oplati.
Takže z Ruska pri 100 mld,možno vratite 150 mld,je to troška rozdiel,zvlast keď nesplatite,Rusko Vam dovoli kompenzovat požičku v tovare,alebo to predlži,MMF sa s vami nehraje,uvali Vam zmluvne sankcie,ktore potopia štat.

2. Bola by to velka chyba od EU a USA uvalit sankcie na Rusko,Rusko by trpelo najmenej,boli by sme kročik od svetoveho bankrotu a padu eura a dolara.
Rusko ako jedna z dvoch krajin sveta,spolu z ČInou,maju štat v pluse,napreduju,na rozdiel od zvyšku sveta,ktore si len požičiava a ide stale viac do dlhov a neplateni,im by to trvalo desatročia,aby sa dlhmi,pred bankrotom dostalo na kolaj USA a EU,ktore už je na pol ceste zbankrotovane.
Rusko ako najvačši držitel ropy,im by stačilo len na burze v OPEC,skončit z petrodolarom a prejst na trh,kde sa neplati vylučne v dolaroch,ale si budu urcovat napr zlato,rubel,dlhopisy,hoc čo,lenže to je 20-30% dolarov v obehu,keď Rusko odijde od petrodolara,automaticky dolar je v inflacii,je ho vela,nie je taky dopyt po nom,automaticky slabne a vyrazne.
Nehovoriac o tom,že Rusko ako treti najvačši držitel USA dlhopisov a jeho dlhu,by sa zbavil 600 miliard dolaroch v papieroch a hodil to na burzu,to by bola dalšia velka sranda,trh zaplaveny dolarmi,to by bol dalši koniec.
Tak či tak,Rusko drži v šachu hlavne USA a Nemecko/ako najvačšieho odberatela plynu v EU/,Norsko nestiha pokryvat celu Europu.

3. Keby sa ma niekto spýtal,čo proti Rusku môžu urobit,aby to svet nedostalo do bankrotu a chaosu,jednoznačne poviem ,nemôžu robit vobec nič,Rusko za Putina tak vyrazne posilnilo vplyv,peniaze,vyvoz,zlate rezervy ,že je to už nemožne,nesmieme zabudat že je to ďaleko najvačšia krajina,z daleko najvačšimi naleziskami nerastou,ropy,plynu,je toho vela.
 
Nahoru