• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Obrana

DeletedUser1016

Guest
No takže jak to tak vypadá, tak optimální poměr, pokud se bráníte pouze s kopiníky a šermíři by mohl být 1,1666:1 - kopiník:šermíř.

Pro příklad při opevnění na st. 20(samozřejmě je to přehnaný počet, to jen pro názornost ;)):

Útočník
Jednotky: 10000 10000 10000 10000 0 10000 0 10000
Ztráty: 2320 2320 2320 2109 0 2320 0 2320

Obránce
Jednotky: 11666 10000 0 0 0 0 0 0
Ztráty: 11666 10000 0 0 0 0 0 0

jj dobrý výpočet,opravdu funguje ,já to používám a mám dobré zkušenosti zatím
ještě že útočník nemůže poslat tolik armády z jedné vesnice :)))))
asi nejlepší na obranu jelikož nic jiného mi jako lepší nevychází
 

DeletedUser1016

Guest
sekera - utok 40
lehka - utok 130 / 4 mista = 35/misto
beran na shozeni hradeb
... spravne

lehká je rychlá,dobře ničí šermíře
sekery jsou pomalé ale ničí kopí

-problém: jaký poměr aby měli co nejdrtivější efekt ????
asi nejednoduší bude přijdou sekery a za nima lehká a je hotovo :)))
 

DeletedUser237

Guest
v kazdem utoku na aktivniho hrace by nemela chybet beranidla, byt notne zpomali utok - hradby davaji az prilis vysoky bonus, proto je potreba je co nejrychleji shodit

obecne je nejlepsi mit jeden utok slozen jen z jednoho typu ale mit k dispozici vsechny typy.. pak je potreba zjistit - vyspehovat - jakou obranou disponuje souper a uderit na nejslabsi misto, jenze stavba jen jednoho typu trva strasne dlouho protoze muze jet jen jedna budova... proste vsechno zalezi na situaci - Kmeny jsou jednoduche ale velmi variabilni a to se mi libi:)
doporucuju aby sis pohral trochu se simulatorem s ruznymi slozenimi utoku i obrany
 

DeletedUser1016

Guest
v kazdem utoku na aktivniho hrace by nemela chybet beranidla, byt notne zpomali utok - hradby davaji az prilis vysoky bonus, proto je potreba je co nejrychleji shodit

obecne je nejlepsi mit jeden utok slozen jen z jednoho typu ale mit k dispozici vsechny typy.. pak je potreba zjistit - vyspehovat - jakou obranou disponuje souper a uderit na nejslabsi misto, jenze stavba jen jednoho typu trva strasne dlouho protoze muze jet jen jedna budova... proste vsechno zalezi na situaci - Kmeny jsou jednoduche ale velmi variabilni a to se mi libi:)
doporucuju aby sis pohral trochu se simulatorem s ruznymi slozenimi utoku i obrany
simulátorského hraní jsem se bál ale nic jiného nezbyde
pak to sem když tak dam
 

DeletedUser

Guest
katapulty

jojojo,a když má hodně vojáků,a myslíte že by mohl mít ještě víc,ůtočte hodně katapulty na sselské dvory,apak nemohou už nic rekruovat:D
 

DeletedUser1016

Guest
jojojo,a když má hodně vojáků,a myslíte že by mohl mít ještě víc,ůtočte hodně katapulty na sselské dvory,apak nemohou už nic rekruovat:D
no a když má ten hráč třeba 80 vsí tak ti útok na selskej je skoro k ničemu a když ty jako útočník máš o několik třeba set vsí více tak si můžeš dovolit větší ztráty :D:D:D
 

DeletedUser2029

Guest
Doplnění (potvrzení) ke vzorci výpočtu - diskutované dříve. (Kopie z EN fóra)

Kód:
winner loss ratio= (([loser fight value]/[winner fight value])^(1/2)/([winner fight value]/[loser fight value])
 

DeletedUser

Guest
Tak úplně nejlepší obrana je plnej selák katapultů, k tomu paladin s Pochodní, dobrý hradby, výhodná morálka a víra, pokud je... :) :) :)
 

DeletedUser

Guest
To si nemyslím,Katapulty jsou podobně nevýhodné jako Těžká kavalerie,8 obyvatel,velmi dlouhá doba stavby,vysoká cena a mnohem menší efektivita.Nejlepší obrana je podle mě 7500 Kopiníků,2500 Šermířů,10531 Lučištníků.Kopiníci jsou účinní proti Kavalerii,Šermíři,proti Sekerníkům,Lučištníci proti všemu,kromě Lučištníků na koni.Jenže jednotka Kavalerie má více než třikrát silnější útočnou sílu než Sekerník,proto je zbytečné stavět více Šermířů,kterých není potřeba mnoho,naopak Kopiníků je potřeba třikrát víc,aby pohltili vysokou sílu kavalerie.A lučištníci drtí oboje,jak kavalerii,tak Sekerníky,těch je nejlépe nejvíc.Tato formace také těží z toho,že jen tak 25% hráčů používá v útoku Lučištníky na koni,kteří drtí Lučištníky.
 
Nahoru