• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Pravidla

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Včera večer jsem s dalšími členy týmu probíral určité věci, týkající se tohoto tématu a pravidel všeobecně. Padlo jisté rozhodnutí, vlivem kterého bude muset být moje vyjádření (odpověď na toto téma) mnohem obsáhlejší, tudíž ho zveřejním později, než jsem očekával. Jakmile budu mít hotové vše, na čem jsme se v týmu dohodli, informace uveřejním.

GS
 

DeletedUser2901

Guest
Ta samá změna pravidel,tím samým způsobem oznámená mi přišla na slovenských DK...
 

DeletedUser843

Guest
Ta samá změna pravidel,tím samým způsobem oznámená mi přišla na slovenských DK...

Musím to trošku poopraviť, je síce pravda, že správa o pravidlách a ich uvedení do platnosti, vám prišla v pondelok, ale takisto všetkým hráčom boli poslané 2x hromadné správy / ktoré sa zjavia na obrazovke a každý hráč si ich musí prečítať, resp. musí kliknúť na "pokračovať" ak chce hrať ďalej./

"Vážení hráči,

boli upravené a doplnené pravidlá hry Divoké Kmene.

Doporučujeme Vám preto ich pozorné prečítanie. Nové pravidlá začnú platiť od 22.09.2008 - 00:00. Viac informácií o tejto zmene nájdete na fóre Divokých kmeňov -> Úprava pravidiel hry.

S pozdravom Váš DK - Tím
18.09.2008"

Takisto aj na fóre bol oznam od 18.09.2008.

Kedže jeden z hráčov spomínal, že nebolo v cz doba na prispôsobenie, v sk bola

"Na základe poznatkov z iných verzií Divokých Kmeňov, sme sa rozhodli ponechať v platnosti staré pravidlá do konca tohto týždňa /do 21.09.2008/, takže máte čas prispôsobiť sa tejto zmene. Tieto pravidlá teda začnú platiť od 22.09.2008 - 00:00."

Takže tak
 

DeletedUser

Guest
Ja nie som ziadny pravnik a tiez patrim k starsej generacii,mam 30ku na krku a doteraz som sa nezamyslal nad tou zmenou pravidiel,ale ked som to tu videl nedalo mi aby som sa k tomu nevyjadril.Moj nazor je taky,ze Innogames to mysli dobre a chce aby aj menej skuseny hraci mali lepsiu sancu,ale musim suhlasit s Turgeonom.
Zmena pravidiel len tak je nefer.V ziadnej hre predsa nie je mozne zmenit pravidla uprostred hry.Ako tvorca hry na to Innogames samozrejme ma plne pravo,ale mali by to skor riesit takym sposobom,ze nove pravidla by platili len pre svety otvorene az po tejto zmene a mali by vyhlasit anketu a nech sa hraci sami vyjadria ci su ochotni akceptovat nove pravidla aj na uz rozbehnutych svetoch.Ako by to vyzeralo keby medzinarodna futbalova federacia rozhodla uprostred futbaloveho zapasu,ze sa nebude 11ka kopat z povodnej vzdialenosti,ale o 2m blizsie?Bolo by to krajne nefer voci tymu ktory by 11ke musel celit a myslim ze by urcite ten tym zapas bojkotoval a verim tomu ze by uspeli a zapas by bol anulovany .Mali by sa nad tym v Innogames minimalne zamysliet pretoze takymto konanim si mozu sami odohnat hracov a moznych zakaznikov a platicov PU.Mozno si niekto povie ze nie su na par hracoch ani na par stovkach alebo tisickach hracov zavisly,ale vsade a aj na internete plati pravidlo tzv.ustneho podania-ten povie tomu,ten dalsiemu.... Takto si mozu urobit zle meno a sami seba tak pripravit o mozne buduce zisky a to by im rozhodne jedno nemalo byt.Ja osobne som nestranny,mam tuto hru rad a ci sa bude hrat podla novych alebo starych pravidiel je mi jedno,ale tu ide o princip a spravodlivost.
 

DeletedUser

Guest
Takže jste se shodli, že faktický způsob změny pravidel je velmi nevhodný. Vzhledem k tomu že bude jen velmi malý rozsah doložitelných škod, nehrozí Infogames nějaké soudní žaloby, což je škoda. Ty jednoho nejlíp naučí právu.

Nicméně původně jsem si myslel, že chápu to co bylo nevhodně formulovanými pravidly myšleno. A to nezískávat výhody nečestným způsobem. Z tohoto důvodu bych změnu pravidel přivítal. Ovšem tak jak je to postevené dnes, je to v některých bodech otočené. Třeba takový zástup v dovolené je vyložený hazard. Vzít za souseda zástup v době kdy se válčí s několika hráči najednou si přímo koleduje o to aby se skřížil nějaká útok nebo podpora.

Tak jak je to posatvené teď by bylo lepčí říci, že zástup v dovolené slouží jen k obraně účtu a to bez možnosti vlastního útočení.

Príklad. Už tři týdny útočím na Turgona. Nekdy před týdnem mi Pepa pomphl s přebráním jedné vesnice. Teď odjel na dovolenou tak jsem to za něj vzal. Jen mu razím mince a stavím armádu. Turgon ovšem jedním postraním útokem napadne Pepíka. To znamená že v tento moment musím všechno zastavit? A nejmíň 24 hodin čekat ikdyž ihned ukončím zástup?

TAk se mi zdá, že bude nejlepší si do co nejvíc kmenů nasadit špiony a vesele zablokovávat zástupce v dovolené.
 

DeletedUser2029

Guest
Príklad. Už tři týdny útočím na Turgona. Nekdy před týdnem mi Pepa pomphl s přebráním jedné vesnice. Teď odjel na dovolenou tak jsem to za něj vzal. Jen mu razím mince a stavím armádu. Turgon ovšem jedním postraním útokem napadne Pepíka. To znamená že v tento moment musím všechno zastavit? A nejmíň 24 hodin čekat ikdyž ihned ukončím zástup?
Pokud bych býval neútočil i na Tebe (protože pak, snad by to bylo možné, zatím mám jen informace bokem), tak pokud bys Ty útočil na mne, ale ne já na Tebe a pak já zaútočil na ten zástup, tak ano, od té chvíle mám proti Tobě imunitu.

EDIT: "Pokud bych býval neútočil i na Tebe " - ale opět je to jen a jen na výkladu. A jak se to který supporter v tu chvíli rozhodne to brát. Protože striktní výklad pravidel je, že nepřipouští výjimky a mohu-li to prohlásit za counterstrike, tak je to zakázané.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pokud bych býval neútočil i na Tebe (protože pak, snad by to bylo možné, zatím mám jen informace bokem), tak pokud bys Ty útočil na mne, ale ne já na Tebe a pak já zaútočil na ten zástup, tak ano, od té chvíle mám proti Tobě imunitu.

EDIT: "Pokud bych býval neútočil i na Tebe " - ale opět je to jen a jen na výkladu. A jak se to který supporter v tu chvíli rozhodne to brát. Protože striktní výklad pravidel je, že nepřipouští výjimky a mohu-li to prohlásit za counterstrike, tak je to zakázané.

původně jsem myslel že diskuse o výkladu bude až se tu dá stanovisko supportu:)))) to je ale asi v nedohlednu:))))) jak jste k tomuto výkladu došli? nic takového v pravidlech není, že pokud mam u někoho ZvD a na něj zaútočí hráč kterého napadám ze svého účtu, tak musím s útoky přestat. Je tam jen zákaz útočit z obou účtů na jednoho hráče. Spíš by se tu mohla rozvinout diskuse nad tím jestli každý účet má právo na obranu. Ono to vůbec nemusí začít tím že já útočím od sebe, ale může být napaden jak můj účet tak účet co mam v ZvD stejným hráčem. Potom je otázka jestli se mohu aktivně bránit jen z jednoho účtu nebo z obou. Doslovný výklad pravidel říká že jen z jednoho. Ale přeci nemůže být ke škodě účtu který jsem převzal do ZvD že se nemůže bránit. Já ho nebral za účelem koordinace útoků na jednoho hráče, ale tento hráč zaútočil a tedy by měl mít účet se právo bránit. Jinak se toho dá lehce zneužít. Jakmile zjistím že někdo má někde zástup tak zaútočím na oba naráz a vím že s odvetou mohu počítat jen od jednoho z nich. Ano vím že tu existuje institut přehození zástupu, ale to je myslím jen zástupné řešení problému. Pokud jsme jasněji vymezili podmínky zástupu a tedy omezili jeho zneužití, mělo by se obráceně uvolnit nakládání s účtem v ZvD. Neříkám tím, že by se mělo obecně umožnit útočení na jednoho hráče z obou účtů, ale pokud předchází na oba účty útok od jednoho hráče, potom by měla dát možnost obrany obou účtů. Nezapomeňte že do obrany spadá jak pasivní obrana tak i aktivní. Dneska mohu být potrestán za to že jsem poškodil učet v ZvD. Nebude takovým poškozením případ když využiji aktivní obranu od sebe a tak ji už nebudu moci využít ze ZvD? (pozn. jedině takhle bych mohl dojít k vašemu zákazu, ale jen za předpokladu že jsem před napadením ZvD neútočil již od sebe - tam bych musel pokračovat už jen v útocích ze svého účtu).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru