• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Pravidla

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2029

Guest
... jak jste k tomuto výkladu došli? ...
Bombardoval jsem tickety, ingame zprávami a nakonec i po ICQ všechny kolem a toto vypadlo jako jedna z odpovědí, z němec (ale připouštím, že jsem si to mohl blbě přeložit, blbě pochopit).

Ale vše je neoficiálně a, přesně jak říkáš, z pravidel to nevyplývá. A navíc si dokáži představit mnohem víc zapeklitějších situací. A přitom zcela reálných.

... že pokud mam u někoho ZvD a na něj zaútočí hráč kterého napadám ze svého účtu, tak musím s útoky přestat. Je tam jen zákaz útočit z obou účtů na jednoho hráče.
Je tam, že nesmím provést odvetný útok. Jde o to, co vše bude chápáno jako odvetný útok - třeba jak velké mezery mezi útoky se už budou chápat jako samostatné útoky (a tím pádem by to mohlo být chápáno jako odvetný).

Jinak, vychází to z tohoto:
§2) Více hráčů na jednom internetovém připojení
...
Je zakázáno použit účet na vašem připojeni k oplacením útoku (k odvetě) proti hráčům ve prospěch učtu na stejném připojeni
§3) Zástup v dovolené
...
Musí být splněno vše, co bylo uvedeno v bodě §2.
Ale asi bychom vážně měli počkat, až jaké bude oficiální stanovisko CZ strany.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
".....Je zakázáno použit účet na vašem připojeni k oplacením útoku (k odvetě) proti hráčům ve prospěch učtu na stejném připojeni ........."
zde, ačkoli nejsem autorem pravidel, bych do toho vlastní účet nezahrnoval, ať už doslovným výkladem, tak podle duchu pravidla:))))))))) myslím že tím je zakázáno oplácet útok právě z účtu ze ZvD a ne z účtu vlastního. Ono když si to pravidlo vyložíš tak defacto je nesmyslné v §2. Protože pokud mam někoho ve sdílení tak to neznamená že mohu používat jeho účet. Přes heslo k němu nesmí a tedy jediný účet na stejném připojení který mohu vyžít jen ten svůj. Tedy k odvetnému útoku mohu použít zas a jen svůj účet. Zatímco v §3 mam samozřejmě na výběr který účet bych k odvetě vybral:))))))))))))))
 

DeletedUser2029

Guest
Naneštěstí to asi bude zakázané. Veškerá komunikace co jsem vedl byla neoficiální, takže počkejme. Ale resume bylo jasné.

"It would be against the rules for a player to attack someone who has just recently attacked their sat account, yes."

S výjimkou, když útočník útočí na obě konta (zastupovatele i zastupovaného). Tak si nejspíše můžeš obránce vybrat - ale (asi) i nadále musíš dodržet, že protiútok bude jen z jednoho účtu.
----
Ale jak říkám, vše neoficiálně, uvidíme, třeba CZ support překvapí.
 

DeletedUser

Guest
Nevím jestli tuhle diskuzi čte i support, ale pokud se pustíte do oprav nebo přeformulovani pravidel, tak doporučuji jednoznačnou stavbu věty. Teď jsem to četl s odstupem znova s tím, že se pokusím přijít na původní myšlenku.

Ta je celkem jasná, jen velmi těžko srozumitelná. Takže místo jinak formuloaných nekolikaterých opakovaní je vhodnější jasné a stručné vyjádření. Když už se chcete rozepsat, tak ukažte reálné příklady ze hry.

Jinak další problém vidím ve formulaci 24 hodinový limit po zástupu. To je myšleno vyslání útoku nebo jeho dojdení do cílové vesnice? A co z dlouhými útoky při předání zástupu?

Dejme tomu že Franta i já útočíme na Turgona. Franta jede na dovolenou a poprosí mě o zástup, s tím že si je vědom následujících skutečností:

  • Nesmím od něj útočit na stejného hráče jako já.
  • Nesmíme si vyměňovat suroviny.
  • Nesmím ho bránit s použitím svých jednotek nebo použít jeho jednotky k mé obraně.
  • Nesmím koordinovaně podpořit z obou účtů třetího hráče.
Striktní, ale dejme tomu.

Jenže co se nestane? Franta je trochu dál od Turgona a některí jím vyslané útoky dopadnou až tčeba třetí den mého zástupu. Budu zablokován? Zapomenu, že už jsem měl ve Frantovách vesnicích obránce, nebo nedej bože jsou tito obránci na cestě. Nicméně porušuji pravidlo koordinace. Budu zablokován?

Chápu, že původní myšlenka byla nevyužívat dva účty koordinovaně jednou osobou, ale je tedy nutné přesně a jasně vyjmenovat včechny aspekty. Protože není fér nechat jednotlivé zástupce supportu rozhodovat podle jejich subjektivního chápání pravidel.
 

DeletedUser

Guest
Jak jsem slíbil, tak i činím.
Ohledně pravidel bylo založeno nové téma pro shlédnutí bez možnosti reakcí. Jak reagovat se dočtete na konci onoho tématu:

http://forum.divokekmeny.cz/showthread.php?p=67573#post67573

Jde prozatím o první verzi návrhu pravidel. Je nedokonalý a nekompletní, takže to berte s rezervou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No takže rady k úpravě: co jsou standartní prohlížeče. A pak ještě jednu věc: co znamená používat hromadnou poštu přiměřeně?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru