• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Speed pokec

DeletedUser31120

Guest
Zase tak dobře hrát neumím, ale někdy se na speedu ukáži, udělám tantalenovi radost a zahraji si jeho speed :D
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Já tam hlavně vidím samé skriptaře a uživatele pomocníka rabování a nastavení jim vyhovující (což se týká i pseudomistrovství 2015, tvého botění na něm a dalších s touto jazykovou verzí souvisejících věcí).
Samozřejmě je správné občas zajít na cizí DK a mít takový všeobecný přehled, ale považovat za zcela rozhodující se nepříliš dobré výsledky na skriptařských a paytowinařských serverech nedají, o to cennější je, když někdo dokáže uspět i v takové konkurenci, aniž by měl jakékoli placené, neplacené, povolené či nepovolené herní pomůcky kromě prémiového účtu. No, já občas nějakým lidem nakládám i bez toho PÚ, ale kdo ho rád používá, proč ne - aspoň Inno nekrachne :)
Každopádně myslím, že nastavení na .cz jsou více než dobrá, proto by spíš všichni ti lidé, co tam hrají, chodit sem :)
Momentálně tu probíhá týden laděný v poněkud speciálním stylu vzhledem ke státnímu svátku a podzimním prázdninám -> některé speciální speedy se mohou nelíbit (stejně jako se někomu nelíbí ty běžné nebo v úplně starém stylu), ale věřím, že se najde i v následujících dnech mnoho jejich příznivců a pak by nás už měl čekat tradičněji pojatý plán.
 

DeletedUser25387

Guest
Tantaleno, jen ti mohu říct, že pomocník a další placené pomucky jsou a patří už ke hře. Jestli je ty nevyužíváš, tak to je tvoje věc, ale většina hráču je má. Samozřemě se dá hrát bez nich, ale víme každý jsme už v jiné době.
Ano na .cz nejsou špatné speedy i nastavení je dobré, ale i jednou za čas je dobré zavítat na lepší úrověň.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
[SPOIL]Já vím, že pro tebe PR, SÚ, zkrácení výstavby, skripty, upravený prohlížeč, využívání klávesových zkratek různě nastavených, duály a další podobné věci jsou něco běžného. Pro mě jsou ale speedy a DK hra. Když chceš hrát hru kvalitně, je to dřina. No a to by mělo platit i zde. Ne že si někdo, kdo si o sobě myslí, že je pán tvorstva, a takových lidí se samozřejmě vyskytuje všude plno, usmyslí, že pro něj pravidla neplatí a že nemusí v podstatě dělat nic a 90 % jeho hry mu udělají jeho herní pomůcky.
To třeba ani s PÚ tak jednoduché není, proto proti PÚ na speedech nic nemám.
Jde mi ale o to, že ideálně by se mělo dát vyhrát každý speed stejně jako každý svět bez prémiových funkcí... Ale víme všichni sami, jak moc je to reálné. Komu se to vzácně povede, jsem já, ono když do té kategorie přidáš úspěchy lidí, co mají maximálně jen prémiový účet, taky toho moc není, ale nějací kromě mě, co vyhrávám i bez toho, se taky občas najdou. Pak jsou samozřejmě speedy, kam přijde 10 lidí, protože jsou ráno, a je jasné, že vítěz nemusí mít vůbec nic stejně jako všichni zúčastnění, ale to teď sem nepočítám.

Z těchto důvodů si nemyslím, že další herní pomůcky (mimo PÚ), ať už placené, nebo neplacené, duály a multiúčty přináší na speedy a dá se to nějak zobecněně brát i pro DK jako celek, cokoli dobrého. Dělá to obrovskou propast mezi hráči s nimi a bez nich, úplně to ničí systém, že by měl vyhrávat lepší hráč, ničí a mění to herní strategii - a to jsou DK strategická hra.
Pro mě je jen potěšením, když zajdu někam na cizí speedy a pěkně všem hráčům, co tohle používají a přijde jim to v pořádku, naložím. Ale jak říkám - je vždycky důležité, aby to člověk bral střízlivě. Prostě říct, že na .cz není konkurence, tak se jde na .uk, je oboustranný nesmysl. Protože PR je na obou... Nechť tedy na obou PR a skripty zmizí ze serverů, všichni začnou hrát čistě a pak se uvidí, kdo na co má a kdo ne. A věřím, že bychom se dočkali velkých překvapení jak v negativním, tak pozitivním slova smyslu :) A někdo by prostě zůstal na svém. Ono se nedá úplně dopředu říct, že ten a ten hráč, co běžně používá PR, by bez něj byl úplně špatný. Tak třeba by skončil (ale co... nahradí ho další), nebo by po dlouhé době začal hrát, jak se má, a co když zrovna by se mu začalo dařit. Prvních pár her by musel být šok, když ten člověk ručně neposlal za hru víc než 150 útoků už 3 roky, ale pak by se třeba chytil. A nebo taky ne... ale to se nedá posuzovat dopředu.
Na cizí speedy je dobré chodit třeba i tak, že člověk nemá co ztratit, tak si zahraje férově, a - a ono to platí v podstatě i pro .cz - pak se stejně ukáže, že se (j)elita často pobije navzájem nebo prostě vyhnije, no a ten poctivý hráč se najednou stejně může dostat hodně vysoko a dosáhnout krásných výsledků.
Jenže bohužel realita funguje jinak. Někteří čeští hráči, co jsou tajnými prezidenty zeměkoule, si řeknou, že jsou přece tak vynikající, že musí všechny zničit. Tak se ve čtyřech vydají na cizí speed server. Vidí speed, co je za 2 dny, a začnou na něj shánět prémium, protože bez PÚ se s jednou vesnicí přece hrát nedá... Nějak ho seženou a dojdou na speed. Jako neohrožení mistři světa 3 ze 4 lidí (ti, kteří z těch 4 zrovna uvažují míň) postaví offky. Problém ale je, že - překvapivě - místní hráči bývají často ve všem rychlejší. Český kmen nemá pořádně čím bránit, herní "kvalita" (nevím, jak to líp nazvat) prostě na tamější hráče nestačí a dopadne to propadákem. Suisovi a mně jsou pak všichni účastníci "výletu na cizince" pro smích a tento výlet se za nějaký čas, kdy zas všichni naberou sebevědomí, znovu opakuje.
Tohle je prostě přesný plán toho, jak se to nedělá.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
V první řadě, pokud máš u kohokoli podezření, že používá, nepovolené herní prvky, máš ho nahlásit, nikoli své podezření prezentovat na fóru, druhá věc je, že pomocník rabování a jiné prémiové funkce jsou už poměrně dlouhou dobuý součástí hry, pokud je ty nechceš používat, je to jen na tvém rozhodnutí, ale rozhodně nemáš právo ostatním vyčítat, že využívají všechny prostředky, které jim hra poskytuje, v té hře není proto, aby hráči věděli, že tuhle možnost mají, ale proto aby tu možnost mohli plně využít.
Hra se prostě posunula jiným směrem, který holt tobě nevyhovuje, nicméně to není důvod osočovat ostatní, že dělají chybu, když hrají hru tak jak je nastavená.
 

DeletedUser41660

Guest
Ted se zastanu tantaleny z jedné části.
Runden sám několikrát psal ,že mimo .cz skriptí apod. dost.
A pokud o tom nemáš plný přehled možná je dobré úvážit o tom jestli začneš psát ,že někdo někoho
obviňuje ,když se ten člověk takhle sám prezentuje.
 

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Skripty ve hře používá valná většina lidí, tedy myslím tím samozřejmě skripty povolené, tady jde spíš o to, že tantalena odmítá veškeré novější prémiové funkce, neříkám že sám nemám k některým výhrady, nicméně to není důvod, v podstatě označovat, ty co všechny prémiové herní funkce využívají, za podvodníky, kteří neumějí hrát.
Ty funkce prostě ve hře jsou a je spousta hráčů, kteří přišli později a ani hru bez těchto funkcí neznají a nikdo nemá právo je označovat za podvodníky, jen proto že na tyhle funkce není zvyklí, případně s nimi ani neumí hrát.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Radši si znovu přečti, co tu píšu...
Já prostě píšu něco v tom smyslu, že hrát s pomocníkem rabování, skripty, v duálu apod. v podstatě znamená nechat za sebe hrát částečně něco (u duálu někoho) jiného. To, že někdo nezná hru bez těchto věci, ho neomlouvá. Ano, skripty a nadbytečné prémiové funkce jsou tu už hodně dlouho, ale nikdy nebylo nařizováno jejich užívání, vždy je to něco navíc a je vždy jen na tom člověku, jestli chce hrát poctivě, nebo zlepšit výsledek, ale ochudit se o hru jako takovou. A já chci, aby se hráči o hru neochuzovali, aby vyhrávali speedy vážně ti lepší, ne ti, co si víc zaplatí za PR, SÚ, zkrácení výstavby, produkci surovin, dodávky skriptů od programátorů apod., a jediné, co by na nich mělo být, je PÚ (něco Inno živit musí), s tím, že i bez něj by kvalitní hráč měl být schopen obstojně hrát.
Já to mám v hlavě tak nějak roztříděné, že používání nadbytečných prémiových funkcí, podrazy na přátele a používání zakázaných věcí odsuzuji vždy trochu v jiném slova smyslu, ale obecně platí, že nic z toho není morálně v pořádku a všechny tyto věci by měly být vymýceny, aby se jen nepodvádělo nebo nenechávalo za sebe hrát něco jiné, ale také pořádně hrálo :)
 

DeletedUser

Guest
Tuto debatu po očku sleduju a zajímalo by mě, co s tím hodláš dělat ... s tím, že TY si myslíš, že není správné používat zvýhodnění za PB nebo s tím, že TY nechceš, aby se hráči ochuzovali o hru?
 
Nahoru