• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Svět bez PB, PÚ a podobných věcí

DeletedUser41017

Guest
teda vážně, opravdu bych si přál aby jednou ten svět byl..., páč by se odhalilo, kdo neumí hrát a viní z toho PB, já se obávám, že dobří hráči by tebe vyklepli i tady a na co se budeš vymlouvat pak? jo potom omezíme dobu strávenou u DK :D

ty já nevím ale nejspíš by mě jen tak nevyklepli :D
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Myslím si, že by nebyl problém vytvořit svět s přístupem pouze s PÚ (hráč bez PÚ na něj nemůže vstoupit, dokud na něm PÚ neaktivuje), kde by právě prémiový účet byl jedinou fungující prémiovou funkcí.
Spolu s reklamami, co by na tom světě byly, by si na sebe takový svět určitě vydělal a nebyl by s tím žádný problém.

Ale obecně platí, že vyhrávat se dá bez prémia i dnes.

I takový tragéd jako já to po světě na speedech před nedávnem dokázal, ono to nic nemožného není, jenom to prostě nejde vždycky. Je to značně komplikované tím, že oproti době, kdy jsem třeba já byl ve speed týmu a na českých DK se dalo vyhrávat i bez použití prémiových funkcí a skriptů, se přece jenom prémiové funkce zde i ve světě používané rozmohly (už to není jen PÚ, ale i další) a bohužel i lidí porušujících pravidla je víc, aniž by byli efektivně postihováni. Do budoucna těžko něco z toho bude lepší, ale vyhrát speed bez ničeho pořád někde někdy půjde.

Na normálních světech jde bez prémia vyhrát svět jakožto člen vítězného kmene, ale těžko jako majitel účtu v TOP20 v bodovém žebříčku hráčů, aniž by to zavánělo duálem.
 

DeletedUser

Guest
Nebyl by to spatny tah pro inno, jo jsou to cenzura, ale jsou v tom i ty vyhody hlavne v tom, ze plno lidi prave kvuli temhle vyhodam co se sem pridavali odesli a kdyby se vyhlasil svet pouze s PU (kam by mohli i hraci co by si ho neplatili), tak by to prilakalo podle me hodne lidi z drivejsich casu a na rovinu ty zacatky kdy bylo jen PU to byli nejlepsi casy z DK a ted to jde do haje uz pomalu, ale jiste coz si jsou vsichni vedomy.. Ale takove zazpominani a nejaka ta nostalgie by nebyla spatna, navic by inno mohlo ukazat ze i nejake to srdicko maji :D No minimalne za zkousku by to urcite stalo a kdyby se tam seslo hodne lidi, kteri by si platili bit jen PU, tak stale by to stacilo na vydaje.. potom by se akorat dalsi svet po tomhle musel udelat bez moznosti kupovani a prodavani surovin, aby si tam lide nevydelavali na to PU a i nejake penizky do toho nasolili :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
teda vážně, opravdu bych si přál aby jednou ten svět byl..., páč by se odhalilo, kdo neumí hrát a viní z toho PB, já se obávám, že dobří hráči by tebe vyklepli i tady a na co se budeš vymlouvat pak? jo potom omezíme dobu strávenou u DK :D

No ale to je pravda, někteří lidi to berou opravdu jen jako hru, ti pravděpododobně nemají nikdy šanci proti lidem kteří tu sedí téměř 24 hodin v kuse, nebo minimálně jejich účet běží 24 hodin v kuse.
 

DeletedUser41209

Guest
Zdravím všechny
mám už delší dobu takový nápad aby se založil svět bez všech výhod co poskytují PÚ a hlavně PB. Prostě svět kde si opravdu budeš muset udělat vše sám a spoléhat pouze na svůj um ve hře. Myslím si, že pro některé je to prostě nereálné, ale proč to aspoň nezkusit? Aspoň jeden svět bez výhod a nějakou přiměřenou rychlostí. Zkuste nad tím aspoň trochu přemýšlet.
Děkuji za pozornost a přeji pěkný i když místy zatažený den.
S pozdravem amadorus


ja myslim že nejde jen o penize, nedovedu si představit, že by hráči měli 2000 vesnic a měli tam všechen rekrut zadávat vesnici po vesnici ...
 

DeletedUser37830

Guest
ja myslim že nejde jen o penize, nedovedu si představit, že by hráči měli 2000 vesnic a měli tam všechen rekrut zadávat vesnici po vesnici ...

Mělo by to smysl kdyby Innogames spustil třeba o vánocích speciální svět bez možnosti PU a všeho toho s rychlostí:

Země: je souhrnné označení pro všechna speed kola délky 5-10 dní. Častá je rychlost 200-300 a absence farm limitu.
Slunce: souhrnné označení pro všechna speed kola délky 14-30 dní. Častá je rychlost 50-150 a absence farm limitu. Nastavení se podobá nastavení světa.
http://help.divokekmeny.cz/wiki/Speed_kolo
http://help.divokekmeny.cz/wiki/Definice_typů_speed_kol

Ono by to potom nejelo tak mega rychle aby jsi potřeboval PU a zase né dlouho aby jsi měl tolik vesnic aby jsi se z toho zbláznil.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Tak není Slunce jako Slunce a není Země jako Země. Ty rozdíly mezi jednotlivými nastaveními můžou být propastné a pořád je to jeden typ speedu. Je to něco jako porovnat Blesk, co má 6 hodin a rychlost 50 s Bleskem, co trvá 36 hodin a má rychlost 400. Obojí je regulérní Blesk - nikdo nemůže říct, že ne, ale ty speedy si podobné opravdu nejsou :D

Já jen musím říct, že doporučuji vlézt na speed s rychlostí 300-400. Bez prémiového účtu. Dejme tomu ze startovního levelu vesnice 4 (2138 bodů). Já jsem v tomhle ohledu tak šílený, že mi "nedělá problém" mít za 6 hodin (když na tom speedu bude dost barbarek a hráčů) 30 vesnic. Jde to. Ale doporučuji zkusit si to.
Začínáte s 1 vesnicí. Pohoda. (Někteří hráči ani s 1 vesnicí nejsou schopni hrát bez PÚ, to je ovšem smutné.)
Pak to roste. Do 5 vesnic není pořádný problém.
Mít 10 vesnic, to už si člověk pomalu říká, ať to skončí, protože musí furt něco dělat a klikat - nesmí se zastavit ražba mincí, stavba budov, stavba vojska.
No samozřejmě to jde dotáhnout i dál. Už od 15 vesnic člověk nestíhá naprosto nic, je to děsná dřina a stejně oproti majitelům PÚ začíná ztrácet.
Já zas tak moc speedařů asi neznám - každopádně ale neznám prakticky nikoho, kdo by byl zvyklý na to běžně bez PÚ mít na podobných speedech 20 a víc vesnic za 4 hodiny hry nebo ještě dřív (ono to totiž jde ještě o hodně dřív, ale ...).

Když tu navrhuješ něco, co má rychlost třeba 250 a trvá 7 dní - jak by to bez PÚ vypadalo? Mučení hráčů. Při startu od 26/36 bodů by už bylo víc lidí, co by za 2 dny měli přes 20 vesnic, a to kolikrát už pěkně velkých. Jenomže ono to není jen tak - ty nároky jsou pak vyšší a vyšší a už 3. - 4. den by se projevilo nasycení. Mít přes 50 vesnic, co s tím při takové rychlosti? Furt se plní sklady, nestíháš razit mince, nestíháš stavět budovy a vojsko. Když si pak trpaslík s 20000 body řekne, že zaútočí, a takových je hodně, nedá se s nimi nic moc dělat, protože při menším počtu vesnic je prostě stabilnější a má větší přehled o vojsku a prakticky není zlikvidovatelný, když na to není ani šlechta a kolikrát ani vojsko, třeba by se k tomu ještě přidala morálka. Samozřejmě takový drobný útočník časem také může dospět do fáze těch obrů a role se vymění.

Takže jak říkám - zkus si nějaký příhodný Blesk a jak to půjde... :D
Klidně nějaký najdi a můžeme tam jít spolu.
 

DeletedUser41216

Guest
Všeobecne takoví svet by nemnel vyznam, at uz se budeme bavit o aktualnej teme na speedoch, nebo o teme kuli kterej bylo tohle vlakno zalozeno. Vseobecne svet bez pu neni vydelecny pre spolecnost a tym padem se z tymto navrhom muzete rozlucit. Co se tyce dlhsich speed serverov k cemu jsou, speed je speed, uz z nazvu plyne kratke zlozeni a i tak at uz jedes na 8hodinov nebo 3hodinovi speed v 80% po 2hodinach hraje maximalne top20 lidi a jeden novy prichozi v ochrane zacatecnika. Spravidla po 3-4hodinach hrajou 4-10hracu tedy vacsinou 1kmen vs 2 mensi kmene, nebo solista proti kmenu a podobne.

Takze z meho pohledu rychlejsi svet nez rychlost 2 je absolutna zbytocnost, delsi speedy nez 8-10hodin nemaji zmysl.
Spis bych zohlednil speedy ktere jsou bez odmeny, proc sakra? Na takovom speede je 5-10hracu ktery si tam jdou odpocinout a umi speedy hrat. Ale pak to zabalia, kdyz se neco nepovede protoze nemaji duvod pokracovat. Dejte tam aspon 10-20PB, neni mozne aby na minispeed nebo speedy bez odmeny sa za 4hodiny prihlasilo 70-80hracu. Kdysi byla kapacita na speed 100hracu a pak se hrac mohol lognut pouze z PB dnes se ledva dosahne 100hracu na speedu(v pripade ze je bez odmeny).

 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Speed je definován jako svět běžící vyšší rychlostí než normální svět. Tedy vyšší rychlostí než 2.
V praxi:
Svět má rychlost 0,5-2.
Classic má rychlost 3-5.
Speedy mají rychlost 10-600 (10 = MiniClassic, 15-40 = Mikroclassic, 25-200 = Slunce, 150-350 = Země, 50-400 = Blesk, 150-400 = Vítr, 500-600 = USDS)
Dejme tomu nějak takhle to je. Fakt to není o tom mít jenom speedy, co trvají pár hodin. Dlouhé a pomalé speedy mají ve světě jistou tradici a neměla by vymizet. Jenom asi není ideální, jak tady někdo navrhoval, udělat EXTRÉMNĚ NAVŠTĚVOVANÝ TÝDENNÍ SPEED RYCHLOSTI 200 A VÍC BEZ PRÉMIA. Ono kdyby na něm bylo 150 hráčů a málo (třeba 0,2) barbarek na hráče, dopadlo by to jinak než když jsou třeba 3 barbarky na hráče a je těch hráčů 1000 -> právě v tom případě dojde k tomu, co jsem popisoval.

A s těmi odměnami na speedech, na to už jsem alergický. Já už na tohle téma zažil tak moc debat... To nemá cenu. Jako buď rád, že je hráčský limit 100 na více speedech než dřív. Kdo za to může jsem já. Když jsem se stabilním navrhováním speedů pro .cz začínal, díky mým předchůdcům byly zavedeny HL 50 pro všechny speedy kratší než 6 hodin. Tedy Miniblesky. Když jsem "vybojoval" navýšení HL na 100 pro všechny speedy délky asi 2 a více nebo 3 a více hodin, tak jsem brzy končil.
A ty odměny - já nemám nic proti tomu, aby odměny byly i u kratších speedů. Co opravdu nemám rád, jsou hráči, kteří hrají pro získávání prémia a ne pro požitek ze hry. Takoví, co na speedy bez možnosti vyhrát PB ani nechodí. Samozřejmě nenávidím i další věci - jako používání skriptů, možnost pořízení PR a SÚ na speedech, neschopnost hráčů, kdyby měli hrát bez PÚ nebo dalších věcí atd.
S přihlašováním hráčů - ono nejde jen o to, jak je speed dlouhý, ale hlavně kdy je a co je to za speed. Kolikrát nezáleží ani na kvalitě nastavení - prostě platí, že určitá nastavení jsou oblíbenější než jiná. Speciální vesnice + Speed of Barbars + startovní level 10 + bez kostela + bez farm limitu + čas 16:00-22:00 -> přichází mraky hráčů. Přitom se nedá říct, že by to bylo nějak zajímavé - zvlášť když tam nejmenovaná osoba zapomíná (pochybuji, že by to byl pokaždé záměr) na správné nastavení šlechty, takže se celý speed zpomalí co do dobývání vesnic a hráčů přijde proto taky míň).

Abych zpět přešel k tématu - svět s rychlostí 3-10 trvající 2-4 měsíce - to by se třeba hrálo bez PÚ "krásně". A takové světy ani s PÚ rozhodně nejsou žádný nesmysl a je škoda, že Classic server nemáme. Ono by Kozmiczovi možná nedalo až tak moc práce přesvědčit Inno o tom, že se to na .cz vyplatí - dokud na to máme aspoň nějaké hráče. Přislíbit malé odměny pro malé vítězné kmeny, 1. classic dát na 3 měsíce a jen s PÚ, na dalších HL 300-1000. Ono by to šlo.
 

DeletedUser41216

Guest
To je zaujímava uvaha, no z meho pohledu hodne nerealizovatelna. rychlost 2 je uz dost. Musis brat v ohled i to ze 80-85% lidi na tyhle hre bud chodi do skoly, nebo v nasom starsim pripade do prace.

Podstata hry by se mnela zakladat na tom ze si sem clovek prijde oddychnut a zabojovat. Jenze na to by zameranie nemohlo bejt podnikatelske a snaziace sa vydelat a o to by ani neslo za zabavu se v dnesni dobe plati, no presto jsem nazoru ze veci typu spravce uctu urcite v hre bejt musia a mohli by bejt i lepsi, predse si sem nechodime klikat mysi. ;-)

Co se tyce speed serverov, ma to bejt ukazka dovednosti hracu. Nejvic mne mrzi ze jsem za posledne dva tydny co jsem se na tuhle hru vratil stretavam furt stejne silne mena a zvysok hracu to i samo po hodine dvou zabali....

Netusim proc, chapu trebars nocne speedy, jako je ted, ale presto by to chtelo nejak ozivit at to hrace zaujme, viz dolu v podpisu odkazy na speedy, furt stejne jmena.

 
Nahoru