• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Trochu z jiného soudku

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
No, Shedde pokud ten rozdíl nevidíš sám, je to dost smutné, ale už se nedivím že nedokážeš ani rozeznat co je slušné chování a podobné věci.
Asi ano.:pardon
[SPOIL]Mohly by tu být dva dlouhé příspěvky, jeden s rozdíly, druhý zase s tím co je spojovalo a nejde jen o to co jsem napsal, ale byly i jiné proudy, které byly s katolictvím ještě více svázané a provázané, jak ty dvě organizace, některé
vycházely přímo i z papežských encyklik, přesto by o nich zde psáno též být nemohlo (Salazar, Franco, Dollfuss).:hi[/SPOIL]

Já četl pár knih od Lopsanga Rampy - a ač se píše, že jsou to výmysly a nikdy tam nebyl, přesto jsem v nich našel mnoho zajímavého a poučného.
O něm jsem už několikrát slyšel a četl, ale jeho spisy jsem nečetl.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
Tak jestli máš možnost, přečti. Je v nich dost podnětů na přemýšlení.
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
No, Shedde pokud ten rozdíl nevidíš sám, je to dost smutné, ale už se nedivím že nedokážeš ani rozeznat co je slušné chování a podobné věci.
Asi ano.:pardon
[SPOIL]Mohly by tu být dva dlouhé příspěvky, jeden s rozdíly, druhý zase s tím co je spojovalo a nejde jen o to co jsem napsal, ale byly i jiné proudy, které byly s katolictvím ještě více svázané a provázané, jak ty dvě organizace, některé
vycházely přímo i z papežských encyklik, přesto by o nich zde psáno též být nemohlo (Salazar, Franco, Dollfuss).:hi[/SPOIL]

No jak to napsal pavouk: není k tomu moc co dodávat...
Koneckonců Shedd by s přehledem mohl napsat i dva dlouhé příspěvky, jeden s rozdíly, druhý zase s tím, co je spojuje například i u tenisového míčku a malinového dortu. U některých reálných příkladů bych si Sheddův výklad !a ted myšleno bez nadsázky a naprosto vážně/ i s chutí přečetl, ale bohužel ne u všech. Ne všichni, kterým je dána obšírná výřečnost je dána i obšírná inteligence, bohužel...
Možná bych i já mohl napsat dva dlouhé příspěvky, co spojuje a rozděluje Shedda a pána s iniciály P.J.G., který nás opustil 1.5.1945, protože vyřídilku mají dle mého srovnatelnou, ale to by už bylo asi opravdu uhozené. Navíc bych ukázal to samé co ted Shedd, že ani pořádně /ne-li vůbec/ nečtu pavoukovy příspěvky, co do tohoto vlákna patří a co ne a tvrdohlavě něco stále musím opakovat...
Tím končím odbíháním od tématu a s komentováním věcí, které sem nepatří. Pardon... :scratch


[SPOIL]
„Láska není závislost, láska je nejvyšší svoboda, nejradostnější uvolnění. Medituj s láskou o lásce a svobodě a nikdy na ni nezapomínej.“ Osvícenec a nádherná bytost, která již z našeho hmotného světa v roce 2002 s láskou odešla. Eduard Tomáš byl nejznámějším českým mystikem, učitelem jógy a spisovatelem. Plnil Lucerny svými přednáškami a inspiroval mnoho lidí k pohledu dovnitř. Když se na přání prezidenta Havla po revoluci zúčastnil vítání Dalajlamy v Praze, šly formality stranou. Sotva ho nejvyšší duchovní hodnostář Tibetu poprvé zahlédl, hned se mu vrhl do náruče. „Líbal mě na tváře jako děcko,“ vzpomíná Eduard Tomáš s úsměvem na vřelé objetí, které rád opětoval. „Jen jsme na sebe mrkli a hned jsme se poznali,“ vysvětluje. „Známe se z Tibetu. Před několika stovkami let jsme tam žili oba.“

[SPOIL]Originál textu a další informace naleznete na http://slunecnyzivot.cz/2013/03/eduard-tomas/[/SPOIL]


Použil jsem tento citát z článku k nadhození nového diskusního tématu - zabýváte se někdo jógou, meditacemi? Zajímá Vás život v Tibetu?

Já četl pár knih od Lopsanga Rampy - a ač se píše, že jsou to výmysly a nikdy tam nebyl, přesto jsem v nich našel mnoho zajímavého a poučného.
[/SPOIL]
Zajímavý článek Biblosi...
Jogu jsem nikdy neprovozoval... :scratch U metidace si myslím, že ji hodně z nás svým způsobem provozuje. Docela stačí si udělat čas, na chvíli se zastavit v tichu, bez televize, počítače a takových věcí a prostě se jen soustředit na svoje vlastní myšlenky. Člověk si na to za chvíli zvykne a je to docela dobrý relax, i já takto občas na dlouhé minuty vypnu... Samozřejmě se nesrovnávám a ani se o to nesnažím s lidmi, kteří dokáží provozovat meditaci na nejvyšší úrovni. To už je někde úplně jinde a má to řekl bych i úplně jiný dosah...
Jinak život v Tibetu mě docela zajímá, ale je těžké se o to zajímat z toho pohledu, který asi myslíš ty Biblosi a nesklouzávat k politice a tomu čínskému hnusu, který se tam děje. Ale kdybych mohl, odmysleme si všechna politická a byrokratická omezení, tak bych se tam určitě podíval a třeba tam i nějaký měsíc strávil. Je to tam úplně něco jiného než tady snad ve všech směrech... :)
 

DeletedUser33829

Guest
Já jsem tady položil otázku, dle hlavního moderátora fóra, jednoduchou, ba přímo trapnou, dětinskou, přesto odpověď nikde.:shock Nebudu si hrát na generála po bitvě, říkal jsem si, že by někdo něco napsat mohl, bylo by to zajímavé, ale ze zdejších mudrců se nikdo na nic nezmohl, jen já jsem tedy Pepíček Goebbles.:scratch Když sem píší vtipy o nacistech či slavný Rooseveltův dopis, který jen proto, že četl nacista musely být smazány, tak jmenování a přirovnávání nacistů, resp. k nacistům jaksi hlavní moderátor už nekomentuje. Chudák nás opustil, protože se zastřelil na dvorku před bunkrem říšského kancléřství, než aby se vzdal těm materialistům z východu, a pak se obhajoval před Norimberským procesem a odsouhlasil vraždu svých dětí.
Nic tady neopakuješ, nijak konstruktivně neargumentuješ, jakékoliv ataky na církev i samotnou věrouku zamlouváš naprosto scestnými přirovnáváními, která můžou napadat jen Tebe a už jsi za ně nejednou sklidil posměšky jako slavné žraloky, už na neměnnost Desatera, které zde vytáhl Habrton, a kdy jsem se ptal jak neměnné mohlo být pozměněno jsi se taky na nic nezmohl, jen na to že tomu nerozumím. Je to jak před časem s paní Fenix81, která se též zmohla jen na to, že tomu nerozumím, jen nevím jak s takovým přístupem může dělat ve školství, vy byste byli dobří učitelé. Jen zajímavé je, že místní pořádková služba se uvede v činnost, až když jsou vám ty posměšky ode mě vráceny, jak jsem napsal kdo je bez viny, ať hodí kamenem a kdo po mně kamenem, já po něm kalašnikovem. Už pajclin Ti to napsal před časem, že kdybychom z Tvých příspěvku odstranili narážky, urážky a naprosto dětinská přirovnání, která Ti tu byla někdy i vyvrácena, že ani přirovnání mezi Tvými smyšlenkami není a nemůže být stejné jako u věcí zde řešených, tak z tvých příspěvků tady nezbude zhola nic, to u mých by některé části zbyly, protože mezi to píši i otázky či se to snažím odůvodnit či vyvrátit konstruktivněji.
Tak nevím, jestli se neřídit staročeským příslovím mlčení znamená souhlas, protože zvěrstva zapsat míčkem a malinkou... už jsme si zvykli, že od témat utíkáš a snažíš se diskuzi snížit.
Ale co o to, řada věcí z Bible byla vyvrácena (k čemu je jmenovat, když tady se jen zamlouvá), přesto se najdou tací, kteří tvrdí že je to pravda, on to napsal kdysi už Samuel Elánius, tenkrát se jmenoval ještě ivanita, že náboženství a politické ideologie jsou vůči všem výtkám imunní. Tedy dle mě to není pravda, ale v očích řadách stoupenců to tak je.

_____________________________________________________________________________________________________________

[SPOIL]Biblos mě inspiroval k sepsání tohoto, je mi jedno jakou to bude mít hlavu a patu, zájemci o hlubší bádání si jistě přečtou knihy nebo internet a nebudou o tom polemizovat na fóru k internetové hře.
Co by mohlo být pravým opakem idealismu? Jako nejvíce opak náboženství bývá někdy chápán marxismus a celkem zajímavé, že Biblos tady vzpomíná marxistu. Současný dalajláma o sobě již několikrát prohlásil, že je marxista. Pak mě zaujalo Biblosovo tvrzení, že mu víra pomáhá přežít. Přežít? Biblosi, Ty přežíváš? Ty nežiješ? Že by náboženství byla ona pomocná berlička (narkotikum), protest, i když ve Tvém případě spíše rezignovanost? I když jsi psal, že Tě k nahlížení na takové věci přivedly zkušenosti s Tvojí polovičkou. Přežíváme, než abychom žili? Nějak podobně zní Marxovy citáty a taky má jeden, který jsem měl kdysi v podpisu, že diskuze je taková, jací jsou lidé.
Ať to jsou jakékoliv formy víry či i politické ideologie, tak vycházejí z toho, že svět jen nespravedlivý, ale používají jiné prostředky, jiná řešení a jiné cíle.
Víra je od věřit (staročesky viera a vieriti, pak vieřiti, sice proběhly ve slovech jiné změny, ale podobnost je dodnes vidět). Každopádně některá slova mají více významů a psát zde texty (často i v rozporu s pravidly fóra), náboženské poučky, víru v imaginární bytost či čehokoliv jiného a obhajovat to tím, že každý v něco věří je naprosto scestné a padlé na hlavu. Nicméně zde zaznělo, že když teče do úzkých, že jsou všichni věřící a všichni prosí Boha. To je naprostý nesmysl, jsou lidé kteří to nedělají, u dalších to nemusí být žádné skutečné přání, ale jen výkřik v dané situaci ovlivněný kulturním a dobovým jazykem, ve které žijeme a v určitých situacích jsou věci, které lidé neříkají a co říkají jindy, když mi spadne kladivo na nohu, tak neřeknu božínku. Stačí sledovat dokumenty v televizi např. o druhé světové válce, kde kolikrát vojáci, kteří byli v ohrožení života a podle Garretta by tak měli být zapřísáhlí věřící, tak říkají, že právě v těchto situacích přestali věřit v Boha a vykašlali se na polní bohoslužby, taktéž dát každému věřícímu pistoli k hlavě či v kostele plném lidí rozkřiknout, že je tam bomba, tak nezačne nikdo odříkat Otčenáš, těšit se na nebe a celkově se obracet na boží pomoc. Naráz pomoc od Boha padá, i když pro věřící to není důvod proč nevěřit v Boha. Navíc u křesťanství bych si představil důraz na morálku, slušnost, ctnost, ale na stranu druhou křesťanství bylo vždy provázané pokrytectvím, lží, falšemi a myslím, že to jde vidět i u zdejších třech věřících. Sice jsem už na to tady reagoval, ale to co napsal kdysi zelí999 o Desateru, a že věřící to má těžší je hloupost, buď nebe není a je to jedno anebo je a všem bude měřeno stejně, takže to platí pro všechny a lidé se neřídí žádnými poučky, ale svědomím s příklonem k právu, pokud má právo vymáhat své dodržování a trestat provinilce, pokud ne, tak pak jen svým svědomím. Navíc už jenom takové Desatero bere člověku svobodu a říká co má dělat či nedělat a svazuje jej, jestli opaky jsou amorální, to je věc druhotná ve vztahu k svobodě, a právě zelí999 psal, že nemá vztahy s otcem nejlepší a pokřtí se, až bude ekonomicky nezávislý, ale dle Desatera by měl ctít otce...

Naproti tomu Biblos a Fenix81 tu mají jiný idealismus, žádná Bible, žádné pevné pilíře, které by šlo napadnout, vyvrátit (i když koho tu zajímá, jestli je někomu něco vyvráceno na stranu druhou), flexibilní, ohebné, aby to nešlo kritizovat, i když některé názory nemají daleko, tedy ba jsou základem k sektářství a myšlení totalitarismu. Podstatné je, že chtějí věřit, je to jak s tím Nostradamem, napíši něco naprosto vágního co se dá vyjádřit X způsoby, a i když se stane něco úplně jiného, dá se to znovu napasovat na ten text, tak jako hořící město mělo hořet, protože jej postihne požár, pak tedy by měla být na něj shozena atomová bomba, letecké neštěstí nikdo nepředpovídal, ale vyznavači měli jasno i když v multikulturním New Yorku žije hodně etnik, že ale Norman ani jeden nikoho nezajímá, a že celý text pasuje se vším všudy na něco co se stalo už před životem Nostradama je taky jedno. Mayský konec kalendáře se dá opět odůvodnit mnoha způsoby a tím co by mělo přijít, a když nic nepřijde, tak si budeme muset dále čekat. Jsem si vzpomněl na zatmění Slunce, které proběhlo 11. srpna 1999, které bylo téměř absolutní, a tak jasného se už ani nedočkáme, protože u nás by mělo být další až někdy ve třicátých letech 22. století (a co když bude zataženo? :)), to tenkrát před koncem tisíciletí taky někteří očekávali velké změny. Podstatné je, že chtějí, chtějí věřit, ano chtějí primárně, nikoliv věřit, ale chtít, a používají často argumenty, úkazy, události se kterými si současná věda neví rady, což ovšem neznamená, že by nemohli být tyto věci jednou vysvětleny. Jako třeba úkazy UFO, které tu byly, přitom takový život mimo naši planetu by byl zase v rozporu s křesťanstvím, ale ruku na srdce, křesťanstvím by to stejně neotřáslo a s věřícími vesměs taky ne. Ale i křesťané hledají skulinky, mezery jak napadnout vědu, třeba Garrettovo tvrzení, že je nemožný tak rychlý vývoj hlasivek a celkové napadání evoluční teorie, i když už bez dalších důkazů.

Ať křesťané či vyznavači novodobých proudů idealismu jsou náchylnější k pochybnostem, jejich postoji se spíše příčí pevné zákonitosti, hledají výjimky, rozpory; jejich z idealismu vyplývající nedůslednost je nutí k relativizování, neurčitosti, vyhýbají se jednoznačnosti, absolutizaci a jedinou pevnou jistotou je pro ně jejich idea v podobě boha či čehokoliv jiného. Mimochodem ve filozofii krajní subjektivní idealismus začal zpochybňovat úplně vše a tvrdit, že svět je nepoznatelný.

Někdy zaznívají od věřících či jejich významných myslitelů názory, že víra je tu proto, aby doplňovala vědu či byla v harmonii s vědou a poskytovala odpovědi na to s čím si věda neví rady, tady nic takového nezaznělo, naopak jen ataky na vědu, dokonce mnohdy i věci, které odporují poznatkům jako např. nové druhy dětí, ale přitom jakýkoliv nový neučiněný objev, vývoj, vztah neznamená, že by to bylo proti vědě či materialismus jako věci ohledně vesmíru, které zde zazněly. Démokritos řekl, že jsme vytvořili nahodilost, abychom zakryli neznalost.

Ale mám tu ještě jeden poznatek, který mě napadl a to je čas, časový úsek. Nejde o to, jestli vesmír vznikl z ideje (myšlenky) či z hmoty, nejde ani o to, jestli se setkáme v nehmotném světě (i když zde je zajímavý Biblosův článek o tom, že duše váží 14 gramů, to je v rozporu s nehmotným světem a energie je taktéž forma hmoty, zde je vidět rozpor mezi vašimi idealismy), ale podstatné je to co jsem napsal na začátku tohoto příspěvku, ono Biblosovo přežití, tzn. přítomnost.
Jistě tu každý bude tvrdit, že před přítomností je minulost a po ní budoucnost, jistě nebude nikdo zpochybňovat ani její souvislosti, ale přesto je tu rozdíl mezi všemi vámi idealisty, vyznávající nejrůznější formy vyšších entit a posmrtných životů vůči materialismus, ba i vědě. Přítomnost tu je protože ji zformovala minulost, je souhrnem důsledků a výsledků procesů a událostí minulosti, to je to primární, to proč je tomu právě tak, ale pro vás není toto na prvním místě, pro vás je tu přítomnost primárně pro budoucnost, pro Boží soud, očistec, nebe, peklo, reinkarnaci, dosáhnutí nirvány. Není to v rozporu s tím, že by materialisté nežili i pro budoucnost, neměli své plány, ani že by idealisté neuznávali minulost a její vztah k přítomnosti, ale vtom proč tady primárně ta přítomnost je a je taková jaká je. A přírodní vědy se staví na stranu materialismu.

Filozofický materialismus není sbírkou dogmat, ale důsledným zobecněním dosavadních poznatků přírodních věd. V jednotlivostech může být, a zcela jistě bude, upřesňován v souladu s novými, ověřenými fakty, tak jak je přírodověda objevuje. Může být, stejně jako v minulosti, dočasně opouštěn některými vědci, bezradnými nad tím, co objevili. Určitě bude zpochybňován, stejně jako mnohokrát, každým novým objevem, který bude vykládán jako „důkaz“ boží moudrosti. Nakonec však, navzdory všem spekulacím a stejně jako vždy, zvítězí zdravý rozum a materialismus, i když bude trochu jiný.

Tak to jen tak, co mě napadlo.:hi
[/SPOIL]
 

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Shedde, tvůj problém je, že "mícháš hrušky s jabkama" vytrháváš různé historické události z dobového kontextu, dokonce si je následně upravuješ z vlastního pohledu a náhledu jiné doby, než z které pocházejí a následně je mezi sebou nesmyslně porovnáváš, čímž z většiny tvých rozborů vychází naprosto demagogické závěry, které pak v podstatě nemají ani hlavu ani patu a odpověd na ně díky tomu, že porovnáváš neporovnatelné v podstatě neexistuje.
Ty totiž motáš dohromady historii se svým názorem na dané události a z toho poté tvoříš závěry, takhle pak logicky nemůže vzejít žádný smysluplný výsledek.
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
Nic tady neopakuješ, nijak konstruktivně neargumentuješ, ...
No vzhledem k tomu, že to napsal mistr v totálně nekonstruktivní argumentaci a v překládání překroucených a logicky pak naprosto nesmyslých rádobydůkazů, tak toto musím brát asi jako poctu. Takže dík... :hi

...jakékoliv ataky na církev i samotnou věrouku zamlouváš naprosto scestnými přirovnáváními, která můžou napadat jen Tebe a už jsi za ně nejednou sklidil posměšky jako slavné žraloky, už na neměnnost Desatera, které zde vytáhl Habrton, a kdy jsem se ptal jak neměnné mohlo být pozměněno jsi se taky na nic nezmohl, jen na to že tomu nerozumím.
1. posměšky tady proběhly jen od tebe a pajclina a, bez urážky, po tom vašem demagogickém antikřestanském projevu zde, je to naprosto logické a pro normálního člověka nepodstatné. Stejně jako je pro normálního člověka nepodstatné to, že je v tématu víry pro tebe něco nelogické, včetně mých nebo Habrtonových přirovnání... ;)

2. Odpovědi jsem ti už napsal na vše, co omýláš. Je tvůj problém, že neumíš, nebo spíš nechceš číst a hlavně myslet /opět: co se tématu víry týče... /. Jediné, co zde ukazuješ je zpívání stále stejné přihlouplé hospodské písničky se stále stejným přihlouplým refrénem. Jen kolem toho refrénu pokaždé nabalíš něco jiného... Na nic jiného jsi se tady zatím nezmohl...
Stále pokládáš otázky, na které jsi dávno dostal odpoved, otázky takové, že nemají hlavu ani patu a jako bonus jsou některé otázky také směřovány na něco, co má jasnou odpoved a třeba já osobně psal předtím jako z udělání o něčem jiném.
[SPOIL]Třeba to tvoje povídání o měnění nebo neměnění přikázaní je dokonalý příklad, protože na něj perfektně sedí body 1. a 4. v souvětí nad tímto spojlerem. Ještě bych tam možná doplnil, že jsem na to odpověděl dokonce v úplně jiné souvislosti...
No jo, stačí chtít číst a myslet...[/SPOIL]
Ale to se opět vracím k prvním 2 větám tohoto bodu 2.
wink.gif


3. Nenazval bych to, že tomu nerozumíš. Spíš bych to nazval tak, že máš svůj neměnný názor na křestanství i všechny ostatní víry, podle něj si všechna fakta naprosto překroutíš ve svém a pro tebe /bůhví proč/ dobovém kontextu a pak se zde tváříš jako king, že všechno víš, všechno znáš a všichni, kdo s tebou nesouhlasí jsou blbečkové... Konečně proto jsem tu i zmínil pana Pepíčka. Pro toho byla demagogie, překrucování a lži také samozřejmostí. Na nic jiného jsem tím v podstatě nenarážel. Ale vidím, že jsi pochopil, o kom mluvím, takže to nebylo úplně od věci... ;)


A musím opět souhlasit s pavoukem. Opět k tomu není co dodat. Sakryš chlape, už bys mohl napsat něco, s čím nebudu souhlasit, aby to nebylo tak hloupé... :D ;)


Prostě to začnu dělat, jako to udělala Fenix: krátké, stručné a výstižné vyjádření názoru na Shedda a jeho bláboly /pokud jí tedy Shedd zrovna vůbec stojí za odezvu/. Skutečně to bude nejlepší...
Ale až opět napíše něco rozumného, smysluplného, k tématu a také nového, samozřejmě rád odpovím. Takový nelida zase nejsem... :)
P.S. Začni Shedde konečně psát o něčem k tématu. A pěkně prosím také s rozumem a se smyslem pro debatu. To tvoje psaní: všechno vím, všechno znám, vše co napíši je svaté, nejede přes to vlak a kdo se mnou nesouhlasí je ignorant, je už opravdu hodně nudné. Opakovaný vtip už prostě nikdy není vtipný...
P.P.S. Jo a kdyby jsi opět něco nepřečetl, tak jen připomenutí: nemáš si Fenix brát do úst...
wink.gif
 
Naposledy upraveno:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
Shedde přiznej se, že máš na srdci naše zdraví a víš, že den, kdy se nezasmějeme, je ztracený. I když, máš co dohánět, ještě se u toho neválím smíchy ... Zatím je to spíše takový suchý humor, chtělo by to trochu víc "šťávy". ;)
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
Pravda Biblosi... :great
Ted jsem sebral odvahu, abych přečetl i ten Sheddův spojler a asi na se na to dá použít výraz suchý humor... :mocking
Další sbírka jeho fantazie /na kterou přesně sedí pavoukův poslední příspěvek/ a popravdě se už také začínám bavit... Už jen tím, že tam 2x zmínil nějaký můj názor. Jenže je to v Sheddově podání v druhém případě krásně zjednodušené a v prvním je to něco, co jsem nikdy neřekl ani nenapsal, takže další lež...
Shedde, až ty zde na něco předložíš skutečný důkaz a ne jen snůšky nesmyslů, zamyslím se nad tím, jestli to dokáži vyvrátit a pokud si budu myslet, že ano, předložím svůj důkaz. Do té doby na tebe házím bobek, protože pokud chceš po někom důkazy proti svému tvrzení, napřed je předlož sám, abys to tvrzení dokázal.
Kdybys zde celou dobu /obrazně řečeno/ tvrdil, že člověk má osm nohou a osm očí, tak udělám to samé, co dělám celou dobu s tím, co sem reálně píšeš: popřu to a napíši jako to je, ale nebudu se obtěžovat pro to popření dávat důkazy... :hi
P.S. Důkazy nejsou předložení nějakého faktu obaleného a překrouceného neskutečnou hromadou tvých fantasmagorií. Jen aby mezi námi bylo jasno...
P.P.S. Opakování je matka moudrosti, takže pro jistotu opakovačka, at to nepíši znovu:
P.S. Začni Shedde konečně psát o něčem k tématu. A pěkně prosím také s rozumem a se smyslem pro debatu. To tvoje psaní: všechno vím, všechno znám, vše co napíši je svaté, nejede přes to vlak a kdo se mnou nesouhlasí je ignorant, je už opravdu hodně nudné. Opakovaný vtip už prostě nikdy není vtipný...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Vidím, že platí ve více sekcí, že nejnovější pravidlo fóra platí jen asi pro některé.:blush

Shedde, tvůj problém je, že "mícháš hrušky s jabkama" vytrháváš různé historické události z dobového kontextu, dokonce si je následně upravuješ z vlastního pohledu a náhledu jiné doby, než z které pocházejí a následně je mezi sebou nesmyslně porovnáváš, čímž z většiny tvých rozborů vychází naprosto demagogické závěry, které pak v podstatě nemají ani hlavu ani patu a odpověd na ně díky tomu, že porovnáváš neporovnatelné v podstatě neexistuje.
Ty totiž motáš dohromady historii se svým názorem na dané události a z toho poté tvoříš závěry, takhle pak logicky nemůže vzejít žádný smysluplný výsledek.
Trošku delší s příklonem k historiografii
[SPOIL]Pavouku, vražda je vraždou ať je spáchána jakýmkoliv jedincem či organizací, vedenými jakýmikoliv příčinami, motivy, úmysly na jakémkoliv místě v jakékoliv době. U soudu vrah se může k činu vyjádřit, uvést skutečnosti, někdy třeba polehčující, ale na aktu to nic nemění, když je mu to prokázáno.
Podívej se, můžeš napsat třeba knížku o otroctví napříč všemi časy, napsat kolik slavných lidí vlastnilo otroky, jak se na to dívaly společnosti v Řecku, v Říme, napsat že ani sv. Vojtěchovi nevadilo otroctví, jen to když byl otrokem křesťan, přejít do novověku, napsat jak americká ústava hlásající lidská práva psala níže o legálnosti otroctví, že první americký prezident měl tři sta otroků, až po dnešní otroctví, které je již jenom nelegální. Jistě můžeš napsat co si o tom lidé mysleli v různých epochách, ale nechci si představit kolik lidí by si klepalo na hlavu, kdybys s tím v některých případech souhlasil a jindy ne, či s tím souhlasil celkově.
Definuj náhled doby? To máš velice těžké, to neřešíš ani historii, ale problémy historiografie. Myslíš si, že bys v nahlížení k otroctví ve starověkém Římě dospěl k jasnému výsledku? Asi bys stěží zjistil kdo co si o tom myslel a různé skupiny obyvatelstva, jak se k tomu stavěly. Např. ve starověké Indii (ta tu byla v některých dokumentech o UFO vzpomínána) existoval filozofický směr Lókajta, což byl materialistický a ateistický proud indické filozofie. Nedochoval se jeden jediný spis, vše bylo hinduisty zničeno, že nějaký takový směr existoval víme jen díky negativním a kritickým textům od věřících a to ještě z pozdější doby, než kdy daný směr existoval. Jak si potom troufáš hodnotit středověk jako vrchol moci církve? Podívej se na bethowena, který tu nedávno v kavárně s36 psal, že ve středověku bylo hodně kravských lejen a tudíž i hodně dobytka, jenže pravý opak je pravdou. Na jednu stranu to můžou být špatné dedukce a závěry autora, jenže je tu další problém, a to že všechny záznamy či skoro všechny pocházejí od příslušníků církve. Co když psali jen to co chtěli? Co když si i vymýšleli? O takových sedlácích tvořících drtivou skupinu obyvatel skoro nic nevíme, až na pár výjimek o nich skoro všichni mlčí, a přesto víme, že jich bylo nejvíce. Rozhodně středověk nebyl dobou, kdy v neděli všichni napochodovali do kostela a byli věřící. Stačí se podívat na článek, který tu dával Biblos, kdy ten pán píše, že za první republiky chodilo do kostela mnoho lidí, ale ne kvůli samotné víře. Takhle bys mohl psát o různých epochách.
Můžeš se dopouštět omylů a nepřesností, ať už neúmyslných či úmyslných, můžeš řadu věcí vynechávat, typické především pro moderní historii a kdybych vzal Tvůj dobový kontext doslova, pak dějiny jsou lineární událostí ve které až zpětně děláme mezníky, to bych pak mohl napsat největší knihu na světě, abych náhodou něco nevynechal co s tím okrajově souvisí, jen by to ani asi za život sepsat nešlo, nešlo by to ani za život přečíst a byla by tam spousta prázdných míst a nezodpovězených otázek.
A v neposlední řadě všichni jsme deformovaní dobou ve které žijeme, žádné společnost a já neexistuje, více či méně každý je ovlivněn dobou ve které žije, takže změnila-li se doba, změnilo se myšlení lidí a tím pádem se dívá i na věci jinak, ale nemysli si, že bys např. proti otroctví nenašel i dříve lidi.
Z toho všeho co jsem napsal by to pomalu mohlo vyznít, že vlastně časy minulé jsou nepoznatelné, navíc už ani nikdo nežije kdo by mohl vyprávět (a kdyby žil, tak by šlo zase psát do jaké míry má vzpomínky zkreslené či jestli neříká hlavně to co od něj slyšet chceme), ale to si tedy nemyslím, že by historie byla nepoznatelná.
Vražda je vraždou v jakékoliv době a většinou lidí v jakékoliv době brána za špatnou, dvě různé organizace, sice v jiných dobách, hlásící jinou ideologii v zájmu uchování, upevnění a dokonce i rozšiřování své moci vraždily. Jedna je tu prezentována jako svatá organizace, druhá je považována ve světě za zločineckou organizaci. A přitom i přes propast času a změny dob jsou motivy kolikrát stejné (takže žádné míchání hrušek s jablky) a přitom i tu svatou organizaci mnozí považují za nejstarší teroristickou organizaci. Ale já tu předtím poukazoval i na kamarádství a provázanost těchto organizací, ne jen na jejich činy. Vedl mě k tomu Habrton, který tu o tom napsal, že církev je svatá a vinu házel na jednotlivé členy, přitom přesně tento postup tolik kritizoval a vysmíval u českých fanoušků vůči sportovcům (a pak by tu mohl sám napsat, jak jsem něco nepochopil a míchám hrušky s jablky, tak to by tu fakt chybělo). Co pak otázka Čech a Moravy, jak si myslíš, že jsi sám objektivní rozhodčí? Už jen tím, že žiješ v Čechách... navíc si myslím, že kopance vůči Moravě jsou tolerantnější jak vůči Čechám... ale můžeš říct, že taky nemusím být objektivní... ale pajclin, který nebydlí v ČR se tu taky zastal Moravy.
A toto je jen fórum ke hře, ne konference k historiografii.[/SPOIL]
Stručněji
[SPOIL]Vraždili obě instituce, obě kolikrát ze stejných principů a pohnutek, měl jsi tu i fotky, které jsi smazal, jak se kamarádili, i když některé představitele církve nechali nacisté zavraždit. Tak jako církvi nevadilo si zvolit na papežský stolec bývalého člena Hitlerjugendu a členství v tomto spolku v Německu nebylo povinné a nebyli tam všichni mladí Němci, taky nevím jestli za vystoupení z NDSAP hrozil trest smrti, za to opustit církev v Římské říši ano či i poprava mnohých, kteří tam odmítli vstoupit (např. nedávno vzpomínaná v Jarmarku Hypastia) a člověk, který to nařídil je dnes svatý a dokonce učitel církve. Pálení knih, pogromy na Židy, to dělaly taky obě instituce, svým antisemitismem pěstovaným po staletím dopomohli k antisemitismu na konci 19. století, který vyvrcholil v meziválečném Německu. Církev taky řadu aktivit zakazoval, tím chtě nechtě dopomohla k Židům k bohatství, kdy půjčování peněz brala jako trest, že se nesmí obchodovat s Boží věcí (čas), spousta lékařů byli Židy, protože pitvat v těle se nemůžeš atd., tím dopomohli k tomu, aby řada Židů patřila mezi elitu ať finanční či vědeckou, aby pak nejrůznější organizace v 19. a 20. století mohli křičet, že ve světě je židovské spiknutí. Abychom byli objektivní mohl bys říct, že tam hrály roli další mnohé jiné věci, pochopitelně že ne jen církev. Důkazy a odkazy sem žádné dávat už nebudu, posledně jsi je úspěšně vše vymazal.
Takže jsem Ti tu napsal několik činů, několik spojení, z hlediska ničení kulturního světového dědictví byla církev ještě větší zlořád jak nacisté, ale abych jí nekřivdil, v některých ohledech nebýt jí, tak bychom záznamů měly ještě méně (otázka jak jim věřit viz předchozí spoiler).
Ale co chtít po někom kdo se modlí k masovému a největšímu vrahu všech dob. Ta Bible je přece neomylná, že ano? Co potopa, Sodoma, Gomora, sedm ran egyptských včetně vyvraždění všech prvorozených synů v Egyptě, uplatňování dokonce kolektivní viny a vraždy nevinných. Nebo mi chceš tvrdit, že je to demagogie?
Víš, můžeš napsat kolik toho chceš, můžeš napsat i knížku, můžeš tam maximálně napsat tak omáčku, elaborát či slovy místních křesťanů bludy a demagogii, můžeš se dokonce církve zastávat, můžeš je i zpochybňovat, dnes to není trestné, dnes Tě nikdo neupálí na hranici, můžeš to vše dělat, většina lidí si asi bude říkat, že to není možné a kroutit panenky.
Raději kdybys mi odpověděl v poště, když u dvou shnilých jablek jedno považuješ za hrušku.;)[/SPOIL]

-> Garrett:
[SPOIL]K důkazům:
Když už tady píšeš, že já nečtu Tvé příspěvky, či je odmítám číst, pak bych čekal, že Ty to tedy děláš, nebo je to podle přísloví potrefená husa se vždycky ozve?
To, že tu nikdo nedává důkazy jsi psal již v červenci, třeba k pedofilním kněžím, dal jsem sem odkaz přímo na stránky církve, kde se o tom psalo, pavouk to vymazal. Takže jak jsem napsal výše na jakékoliv důkazy už z vysoka kašlu, protože tu to několikrát zaznívá, a pak je to mazáno a kdo chce, tak si najde jinde, jinak sám jsi tady nikdy žádný důkaz k víře nepředhodil, ač na kritiky církve to házíš už poněkolikáté.
Goebblese jsem poznal na základě data úmrtí a psát, že nás opustil bylo velice zajímavé, každopádně by se daleko více hodily jiné ekvivalenty.
Jestli to člověk pozná či nepozná je otázka historického rozhledu, nikoliv jestli toho člověka nějak spojuje, každopádně jsi napsal, že to nebylo od věci, což je velice rafinované, protože se tu můžeš čertit, že jsi nikde nenapsal, že mě s ním něco spojuje, ale taky se dá odvodit co tím autor myslel a napsal to tak sofistikovaně, aby mohl tvrdit, že to není pravda a je mu to podsouváno, ale předtím jsi napsal, že bys mohl napsat co mě s ním spojuje, takže jak to pochopit není těžké odvodit... to je to samé jako kdybych tu napsal, že nás opustil 5. 3. 1953 a měl iniciály J. V. S. a když jsi to poznal, tak to nebylo od věci.
Když už mě tady pavouk kritizuje za můj přístup k historii, tak ještě předtím než to napsal, tak jsem o říšském kancléři napsal jen, že by byl souzen v Norimberském procesu, ani jsem si nedovolil napsat, že by jej popravili, nicméně Ty už máš jasno v tom. Tyhle doby, že verdikt je předem jasný a soud je jen tyjátr jsou už naštěstí pryč. Když se tu sám oháníš pořád důkazy, můžeš sem předložit jeden jediný jeho projev, ať psaný či mluvený a vysvětlit v čem lhal? Já nic netvrdím, jestli máš či nemáš pravdu, mě by jen zajímal důkaz s vysvětlením, když tady v několika příspěvcích jen tak do větru o něm píšeš co dělal a důkazy nikde.
Vašimi argumenty není v podstatě, až na nějaké výjimky nic, jen bláboly, demagogie, tvrzení, která tu od Tebe byla padlá na hlavu pořád říkáš, že ne, že naše, pochopitelně bez důkazů, až mi to připadá, že mě a pajclina obviňuješ z něčeho co tady děláš tedy Ty. Ještě Ti chybí jedno slovo, abys měl správnou církevní frazeologii a to je slovo bludy. Habrton tu dával článek o Husovi, nereagoval jsem na něj, protože jsem byl v tu dobu pryč, a pak už se mi k němu vracet nechtělo a autor toho článku, který jej zveřejnil na Halíkových stránkách, tam několikrát vůči Husovi toto slovo použil, některé výrazivo se ani po staletích katolíků nezměnilo.
Takže s takovou budeme vždycky v zakopaných pozicích, ale já tu psal hned ze začátku, že pokud se oháníte dogmaty, že diskuze ani jiná být nebude, a když jsem si dal některé filozofické výroky do podpisu, tak jsi mi sám napsal, jestli si myslím, že tím někoho přesvědčím a já psal, že tím nehodlám nikoho přesvědčovat, prostě si píši názor, taky když tady nikdo nehodlá měnit názory, každopádně tu tvrdit o kriticích náboženstvích, že nemají logická přirovnání, píší o demagogii a to vše bez důkazů je sice typické pro ochránce víry, jen si myslím, že to tu tvrdí potrefené husy, a když už si tu někteří můžou vykládat víru, když hlavní moderátor a zástupce admina jsou svým způsobem věřící (přesný opis toho co mi napsal pavouk na svoji osobu do pošty), tak proč tu nepsat co si o tom myslí ti co s vámi nesouhlasí?
Kde jsi přišel na to, kde mám vždycky pravdu, a že jsem neomylný? Že by ono tolikrát zde Biblosovo přísloví podle sebe soudím Tebe? Já jsem si tedy nevšiml, že bys tady přiznal nějaký omyl, jen přecházení, mlčení a šíření blbostí a demagogie na adresy kritiků církve, to je tedy velice povedený přístup do diskuze. Zrovna tohle co tu píšeš si spousta lidí myslí o členech DK Týmu a ten tvrdí, že to není pravda, jen tedy většinu negací na svoji organizaci rychle vymaže.
Takže jsi tady jasně napsal, že všichni jsou vlastně idealisté, jen někteří vyčůraní, když jim teče do bot. Tak jsi to tu napsal a několikrát tvrdil, že to tak je, a že já to překrucuji. Dal jsem tu nepřímo odkazy na dokumenty z 2. světové války, že bývalí vojáci tvrdí, že právě v době, kdy byli v ohrožení života přestali věřit, taktéž doufám, že nijak nebudeš zpochybňovat že právě světové války a její hrůzy vedly u mnoha věřících k odklonu od církve. Podle Tvého tvrzení by to ale mělo být přesně opačně. Nebo to je snad blábol či demagogie? Prostě jsi to špatně napsal, kromě dalšího faktu, který odmítáš připustit, že opravdu ne každý by takhle reagoval. Ono správněji má být jinak, jenže Ty to buď přejdeš, případně je to blbost a tím to máš vyřešené, jenže takhle to nefunguje. Správněji by to mělo být, že většina lidí jsou materialisté, idealisty se stávají, když si neví rady, anebo z dlouhé chvíle. Ono totiž, když někomu teče bot, neznamená, že nemá a nevidí řešení. Mimochodem pistoli k věřícím hlavě či nastražení bomby do kostela plného lidí jsi pochopitelně přešel, protože se Ti to opět nehodí do ideologického krámku a nemáš to jak vyvrátit. A pokud bys tu tvrdil, že v následující situacích bys prosil o pomoc Boha, případně jsi se těšil na nebe, tak víš, že Ti to nikdo nezbaští a zbývalo by jen s ironickým úsměvem na tváří litovat, že to nelze beztrestně experimentálně ověřit. Spíše jsem čekal, že napíšeš jak takové jednání by nebylo v rozporu s vírou, ale nic, ono už by sis totiž protiřečil tím argumentem, který jsi odmítl, že by nebyl nepravdivý.
Když už jednotlivé viny církve házíte na jejich představitele, tak co vraždy Hospodina z neomylné knihy knih? To co jsem jmenoval výše nejsou z Bible jediné případy, kdy Hospodin někomu vzal život. Jak je možné, že ta bytost, která nás stvořila k obrazu svému a je neskutečné milující a laskavá a má ráda každého člověka mohla tohle udělat?
Svět vznikl za 6 dní a je starý šest tisíc let? Ale najdou se tací co to jsou ochotni s kamennou tváří tvrdit, a dokonce i tací co tvrdí, že se nesmí brát pozemské dny a roky, tak aby to šlo napasovat na nejnovější objevy vědy.
Napsal jsem to hned na začátku pavoukovi, vražda je vraždou a zůstane vraždou, upřímně a ruku na srdce, co si mám představit za reakci na to, že Hospodin zabíjel? Buď krátká věta, že to nestojí za komentář či příspěvek, že jsou to bláboly a dogmata nebo snad obhajující spis, který by se dal nazvat snad jen omáčkou okolo toho, protože výsledný čin stejně zůstává stejný? Nebo snad tvrzení, že Bůh nikoho nezabil a jeho tyto činy nejsou v rozporu s tím, že je nekonečně laskavý a dobrotivý? To mě tedy fakt zajímá, už jsem tu jednou napsal, že je to největší průserář, teď přemýšlím, že snad zločinec a ještě tomu tolik zla a nespravedlnosti ve světě trpí. Tak prosím, uveď nějakou logickou obhajobu, posledně jsi tvrdil snad jen, že to není pravda, to není argument jen tak si to napsat bez vysvětlení.[/SPOIL]

Biblosi, Tvůj příspěvek je myslím Tvojí osoby naprosto nedůstojný a znáš to: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“ U Tebe by se to v tomto případě hodilo, ale když si z toho chceš dělat drbárnu na návsi, tak proč ne, jen to neházej pak na mě.;)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru