• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Trochu z jiného soudku

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
Církev založil Ježíš Kristus, první členové byli jeho učedníci, kteří všichni umřeli násilnou smrtí vyjma sv. Jana, kterého zázrak zachránil. Kdo si tedy vymyslel peklo? Jmenuj! To je totiž pak jen alibismus. Ale kdyby jen alibismus, ale naprostá demagogie. Už jsem tu stoprocentně psal, ať už v tomto topicu nebo někde jinde na fóru, že s konceptem nebe a pekla přišel už Zarathruštra, který žil asi tak tisíc let před Ježíšem Kristem. Napsat, že církev si vymyslela peklo není jen tedy alibismus, ale demagogie par excellent a přitom to, Biblosi, nečteš ode mě poprvé. Ale tak co čekat od místních mudrců, kteří možná ani neví, kdo založil křesťanskou církev nebo si myslí, že kněží káží z kazatelen nebo že do kostela chodí staré babky. Tohle už není nevědomost, ani manipulace, ale demagogie a ignorování všeho co nezapadá do již vytvořeného vidění světa, které je zakonzervováno a je jedno, že realita na něj křičí: Není to tak!

Srovnávat to, jestli si někdo vybírá či nevybírá biologické rodiče s těmi úředními rodiči, aby si tu primárně vylil zlost na světskou moc a pěstouny, aniž by vlastně cokoliv fakticky napsal, abychom mohli alespoň trochu pochopit jeho situaci, protože čekat, že by tu napsal vše i přitěžující okolnosti vůči své matce asi čekat ani nemůžeme, je přirovnání nikoliv pokulhávající na nohu, ale pokulhávající na obě nohy a ani nepatří do tohoto topicu.

Včera jsem napsal co Karel Hynek Mácha? Místo toho jsem se dozvěděl něco o keltském a germánském kultu. Co o nich víš? Nic. Vůbec nic. Nezanechali žádné prameny, žádná vysvětlení, jen co Římanům přišlo zajímavé, tak to napsali o těch barbarech, kterými pohrdali a brali je za nepřátele. Je to úplně stejné jako si vztyčit obelisk a na něj napsat „Biblos je demagog“, načež za dva tisíce let přijde jedna kultura a na základě vlastní kultury prohlásí, že se jedna nejspíše o pozůstatek primitivní kultury, která tu byla před dvěma tisíci lety, obelisk značí pohlavní úd a někdo tu vyznává někomu lásku. Pak přijdou jiní lidé z jiného prostředí a ti prohlásí, že se jedná o pomník bitvy připomínající vítězství vítězné strany, která jej vztyčila. A kdo z nich by měl pravdu? Ani jeden. Vůbec nic o pohanských náboženství nevíš, prameny těmi lidmi žádné neexistují, informace jen od jejich nepřátel načež jen v opisech, ani v originálech už neexistují (takže jestli nějaký středověký mnich si to neupravil? A hlavně nebýt těch křesťanských mnichů, tak ani nemáš ponětí o nějakém svátku pohanů) a tady se vždy dozvím, že jsem pomalu snad na katedře pohanských studií. Možná byste si ji mohli založit.

Jediné, co jsem ochotný přijmout a jen na základě informace, že je to zvyk mimo jiné v Čechách je to hledání vajíček, načež jste si jedno nedávno smazali, když jsem vám tam dal vtip. Pro mě je to reálie z učebnice angličtiny, které jsme se smáli, a také jsem viděl při této činnosti Hermana Göringa, když mu nešla válka, tak sbíral vajíčka a nechal se u toho filmovat.

Dozvěděli jsme se, že kdo páchá zlo, bude mu třikrát vráceno. Sice jednotku měřitelnosti jsme se nedozvěděli, ale co už. Takže když Biblose někdo okrade, pak daný člověk by musel být okraden třikrát či nějak podobně potrestán, načež tedy další tři lidi by museli být potrestáni stejně… ať by taková řada pokračovala mezi nové a nové lidi či vytvořila uzavřený kruh, v konečném důsledku musí narůstat zlo (na úkor dobra)…, co to je za nesmysl, který tu Biblos hlásá? Ale nakonec se dozvíme, že ono zlo je vlastně k dobru (k rozpuštění v nirváně?).

Pro normálního člověka: Je to fakt na houby, máme doma postižené dítě
Pro člověka co chce být in: máme doma autistu, je to vlastně plus
Pro Biblose: máme doma indigové dítě, přichází nadčlověk

Já si myslím, že ten kdo vymyslel to označení indigové dítě, aby takovou skupinu vydělil a udělal z ní výlučnou, tak ji pojmenovat po barvě už lépe nemohl, aby jasně dal najevo rasismus. Co o to, kdyby to bylo jen tak pro rozlišení nějaké specifičnosti, tak ještě možná dobrá, ale to aby na základě toho tu někdo hlásal nepokrytě rasismus, že přichází nová generace chytřejších lidí (žádná nepřichází, pouze sebestřednost a pocit vlastního přecenění jiných lidí o sobě samých), a to že takoví lidé na základě jistých (dosti pochybných a neprůkazných) vlastností mají mít právo na lepší zacházení, na řízení lidí, na vyšší životní úrovni atd… tak to není jen tak nějaká myšlenka, to je nebezpečná myšlenka obhajující nadřazenost a podřazenost a legitimizování jakýchkoliv kroků i potenciálních zvěrstev. A to je jen pomyslná třešnička na dortu, pomyslná špička ledovce celého konceptu Biblosova náboženského názoru. Celé se to dá shrnout takto: Já jsem víc, o ničem nediskutuji, ostatní jsou blbečci a dokazovat není nic potřeba, protože my elita to chápeme, zbytek je nepoučitelný a nepochopitelný póvl. A také máme právo být elitou. Takový koncept víry je vírou sloužící Satanovi, by nejspíše řekli alespoň někteří křesťanští teologové.

Dal jsem tu článek od pana doktora Malého z Brna, kterému je přes sedmdesát let. Jediné, co jsem tam přidal byl nadpis, který mi byl zčásti zcenzurován (asi cenzor nepochopil, že nadpisy nekončí tečkou, holt znak vlastní indigovanosti), žádná konstruktivní kritika, žádná jedna jediná idea, kterou by chtěl někdo polemizovat či dokazovat. Prostě nic. Od počátku tvrdím, že tenhle topic tu od počátku je jen pro demagogy, aby přesvědčení přesvědčovali akorát přesvědčené a navzájem si tak dodávali kuráž. Ale máte smůlu, protože stokrát opakovaná lež se pravdou ve skutečnosti nestane. Hlavní idea křesťanství je pravda, a to už jsem si ověřil i jinde a jinak, jaký má Biblos názor na pravdu – nepodstatné. A to už tu veřejně nechci psát o pojmech lásky, krásy a dobra, a to co jsem se v průběhu let, nejen zde, od něho dozvěděl.
 

DeletedUser40852

Guest
Koukám zase snůška polopravd jak se ti to hodí. Co je špatně např. na tom, že do kostela chodí staré babky?? Včíl mudruj ty super mudrci.:-D
 

DeletedUser33829

Guest
Proč staré babky? A co kněz z kazatelny?
Co kněz z kazatelny pro staré babky káže? A proč pro ně?
A co ti smajlíci předtím a teď?
Co vlastně máš proti těm starým babkám, že je tak označuješ a předtím jsi se jim smál?

To manipulování ti nejde.
 

DeletedUser40852

Guest
Nauč se číst a přestaň si vymýšlet. Koukám že se zamotáváš do svých výmyslů. Nesmál jsem se babkám, ale tobě.
Jinak máš přijet, náš primář se na tebe už těší a přednostně tě prohlídne. :-D
 

DeletedUser33829

Guest
Neodpověděl jsi, ale to je jedno, asi je lepší, když mlčíš, než když píšeš absurdity.
Tak to není moc dobrý primář, když už Tě roky léčí, ale nevyléčil.
Znáš pořekadlo, kdo se směje neví čemu…
 

DeletedUser40852

Guest
Shedde, na tvoje hloupé dotazy je lepší neodpovídat. Ztrapňuješ se tu sám. Kde jsem napsal že do kostela chodí jen babky? Kdyby sis nehrál na chytrolína a nezačal hned poučovat kdo všechno tam chodí tak bys udělal líp.
 

DeletedUser33829

Guest
Ptal jsem se, proč jsi zmiňoval staré babky? Proč takové hanlivé označení? Proč ne jiná skupina lidí? Kde jsi pane chytrý přišel na to, že se v kostele káže z kazatelen? Kde jsem psal, že do kostela chodí jen staré babky, či že jsi to psal Ty? To je hodně trapná demagogie a hloupočké slovíčkáření s cílem zamaskovat co bylo psáno a snažit se vykrucovat a zakecávat Tvoje daleko větší perly. A právě protože nechodí jen staré babky, tak jsem se ptal, proč sis vybral je a proč je označuješ hanlivě? Tedy jestli se nechceš kroutit trapně na tom, že babka není hanlivé označnení a zakecat svoje perly o této skupině lidí a kazatelnách.

Někdo, kdo tu má od počátku existence mindrák, že neumí hledat nicky hráčů a uznávat své chyby jako hledat nicky či nedávno kázání z kazatelny, a tak jen uráží lidi a snaží se to hloupě maskovat do zakecávání, mě tu bude poučovat?

U tebe bude každý chytrolín, kdo umí v hlavě udržet více než jednu myšlenku, a ještě si ji nepřekroutit. Jestli to máš stejně s udržením moči… fuj, fuj, fuj.

Jsi hloupoučký s přeceněním důležitosti sebe sama či jak to tady řada lidí píše na DK a ráda používá to slovo, egoista. Takový Václav Klaus je aspoň chytrý, takže u něho to tolik nevadí, horší to mají ti co nedostali do vínku tolik rozumu a inteligence jako ty. Koneckonců rýpeš tu do kdekoho, kdo se ti směje tvým příspěvkovým „průjmům“. A jestliže na řadu lidí to platí, že když je pourážíš, tak že už nebudou psát a myslíš si, že jsi zbaštil to Šalamounovo... tak u mě máš prostě smůlu.:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40852

Guest
Krásně jsi se popsal, soudruhu Shedde, akorát ti tu nikdo netleská jako na schůzích. A jedinej kdo se tu snaží všechny urážet a ponižovat jsi ty. Jenže ostatní už to vzdali se s tebou dohadovat o tvých nesmyslech. Drží se pořekadla proč se s někým bavit o sobotě, když někam v pátek někam jde.
 

DeletedUser33829

Guest
S urážením jsi začal Ty a nejen vůči mně a dále v tom pokračuješ, např. nejsem pro Tebe soudruh. Soudný člověk přizná chyby, méně soudný aspoň drží prsty od klávesnice, ale Ty si myslíš, že zakecáš urážení starých žen a že se zakecáš z vlastní hlouposti, že kazatelé káží z kazatelen.
A co máš ještě za perly?
Ale pozor, aby sis zase nepoplival vzteky počítač.:)
 

DeletedUser40852

Guest
Máš pravdu že nejsi soudný, ty chybu nikdy nepřiznáš. A co zase meleš za nesmysly, jaké uražení starých žen?? A o těch kazatelnách si něco nastuduj, pořád v kostelech jsou. A ty sis poplival vzteky počítač, soudruhu?:eek:
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru