• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Zeli999 - Básně

  • Zakladatel vlákna DeletedUser30368
  • Vytvořeno

DeletedUser33829

Guest
[SPOIL]
:angel asi se dám na víru...

Jen to prosím Tě nedělej, zelí není žádný křesťan. Jednak se hlásí k sektě, členem není a co víc není ani pokřtěný.:rofl

Pro mě je věřící jenom tady jenom Habrton, ostatní co tu o sobě prohlašují, že jsou věřící, tak jsou akorát tak ohební, jak průjem ve střevech.

I Habrton zde dá za pravdu, že jen pokřtění lidé se můžou dostat do nebe, takže zelí může prohlašovat co chce, večeřet s Ježíšem Kristem nemůže.:D Já, ano.:p[/SPOIL]

K těm básním, když si člověk čte Máj a do toho mu skočí Jollinar, že zelí napsal báseň, tak to je jako kdybyste se dívali v televizi na Bayern Mnichov a někdo vám to přepl na FC Vidlákov Střední Čechy. Zelí, Ty jsi se měl narodit o 200 let dříve, ale na Hynka musíš ještě hodně pilovat.;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser30368

Guest
[SPOIL]Víš, Shedde, situace v rodině, kde jsou to velcí ateisté, a kdybych byl pokřtěn, tak se mnou otec hned jen tak nepromluví atd., tak to nejde hned. Křtít se chci nechat až opustím domov a budu žít plně svým životem, prohlašovat se za něj tedy budu.[/SPOIL]

Nikdy jsem nehlásil, že píši dobré básně. Snažím se a baví mě to. (Ukaž mi básníky z ČR, kdo z nich má na Máchu :rofl), málokdo :), tak díky za kritiku a příště popřemýšlej, zda je vůbec potřeba ;) )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Habrton

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
30
[SPOIL]
I Habrton zde dá za pravdu, že jen pokřtění lidé se můžou dostat do nebe, takže zelí může prohlašovat co chce, večeřet s Ježíšem Kristem nemůže.:D

S tímto nemóžu v žádném případě sóhlasit. :wacko
[SPOIL]Nepokřtěný člověk pokud se mu nedostalo milosti daru víry,
ale přesto žije spravědlivě podle svého nej svědomí a poznání, které má se dostane do nebe. :)

Člověk, který uvěřil v Boží lásku by se, ale měl nechat pokřtít.:thumb

zeli999 je ve stavu čekatele neboli katechumenát.:hi
- Pokud by se stalo, že by zemřel před samostným křtem.
- Je i tak pokřtěn říká se tomu Křest touhy.
- Je stejně právoplatný jako kdyby byl pokřetěn fyzicky.
Ale to platí jen v případě, že by zemřel, zatím Zelí pokřtěný NENÍ.

Křest je očištění od dědičného hříchu.
- Kdyby Adam a Eva nehřešili tak by jsme nebyli vyhnání z ráje a zároveň by nepřišel na zem ani Ježíš.
- Ježíš splatil za nás ten prvotní hřích a ktřem se opět vracíme do boží náruče.

Jsou i křty krve, ale to není nic příjemného.
To je když Vás někdo násilně zabije pro víru v Ježíše Krista a nejste ještě pokřtěni.
To se dělo jak u prvotních křesťanů, kdy byli trháni lvy v koloseu tak i dnes, kdy só křesťané vražděni v Iráku či jiných místech světa.

Třeba takoví Biblos.
- Nevím jestli je pokřtěný, ale pokud žije podle svého nejlepšího svědomí Bůh mu to připočte pak k dobru.
- Otázka je co je to nej svědomí.
Například Májóvé obětovávali lidská srdce a považovali to za dobré.
- Většinou našim ateistům v ČR vychází jejich svědomí a tím pádem dobré skutky z křesťanských základů aniž by si to uvědomovali a to je dobře.
Křestané a pokřetění mají jednu velkou výhodu. :great
- Dostali od Boha návod na život.
- Desatero bylo a je doposud revoluční a ničím nepřekonatelné.
- Otázkou je, už jak se kdo tím řídí.
Jsme lidé ne Bůh, hřešíme proto Bůh poslal svého syna, aby mám pomohl se orientovat.
Bůh vidí do našich srdcí a ví jak moc sme chtěli nebo nechtěli udělat dobrý či zlí skutek.
On nám k tomu dává sílu a je naší pomocí pokud opravdu chceme.

Věřící člověk si více uvědomuje svou hříšnost a nápravu se polepšit než nevěřící.
Ne každému se to, ale daří.
Přesto záleží na vůli s tím něco dělat.
Boha neukecáme, že sme to chtěli tak a dopadlo to jinak.

Přesto jak křesťan tak i ateista mohou dosáhnout stejného cíle.
To je život v blískosti Boží po ukončení našich dnů na této zemi.

[YOUTUBE]8PuglAtHX88[/YOUTUBE][/SPOIL][/SPOIL]

K těm básním, když si člověk čte Máj a do toho mu skočí Jollinar, že zelí napsal báseň ...
Fuj to je hnusný od tebe co jsi napsal Zelímu. :crazy

Zelí nic si z toho nedělej.
Shedd až něco taky složí pokud je toho schopen, když umí kritizovat.
Tam mu to společně pořádně zkritizujeme a nenecháme na něm nit suchó. :rofl
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser30368

Guest
[SPOIL]Habrtone přesně, jak píšeš, tedy křest krví, to už jsem si sám nějak nevzpomínal a taky vím, že nejsem teď pokřtěn, ale hlásit se křesťanem po právu smím :yes
[/SPOIL]
Básně neřeším, ať si kritizuje, co chce :), nikde jsem nehlásal, že moje básničky mají konkurovat Máchovi :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Habrton

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
30
Vrátnice …
Tonda

Ráno vstávám brzy
ze srdce mne to mrzí.
Že nemám ochránce
když vstávám do práce.
Který by posunul
když já bych usnul.
Hodiny nazpátek
ať máme svátek.

Kroky své uspíším
ve tmě se přiblížím.
Na bránu vrátnici
zimou se chvějící.
Lidé mne míjejí
průkazky svíjejí.
Co musí ukázat
a tím se prokázat.

Že má vstup povolen
k práci je vyvolen.
Ne jako támhle ten
co stojí za plotem.
Po práci toužící
ze srdce soužící.
Minuta k minuté
stojí tak nehnutě.

Hlídám zde poctivě
chovám se uctivě.
Ke všem co přichází
a nebo odchází.
Teď, když jdu večer spát
budu zas vzpomínat.
Na tebe vrátnice
těším se velice.
 

DeletedUser33829

Guest
[SPOIL]
Víš, Shedde, situace v rodině, kde jsou to velcí ateisté, a kdybych byl pokřtěn, tak se mnou otec hned jen tak nepromluví atd., tak to nejde hned. Křtít se chci nechat až opustím domov a budu žít plně svým životem, prohlašovat se za něj tedy budu.

Nikdy jsem nehlásil, že píši dobré básně. Snažím se a baví mě to. (Ukaž mi básníky z ČR, kdo z nich má na Máchu :rofl), málokdo :), tak díky za kritiku a příště popřemýšlej, zda je vůbec potřeba ;) )
[/SPOIL]

Víš, ale teď nefrčí romantismus.;)

[SPOIL]Desatero Ti říká, že máš ctít matku svou i otce svého.;)

[SPOIL]
S tímto nemóžu v žádném případě sóhlasit. :wacko
[SPOIL]Nepokřtěný člověk pokud se mu nedostalo milosti daru víry,
ale přesto žije spravědlivě podle svého nej svědomí a poznání, které má se dostane do nebe. :)

Člověk, který uvěřil v Boží lásku by se, ale měl nechat pokřtít.:thumb

zeli999 je ve stavu čekatele neboli katechumenát.:hi
- Pokud by se stalo, že by zemřel před samostným křtem.
- Je i tak pokřtěn říká se tomu Křest touhy.
- Je stejně právoplatný jako kdyby byl pokřetěn fyzicky.
Ale to platí jen v případě, že by zemřel, zatím Zelí pokřtěný NENÍ.

Křest je očištění od dědičného hříchu.
- Kdyby Adam a Eva nehřešili tak by jsme nebyli vyhnání z ráje a zároveň by nepřišel na zem ani Ježíš.
- Ježíš splatil za nás ten prvotní hřích a ktřem se opět vracíme do boží náruče.

Jsou i křty krve, ale to není nic příjemného.
To je když Vás někdo násilně zabije pro víru v Ježíše Krista a nejste ještě pokřtěni.
To se dělo jak u prvotních křesťanů, kdy byli trháni lvy v koloseu tak i dnes, kdy só křesťané vražděni v Iráku či jiných místech světa.

Třeba takoví Biblos.
- Nevím jestli je pokřtěný, ale pokud žije podle svého nejlepšího svědomí Bůh mu to připočte pak k dobru.
- Otázka je co je to nej svědomí.
Například Májóvé obětovávali lidská srdce a považovali to za dobré.
- Většinou našim ateistům v ČR vychází jejich svědomí a tím pádem dobré skutky z křesťanských základů aniž by si to uvědomovali a to je dobře.
Křestané a pokřetění mají jednu velkou výhodu. :great
- Dostali od Boha návod na život.
- Desatero bylo a je doposud revoluční a ničím nepřekonatelné.
- Otázkou je, už jak se kdo tím řídí.
Jsme lidé ne Bůh, hřešíme proto Bůh poslal svého syna, aby mám pomohl se orientovat.
Bůh vidí do našich srdcí a ví jak moc sme chtěli nebo nechtěli udělat dobrý či zlí skutek.
On nám k tomu dává sílu a je naší pomocí pokud opravdu chceme.

Věřící člověk si více uvědomuje svou hříšnost a nápravu se polepšit než nevěřící.
Ne každému se to, ale daří.
Přesto záleží na vůli s tím něco dělat.
Boha neukecáme, že sme to chtěli tak a dopadlo to jinak.

Přesto jak křesťan tak i ateista mohou dosáhnout stejného cíle.
To je život v blískosti Boží po ukončení našich dnů na této zemi.

[YOUTUBE]8PuglAtHX88[/YOUTUBE][/SPOIL]


Fuj to je hnusný od tebe co jsi napsal Zelímu. :crazy

Zelí nic si z toho nedělej.
Shedd až něco taky složí pokud je toho schopen, když umí kritizovat.
Tam mu to společně pořádně zkritizujeme a nenecháme na něm nit suchó. :rofl


[/SPOIL]

Ptal jsem se babičky, říkala taky, že ano. Myslel jsem, že nepokřtění lidé se do nebe dostat nemůžou. Četl jsem Aligieriho Komedii, které dal Petrarca přízvisko Božská, a tak se jmenuje od té doby Božská komedie a tam Danteho provází peklem a očistcem římský básník Vergilius, ale do nebe/ráje už s autorem nevstupuje, protože není křesťan. Při zkouškách z paleografie jsem měl při přepisování textu psaného kurentem text o narození nějakého člověka a psalo se tam, jak byl po porodu málo duživý a spěchali s ním do kostela, že kdyby umřel, tak aby byl pokřtěný,
Tak jsme se spletl anebo katolická církev pozměnila v tomto svoji nauku.
Většinou se křtí malá miminka, kterým je několik týdnů, max. měsíců, taková dítka z toho nic nemají. Mě pokřtili v této době, svoje křtiny si nepamatuji, jediné co z toho mám jsou fotky a svíčku, tu mám dodnes a celý život ji mám schovanou v posteli. Dnes jsem ji ukázal Jollinar, jsem si na ni vzpomněl. To, že mám kmocháčka/kmotra a kmotřenku, tak z toho taky nic nemám, kmocháček už nežije a kmotřenku vidím jednou za uherský rok. Takže s tím koncem, že pokřtění lidé mají výhodu, tak s tím nesouhlasím. Výhodu vidím akorát v tom, že tu s tím můžu tady machrovat, a že mám svíci a Desatero si může přečíst každý, to ve svěcené vodě, kterou mě farář poléval napsané nebylo.;) A ten farář už taky nežije.:(

Jestli Bůh existuje a mám stanout před božím soudem, tak mu tam řeknu, že většího průseráře v celých dějinách nebylo jako Jeho a ještě toho přidám hodně, jen má dobrou reklamu.:blush:pardon[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
[SPOIL]Sice je to už hodně OT, ale byvše zmíněn, reaguji:

Habrton napsal/a:
Třeba takoví Biblos.
- Nevím jestli je pokřtěný, ale pokud žije podle svého nejlepšího svědomí Bůh mu to připočte pak k dobru.
- Otázka je co je to nej svědomí.

Jednak takový, nebo takoví jako Biblos. To ke gramatice.

Biblos si to sice nepamatuje, ale dle sdělení příbuzných, pokřten byl, dokonce měl zlatý řetízek s andílkem, co dostal u křtu, který se ale bohužel v Košicích ztratil, nebo ho někdo zcizil. Nevím a nejspíš se to už nikdy nedozvím. Prostě jednoho dne nebyl na svém místě v šuplíku. Nosit jsem ho nesměl.

Přesto však víru tak, jak ji vykládají náboženství neuznávám. Všichni jsme součástí boží a je jen na nás, jak se své přidělené role zhostíme. Jak dokážeme potlačit své vlastní ego a milovat ostatní lidstvo. [/SPOIL]

Jinak Zelího básničky čtu, občas mu na ně protibásní odpovídám na facebooku. :) Je vidět, že jsou to rýmy psané srdcem a tak rytmus občas kulhá, ale co ze srdce tryská, to je nejčistší, takže to omlouvá. :hi

[SPOIL]Smutná láska

Mé básně smutné jsou,
zdá se.
Nezpívám o naději,
kráse.
O smutku a touze
tu pěji.
O lásce, kterou
neopětují.
Rozdrobím srdce své
na tisíc dílků,
rozdám je v ulicích
podobným snílkům.
[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

Olda22

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
Básničky pěkné. :thumb
Jen ten OT okolo celkem nic neříkající. :blush
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Omlouvám se Zelíčku, že jsem zde ke spamování také přispěl a kajícně diskusi přesouvám do tématu, kam spíše patří.
 
Nahoru