• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Zlate mince-počet šlechticů

DeletedUser

Guest
Zdravim,chtěl bych nějak vypočitat když mam určitý počet zlatých mincí,kolik z toho mohu udělat šlechticů?Je na to nějaký vzorec nebo pomůcka?Děkuji za odpověd
 

DeletedUser

Guest
no nevímjestli nějaká pomucka jen asi

1+2=3
1+2+3=6
1+2+3+4=10 a pod
 

DeletedUser

Guest
no tohle mě taky napadlo ale do 116 359 zlatých by se mi tohle dělat nechtělo
 

DeletedUser

Guest
ok v poho snad se ti to povede jájsem to zkoušel a do 2 min jsem měl do 40 šlechticu ta hodně šěstí
 

DeletedUser

Guest
jj jde to jednoduse ja tam napsal vzorec a pak sem to v xecelu stahl dolu a mel sem to hned,tak diky za radu ;)
 

DeletedUser

Guest
jej tak to já nedělal vzorcem, ale manualně. Vzorcemje to rychlejší a přesnější (vylučuje se chyba překlepu). No ted fakt nevím jak se to dělá vzorcem ale snad na to přijdu a napíšu to sem :)
 

DeletedUser

Guest
a už jsem na to přišel. Mám excel 2003 (2007 mi nějak neprostla k srdci :))

do okna 1:1 napiš číslo1 a stáhni to dolů pokut se ti objeví samé jedničky tak klikni na čtvereček a dej vyplnit řady. měloby se ti to vyplnit od 1 až po kolik potřebuješ. (já dal od 1 do 500)

poté si klikni do jenšího okna a dej v horní lište vložit a pak funkce.

já jsem použil funkci SUMA. vyjede ti okno a dáš a pak označíš ty čísla, které jsi udělal nejdřív . já od 1 do 500.

a pak dáš jen ok a budeš mít počet mincí já 125250
 
Nahoru