• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Brýle nebo čočky ?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33113

Guest
1,5 je málo :) jsem koukal třeba na denní šošovky :D do nich musíš nějaký roztok ne ?
 

DeletedUser

Guest
Všetko si kúp u svojej očnej doktorky. Roztok treba jasné. Denné šošovky nie sú na bežné nosenie, ale do vody - napr. k moru alebo do bazéna.
 

DeletedUser30967

Guest
Nejsem dospělý člověk, abych na to měl. Jsem někde četl když máš hodně dioptrií, tak se to nemusí povést. Kolik si jich měl ty ?

měl jsem deset dioptrií a 5,5 cylindrů.. a jedno oko tupozraké.. a vidím jak ostříž:)
musíš si dobře vybrat oční kliniku i metodu operace..doktoři poraděj neboj

záleží jaký máš životní styl.. pokud nejsi moc akční tak jsou brýle myslím v pohodě, nosil jsem je patnáct let..
ale pokud Ti nesedí, kvůli vzhledu, nebo protože imrvére sportuješ tak si ber čočky:)

není nic proti kombinaci obojího..
když jdeš venvzít si čočky, ale na domácí použití brýle.. přeci jen čočky lezou do peněz..
 

DeletedUser

Guest
Keď si kúpiš šošovky, tak je jedno či ich máš denne 5 alebo 15 hodín. Ide o to, že šošovky treba nosiť do školy, práce, na šport a doma si ich vybrať a dať okuliare - šetriť oči. Keď máš šošovky dlho (od rána do večera) na očiach bolia Ťa oči, ani nebolia, ale oči sú proste unavené, nie je to bolesť, no cítiš to.
 

DeletedUser33113

Guest
Díky:) Uvidíme, pak napíšu jak to dopadl v tomto týdnu bych tam měl jít.
 

DeletedUser27281

Guest
Brýlí se bát nemusíš, dneska dělají krásné brýle a hojně se využívají jako módní doplňek. Mám tupozrakost a v 7 letech jsem byl na operaci, z 5 dioptrií mám dneska jen 1, asi záleží na očním lékaři co doporučí, jestli nejsi plnoletý
 

DeletedUser29503

Guest
Tak já mam 1 dioptrii na levé a 0,5 na pravé oko nosím čočky ;-),jelikož mi v autě pomáhaj.
 

DeletedUser30967

Guest
jedna dioptrie je spíš na otravu:)
já viděl rozmazanou i ruku 7-10cm od očí:)
doporučuju kliniky ve Zlíně..:)
 

DeletedUser11059

Guest
[SPOIL]Já mám nystagmus obou očí, kdysi jsem byl jako experiment na operaci, ale nepodařila se - pomohlo to na 1/2 roku a pak se to vrátilo. Říká se, že brýle na to nepomáhají, ale je to blbost. Abych zastavil tikot očí, koukal jsem na stranu (tím se vyrovnali upínací svaly očí), ale docent, co mě kdysi operoval vymyslel nové čočky do brýlí a nyní koukám v pohodě ... sice mám 1 a 1,5 dioptrie, ale bez brýlí bych byl v ...., a na řidičák je musim mít.
[/SPOIL]
Mám dobré brýle a rozohdně bych se s nima nikam nestyděl jít. Sice něco stály a jsou z titanu, ale jsem spokojen. Na operaci bych šel klidně znova (už v ní udělali od té doby pokrok), ale nějak se k tomu nemám

Čili stydět se za brýle ... je hloupost, musíš dát na rodiče a okolí a společně vybrat nějaké vkusné. Čočky bych si asi bral jen na sport.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru