• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Brýle nebo čočky ?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
No, z úplnej blízky áno, inak vôbec. A pocit, že ju máš v oku je, ale minimálny.
 

DeletedUser24497

Guest
Nejsem dospělý člověk, abych na to měl. Jsem někde četl když máš hodně dioptrií, tak se to nemusí povést. Kolik si jich měl ty ?

Já jich mám plno asi 5,5 a ted mi to zmensili na 5. Ja vidim dobre, ale v pravym oku mam sval, ktery nema takovou silu, kterou by mnel mit. Takze by se dalo rict, ze bez bryly silham, operace by se mnela z velke pravdebnosti povest. Uz jsem si zvykl na bryle, tak operace pocka. Nastesti by to zaplatila pojistovna, nemam zdani kolik by to mohlo stat.
 

DeletedUser30967

Guest
moje operace stála bratru 35tis,ale jsou i levnější kliniky.. sečtěte si útratu za brýle a čočky v řádu desítek let, a zjistíte jestli Vám to pohodlí života bez brýlí stojí za útratu.. jasně kdo má dvě tři dioptrie tak asi nebude utrácet za operaci, ale kdo jich má víc..
znám člověka který celé léto rozvážel v pět ráno noviny, nekoupil si ani zmrzlinu, každou korunu dal hned bokem a na podzim chodil bez brýlí..
pokud je člověku 16 a víc let tak si může začít na operaci vydělávat.. stejně je lepší na ni jít až v dospělosti, protože jinak se oko může zase zhoršit tím jak člověk roste..
 

DeletedUser

Guest
Moja teta (zhodou okolností z Čiech) si davala zoperovať oči a povedala mi, že väčšiu bolesť nezažila ako po tejto operácii a to jej to robili na nejakej špičkovej klinike v Prahe a dala zato spústu peňazí. Dva dni potom ju neskutočne boleli a škriabali oči, ale zase je to len chvílková bolesť, takže sa to dá...
Ja mám dioptrie okolo 1,5 a bez šošoviek nevidím do diaľky ani prd :D

Ulamog, najprv skús okuliare a potom určite šošovky, je to pecka, uvidíš. Ja si to neviem vynachváliť, neboj sa ;)
 

DeletedUser30967

Guest
zajímalo by mě kolik Tvoje teta měla dioptrií..
nikde se netvrdí že je to bezbolestné... vždyť napřed odříznou kus rohovky a poté vypalují oko laserem;)
Ale při operaci je oko dokonale umrtvené, a pokud člověk neměl moc dipotrií tak není nijak extra bolestivá ani rekonvalescence..
já se svejma deseti dva dny po operaci neotevřel oči jak to bolelo..ale pak už to pomalu ale jistě šlo do normálu:)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru