• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze o Obchodování s prémiovými body

DeletedUser

Guest
Co si o této novince myslím? Je to jen další kolečko salámu v salámové metodě zavádění pojmu PB do všeho, kam to je myslitelné a nemyslitelné. Chápu tendence vývojářů a firmy INNO, ale obecně tento postup spíše kritizuji.

Divoké kmeny jsou (nebo alespoň donedávna byly) hrou, která má velmi dobře vyladěnou hratelnost. To zahrnuje nejednoznačnost určité strategie (žádná není jasně nejlepší), spoustu variant hry, taktik a způsobů, což činí hru zajímavou. Nicméně poslední dobou jdou změny příliš rychle, což se na hratelnosti projevuje dost negativně.

Poslední legrácka - zimní událost a obchodování/tombola s ocelí toto potvrzuje. Když to bylo, zakázal jsem v kmenu veškeré interakce s ocelovou cháskou. Kmen je v začátcích a jakákoliv neefektivita jej hodně ovlivní. Útoky na tábory jsou nesmyslně neúčelné, ztráty jsou mnohem větší, než užitek. To platí i o kšeftování s táborníky, jelikož získaná ocel má mizivou hodnotu. Co za ni získáme? Zvýšenou produkci surovin na pár hodin. Kdo ví, jestli to vůbec zaplatí tu srandu. Pravděpodobně z toho vyjdu vždy se ztrátou. A největší nesmysl je investovat PB do ocele. Když si koupím zvýšenou produkci surovin za PB, mám to na týden za 120 PB. To není úplně levné, ale je to ještě dost efektivní oproti koupi oceli a losování cen v tombole. Vývojáři chtěli udělat něco pro pobavení, ale absolutně nedotáhli to, jak to celé ovlivní fungující herní systém a zda to bude pro hráče zajímavé i z herního hlediska, nejen jako pěkný obrázek.

Obchodování suroviny za PB a opačně: Je to jen další krůček, uvedení PB do další oblasti. Už nyní lze za PB v tržišti měnit suroviny. Jmenuje se to "Obchod s tvými vesnicemi", což je trochu zavádějící název, ale to je jedno. Podstatné je, že to není moc využitelná věc, pouze pro případ nouze, kdy "fakt potřebuju tu hlínu za železo na tu šlechtu a nikdo to zrovna nenabízí a těch 10 PB není zas tak moc". Ale i za takové drobnosti se dá utrácet. Osobně považuji za nešťastné, že lze řešit nevýhodnou herní situaci investicí premiových bodů. To trochu kazí hratelnost.

Pokud se kdekoliv zabývám jakýmkoliv obchodováním, musím se zabývat i kurzy, nabídkou a poptávkou. Něčí zkušenosti z anglického světa dokazují, že většinou lidi budou prahnout po PB a nabízet suroviny. Tento obchod buď zanikne na úbytě, protože nikdo jim ty PB nebude chtít dávat, nebo bude takových šílenců tak málo, že se to prostě zastaví. Považuji to za použitelné pouze v začátku hry, kdy největší závisláci cvaknou PB a budou kupovat suroviny. To jim pomůže trochu výš, ale snad ne tak moc, aby to něco znamenalo. Později je už surovin tolik, že to nikdo nebude chtít.

Vždy je potřeba myslet na celou hru. Paladin je fajn postavička, ale v momentě, kdy mám 1000+ vesnic, tak je k ničemu. Vícestupňový výzkum je fajn zpestření hry, ale zase, když mám 1000+ vesnic, tak je to neskutečně otravná věc. Člověk pak nestíhá vesnice ani řadit do skupin a pojmenovávat, jak je furt zabírá (i kdyby jenom od svých odpadajících spoluhráčů), natož v každé přezkoumat všechno po svým. U spousty věcí se myslí jen na počáteční epochu světa (asi protože ji hraje nejvíc lidí), ale už nikoho nezajímá, jak se to projeví později. Když tu byla diskuze o zrychlené těžbě za PB, každej tu měl plno argumentů, že schopný farmář si to vyfarmí taky, tak to nikoho neovlivní. NIKDO SI ALE NEPOLOŽIL OTÁZKU, jak se to projeví na POČTU VYRAŽENÝCH MINCÍ mnohamegového obra za půl roku!!

MYSLÍM, ŽE BY INNO MĚLO BRÁT OHLED NA VŠECHNY ETAPY HRY, PŘI ZAVÁDĚNÍ JAKÝCHKOLIV ZMĚN MÍT SPOČÍTANÉ, JAK SE TO PROJEVÍ A CO TO BUDE ZNAMENAT. A to se týká i této novinky. Podle mě nebude mít moc vliv na hru, jde jen o další kolečko salámu a jako takové to předběžně hodnotím jako ŠPATNÉ.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Na toto jsme již reagovali, chceme, aby měl možnost aktivovat si prémiové funkce a využívat jejich výhod téměř každý hráč. Pokud hráč koupí za suroviny prémiové body a aktivuje si např. pomocníka na rabování, věřím, že si může tímto způsobem nahrabat mnohem více surovin, než utratil za obchod.

- oficiální vysvětlení, které zní krásně.. pokud si člověk neuvědomí, že většinou na jedné straně budou děti, které na hru(díkybohu) nemívají tolik čas a výdrž a na druhé dospělí hráči, kterým ta děcka svými surovinami pomůžou ještě k rychlejšímu startu - a své likvidaci ve hře..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser37060

Guest
tu otázku tu vložil kolega z wiki týmu:


To už něco o kvalitě wiki týmu vypovídá.

to nerob.... lebo ti zníži reputáciu s komentárom " :-D "... presne ako mne keď som mu povedal že jeho odpoveď a rada vôbec nie je vhodná jeho hodnosti.

a k tomu obchodovaniu:
Sám som na to zvedavý. Viem si prestaviť ako to bude prebiehať, ale netuším či to bude fungovať.
Osobne sa mi to moc nepáči, pretože faktom stále je - prachatý vyhráva. Neboli pres skúsených pracháčov: Bohatým beriem všetko a chudobným len to čo majú! (zamerané na suroviny)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

joss

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
40
Tohle neřeším, je mi jedno jakou budu mít reptaci. Wiki tým by měl být tím, k čemu je určen - dávat pravdivé odpovědi na otázky,,, a to být nemůže, pokud jeho členové neumí poradit.

Jinak tady všude na fóru se spojuje jedna věc - kdo má prémiové body, ten vyhrává. Ale to přece není pravda. Přece ten, kdo má PB, nemusí být nutně lepší hráč než ten, kdo PB nemá. Ano PÚ je nutností, pokud máš úspěšně bránit vesnice před útoky, ale PB nejsou potřeba na nic jiného... Možná jsem jednou, dvakrát zkrátil stavbu hradeb, ale to jen protože jsem měl podpory od spoluhráčů a nechtěl jsem aby měli ztráty.
Za tu dobu, co tuto hru hraji, jsem poznal, že vítězem se většinou nestává ten, kdo má první vesnici na světě. Ani ten, kdo do toho láduje prachy. Kmeny, které jsou na začátku světa mezi prvními, většinou svět nevyhrají. Hráči, co mají rychlý start, podpořený zkracováním staveb za PB, jenom výjímečně svět dohrají.
Vždycky záleží na kolektivu v kmenu.
 

DeletedUser

Guest
- jasně - souhlas

- ale - tahle novinka je "přelomová" právě tím, že fungování v týmu může ošklivě zhoršit:
1) vzdej se vesek ve prospěch kmene, když Tě hra přestane bavit - když Ti můžou přinýst pb pro další svět, ikdyž je nejsi schopen bránit..
2) výměna herních záležitostí za pb mezi hráči se stane normální..(bez ohledu na to co se bude nebo nebude zakazovat.. - prostě "je přece normální vyměnit suroviny za pb, proč bych nemoh i za něco jinýho??") jak budeš třeba vědět, že Tvýmu sousedovi nenabíd soupeř pb, za to, že Ti nepošle podporu..?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

joss

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
40
Je to a bude to porušení pravidel, ale upřímně, Copak to doteď nešlo???
 

DeletedUser

Guest
- jasně, že šlo..a občas se to dělo.. ale bylo to něco "fuj", "něco co se nedělá".. a proto to většina hráčů nedělalo a nebo je to ani nenapadlo.. tahle psychologická hranice touhle novinkou padne - už to nebude fuj, bude to "normální".. (když můžu soupeři kmene prodat suroviny, proč ne ještě něco jinýho..že?)

[SPOIL]
- zajímavou "protiakcí" - klasika: "když se Ti hráči neumí chovat.." může být pak ze strany Inna omezení převodu pb mezi hráči - tedy zrušení "kmenových bankéřů" - což by jim nějakou kačku taky mohlo hodit..[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tu otázku tu vložil kolega z wiki týmu:


To už něco o kvalitě wiki týmu vypovídá.

Opět se bavím :rofl

Nevím, kde jsi přišel na to, že členové wiki týmu mají více informací o novinkách než ostatní členové DK? Tým wiki, se stará o wiki, nic jiného. Ale desinformace hráče na tvé úrovni je zarážejcí. :cool
 

DeletedUser37372

Guest
To mě zase zaráží, jak Tě vůbec mohli do Wiki týmu vzít...
 

DeletedUser

Guest
Suhlasim,z tým čo píše Joss,PB nie su vobec o tom,či na zaklade PB svet vyhraješ,tiež by som to v žiadnom prípade nespájal dokopy,je to jedna veľka hluposť.
Pri PB ide o charakter človeka,ako a na čo ich utratiš.Minule som počital koľko desattisic PB ma stalo do teraz učinkovanie na DK,to číslo radšej nenapíšem,niektorym by z toho asi prišlo troška nevolno.
Ale ako piše Joss,ide o to,či PB utratiš "inteligentne",pre kmeň,mladych hračov,na zastupy pod utokmi,pomocť Ty ktory na PB nemaju.
Priznam sa ,nad 20 ľudi mi za tie roky ide viac ako 200 PB,nerobim z toho tragediu,je to moja škoda,že hračom doverujem a moja strata.
Ale nikdy,som PB nedaval do navyšenia surovin,ani na to,aby som z PB urobil na mojom učte vyhodu oproti inym,nikdy som nemal prioritu svoj učet,stale to bol kmen a praca pre neho,už vobec nie aby som PB pchal niekde kde budem v TOP vyčnievať.
Kto chce,PB si stejne speňaži,kto chce,ten si v pohode kupi aj suroviny/stači dohoda dvoch ľudi/,tieto veci nie je problem dohodnut z niekym,kto si chce finančne pomoct,takto by to bol ale aspoň legalny obchod.
Hlavne by som ocenil to,že su tu podobne novinky,že chce DK tym niečo vymyslieť,že do toho angažuju hračov a pýtaju sa na ich nazory,tak početne,aby o tom hrači diskutovali a mohli na to reagovať,to tu nikdy nebolo,či sa hoc ktora novinky pači,alebo nie,je to veľmi dobry pristup tymu,k tymto veciam,za čo ho chvalim.
 
Nahoru