• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze o Obchodování s prémiovými body

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
K Van Hornově příspěvku:
Já si myslím, že Inno docela ví, co dělá. Když se na to člověk podívá z pohledu zisku:
Pro počátek světa je výhodný pomocník rabování a obchodování za suroviny s prémiem.
Ve střední fázi hry nastupuje výhodnost prémiového účtu, správce účtu, pomocník rabování je stále dost výhodný a obchodování surovin za prémium se občas hodí.
Jak svět postupuje do hodně pokročilé fáze, rabování klesá, proto klesá i výhodnost pomocníka. Obchodování s PB se stává zbytečným. Ale naopak hráči jsou méně a méně aktivní, proto se neobejdou bez PÚ, hodně dobrý je i SÚ a ztrátu oproti hráčům se zvýšenou produkcí nelze vyrovnat, takže tato funkce je docela nenápadná, ale představuje prakticky nenahraditelný zdroj surovin. Podobné je to s vlajkami, kde různé bonusy jsou sice malé, ale když jsou v každé vesnici, je to znát.
Takže dneska ti, kdo chtějí být opravdu "nejlepší", musí kupovat prémiové funkce už od začátku, což je oproti historii, kdy se běžně říkalo, že investovat do hry peníze je potřeba až v pozdní fázi, kdy má člověk několik milionů bodů, podstatný rozdíl.

Je škoda, že Inno nedělá skoro nic pro poctivé lidi...
Ale nápadů, jak hráče oškubat, má dost. I tak by se našlo plno dalších. Mě právě teď napadlo, že by mohli udělat povolání domobrany i přesto, že předchozí byla zničena, tak za 20 PB. Hlavně že by jim to vynášelo.
 

DeletedUser34586

Guest
:D 20 PB je moc :rofl myslím že tak 5-10 PB :D bych za to klidně dal :rofl:wacko
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Očekávám že ti co do toho vráží spoustu peněz to využijou ale bude to funkce která s časem server ztratí smysl, každý bude mít své produkce dost ale na začátku světa očekávám že zájem bude :)
Ale já se surek kvůli PB nezbavím :D, ba naopak možná do toho něco vrazím a testnu jak to vypadá když do toho lidi vrážejí peníze a jak mo velký rozdíl to je.
 

DeletedUser36255

Guest
Ne že bych chtěl vypadat jako kverulant, ale který blázen by vyměnoval premium body za suroviny?
Je dost pravděpodobné, že ten kdo má placené body, má i více než dost vesnic na to, aby ho nějaké suroviny vůbec nezajímaly...
 

DeletedUser

Guest
Mě jen zaráží, jak někteří hráči těžce nesou postup hry do předu. To, že jsou zde určité výhody a funkce k zaplacení ještě neznamená, že je taky musíte využít. Znám několik her, kde už za registraci musíte zaplatit. Budme rádi, že DK se drží stále i pro hráče bez finančních možností. Stále je DK hratelné i pro lidi co PB nevyužívají. :hi
 

DeletedUser

Guest
Podle mě největší blbost co jste vymyslely :) Nic ve zlém s pozdravem Hardstile
 

DeletedUser

Guest
Mě jen zaráží, jak někteří hráči těžce nesou postup hry do předu. To, že jsou zde určité výhody a funkce k zaplacení ještě neznamená, že je taky musíte využít. Znám několik her, kde už za registraci musíte zaplatit. Budme rádi, že DK se drží stále i pro hráče bez finančních možností. Stále je DK hratelné i pro lidi co PB nevyužívají. :hi

slovníček:

- "postup hry dopředu" = možnost utratit mnohem víc peněz

- "hráči bez finančních možností" - většinou děti, bezva farmy, umožňující dobře platícím zákazníkům bezva růst a trochu vzrůša..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser37060

Guest
Mě jen zaráží, jak někteří hráči těžce nesou postup hry do předu. To, že jsou zde určité výhody a funkce k zaplacení ještě neznamená, že je taky musíte využít. Znám několik her, kde už za registraci musíte zaplatit. Budme rádi, že DK se drží stále i pro hráče bez finančních možností. Stále je DK hratelné i pro lidi co PB nevyužívají. :hi

na toto by som reagoval trochu inak..

Keby inno spoplatnilo registráciu k hre DK, tak by tu nehralo toľko ľudí.
takže by zas toľko nevynášalo, ako keď si inno nahrabe ľudí zadarmo a potom z nich tak nenápadne vymláti peniaze, aby sa im hralo "lepšie"...

viete čo myslím... :D
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Chtěl bych v tomhle ohledu ještě zmínit typickou větu, že člověk si na nadstandard rád zvykne, ale pak se špatně vrací do normálu.
Tope (jestli Ti tak můžu říkat, zní to podivně, ale proč ne... :D ), myslím, že sám někdy v budoucnu tohle pochopíš. Jestli bude někdy doba, kdy se rozhodneš do hry přestat investovat peníze a platit maximálně samotný prémiový účet, uvidíš, že se pravděpodobně vrátíš na nižší úrovni než na jaké jsi byl před začátkem využívání prémiových funkcí.
Na speed serveru na to máme experty. Ti jsou zvyklí tak moc hrát se skripty a prémiovým účtem, že bez toho pořádně neumí obsloužit ani jednu vesnici. A bohužel i někteří hráči na světech jsou úplně mimo z toho, když si představí, že by měli hrát bez čehokoli placeného.

Ale musím říct, že mě uráží tvrzení, jako že "hráči těžce nesou postup hry dopředu".
On to ani žádný postup dopředu není, protože hlavním cílem Inna je zisk, a to platí den ode dne více. A jak známo, čím nižší stupeň vývoje lidské společnosti nebo i zvířecí říše, tím více si jednotlivci chtějí všechno urvat jen pro sebe.

Chtělo by to, aby si tu každý řekl, jak by nesl, kdyby někdo jiný měl nějaké funkce navíc a on ne. To není o tom to zodpovědět tak, že "si je koupím taky". Protože řada hráčů ani nemá prostředky na to si je koupit - v životě jsou důležitější věci, za které se musí utrácet peníze.

A celý ten systém boří základy DK. Když se člověk před několika lety podíval na přední místa tabulky světů, řekl si, že jsou tam hráči, kteří umí strašně dobře hrát a je třeba je oceňovat. Dneska se taky člověk podívá na přední místa tabulek a teď neví, kdo je dobrý, a kdo si všechno jenom zaplatil. Samozřejmě, že vždycky když je někdo dejme tomu v TOP20, tak i když je to všechno přes prémium, pořád herně něco umět musí. Akorát třeba ve skutečnosti nemá na TOP20, ale TOP150. Pořád se o něm dá říct, že je dobrý, ale zas nějak uctívat ho za to asi nijak nikdo nemůže :D
Nebo třeba pozice generála ve kmeni... Dříve to bylo něco prestižního, kam může dosáhnout každý, ale je to hodně těžké. Dnes se podle mě hledí hlavně na to, aby takový člověk měl prémium pro plánování útoků přímo na mapě, takže lidé s relativně průměrnými znalostmi mají za předpokladu PÚ větší šanci dostat se na tuto pozici než lidé bez něj, kteří ale mají lepší strategické myšlení apod. I kdyby se stalo, že už je to zrušené (ale asi ta funkce existuje pořád), nic to nemění na tom, že v jednu dobu to tak bylo.
A to samé platí i pro boje... Tady když si hráč s 200.000 body řekne, že zaútočí na hráče s prémiovými funkcemi, který je herně horší, ale má PB na rozdávání a 350.000 bodů, lehce se může stát, že pošle po 3 útocích do 4 vesnic. Obránce bude mít dost málo vojska, ale aby zajistil, že k proražení nedojde, jakmile dojde útok, do 1 minuty postaví opevnění zpátky na 20 a útočník si všechno vytříská. Zde je přímá možnost, jak využít prémium proti základní podstatě hry (všechno něco trvá).
Navíc třeba pomocník rabování je dvojité zvýhodnění jeho vlastníka:
1) Vlastník získá více surovin.
2) Hráči okolo získají méně surovin ze svých pokusů o rabování.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
zadarmo nám tu hru dělat nebudou. ze svýho okolí vím, že lidi nejsou ochotný dát za plnou hru na mobil mrzkou dvacku.
takže tudy by cesta nevedla = naší neochotou platit za něčí práci si vlastně můžeme za to, že se firmy vydávají touto cestou, jak z nás ty peníze dostat.
a pay to win je přece prima systém, kterej nám vydělávajícím umožňuje na začátku světa vystartovat proti okolí rychleji, mít rychleji větší armádu a prostě je přefarmit a vymlátit - aniž by měli šanci s tím něco dělat. koupě surovin na tržišti mi nepřijde jako větší zlo než třeba produkce surovin o 20%, k tomu si bouchnu vlaječku a 30 a více % je doma.
rovný podmínky pro všechny - zní to hezky, ale osobně mě nenapadá jediný řešení, jak bych jako majitel takový firmy z lidí dostal peníze, aniž bych je nezvýhodňoval proti ostatním.
 
Nahoru