• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

etiketa šlechticů v DK

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1506
  • Vytvořeno

DeletedUser2029

Guest
... Tak jsem v tom duchu hráči odpověděl a dál nabízel kompenzaci. Jenže on si poštu přečetl zase až za týden. Takže ta vesnice je už na jiných bodech - já ji zvelebuji denně.
Plus předchozí zprávy.

Převedeno do praxe.

Hráč vesnici vyčistil a žádá tě zprávou, do pár dní, abys ji vyklidil. Tys odmítl a nabídl kompenzaci. On nechtěl jinou, ale tys nadále trval výhradně na kompenzaci a nevydání.

Tedy, na vyklizení ses od začátku vykašlal a řekl mu, ať si trhne. A navíc sis tu vesnici, přestože vyčištěnou někým jiným, začal stavět k obrazu svému. Ale prostě tato ves mu 'patří' chceš-li použít etiketu šlechticů a zabírat se tím z pohledu tohoto tématu.

Jasně, nabízíš kompenzaci čištěním jiné. Jenže je jen a jen na protistraně, jestli přijme jinou formu než tu danou etiketou šlechticů.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
No, nahlodáváš mne, ale nejsem ještě úplně přesvědčen. Ta historie je trochu delší, já to napsal stručně.

Než zaberu barbarku, tak nejdříve pošlu špehy, abych věděl, kolik armády budu potřebovat. Když je prázdná (a někdy ji prázdnou nechá hráč co skončil, ne vždy musí být vyčištěná), tak pro jistotu ještě tak tři dny nebo i déle čekám, jestli ji někdo obsadí (a k mé smůle to může být i někdo, kdo ji vůbec nečistil, ale záměrně nevyhledávám konflikty), pak teprve posílám šlechtice. Pokud se stane, že ves dobiji na první pokus, tak vím, že je něco špatně a že jsem se tam někomu naboural - tak čekám, kdo se ozve a vesnici vydávám. Ale pokud ji dobývám pár dní a s nikým se nepotkám, tak mám, myslím, že oprávněně za to, že o ni nebyl zájem. Vesnici dobiji a nic se neděje - žádná reakce, teprve až několik dní - tak nabídnu kompenzaci - týden zůstane dopis nepřečten. A já tu vesnici zatím v dobré víře buduji ...

Neměla by tedy i etiketa šlechtice mít nějaká časová omezení - jestli o vesnici stojím, tak jednám rychle a nespoléhám se na to, že jsem silnější a ze silného kmene, to mi nepřijde úplně fér ... :wall
 

DeletedUser2029

Guest
... Neměla by tedy i etiketa šlechtice mít nějaká časová omezení ...
Ona má. Nepřímo. To z toho vyplyne. Normální je tak 2-4 dny, jako limitní /pro hodně zvláštní případy/ beru týden.

Ten týden jako naprostý limit je jasný. Protože pak už se mohou v neprémiových účtech automaticky mazat oznámení, takže prvotní kontakt musí být dříve. Aby v případě neshody mohly všechny strany obratem dokázat (přeposlat) ta oznámení. Prvotní kontakt. A pak už by mělo být vše jasné.

Ale není-li nějaká podivná situace /beru třeba zrovna volno/státní svátky, kdy konto může mít jen rychlý zástup který není seznámen se situací a ani není domluven na čtení zpráv/, tak není-li podivná situace, tak tak ty 3-4 dny max. Pro prvotní kontakt.
 

DeletedUser

Guest
Etiketa je pouze domluvená, takže záleží pouze na každém, jaký ten limit nechá. A pořád razím jsme lidi, takže se proboha nějak rozumě domluvme.
 

DeletedUser

Guest
No, nahlodáváš mne, ale nejsem ještě úplně přesvědčen. Ta historie je trochu delší, já to napsal stručně.

Než zaberu barbarku, tak nejdříve pošlu špehy, abych věděl, kolik armády budu potřebovat. Když je prázdná (a někdy ji prázdnou nechá hráč co skončil, ne vždy musí být vyčištěná), tak pro jistotu ještě tak tři dny nebo i déle čekám, jestli ji někdo obsadí (a k mé smůle to může být i někdo, kdo ji vůbec nečistil, ale záměrně nevyhledávám konflikty), pak teprve posílám šlechtice. Pokud se stane, že ves dobiji na první pokus, tak vím, že je něco špatně a že jsem se tam někomu naboural - tak čekám, kdo se ozve a vesnici vydávám. Ale pokud ji dobývám pár dní a s nikým se nepotkám, tak mám, myslím, že oprávněně za to, že o ni nebyl zájem. Vesnici dobiji a nic se neděje - žádná reakce, teprve až několik dní - tak nabídnu kompenzaci - týden zůstane dopis nepřečten. A já tu vesnici zatím v dobré víře buduji ...

Neměla by tedy i etiketa šlechtice mít nějaká časová omezení - jestli o vesnici stojím, tak jednám rychle a nespoléhám se na to, že jsem silnější a ze silného kmene, to mi nepřijde úplně fér ... :wall

Myslím že v tomto svém postupu se vystavuješ zbytečnému riziku konfliktů. Zejména pokud jde o to tvé čekání. Zkus to takto:
1. Objevíš barbarku - chceš jí
2. Jukneš do sdílených fór se spojenci zda ji nemá již někdo rezervovanou (pakliže toto fórum existuje)
3. Napíšeš si rezervačku, tím dáš najevo svůj zájem, spolukmenovníkům (a pokud existuje sdílené fórum se spojenci či dokonce s DoN napíšeš to i tam)
4. Vyšleš dostatek čistících útoků a vlak šlechty
5. Podle oznamek poznáš zda jsi ji čistil právě ty, pokud né mohla být prázdná, (jsi v pohodě) nebo čištěná někým jiným (věc řešení - pokud to byl spojenec, který si jí na sdíleném fóru nerezervoval má to blbé) záleží na domluvě Vašich kmenů ale sdílené fórum by mělo být od toho aby se sdílely informace a šetřil čas a prostředky. Většinou se upřednostňuje právo rezervovatele.
6. Pokud jí před tebou čistil neutrál - hráč kmene se kterým tvůj nemá politiku mělo by se jít cestou prokazatelného infa o tom kdo první čistil (nejlépe úplně vyšistil) je jeho.
7. S nepřítelem se toto neřeší, není právě zabírání vesnic (obsazování území nepřátel) cílem hry???
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Ok, společná fóra máme a píšeme rezervace - zde šlo zatím o neutrální kmen, a vesnici, která je na velmi strategickém místě. A bohužel jsem narazil na někoho, s kým jsem se nedokázal domluvit.

A děkuji Vám všem za reakce, zase jsem o kousek chytřejší ...:paladin
 

DeletedUser

Guest
Jde o to s kym je o tu vesnici spor...(jestli to tu uz nekde bylo, omlouvam se za spam, cele sem to neprocetl)
 

DeletedUser

Guest
Jakej je v tom rozdíl? Prostě důležitý je domluvit se s kýmkoliv.
 

DeletedUser2901

Guest
Jen bych ještě dodal jednu věc.Toto se týká domluvy lidí v kmenech,nebo mezikmenových dohod.Prosím,nepište nám na support,že hráč ten a ten vám přebral toto a toto.Support takové věci neřeší,a řešit nebude.Netýká se to totiž porušení pravidel.Děkuji.:hi
 

DeletedUser3219

Guest
Jakej je v tom rozdíl? Prostě důležitý je domluvit se s kýmkoliv.

rozdíl je přece zásadní :) Pokud to není spojenec nebo DON, nemám jediný důvod vesnice vydávat, můžu je dokonce schválně sejmout... pozorně sleduji okolí a jak nějaká vesnice změní majitele, napálím jí 2 šlechtici na slepo a mám slušnou šanci, že ji získám.... pokud není dohoda mezi kmeny, je to jenom moje riziko ;-)

Ve kmeni se to většnou řeší rezervacemi, mezi spojenci a DON tohle řeší většinou diplomaté, ale v drtivéí většině bez jasného ukotvení a mezi neutrály a nepřáteli tohle nikdo neřeší... ;-)
 
Nahoru