• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Návrhy na nové soutěže

DeletedUser

Guest
Ne ne ne ne, jen to ne. Já bych byl pro nějakou humornou povídku a vyhraje ten, u kterýho se Kozmicz nejvíc zasměje :D
 

DeletedUser

Guest
A co nějakou baladu? Básnička to je, ale když začíná ten podzim, tak se hodí taková více "podzimo-náladovější" jestli víte, co tím myslím. Asi mi už začíná zase hrabat, ale balada by byla super...

PS: perníčky si necháme na vánoční soutěž ;)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Smutné počasí a ještě smutnou báseň? Tak to raději zkusme napsat humorně o dění ve vlastním kmenu - pak to novináři budou moci použít do novin a zabijí se tak, tak říkajíc, dvě mouchy jednou ranou :mocking
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Ten nápad té balady se mi docela zamlouvá...

Básnička také není špatný nápad, ale teď si nejsem jistý, zda už jsme to tu jednmou neměli, nějak bych nějakou soutěž opakoval...
 

DeletedUser

Guest
No perfektní. Balada to je takový to když básník neumí rýmovat?
 

DeletedUser

Guest
Hlavně tam musí být ten tragický závěr, jinak to není ono. Třeba něco v tomhle stylu:

Něco padlo. - Pode dveřmi
mok se jeví - krvavý;
a když stará otevřela,
kdo leknutí vypraví!
Dvě věci tu v krvi leží -
mráz po těle hrůzou běží:
dětská hlava bez tělíčka
a tělíčko bez hlavy.


PS: to já ne, to kolega Erben.
:geek
 

DeletedUser

Guest
Ne, Johne, balada není, když básník neumí rýmovat :)

Hlavní rozdíl a výhoda balady je v tom, že má epický charakter, tzn. něco se tam i děje, narozdíl od čistě lyrických básniček, kde se to hemží sluníčkem, loukama, včeličky opylují květinky a chlapci zase děvčata...

Prostě od divokých kmenů čekám spíše něco baladovějšího.
 
Nahoru