• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Novinky ze světového dění

  • Zakladatel vlákna Lotosový kvítek
  • Vytvořeno

DeletedUser7531

Guest
Já nejsem očkovanej proti žádné chřipce ...

Gismo, co to tu říkáš o tom, že se doktoři nechtějí nechat očkovat? Kvůli tomu, že by to pro ně mohlo být pak více nezbezpečné? Sakra, to je ale blbost ... ;) Víš co řekl u nás doktor, když se ho pacient (můj příbuzný) zeptal jestli i on se nechá očkovat? "Zbláznil jste se? Přečetl jste si kolik to má vedlejších účinků?! ...."

Je hezké, že říkáš že na to zemřelo už několik lidí. Podle mě to, ale není více nebezpečné než jakékoliv jiné onemeocnění podobného druhu. Víš, trochu s úsměvem se dívám na zprávy typu "Muž zemřel na prasečí chřipku. Mimojiné mu selhávalo srdce, měl rakovinu v pokročilém stádiu, otravu, vnitřní krvácení, ..... a dalších 200 nemocí na které by brzo zemřel" , ale řekne se, že zemřel na prasečí chřipku..... no bojim, bojim fakt jste mě přesvědčili, že je ta nemoc tak nebezpečná ...

To je stejná věc jako Ptačí chřipka, nemoc šílených krav atd. všechno to jsou jen žvásty a výmysli, aby měl někdo větší zisk. Víš co měli ale tyto nemoci zatím společného? Že to lidi málo vyděsilo - všechno to byla onemocnění, která z 99% nemohla člověka ohrozit. Jediný efekt tedy byl, že mírně klesla poptávka po vepřovým. Nic moc úspěch. Tak se někdo zamyslel a řekl si, jak by mohl lidi pořádně přesvědčit, aby se báli - no přece je postrašit nemocí, která napadá lehce člověka! Bingo! No a máme tu praseší chřipku. Zazvonil zvonec a pohádky je konec :)
 

DeletedUser

Guest
než tu začneš psát ptákoviny, doporučuji si přečíst celý článek a ne jen nadpis. Toto co jsi vyjmenoval, jsou právě fámy tykájící se očkování proti chřipce.

Ještě dodatek: ty odpovědi psal prof. Roman Prymula, předseda České vakcinační společnosti. Doporučuji použít gúgl a prohledat si články, které tento člověk psal v době, kdy měla chřipka největší boom a porovnat je se současnou situací. Nepochybně se jedná o vzdělaného člověka, který ale rozhodně sleduje zájmy své vlastní, případně zájmy farmaceutických firem, nikoliv běžných potencionálních pacientů.
 

DeletedUser5389

Guest
Já nejsem očkovanej proti žádné chřipce ...

Gismo, co to tu říkáš o tom, že se doktoři nechtějí nechat očkovat? Kvůli tomu, že by to pro ně mohlo být pak více nezbezpečné? Sakra, to je ale blbost ... ;) Víš co řekl u nás doktor, když se ho pacient (můj příbuzný) zeptal jestli i on se nechá očkovat? "Zbláznil jste se? Přečetl jste si kolik to má vedlejších účinků?! ...."

Dneska i doktoři jsou rozdělení na dvě skupiny, ty co očkování podporují a ty co jsou proti. Pokud ti řekl přímo otázku: Přečetl jste si kolik to má vedlejších účinku?, tak je to trochu zavádějící, protože stejně tak ti mohl říct jiný doktor: Přečetl sis, proč jak je to důležité.
Vesměs by si našel v mediích i na netu odpovědi na obě věci...
Jinak já očkovaný taky nejsem, jednou jsem již letos chřipku prodělal a nevidim důvod pro očkování...


Je hezké, že říkáš že na to zemřelo už několik lidí. Podle mě to, ale není více nebezpečné než jakékoliv jiné onemeocnění podobného druhu. Víš, trochu s úsměvem se dívám na zprávy typu "Muž zemřel na prasečí chřipku. Mimojiné mu selhávalo srdce, měl rakovinu v pokročilém stádiu, otravu, vnitřní krvácení, ..... a dalších 200 nemocí na které by brzo zemřel" , ale řekne se, že zemřel na prasečí chřipku..... no bojim, bojim fakt jste mě přesvědčili, že je ta nemoc tak nebezpečná ...

To je stejná věc jako Ptačí chřipka, nemoc šílených krav atd. všechno to jsou jen žvásty a výmysli, aby měl někdo větší zisk. Víš co měli ale tyto nemoci zatím společného? Že to lidi málo vyděsilo - všechno to byla onemocnění, která z 99% nemohla člověka ohrozit. Jediný efekt tedy byl, že mírně klesla poptávka po vepřovým. Nic moc úspěch. Tak se někdo zamyslel a řekl si, jak by mohl lidi pořádně přesvědčit, aby se báli - no přece je postrašit nemocí, která napadá lehce člověka! Bingo! No a máme tu praseší chřipku. Zazvonil zvonec a pohádky je konec :)

Ano je to pravda, prasečí chřipka neni nebezpečná, jen se nesmí podcenit...

Chimasko:

Nehodlám už s tebou o něčem konverzovat, přijde mi, že ti jde jenom hádat se se mnou. Nemá cenu házet hrách proti zdi...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nehodlám už s tebou o něčem konverzovat, přijde mi, že ti jde jenom hádat se se mnou. Nemá cenu házet hrách proti zdi...

Chápu, když nejsou argumenty. Ještě musíš vytáhnout osvědčené trumfy: provokatér, ten co kazí hru, věčně nespokojený, přišel se jen hádat...
 

DeletedUser7531

Guest
Pokud ti řekl přímo otázku: Přečetl jste si kolik to má vedlejších účinku?,

Nene, to jsi mě asi špatně pochopil - doktor řekl, že se nehodlá očkovat, protože ví kolik to má vedlejších účinků...


Ano je to pravda, prasečí chřipka neni nebezpečná, jen se nesmí podcenit...

Rýma to samé ... Uáááá, pomóc!! Mám rýmu!!! :rofl:rofl:rofl Tohle je jen mediální bublina. /btw, ty věříš tomu co říkají v mediích a na netu?! Cože?!/ Říkal jsi, že v Karlovejch Varech na to zatím zemřelo asi 5 lidí. No a kolik se jich za stejnou dobu uchlastalo? A nebo kolik jich zemřelo na jiné onemocnění, které ale bereme jako normální a nemáme z něj takový umělý strach?

Víš, tahle kampaň ohledně chřipky mi připomíná něco ve smyslu: "Všichni bloudíte v temnotách, přidejte se ke mě a já vás vyvedu na světlo... to vše jen za 19,90 ,-" :rofl:rofl:rofl:rofl
 

DeletedUser5389

Guest
Rýma to samé ... Uáááá, pomóc!! Mám rýmu!!! :rofl:rofl:rofl Tohle je jen mediální bublina. /btw, ty věříš tomu co říkají v mediích a na netu?! Cože?!/ Říkal jsi, že v Karlovejch Varech na to zatím zemřelo asi 5 lidí. No a kolik se jich za stejnou dobu uchlastalo? A nebo kolik jich zemřelo na jiné onemocnění, které ale bereme jako normální a nemáme z něj takový umělý strach?


Jenže tohle nemůžeš srovnávat s chřipkou. Uchlastání je věc každého, za to si může člověk sám. A určitě tolik lidí ve Varech za stejnou dobu nezemřelo na nějakou infekční nemoc, která se přenáší tak lehce jako chřipka...

Jinak já mediim zádadně nevěřim, pokud si chci udělat názor na danou věc, většinou si najdu na netu několik zdroju, hlavní je si přečíst obě strany a pak si udělat z toho svůj názor...
Proto třeba nevěřim, že si Američani shodili mrakodrapy sami (ale to už je něco jiného, to se tu již někdy řešilo :))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7531

Guest
K názoru, že si je shodili sami se já osobně celkem přikláním.

Bin Ládin - nepřítel č.1 alias člověk, kterého americké tajné služby desetiletí podporovali v boji .... tahle tématika není určitě černobílá - tedy že jedni jsou dobří a ti druzí špatní. Spíš je to tak, že jedni jsou velcí parchanti a ti druzí jsou ještě větší.... :yes
 

DeletedUser5389

Guest
K názoru, že si je shodili sami se já osobně celkem přikláním.

Bin Ládin - nepřítel č.1 alias člověk, kterého americké tajné služby desetiletí podporovali v boji .... tahle tématika není určitě černobílá - tedy že jedni jsou dobří a ti druzí špatní. Spíš je to tak, že jedni jsou velcí parchanti a ti druzí jsou ještě větší.... :yes

Tipuju, že jsi viděl pár senzačních dokumentů, kde ukázali takzvané důkazy, jak si to Američani shodili sami a uvěřil jsi. Já poprvé taky, dneska si již na takovéto dokumenty koukám trochu s rezervou...

Ono na každý velké události lze vzít něco, na čem dokáží tito dokumentaristé natočit dokument a přesvětčit lidi, aby veřili, že se jedná o konspirační teorii (přistání na Měsíci, Zabítí Kenedyho, 11.září atd.)
Je toho opravdu hodně, dokonce jsem už slyšel i konspirační teorii na Prasečí chřipku

Ale je pravda, že ve věci ohledně 11.záři nejsem jednoznačně na jedné straně, ale spíše věřim tomu, že to byli skutečně teroristi...

Ps: To jsme trošku změnili téma :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
A víš, že jsem tohle nevěděl? No já nejraději humrový, ale nejlepší je stejně čokoládový ...
 
Nahoru