• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Obľúbené knihy

DeletedUser

Guest
Jedině Militarii.

Fratišek Fajtl-všechny knížky
Ray T. Matheny-Ohniví jezdci (o posádce B17)
Saburo Sakai-Zera nad Pacifikem
Jirka Rajlich a pan Sehnal-Stíhací pilot
Jojo Tohle je moje.

pak čtu rád všechno co se mi líbí. (prevítem snadno a rychle) apod.
 

DeletedUser11059

Guest
Pro mě je nejoblíbenější spisovatel Kurt Vonnegut Jr. .
Všechno od něj je prostě perfektní ... Jatka č.5 (vskutku skvěle předtavené bombardování Berlína), Snídaně šampiónů (sci-fi - ovšem prvky sci-fi se u něj proplétají skoro v každé knize, více či méně), Groteska a další skvělé knihy.

Pak je ještě pár skvělých knížek, které jsou pro mě nezapomenutelné.
Příkladem:
Jean-Paul Sartre .... Zeď (povídková kniha na jedno téma a jinak - Zeď - jednou zeď vězení oddělující popraviště, podruhé zeď východ západ, ..... )
Albert Camus .... Mor (bez komentáře)
Nick Cave .... A uzřela oslice anděla (to není pro každého ... abstraktní sci-fi)
Egon Bondy .... Invalidní sourozenci (bez komentáře)
................ a další skvělá díla
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Nemám nejoblíbenějšího spisovatele nebo knihu, četl jsem hodně a různé žánry - třeba Remarqua, Haileye, Dänikena (všechny tři autory většinou ve slovenštině neb na Slovensku jejich knihy vycházely mnohem dříve než v Čechách), ale i Jiráska, Němcovou, Erbena nebo Ladu. Verše Seiferta, Huga, Achmatovové ... Aforismy S. J. Lece, Hovory k sobě od Marcuse Antoniuse Aureliuse a pak třeba Vejce a já od Betty MacDonaldové - prostě podle nálady a situace. Už moje babička byla častou návštěvnicí městské knihovny a já dlouhá léta také. Ale přes tu rozmanitost mám svůj oblíbený žánr - detektivky. :yes Jestlipak mladším ročníkům něco říká třeba takový detektiv Klubíčko? :hi
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Jedině Militarii.

Fratišek Fajtl-všechny knížky
Ray T. Matheny-Ohniví jezdci (o posádce B17)
Saburo Sakai-Zera nad Pacifikem
Jirka Rajlich a pan Sehnal-Stíhací pilot
Jojo Tohle je moje.

pak čtu rád všechno co se mi líbí. (prevítem snadno a rychle) apod.


A co třeba Eduard Čejka - Zlomená křídla?
 

DeletedUser

Guest
No tak já se chystám na Švejka, snad ho napodruhé dočtu :cool
 

DeletedUser

Guest
Ano četl a dočetl.Ale teď mě hlavně zaujala kniha Chudí v Lodži.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser30368

Guest
papasese dočetl, ale jako u každé knihy se u ní musí přemýšlet. Jinak doporučuji spisovatele Erich Maria Remarque.
 

DeletedUser34122

Guest
Část ve škole, ale dobrovolně bych jí nečetl. Nejsem katolík ani otrok jiný církve a jsem na to hrdej!
 
Nahoru