• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Oblíbené fantasy knihy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser28785
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Sapkowski je skvělej, akorát mě tak nějak víc baví zaklínač v povídkách než v románech.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
No i sci-fi je z rodu fantasy - a tam jednoznačně Jules Verne a náš Ludvík Souček.
 

DeletedUser

Guest
Verna i Součka mám moc rád. Ale zase mám ale. U Verna mám raději ty dobrodružný věci (Bezejmenná rodina, Pět neděl v baloně, Patnáctiletý kapitán), protože u těch sci-fi (Roburn dobyvatel, 20 000 mil pod mořem, Ocelové město) mě strašně vadí jeho obligátní stroje, baterie, atd neznámé konstrukce. Tím v podstatě řeší jakoukoliv budoucí technologii, ale mě, himbajs, zajímá jak to funguje. Asi úplně nejlepší jsou takové jako Tajuplný ostrov kde se ty hi-tech věcičky objevují tak jako okrajově.

Od Součka jsem četl akorát "tušení" a to nazývat sci-fi je dost kontroverzní.
 

DeletedUser

Guest
A znáte někdo žánr cyberpunk, třeba českého klasika pana kulhánka? To je taky takové sci fi, ale zase trošku jiné. Kupříkladu můj oblíbený noční klub je velice zajímavé čtení.
 

DeletedUser

Guest
johne Kulhánek je klasika a noční klub nejni špatnej ale přečti si vše i jeho povídky. a má několik pokračovatelů františek kotleta např.
 

DeletedUser

Guest
No, četl jsem i smrt je nejlepší lékař a chystám se na cestu krve a další.
 

DeletedUser

Guest
Percy Jackson
Potter
Čtyři a půl kamaráda
Staré Řecké báje a pověsti
Měsíc Gomrathu
Pán Zlodějů
Kronika rodu Spiderwicků
 

DeletedUser25407

Guest
J.R.R. Tolkiena mám nejradši. Přečetl jsem veškeré jehodílo a momentálně se už jen na různých fórech dloubu v historii středozemě.http://www.angrenost.cz/endor/angrenost.php
Rád bych ale zkusil něco nového. Nic tak dobrého jsem ale zatím ve fantasy nenaašel. Nevíto o něčem?:sorry
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru