• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Obrana

DeletedUser

Guest
....Námět k přemýšlení....

Hmmm, zaujimava je ta logika prepoctu sice ku koncu som sa v tych mocninach zacal stracat este ze je tu aj simulator a nemusim to preratavat jak ty chlapci tam :))

Co sa este tej obrany tyka tak niekde na anglickom fore som cital jej porovnania a kombinacie boli tam aj grafy a neviem co vsetko este ale uz si fakt nespomeniem ze gde to a boli v tom uz aj luky

Takze odkaz pre ostatnych kto chce a hlada, najde (mne sa momentalne nechce...)
 

DeletedUser

Guest
No jo. Uvidíme. Třeba se na to vykašlu a zkusím to najít na tom anglickém fóru, ale stejně. Co spočítám já, tomu věřím. Někde něco vyčíst můžu, ale stejně se to musí ověřit ;)
 

DeletedUser

Guest
No takže jak to tak vypadá, tak optimální poměr, pokud se bráníte pouze s kopiníky a šermíři by mohl být 1,1666:1 - kopiník:šermíř.

Pro příklad při opevnění na st. 20(samozřejmě je to přehnaný počet, to jen pro názornost ;)):

Útočník
Jednotky: 10000 10000 10000 10000 0 10000 0 10000
Ztráty: 2320 2320 2320 2109 0 2320 0 2320

Obránce
Jednotky: 11666 10000 0 0 0 0 0 0
Ztráty: 11666 10000 0 0 0 0 0 0
 

DeletedUser2029

Guest
To je nějaké divné. Rovnoměrný útok - proč? Navíc bez luků na koni a s těžkou kavalérií?

Sousloví "Optimální poměr" chápu tak, že nadělá útočníkovi nejvíce škody, i když si vyrobí nejvhodnější armádu na míru obraně.

Pak je pochopitelně otázka, co znamená "nejvíce škody" - zda nejvíce "zabití" jednotek, či jednotkového ekvivalentu lidí selského dvora, či zničení nejvíce surovin (kolik zničené jednotky stály), či nejvíce času pro výrobu zničených útočných jednotek. Kontra nejmenší ztráty na mé straně (obdobně suroviny/lidi/počty selského dvora/doba výroby).

Ale rovnoměrný útok nevím nevím.
 

DeletedUser

Guest
No rovnoměrný útok. Jak se to vezme. Pro výpočet potřebuješ něco takového. Protože pokud bys chtěl ověřovat zvlášť každou možnost útoku, ... No na to by snad šlo napsat program, který by to zkoušel v různých kombinacích od 1 do maxima u všech jednotek zvlášť, pak kombinovaně, pak ... ... Při obraně není potřeba hledět na selské dvory. Proč? Kolik jsem mu udělal škody na surovinách které potřeboval k výrobě? Proč by mě to mělo zajímat. Mě zajímá hlavně kolik mu zničím jednotek. Ne za kolik. Je to tak nebo ne? ;)
 

DeletedUser

Guest
Mmj. Je tam napsáno, pokud byste se chtěli bránit pouze s kopiníky a šermíři. Zatím jsem neprověřil všechny další jednotky. ...
 

DeletedUser2029

Guest
No rovnoměrný útok. Jak se to vezme. Pro výpočet potřebuješ něco takového. Protože pokud bys chtěl ověřovat zvlášť každou možnost útoku, ... No na to by snad šlo napsat program, který by to zkoušel v různých kombinacích od 1 do maxima u všech jednotek zvlášť, pak kombinovaně, pak ... ...
Jasně, bylo by to šílené. A navíc není mi znám přesný algoritmus. Proto jsem to hodil za hlavu.

Při obraně není potřeba hledět na selské dvory. Proč? Kolik jsem mu udělal škody na surovinách které potřeboval k výrobě? Proč by mě to mělo zajímat.Mě zajímá hlavně kolik mu zničím jednotek. Ne za kolik. Je to tak nebo ne?
No, třeba by Tě mohlo zajímat, jak rychle si ty jednotky vyrobí zpět - tedy, rychlost výroby + surovinová náročnost. A i když bude mít surovin dost, tak budou někde jinde "chybět". Třeba při výrobě mincí.

A na selské dvory je nutné hledět vždy. To je totiž fakticky jediný absolutní limit, horní strop, který ves má. Vždy s ním musíš kalkulovat. Takže např. bude-li na straně útočníka nedostatek (zbytek bude v obraně a třeba momentálně nepůjde uvolnit), tak jaký je ideální poměr pro nutný minimální počet lidí ze selského dvora útočníka na mé poražení (čím větší, tím lepší z pohledu obránce). Ditto pro obránce, v opačném gardu.
 

DeletedUser2029

Guest
Mmj. Je tam napsáno, pokud byste se chtěli bránit pouze s kopiníky a šermíři. Zatím jsem neprověřil všechny další jednotky. ...
Jj, to je fakt, v tomto případě je to pro obranu lhostejné - počet jednotek = ekvivalent selského dvora.
 

DeletedUser

Guest
Jj. Asi tak nějak. No jinak samozřejmě kalkulace se selskými dvory je možná. Mrknu se na body vesnice, z toho odhadnu pravděpodobnost využití selských dvorů pro stavby, ze zbytku vypočítám krajní možnost - maximální sílu útoku za předpokladu využití všech dvorů pro útočné jednotky a podle toho vypočítám potřebnou obranu, dále podle prvního útoku zjistíme priority útočníka (co si vyrábí a kolik dvorů je na to třeba) vyšleme protiútok na selský dvůr a zašlapem ho do země. Ale to už bych mohl napsat nadpis - Vaříme obrannou taktiku s remzim :D
 

DeletedUser

Guest
Vezmu-li v úvahu že např. ve světě 2 je max 24000selských dvorů. Z toho vesnice, kde je vše na max bere na stavbách 4188 SD. Zbývá 19812 SD což vychází na 3302 těžkých kavalerií o útočné síle 495300. Ovšem pokud to nahrnu do sekerníků, tak mám 19812 sekerníků o síle 792480. Z toho vyplývá, že maximální síly dosáhnu se sekerníky, kteří mají mizernou obranu. .... ble ble... mluvím z hladu. Asi jdu spát :)
 
Nahoru