• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Obrana

DeletedUser

Guest
Když berem vesnici 1:1 tak je pokračování v topicu k prdu nebo možná pro nováčky do druhýho města(ale ty zatěžovat tisícema jednotkama??). Já si teda města od tý doby co mám 2 a víc navzájem podporuju. A útoky ticíců koní a seker pčřece bez vzájemné podpory měst ani nejde. To budeš mít ve městě jen útočný jednotky a nepošleš si tam podpory z jinejch měst??:)))
 

DeletedUser

Guest
Nejsme si jist ale když máš obranu vyváženou na všechny tři druhy útoků a on pošle jen jeden tak porjde snáž(u tohohle nevím já to zas tak moc jako ty nezkoumám).

No tak to si určitě nebuď jist. Protože pokud je obrana vyvážená na všechny druhy útoků, tak pokud pošle jenom jeden druh, tak má smolíka. Protože i jednotky, které nejsou specializované na kavalerii jakousi obranu proti kavalerii mají, takže jenom pomáhají speci. jednotkám.
 

DeletedUser

Guest
A pak se nebe zatáhlo černými těžkými mraky, země se ponořila do temnoty a král Lykantrop započal jízdu ve jménu zkázy. :D

Jak to vidím já, asi opravdu napíšu ten program a statistiku sem časem vyplivnu. Jinak pro Sumo.cz - pravděpodobně se bavíme o situaci jedna vesnice na jednu, protože pokud bychom měli brát třeba 5 vesnic, tak se z toho tady opupínkujeme. Co se podpor týká, ty bych taky vynechal, protože cílem tohoto tématu je pravděpodobně zjistit, jaká obrana je nejúčinnější při bitvě 1:1 vesnici. Nebo snad ne?? :eek: :)

mno to neni podstatny - ti lidi tam do te obrany dali 20000 jednotek, protoze to bude standardni obrana vesnice, pokud nestihne zareagovat na protiutok.

nicmene pokud by se zmobilizovala podpora do te obrany, tak by stejne byla ve stejnem pomeru - takze je jedno jestli tu simulaci delaji pro jednu obranou armadu nebo pro 10 - sice pocet utocnikovych ztrat geometricky roste (popripade klesa pocet ztrat obrance), ale tady jde o idealni pomer a ten se muze pocitat s kolika jednotkama chces. i kdyz je pravda, ze cim min jednotek, tim vetsi zkresleni ;-)
 

DeletedUser

Guest
Sumo.cz - zkus mi jen tak od pasu poslat počty jednotek nějakého útoku a probereme to ;) nejlépe útoku, který máš za nejúčinnější.
 

DeletedUser

Guest
No tak to si určitě nebuď jist. Protože pokud je obrana vyvážená na všechny druhy útoků, tak pokud pošle jenom jeden druh, tak má smolíka. Protože i jednotky, které nejsou specializované na kavalerii jakousi obranu proti kavalerii mají, takže jenom pomáhají speci. jednotkám.

To mi chceš říct že obrana vyvážená na vše obstojí stejně dobře u složenýho útoku i z jednoho druhu?? Tak to se mi fakt nezdá. Oni se na jednu jednotku v jednom druhu obrany zprůmerujou tudíš sou na ten jeden druh útoku slabší. A to mi nevymluvíš.
 

DeletedUser

Guest
Tak já je mám specializovaný teď a metroš si taky přesouvám. Předpokládám že když ti někdo rozseká obranu tak máš po městě tak mě faktor obnovy u obranejch jednotek tě tak netrápí jako že nemáš město(jako že seou tam rozdíly vcelku zanedbatelné). Von útočník bude mít ztráty vždy větší a dostavovat bude tudíž pomalejc. Ně furt připadá že nepočítaž s tím že si budu stahovat jednotky ze svejch měst/lidí z kmenu to města co je pod tlakem, popřípadě do toho co je pro mě důležitější). Jo a k těm surkám nikde nevidím že bezeš možnost obchodování a farmení. + enemík so tě můžeš špěhnout a poslat armády co ti tvojí obranu rozložej lépe. Nejsme si jist ale když máš obranu vyváženou na všechny tři druhy útoků a on pošle jen jeden tak porjde snáž(u tohohle nevím já to zas tak moc jako ty nezkoumám).

nesmysl - farmy pocitam jako soucast tvych prijmu, ale tam se zase tezi jenom drevo hlina zelezo - i presto bude celkove tva ekonomika skripat, kdyz budes delat surovinove nevyvazene armady.

a obchodovani to nezachrani proboha - tady se nebavime o jedne vesnici a zacatku hry, ale o desitkach vesnic. v ramci nich si budes muset hlida to, aby si mel balanc ve spotrebe dreva a zeleza, protoze by se ti jinak zadrhla vyroba jednotek - obchodovani je ztrata casu - rychlejsi je pro tebe vymena surovin mezi vlastnima vesnicema..
 

DeletedUser

Guest
mno to neni podstatny - ti lidi tam do te obrany dali 20000 jednotek, protoze to bude standardni obrana vesnice, pokud nestihne zareagovat na protiutok.

nicmene pokud by se zmobilizovala podpora do te obrany, tak by stejne byla ve stejnem pomeru - takze je jedno jestli tu simulaci delaji pro jednu obranou armadu nebo pro 10 - sice pocet utocnikovych ztrat geometricky roste (popripade klesa pocet ztrat obrance), ale tady jde o idealni pomer a ten se muze pocitat s kolika jednotkama chces. i kdyz je pravda, ze cim min jednotek, tim vetsi zkresleni ;-)

Jasně. No já při svých výpočtech beru ohled na selské možnosti jednotlivé vesnice - tzn. Kolik jednotek je možno ve vesnici v plném rozvinutí vytvořit. Takže se dá počítat max s 19812ti jednotkami na vesnici (bez kavaleri a techniky, pouze pěší turistika).
 
Nahoru