• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Obrana

DeletedUser2029

Guest
... což vychází na 3302 těžkých kavalerií o útočné síle ...
Těžká kavalérie je obranná jednotka (na SD, čas výroby i suroviny vychází výrazně lépe lehká pro útok).

A maximální síla sekerníků je mi na nic, když budu útočit na někoho, kdo má jen lučištníky. Zato takové luky na koních v dané situaci, to je dar z nebes. Jó to jsou teprve počty.
 

DeletedUser

Guest
No já souhlasím. Neříkám, že nemáš pravdu nebo tak něco :) Každý, kdo umí počítat totiž ví, že i když má těžká kavalérie menší celkovou útočnou sílu než sekerníci, stejně má vyšší účinnost 3302 TK než 19812 SEK, aaaale zase jak proti komu a za jakých podmínek. A kdyby ses do toho nešťoural, mohli si teď všichni co čtou tohle téma začít stavět armádu sekerníků a stala by se z nich snadnější kořist :D

Nakonec teda bych to řekl asi takto. Všechno má svoje a neexistuje univerzální obranná taktika, co se počtu vojsk týká.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Na německým fóru taky řešej obranu:
Deff-Kombi.jpg

...asi ji taky začnu pořádně řešit
 

DeletedUser

Guest
Já teda nevim, ale jelikož možností útoků je víc než ten co si sem hodil tak i možností obrany je víc, tudíš můžeš simulovat jak chceš, ale někdo pojede koně s lukama a super obrana padne na zadek. Podle mě je hledat ideální obranu naprd.
 

DeletedUser

Guest
Já teda nevim, ale jelikož možností útoků je víc než ten co si sem hodil tak i možností obrany je víc, tudíš můžeš simulovat jak chceš, ale někdo pojede koně s lukama a super obrana padne na zadek. Podle mě je hledat ideální obranu naprd.

dovolim si protirecit, pohral som sa niekolko hodin v simulatore s obranou a vytunil som si ju (podla mna) k dokonalosti. porovnaval som straty pri 3 roznych druhoch utokov: sekernici, sekery + LC, LC. straty su o par % vyssie ako pri specializovanej obrane, ale obstoji vsetky utoky s najnizsimy priemernymi stratami
 

DeletedUser

Guest
ne neni to naprd - prave naopak..

nejlepsi jednotka na obranu je lucistnik, nicmene ho musis doplnit i trochou sermiru a kopiniku, abys otupil nedostatky jak lucistniku (v boji proti sipum) a sermiru (v boji proti jizde)

proc lucistnik? protoze je klicovy casovy faktor vyroby jednotek. kazdy stavi VZDY sekerniky - ti jedou v kasarnach nonstop pokud mozno. stejne tak beranidla budou vzdy pritomna v utoku.

dalsi dve jednotky jsou lehka kavalerie a lucistnik na koni - lucistnik na koni ma delsi dobu vystavby a stoji 5 obyvatel - v utocnych armadach proto narazis na prevahu lehkych kavalerii, lucistniku na koni je tam minimum (samozrejme se muze najit srandista, co bude utocit sekerasi a lucistniky na koni, ale tam dost pomuze prave existence tech zepar mecu a kopi v obrane + mensi pocet jednotek utocnika diky vetsim narokum na farmu + velmi vysoka narocnost na drevo)

pomer obrannych jednotek je jeden z klicovych faktoru uspechu ve hre - nelze to odbyt tim, ze pojedes newbie kombo 1:1 spears:swords a mas vystarano ;-)
 

DeletedUser

Guest
No kdyby měl každej jen jedno město tak ok, ale ve výpočtu nikde nevidím podpory. Na surkách si myslím moc nezáleží když jedeš víc měst vždy si můžeš stopnout výrobu útoku a cpát to do obrany. Tak či tak když už se budou nasakrovat v něřítku jakým to bylo sem zkopírováno tak už lidem o surky nejde, ale o města tudíš ti klíďo může kámoš v kmenu posílat surky/podpory a fakrot času a ceny je ta tam. Dále nevidím faktor Fake útoků na tvé další města(jelikož je asi budeš chctít asi bránit dojde na další drobení obrany) a faktor doby než dojde armáda na cíl je také jaksi opomenutá(souvisí s posláním podpory). Podle mě jen ztrácíš čas.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
nene v pozdejsi fazi hry je prave nejdulezitejsi casovy faktor - za jak dlouho obnovis svou armadu..

faktor surovin je v pozdejsi fazi rovnez velmi dulezity - zatimco budes mit hliny plne sklady, tak se budes muset poprat s nejakym rozumnym pomerem mezi drevem a zelezem - proste kdyz budes stavet moc kavalerii tak ti bude chybet zelezo a kdyz budes stavet moc lucistniku na koni, tak pro zmenu drevo.. vesnice budes mit specializovane na obranne a utocne - jedine ze by si presouval drevo nebo zelezo mezi nimi (hlina bude vzdy prebyvat..)
 

DeletedUser

Guest
A pak se nebe zatáhlo černými těžkými mraky, země se ponořila do temnoty a král Lykantrop započal jízdu ve jménu zkázy. :D

Jak to vidím já, asi opravdu napíšu ten program a statistiku sem časem vyplivnu. Jinak pro Sumo.cz - pravděpodobně se bavíme o situaci jedna vesnice na jednu, protože pokud bychom měli brát třeba 5 vesnic, tak se z toho tady opupínkujeme. Co se podpor týká, ty bych taky vynechal, protože cílem tohoto tématu je pravděpodobně zjistit, jaká obrana je nejúčinnější při bitvě 1:1 vesnici. Nebo snad ne?? :eek: :)
 

DeletedUser

Guest
nene v pozdejsi fazi hry je prave nejdulezitejsi casovy faktor - za jak dlouho obnovis svou armadu..

faktor surovin je v pozdejsi fazi rovnez velmi dulezity - zatimco budes mit hliny plne sklady, tak se budes muset poprat s nejakym rozumnym pomerem mezi drevem a zelezem - proste kdyz budes stavet moc kavalerii tak ti bude chybet zelezo a kdyz budes stavet moc lucistniku na koni, tak pro zmenu drevo.. vesnice budes mit specializovane na obranne a utocne - jedine ze by si presouval drevo nebo zelezo mezi nimi (hlina bude vzdy prebyvat..)

Tak já je mám specializovaný teď a metroš si taky přesouvám. Předpokládám že když ti někdo rozseká obranu tak máš po městě tak mě faktor obnovy u obranejch jednotek tě tak netrápí jako že nemáš město(jako že seou tam rozdíly vcelku zanedbatelné). Von útočník bude mít ztráty vždy větší a dostavovat bude tudíž pomalejc. Ně furt připadá že nepočítaž s tím že si budu stahovat jednotky ze svejch měst/lidí z kmenu to města co je pod tlakem, popřípadě do toho co je pro mě důležitější). Jo a k těm surkám nikde nevidím že bezeš možnost obchodování a farmení. + enemík so tě můžeš špěhnout a poslat armády co ti tvojí obranu rozložej lépe. Nejsme si jist ale když máš obranu vyváženou na všechny tři druhy útoků a on pošle jen jeden tak porjde snáž(u tohohle nevím já to zas tak moc jako ty nezkoumám).
 
Nahoru