• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Operační systém

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4673
  • Vytvořeno

Jaký používáte OS?


  • Celkový počet hlasujících
    256
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
chýbajú ti tam staré WIN 2000,98,95
inak ja mam WIN 2000
 

DeletedUser

Guest
ubuntu

Všem vřele doporučuji přechod od windou na ubuntu je to pěkné linuxové distro vhodné i pro začátečníky .Já osoobně sem přecházel cca před rokem a celej postup je popsán na http://www.ubuntu.cz/ od kud si je možné celýOS stahnout a jako iso vypálit na cd samotná instalace je už pro středně pokročilého uživatele srandou .
 

DeletedUser

Guest
Jo souhlasím s Persem. Linux je nej a vůbec. Mám na počítači obojí a když přistupuju přes okna tak se mi to zdá proti linuxu všechno šíleně pomalý. Dejte na nás a zkuste linux. Nejlepší je instalace na disk bez potřeby diskového oddílu. To si linux vyhradí třeba 30 GB a v těch je zalezlej a je tam spokojnenej a nehádá se s woknama.
 

DeletedUser

Guest
No ono jak co a kam. Třeba na notebook, pokud není Linux ready, začátečník nemá šanci, protože nerozchodí polovinu HW a o Fn ani nemluvím. Třeba snižování jasu displeje je problém u drtivé většiny ntb a hodně záleží na distru, jestli to vůbec rozchodíte.

Konkrétně Ubuntu je pro začátečníky dobrou volbou. Ale pokud se nespokojíte se základními programy obsaženými v distribuci a hodně doinstalováváte, tak to roste stejně jak Win (ne li hůř) a třeba nabootování ntb za 25 vteřin při instalaci se mi za půl roku provozu protáhlo skoro na 3 minuty. Pak jsem to nedal psychicky a Ubuntu "letělo". :)
 

DeletedUser

Guest
OS

Nechci tím říct že je ubuntu bez chyb ale práce s ním je pro mně tak nějak příjemější.
 

DeletedUser

Guest
OS

každopádně je dobrý vědět že nějakej linux je a že ho může mýt doma skutečně každej a co je důležitý za dáčo
a win se zbavovat nemusí vždyt stačí naformátovat hd a problémy nejsou žádný ani z migrací mezy nimy ,zkrátka necítím se tak svázanej jako pod win.
 

DeletedUser

Guest
No aby to nevypadalo, že jsem to myslel špatně ... to vůbec ne.

Třeba ve firmě mi šlape Ubuntu na všech PC, kde není potřeba speciální soft dostupný jen pod Win. Všichni na to čumí, co to všechno umí zadarmiko a že to vypadá líp než Visty a to i na slabším železe. Dokonce i ženský, který s woknama vůbec nekamarádily si to nemůžou vynachválit. Je to prostě víc intuitivní, tak zvládnou všechno samy a neotravují s každou ptákovinou. "Mě to nejede" už slyším minimálně.
 

DeletedUser

Guest
OS

no je to tak v podstate mě na tom nejvíc štve že když si chci koupit PC tak jen z win to je to co mě zvedá ze židle
ten win moloch.
 

DeletedUser

Guest
Je to prostě víc intuitivní, tak zvládnou všechno samy a neotravují s každou ptákovinou. "Mě to nejede" už slyším minimálně.

Co se týče intuitivnosti, tak si myslím, že v tomto vedou wokna, linux jen nemá tolik možností, tak se i začátečník ke svému stavu dokáže rychle proklikat stylem: pokus-omyl. A nebo jen svůj cíl snadněji v minimu možností vidí a nemusí tak tolik číst, což se většině končících středoškolským vzděláním nechce.
Nebo snad pracovnice otevřely konzoli a začaly s ní čarovat?:))

Objevili jste skvělou věc. Pro práci do školy, již nepoužívám nic jiného, pač mé požadavky jsou právě v linuxu (konkrétně tedy taky v Ubuntu) splněny rychleji, ale jinak oproti woknům na linuxech nevidím pro uživatele, který je zvyklý na wokna tedy nic úžasnýho.. když už je tu tak doporučujete.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru