• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Taktika při masivním útoku

DeletedUser2901

Guest
Říkal jsem max, ne přesně... ;)
Nevím jak ty, ale já stavěl jednotky průběžně tak, aby vesnice byla víceméně hotova najednou, tzn skoro nikdy jsem nedodržel můj standartní propočet jednotek, jednou to bylo víc, jednou míň... :)
 

DeletedUser

Guest
Jasné, já to jen upřesnil :) Máš pravdu, že většinou není možno dodržet optimální počty (a poměry) jednotek, když se musí pořád točit v útocích...
 

DeletedUser18022

Guest
Killer (reaguju na ""podle mých propočtů je max 250 beranů, větší množství ti ubírá již místo v seláku potřebné pro další off jednotky...) : Proti zabetovaným vesnicím, kde po třeba prvních 200 útoků víš, že nepošleš dolů ani jednu úroveň hradeb, je pro tyto útoky nejlepší používat beranidel 213. V Turgonově technickým útoku to máš vysvětlený ;) Pak až už ve vesnici není tolik jednotek, takže se dají bourat hradby, to je samozřejmě jinak...

proc 213?
kdyz nesundam hradby ani o jednu uroven?! :) neni lepsi mit jen sekery a LK? :)
simulator tvrdi .. ze jo :) .. ale mozna to na S10 ukazuje jinak :)
 

DeletedUser

Guest
Vážně ti simulátor tvrdí toto? Při hradbách na levelu 20? Moc se mi tomu nechce věřit.. mně sim. potvrzuje to, co jsem napsal:) Ukaž prosím screen, díky. Jinak, tady o tom Turgon píše a krásně to vysvětluje ;)
 

DeletedUser18022

Guest
jasne .. pise .. jenze se to tyka moznosti .. ze sundas hradby aspon na 19 :)
pokud po full utoku s beranama zustanou na urovni 20 .. pak bylo lepsi misto beranu postavit sekery nebo LK, ktery maji vetsi utocnou silu (sila k bourani je k nicemu)
verim, ze to takhle funguje na vsech svetech ... pokud ne ... vloz sem screeny ty .. :)
 

DeletedUser

Guest
Právě že ne, beranidla mají i tu funkci, že pomáhají vlastnímu útoku - a to i když berani nesundají ani jeden level hradeb.
Screeny dokládám zde.

První případ, útok s berany.
[SPOIL]
obr716316_simulatordiakritika1.png
[/SPOIL]

Druhý případ, útok bez beranů.
[SPOIL]
obr716318_simulatordiakritika2.png
[/SPOIL]

V obou případech bylo použito v útoku stejné množství jednotek selského dvora. Obránce měl opevnění na úrovni 20. Podívej se na ztráty obránce ;)
 

DeletedUser18022

Guest
hms .. tak ted mne to na tvych cislech nevychazi :-(
ale nez sem psal svuj prispevek .. tak sem to fakt testoval :) .. to su zvedavej .. kde sem udelal chybku ... jak bude chvilka .. pohraju si s tim :)
 

DeletedUser2029

Guest
Desítka je ještě dost specifická tím, že má stupně jednotek. Nicméně, když jsem to tehdy testoval, tak na "pomoc útoku" stupeň beranidel vliv neměl (jen na následný počet zbouraných hradeb - tam pak nemalý).

Pochopitelně je příjemné, když beranidla sundají i hradby. Při více útocích i celkem důležité (ve správnou chvíli sundat opevnění). Ale, do určité chvíle to opravdu nemá smysl a pak nechť beranidla slouží "jen" jako pomoc útoku se kterým jdou (a tam pak proti opevnění 20 odpovídá 213 beranidel aby se opevnění tvářilo, tvářilo, pro tento útok, jako by to byla jen desítka).
 

DeletedUser

Guest
Stupně jednotek máme i na s5, a stejně to tam funguje jak jsem popsal tady.
 
Nahoru