• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Taktika při masivním útoku

DeletedUser2029

Guest
hms .. tak ted mne to na tvych cislech nevychazi :-(

... Divil bych se, kdyby to na s10 bylo jinak.

POZOR

Pokud chceš kontrolovat konkrétní cifry, tak to Ti opravdu nemusí vyjít. Desítka je bez lučištníků, na takových světech obvykle (obvykle) mají šermíři větší obranné číslo proti kavalerii ... alespoň ty staré, jak ty nové (s domobranou) to netuším. A obecně platí (i kvůli dalším věcem - jiný noční bonus, jiné bonusy pro paladina, ...) že konkrétní hodnoty platí v simulátoru jen pro ten daný svět.

EDIT: jsem pomalý, Ano, s5 a s10 mi vždy vycházely podobně, to máš pravdu

----

Důležitý je zde ten trend, že beranidla pomáhají už útoku se kterým jdou, i když nesundají hradby. Ale má to své zákonitosti (skokově, horní limit pak už nepomohou více, ...). A pomáhají ne svými čísly útočného čísla (tam skoro nic, ta jsou minimální. Ale pomáhají svojí speciální funkcí, počítanou do bonusů)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jasně, já to taky myslel, že bych se divil, kdyby na 10 fungovala jinak beranidla.
 

DeletedUser2029

Guest
To: barbarian19

Mimochodem, sleduj to, co se tady píše i teď později. S hromadnými útoky - a jejich obranou - to má dost co do činění. Protože právě věci kolem opevnění a správná práce s beranidly (a proti nim) jsou při masových útocích velmi důležité. Mohou "ušetřit" i cca polovinu armády útočníka, pokud s každou útočnou dodáš 213 beranidel i když hradby dlouho nepadají.
 

DeletedUser

Guest
tak jsem si to tady se zájmem přečetl nicméně nyní mám ještě jiný velice urgentní dotaz:
když je zdemolované nádvoří - může vesnice přijmout podpory nebo jsou nějak odmítnuty? nádvoří se staví 7 minut a to je čas který je smrtelný pro mě v této chvíli.

a ještě jiná věc - je povolené když na mě útočník pošle vláček šlechticů mezi kterýma je půl sekundová pauza?? to přece nemohl udělat ručně ale nějakým nedovoleným skriptem nebo ne??

Děkuji
 

Dux2311

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
114
Podpory tam dojdou v pohode.
pul sekundy je v pohode, ale na novych svetech bude urcen limit 100ms /systemem/.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
jen drobnost... někdy mi to v simulátoru do totál betonu opravdu vycházelo lépe bez beranidel... zřejmě je i určitá hranice, kdy 213 beranů zabere víc místa v selském a uvolněním těch míst pro pěchotu či jízdu vznikají obránci větší ztráty... nezkoumal jsem přesně, ani už nevím tu situaci, ale tuším tam byl nadstandartně vysoký počet TK a počítal jsem LnK bez beranů a s beranama
 

DeletedUser2029

Guest
To: barbarian19

Sundané nádvoří "jenom" znamená, že nejdou změnit, či zadat nové, příkazy vojskům té vesnice. A, nejdou ani poslat cizí podpory zpět (poslat příkazem z té vesnice - ale stále můžeš podpory odvolat třeba z jejich zdrojové vesnice, má-li zdrojová ves nádvoří a je-li Tvoje). Všechny již běžící věci se dokončí tak, jako by nádvoří bylo.

-----

To: Hidejoši Tojotomi
Tak takovouto situaci (kdy beranidla nepomohou) jsem tedy emulovat nedokázal a to jsem se hodně hodně snažil. Pochopitelně, těch 213 beranidel platí proti opevnění 20. Pro menší opevnění stačí méně. A i proti opevnění 20 může být méně beranidel, jen pak nepomáhají tolik.
[SPOIL]Pochopitelně, setkal jsem se ale s jiným případem u beranidel. Týkající se nikoli pomoci vlastnímu útoku, ale ničení opevnění. Že když mají beranidla zničit opevnění, že i tam existuje hranice (ale pokaždé jiná, záleží na obraně), za kterou se nevyplatí stavět další beranidla, ale je lépe to věnovat do doprovodu beranidel. A pak krajní mez, při hodně velkých podporách ve vsi pak nastává situace, že nezbourá hradby vůbec, za žádné kombinace beranidel a doprovodu - pak má smysl právě jen těch 213, pro pomoc vlastnímu útoku.

A úplně pro jistotu. Kostel, víra, je výjimka. Bez víry útočníka musí být beranidel dvojnásobek, na pomoc vlastnímu útoku 2*213 (426), aby byl efektivní.[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Pánové, smekám před vašimi znalostmi :)
Každopádně vaše rady (aspoň prozatím) pomohly, podpory dorazili v poslední chvíli a i když ne uplně tak aspoň částečně "zabetonovaly". Opevnění není skoro zničené a to poslal 300 beranů :cool Ztráty na vojsku minimální.
A už sem radši nic psát nebudu o svojí další taktice, kdo ví...

P.S. Hraní v simulátoru je rovněž velmi poučné.

Děkuji mnohokrát!
 

DeletedUser2901

Guest
Až budeš patřit mezi veterány s x odehranými hodinami, budeš je mít také... :)
 
Nahoru