• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Ukončení světa

  • Zakladatel vlákna DeletedUser38965
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser38965

Guest
Díky Jossiku, vystihl jsi můj dotaz, počkáme na odpověď a uvidíme:)



To Shedd: To víš není čas, bojuju drancuju a rvu se o co jde :) na forko nezbývá moc času :) a když dojdu na to naše na S27, tak se to tam slovně mele hlava nehlava, pak to nadšení upadá, když někdy vidíš s jakými "osobnostmi" to sdílíš svět :D
 

DeletedUser33829

Guest
[SPOIL]
O jakých 365 dnech mluvíte??? Světy mají v nastavení: "Nejvíce bodů na konci kola"
Já se kdysi na tomto fóru ptal a bylo mi naznačeno že jsem hloupý, když tomu nerozumím a že to znamená, že kmen, který dosáhne 80% aktivních vesnic, zvítězí...
Tak se ptám, mohl by někdo, s vyjímkou biblosky, vysvětlit co to znamená? Odpovědět na tyto konkrétní otázky? NEJDE O SPEED.

1) Proč mají světy v nastavení: "Nejvíce bodů na konci kola"? Podle čeho se mají kmeny řídit?? Podle toho co tady někdo napíše ve fóru a co časem zmizne - jako odpověď na můj dotaz na toto téma, nebo podle toho co je v nastavení?? Co je ve skutečnosti závazné?
(čistě jazykově - kolo znamená určitý časově nebo jinak měřitelný úsek, jehož konec je znám již před jeho začátkem,,, nejvíce bodů může znamenat cokoliv, třeba i to, že konkrétní kmen má v každé chvíli více bodů než kmen jiný).
2) Jak se kmen dozví že dosáhl 80% vesnic? Můžou brát hráči jako pravdivé ty údaje, které se zobrazují na obrazovce mapa -> světová mapa?
3) Jak dlouho musí kmen udržet 80% vesnic?
[/SPOIL]

Já nejsem člen DK Týmu, takže moji odpověď neber jako závaznou, protože odpovědět by Ti měl pochopitelně nejlépe administrátor.

Tu větu "Nejvíce bodů na konci kola" neber v potaz, akorát právě kvůli této nesmyslné větě, která již sama o sobě je absurdní pletou lidem hlavy.
Není to omezeno konkrétním časovým úsekem. Jakmile kmen dosáhne oněch 80 % aktivních vesnic, tak požádá DK Tým o TIME-END, který trvá 3 měsíce (90 dnů přesněji řečeno) a pokud po tuto dobu udrží minimálně těch 80 % mapy, tak svět končí a kmen vítězí.
Nebral bych v potaz ani 365 dnů, protože na SK je to v nastavení psané taktéž, přesto SK 15 netrval ani rok, ale Kozmicz dělá zástupce administrátora na SK, tak by mě mohl když tak opravit či doplnit, ale ten svět netrval ani 365 dnů.
Při údaji, jak zjistit že kmen má 80 % mapy. Tak říkají, že se nemá brát TW Stats, že tam můžou být oddchylky, takže bych vycházel z mapy ve hře, ale ta bohužel počítá i barbarské vesnice, každopádně z údajů, které tam jsou se to dá dopočítat vlastní kmen/(vesnice - barbaři)*100.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

joss

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
40
Díky Shede, konečně to tu čtu tak jak to dává smysl. Kdyby to tak narovinu napsal někdo z DK týmu, bylo by to super. Místo nesmyslů o tom,, že si to hráči mají hledat na fóru. Na tomto fóru totiž nic najít nejde.

Jen je tu jedna chybička... Pořád to není oficiální, je to něco, co někdo (bez urážky) napsal na fórum a co se může za půl roku přesunout do archívu
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Shedd jen zopakoval, co už tu napsáno bylo - a co je napsáno u každého světa, který končí. Stačí jen to fórum trochu víc číst.

Spíš asi klasické světy a na fóru to už bylo mockrát vysvětlováno, jen trochu hledat.

Je to podmínka, že vítězný kmen musí mít alespoň 80 % aktivních vesnic světa. Pak může požádat o time-end.

Dovolte, abych vše uvedl na pravou míru...

Konfigurace každého světa nám umožňuje nastavit i podmínky vítězství daného světa. Za dob minulého vedení hry se u klasických světů tato podmínka nenastavovala (relevantní je totiž zejména pro SDS kola), neboť byla na většině světech stejná. Od S32 již však tuto podmínku do nastavení světů pro lepší přehled uvádíme.

Do starých světů již v tomto ohledu nechceme zasahovat do konfigurace, proto jsme to dodnes nezměnili.

Co na tomto vysvětlení nechápete?

Navíc tam má Shedd nepřesnost, o time end nejdřív žádá kmen. Na S 7 třeba požádali, až když měli 100 % vesnic světa. Těch 80 % je minimální podmínka na českých světech a 365 dní je nepominutelná podmínka, pokud je v nastavení uvedena. Co jsem brouzdal po jiných jazykových verzích, byla tam i nižší procenta pro ukončení světa.

Procenta jsou orientačně vidět na Světové mapě, ale kmen má možnost si o přesný počet napsat. Ale jen svůj.

A Jossi, jsem moderátor, takže na dotazy tu odpovídat budu. I kdyby jsi se stavěl na hlavu. :hi
 

joss

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
40
Máš možnost odpovědět na otázky. Ani na jednu tu nepadla odpověď z týmu DK. Bylo by dobré aby to padlo oficiálně

1) Proč mají světy v nastavení: "Nejvíce bodů na konci kola"? Podle čeho se mají kmeny řídit?? Podle toho co tady někdo napíše ve fóru a co časem zmizne - jako odpověď na můj dotaz na toto téma, nebo podle toho co je v nastavení?? Co je ve skutečnosti závazné?
(čistě jazykově - kolo znamená určitý časově nebo jinak měřitelný úsek, jehož konec je znám již před jeho začátkem,,, nejvíce bodů může znamenat cokoliv, třeba i to, že konkrétní kmen má v každé chvíli více bodů než kmen jiný).
2) Jak se kmen dozví že dosáhl 80% vesnic? Můžou brát hráči jako pravdivé ty údaje, které se zobrazují na obrazovce mapa -> světová mapa?
3) Jak dlouho musí kmen udržet 80% vesnic?
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Prosím Tě nechtěj, abych si myslel, že nerozumíš tomu, co tu napsal administrátor hry. Jasněji to snad ani napsat nelze.

Jak to kmen zjistí, je zodpovězeno v mém předchozím příspěvku.

Na time-end tam více méně odpověď je také, neboť, pokaždé, když je na nějakém světě vyhlášen, ta informace zde zazní, vždy. A protože v budoucnu může ten time end být pro jiný svět jiný, nikdo z nás Ti tu nenapíše je přesně tolik a tolik. Víme, jak takové informace pak umíte využít pro vyvolávání konfliktů, když je to někde jinak.

U světů, kde byl time - end již vyhlášen, běžel v převážné míře 3 měsíce. Na některých světech to však bylo jinak. Přehledně dohledatelné je to v informacích na Wiki.
 

joss

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
40
neodpověděla jsi. Kde získá hráč závazný způsob ukončení světa? Kozmic neodpověděl na otázku.
Nebo zde vidíš odpověď???

Konfigurace každého světa nám umožňuje nastavit i podmínky vítězství daného světa. Za dob minulého vedení hry se u klasických světů tato podmínka nenastavovala (relevantní je totiž zejména pro SDS kola), neboť byla na většině světech stejná. Od S32 již však tuto podmínku do nastavení světů pro lepší přehled uvádíme.

Do starých světů již v tomto ohledu nechceme zasahovat do konfigurace, proto jsme to dodnes nezměnili.

naopak, z jeho odpovědi mi vyplývá, že můžete nastavit podmínky vítězství kdykoliv a jakkoliv chcete..

Jistě si pamatuješ naše problémy z 19 sv. s ukončením světa.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Biblosi, já jsem to napsal jasně. Místo slova kmen jsem napsal svět, omlouvám se, ale chytří to pochopili, tak nedělej z něho hlupáka a napsal jsem tudíž, že kmen musí požádat DK Tým o spuštění TIME_END, takže jaká nepřesnost? Mimochodem píše se vždycky jen o 3 měsících, já jsem to ještě zpřesnil, že je to 90 dní, přeci jenom 3 měsíce po sobě jdoucí nemají vždy stejný počet dní.

Ano, procenta jsou na jiných jazykových projektech jiná a jak se dívám tak SK15 byla tajemství, takže proto skončila dříve jak po roce. Nicméně pak to znamená, že 365 dnů je nějaká novinka o které tu nikdy nebylo psáno.:shock Tak jak to že o nejdůležitější podstatě této hry (co je zapotřebí k tomu svět vyhrát) zde nikdy nic nepadlo?:shock

Mimochodem bylo zde mockrát a různými lidmi (i mnou pochopitelně:D) kritizováno, že údaj pro vítězství hry je těžko dostupný, v minulosti když nebyla Wiki byl snad i nezjistitelný kromě dotazu na support. Je toto adekvátní? Asi ano, možná že kdyby někteří věděli hned na počátku jak dlouho hra trvá, tak by se na ni vykašlali.:blush

Takže já fakt nevím, na jednu stranu zde Samuel Elánius píše jak se má odpovídat co nejpřesněji a nejrozsáhleji, resp. „Snažte se odpovídat tak, jako by tazatel začal hrát teprve včera“ a na stranu druhou DK Tým není schopen odpovědět lépe jak obyčejní hráči?:cry
 

DeletedUser

Guest
Shedd jen zopakoval, co už tu napsáno bylo - a co je napsáno u každého světa, který končí. Stačí jen to fórum trochu víc číst.

Co na tomto vysvětlení nechápete?

Navíc tam má Shedd nepřesnost, o time end nejdřív žádá kmen. Na S 7 třeba požádali, až když měli 100 % vesnic světa. Těch 80 % je minimální podmínka na českých světech a 365 dní je nepominutelná podmínka, pokud je v nastavení uvedena. Co jsem brouzdal po jiných jazykových verzích, byla tam i nižší procenta pro ukončení světa.

Procenta jsou orientačně vidět na Světové mapě, ale kmen má možnost si o přesný počet napsat. Ale jen svůj.

A Jossi, jsem moderátor, takže na dotazy tu odpovídat budu. I kdyby jsi se stavěl na hlavu. :hi

- ano, administrátor napsal, že od světů 32 máte možnost nastavovat podmínky ukončení světa, ale co konkrétně to které nastavení znamená už ne..

- nastavení: Kmen má po 365 dnech minimálně 80% vesnic - co konkrétně znamená? (kmen může zažádat o time end po 365 dnech, nebo už dřív, ale ukončení je možné až po 365.., když nemá kmen po 365 dnech 80% vesek, tak hra končí bez vítěze..80% opět aktivních nebo všech..) nebo jak?

- je vážně tak těžké pochopit, že u tak důležité informace jako je ukončení světa žádají hráči přesné odpovědi..?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru