• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Wiki - Diskuze

DeletedUser

Guest
Já ani nevim jak to nazvat, ale když jsem kliknul na napoveda dole na liste, tak mi vysskocilo okenko, kde bylo podrobne info o svete vlastne na levem panelu jsem si mohl vybrat svet, a v prehledu jednotek tam byli vsechny jednotky + zakl. udaje v tabulce, a ted uz to vidim, což je super .)

Ale tohle je jen nastaveni sveta, já to myslel, tak že tam bude driv...normalne tabulka s vojsky + zakl, udaje, jelikoz ne kazdy svet ma stejnou rychlost, tak pro jednotlivy svety mit i jinou rychlost, protože tu tabulku cos tam dal, tam byla pro jednotky s rychlosti 1
 

DeletedUser

Guest
No to vím taky, však je tam taky tučně napsaný, že to platí jen pro rychlost 1... To už si snad zvládneš ale dopočítat, ne? Když se kopiník na rychlosti 1 pohybuje rychlostí 1 políčko za 18 minut, tak na rychlosti 2 to je za 9 minut...
 

DeletedUser

Guest
tak ale pro usnadnění, pro některe hrace, by to nebylo k zahození, co třeba ten sloupec, kde mate tu rychlost rozdelit na dva, v prvnim rychlost 1 a v tom druhym r.2
 

DeletedUser

Guest
A pak další pro rychlost 1 a rychlost jednotek 0.625, pak další, a pak další.. No nevím, takhle mi to přijde jednodušší :)
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
116
ALOHA ALL :eek:)

Dnes jsem narazila na anketu, zda používám wiki. Hlasovala jsem pro "skoro vůbec".

Osobně si pamatuji lehce pochopitelnou a přehlednou nápovědu, která se zobrazila přímo ze hry...

Tady se prvně dozvím jak se registrovat, pak vidím opravdu aktuální a zajisté čerstvé aktuality, kde je poslední zápis z 21. června a zve nás na otevření nového světa č. 22.
Poté přejedu již dávno neaktuální info o správcích wikipedie, odkaz na wiki na FB a odkazy na často používané stránky (což je fajn)...

Ale jsem tu kvůli něčemu jinému... Nástroje, prostor pro nás, pravidla... hmm, kdepak mám právě tu pomoc co očekávám ?

Nápověda - BINGO ! Až čtvrtý řádeček, ikdyž bych to očekávala zcela zvýrazněno, aby oko mé ulpělo ihned na mém požadavku...

Hledám tabulku budov - jako začátečníkovi mi to zpřehlední přehled, jak budu postupovat dál žebříčkem na nově otevřeném světě.
Ale zřejmě hledám špatně... Nějak nechápu, proč není bodová tabulka u budov...ale budiž.
Hledám dál a čím dál častější začíná být oznámení, že "stránka neexistuje". Pomalu se s tím smiřuji.

Konečně najdu bodovou tabulku budov a neubráním se malému výkřiku "HEURÉKA!" (kvítek právě objevil Ameriku :D )
Ikdyž jako třetí nejnavštěvovanější stránku bych očekávala na jiném místě, než skoro až poslední...

Nakouknu co dalšího mi wiki nabízí...

Juknu zvědavě na prezentaci hráčů a prvně nemohu pochopit co znamená "23 svět 22". Vlastně je to jedno - ze 68.000 registrovaných hráčů, je tam jen jeden (ano, slovy 1 :pardon ) Asi bych tu teď měla poblahopřát tomu odvážlivému průkopníkovi... :hi

Trochu se zarazím, když s napětím klikám na prezentačku kmenů... je to lepší - prezentace 15-ti kmenů, z toho u pěti se objeví již známé heslo - "stránka neexistuje"...
Pár kmenů má opravdu hezky zpracovanou prezentaci včetně historie a popisu členů. trochumi chybí odkazy na TW stats či popisky v BB kodu, které by na aktuální statistiku ukazovali....
Ani v prezentaci kmene ani v prezentaci jednotlivce není nikde uveden svět 23 - cožpak pro wiki (jakožto jedinou oofiko nápovědu) svět 23 neexistuje ?

Jsem z toho docela přešlá a tak již s umdlým zápalem kliknu na "vaše návody" a třeba se něco nového dozvím... Nula se rovná počet nápadů a tím pádem i nula hráčů, kteří by se chtěli s námi podělit o své nápady...

Připadám si jak Polreich u absolutně nepoživatelnýho rizota, které je naservírováno na zlatém, ornamenty zdobeném talíři ...

Nechtěně zavadím o myš a stánka mi sjíždí ještě o něco níž - Sláva ! Nastavení světů !!!
K mému úžasu i zde marně hledám svět číslo 23 - podle oficiální nápovědy tedy fakt neexistuje....

Koukám na počet lidí, jenž se wiki věnují - 7 (sedm)... nebo... "věnují" se tomu ještě vůbec ? :scratch

Abych jen nekritizovala - pochvaluji výborně zpracované pravidla hry, která jsou daleko lepší a obšírnější než ta, která nám jsou neustále předkládána v osekané podobě tady na foru a moc moc chválím úchvatnou grafiku...

Ale to ostatní... Buď to není celé nebo jsou uvedeny zcestné informace...
Jako oficiální nápovědu toto tedy rozhodně neuznávám...

Proto apeluji na správce jednou ošuntělou a zastaralou větou:

HALÓ ! PROBUĎTE SE !!


PS: ano, vím že je to kritika a že kritika tu není na foru žádoucí, neb viz §2 hovoří jasně - "Je zakázané kritizovat na foru práci či postupy členů DK Teamu"...

Ale většinou si za svými slovy stojím nehledě na následky.
To platí i v tomto případě :hi

Shrnutí - máte to totálně mrtvé.
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
116
Ale jak koukám, osud naší Wikipedie snad už nikoho nezajímá.... :(
Z počátku projekt, do kterého se vkládala velká naděje, upadá do zapomnění a s tím i zároveň naděje českých hráčů DK na nějakou obyčejnou nápovědu, radu a pomoc...

A koukám dál a nestačím se divit... Snad možná kdyby někdo napsal nějaký příspěvek, ve kterém by zazněl nápad, návrh či snad chtěl nahlásit nějakou chybu na kterou narazil, tak ani to by nikoho neprobralo k aktivitě stejně jako naše pečlivě vybrané a konkurzem prohnané správce, jejichž aktivita zde na foru je opravdu k nezaplacení:

Spritzer - 21.09. naposledy
Van Horn - 26.09. naposledy
Dan7264 - 03.10. naposledy
Hyugy - 15.10. naposledy
U MoniskyH krátkodobou nepřítomnost pochopím. Jako jediní dva tedy zůstavají aktivní Gagin a hugo-igo...

Aha, takže už ani zřejmě nemá cenu ani význam se ptát dál, jestli samotná wiki ještě žije... :(
Nebo si veškerou nápovědu mají tvořit na koleni samotní hráči ? To ale nebyl původní záměr wiki, ...nebo ?

Pravím vám přátelé amen ..†..
 

DeletedUser5996

Guest
Ahoj Kvítku,
děkujeme za tvůj názor,
na wiki jsme samozřejmě nezapomněli a i nadále na ní pracujeme.
Ovšem práce je hodně a času málo. Změny jsou na wiki téměř každý den, ale nemůžeme udělat vše najednou.
Wiki postupně doplňujeme, ale s každou novou verzí se musí téměř celá projít a přepracovat.
Samozřejmě by dost pomohlo, kdyby wiki navštěvovalo hodně hráčů a upozorňovali by na ty nejdůležitější nedostatky, chyby a problémy.
Já samozřejmě nemůžu mluvit za celý wiki team, ale toto je můj názor...
 

Olda22

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
Podle mě měl být odkaz z hlavní strany DK ze starší nápovědy na WIKI nápovědu přepsán až by byla WIKI kompletně hotova...

Tak by fungovala již dlouho funkční nápověda (KLIK) a nikomu by nevadilo nepřesnost dat WIKI nápovědy...

___

No i když teď mě napadlo, že starší verze nápovědy měla taky jisté mouchy...
Nejvědčím nedostatkem byl "častečně" přeložený text do češtiny... Pamatuji si třeba, že u opevnění bylo přeloženo "jen" jeden odstavec ze tří... Podobně na tom byl "zástup v dovolené" (též jen částečně přeložen / je to tam stejně i nyní)...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
Kvítku... Máš pravdu. Já už asi měsíc, dva, DK nehraju, a tak nějak jsem na wiki pozapomněl... buď zakrátko z týmu odejdu, nebo mě to zase chytne, no uvidíme. Na svět 23 se nám nějak zatoulal odkaz z nápovědy, jdu ho tam dát.. omlouvám se :( A mrknu, jestli by nešlo něco udělat i s ostatními věcmi, které jsi vytkla. Každopádně díky za příspěvek ;)
 

DeletedUser31120

Guest
Pro Wiki Team si užitečný Dane proto tvůj odchod by byla blbost :)
 
Nahoru