• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Zimní olympijské hry Sochi 2014

  • Zakladatel vlákna Samuel Elánius
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser34586

Guest
já fandil, a dokud to bylo 4:1 tak jsem optimisticky říkal že bude remíza :) ale náš tým je čím dál tím méně energičtější, čím to asi bude? :scratch
Tak nezdálo se mi,že by prvních 30 minut zápasu naši mněly nějaký problém hrát s amíkama a hlavně s nima bruslit,to až v druhé polovině zápasu jim došli síly,2 zápasy během 24 hodin,ono to dá zabrat,a přitom,když to nebyli lehcí soupeři :)
 

DeletedUser36491

Guest
Myslím si, že jsme hráli velmi dobře a to zaslouží potlesk! h04*

Tak snad jindy.
 

DeletedUser

Guest
Kto sledoval zakladnu skupinu,ako hrali USA od začiatku,ten sa tomu nečuduje.
Je to rozdiel triedy,dvoch a presne tam sa nachadza aj naš/Vaš/ hokej,keď už pridu najlepši hrači sveta,je to marne,tak na MS ešte ako tak uspejeme,ked pride 5 trieda hračov,inak je to zapas,ako keby vo futbale hrala Barcelona z Plzňou,bez šance,priznam sa,prvy krat v živote som fandil inemu mužstvu ako Česku a to mi stačil jeden obrazok :D:rofl.

Rozdíl třídy nebo dvou je hodně přehnané tvrzení, nevím jestli jsme se dívali na stejný zápas, ale naši rozhodně tímto způsobem nezaostávali. Rozhodli to individuální chyby a nedůslednost v obraně, především výsledek první třetiny, kde jsme hráli minimálně vyrovnaný hokej a vytvořili si několik dobrých šanci, zamrzí.
Naopak hokej se vyrovnává a i slabší týmy jako teď např. Lotyšsko mají šanci na solidní výsledek. V minulosti to byla záležitost max. 5 týmů...
Je sice fakt, že ČR i SR tým bude teď zažívat horší časy, ale to je ovlivněno především slabšími ročníky, které budou přicházet. A pokud si ty udělal rozdíl třídy mezi USA a ČR, tak ve stejném měřítku vidím mezeru třídy i mezi našemi a vašemi hokejisty. Slováci doplatili na úzký kádr, kde jsou hráči jako Gáborík nebo Višňovský prostě nenahraditelní, v tom se s USA, které dokáže nahradit téměř kohokoliv, nemůžeme rovnat. Ten příměr s Barcou je vedle, mimochodem byl to poslední vítěz LM Bayern, který byl rád že si z Plzně odvezl jednobrankovou výhru.
To shazování úrovně MS taky není úplně nejšťastnější, je sice pravda, že se s kvalitou OH obvykle nedá rovnat, nicméně D třída, to opravdu není. Evropské týmy mají většinou silný tým (Rusům jezdí většina hvězd) a Kanada i USA mají tolik špičkových hokejistů, že absence některých je nemusí trápit. Každopádně říkat o jakémkoliv hráči z NHL D třída, je velmi nadsazené.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
No, já se raději kouknu na hvězdičky na obloze než na sportovní hvězdy ... Na obloze je řád a pravidelnost a klid a nekonečno. Bez žabomyších válek ... :hi
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Tak se klidně na hvězdy na obloze koukej ;)
Tohle je fórum o sportu a doufám že nejsem jediný kdo si myslí že o sportu se dá mluvit i pozitivně :hi

[SPOIL]Prudili prosím aby zde nerozdmíchávali hádku a chytali mně za slovo ;)[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Rozdíl třídy nebo dvou je hodně přehnané tvrzení, nevím jestli jsme se dívali na stejný zápas, ale naši rozhodně tímto způsobem nezaostávali .


Som si istý,že sme nesledovali rovnaky hokej :rofl:D.
To že ste nezaostavali,sorry,toto je neskutočne silne tvrdenie,napísal som to dosť jemno.
Suhlasim z Pavoukom,že to bol oku pohladny hokej,ale USA stačilo hrať polovicu zapasu,urobiť si naskok a ho len udržiavať,bez šance na to,aby ste zapas mohli zvratiť,aby ste ich prinutili ich sa snažiť a hrať do konca.
A pokud si ty udělal rozdíl třídy mezi USA a ČR, tak ve stejném měřítku vidím mezeru třídy i mezi našemi a vašemi hokejisty.

Zvykol si mať dobre nazory,toto je ale Tvoj najnestastnejši prispevok ktory som do teraz od Teba čítal.
2 min pred koncom,remiza bola na spadnutie,Vaši sa bali vobec dychať,aby sme nevyrovnali,Ty to srovnavaš z jasnym zapasom a nakladačkou od USA,neskutočne smiešne,určite si pozeral zapas,ale ani jeden z tych to určite nebol.
Na našom hokeji,bolo vidieť pomalosť,nebol to hokej svetovej špičky ani nahodou,USA je uplne ina liga,ako naše celky a bolo to neskutočne vidieť celý čas a všetky zapasy.
To mame z pred dvoch rokov lepšie medailove umiestnenie,ako za posledny čas mate vy a to napíšeš,že je medzi nami rozdiel triedy,je to na smiech,vysledky a čísla ukazuju,ako to je,dokonca sme Vas poslali domov na predposlednych MS,netušim kde berieš ten rozdiel triedy,keď jeden doležity zapas prehrate a druhy sa trasieš do konca o vysledok,od veci,ale uplne.
Najviac sa mi pači,že Ty si v podstate z Vašim hokejovym tymom spokojny,niekedy keď ste prehrali z tymi naj celkami,to bola tragedia,teraz tak ako Vas,aj nas tu mlatia,aj nove a poslednu dobu lepšie celky ako sme my,ale Ty hladaš u Vás hlavne pozitiva,to že ste prehrali zo Švajčiarmi,pred par rokmi by sme si za to ešte poriadne nadavali keby sa tak stalo,uplne jasne zo Švedmi a teraz jasne z USA,Tvoja spokojnost ma udivuje,že si s Vašimi hokejistami v podstate spokojny,lebo ja z tymi našimi rozhodne nie som a som presvedčeny o tom,že Ty vaši nehrali vôbec o nič lepšie,ako naši.
Ešte pred 3,4,5 rokmi to bola tragedia prehrat z Nemeckom,Švajčiarskom,teraz sa pozri na to,už nas v pohode mlatia hoc kedy a svetove hokejove veľmoci sme mlatili tak často ako oni nas a boli to vyrovnane zapasy,teraz naši prehraju z hoc kym a Vaši prehravaju rozdielom triedy zo Švedskom,USA,ideme do priemeru a to je na tom to žalostne.
Ešte to ovladanie puku a technika to tam je,ale rovnako my,tak aj Vy hrajeme zastarali pomalý hokej,ostatny sa posunuly do predu,my sme vyrazne zaostali,dnes už svetova špička hraje na rychlosť,je to v podstate rovnako ako futbal,o kondičke,presnych prihravkach a rychlosti a tie rozdiely je neskutočne vidno.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nezlob se na mě, Pajcline, ale ty asi na hokej moc nekoukáš. Tedy na ligový (ať už jde o jakoukoliv ligu). Protože by jsi jinak jsi běžné výsledky neprezentoval jako rozdíl třídy. Je pravda, že zlatá generace českého a slovenského hokeje je už asi pryč a po skvělých výsledcích se naše oba týmy vrací do průměru. Ale stále do průměru elitních hokejových zemí. Ano, 7:1 je výsledek svědčící o rozdílu třídy, ale i kvalitní tým může mít někdy den blbec a pokud nedostává takový klepec každý druhý zápas, tak se o rozdílu třídy prostě mluvit nedá. Chápu, že výsledky mrzí a je to ještě živé, ale přesto si myslím, že se na to koukáš moc černě.
 

Habrton

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
30
Pokud sleduju českó extraligu tak si myslím,že má dobró úrovňu. h06*
Slovenskó upřímňa neznám neboť Slováci majó NEJ mužstva roztróšené po více ligách v Evropě.

Otázkó je složeně České národní reprezentace.

Myslím si,že poslední dobó tu panuje nešvar brát víca hokejisty s NHL než z extraligy.

Kluci co hrajó v ČR majó stejnó ne-li kolikrát větší kvalitu a momentálnů formu.
Navíc trenér je více sleduje a só pod větším drobnohledem.

Motivaca pak hráči majó menšu, když vijó, že stejně trenér upředností kluky z NHL nebo s KHL.
Toť muj názor ... :hi
 

DeletedUser

Guest
2 min pred koncom,remiza bola na spadnutie,Vaši sa bali vobec dychať,aby sme nevyrovnali
Na tohle jsis odpověděl sám...
Podľa mna,nemali sme vobec šancu,bol to zapas podobny zapasu Švedsko-Česko.
Švedi hrali tolko kolko im stačilo,boli by vam dali 7,keby hrali naplno,šetrili sa a to iste bolo aj včera,dost velky rozdiel,vaši prestali hrat a šetrili sa,nie naši začali hrať,ale Česi sa šetrili.

Naši prostě odehráli solidní zápas, o tom, jestli to USA vypustili nebo ne, nechci spekulovat.
Především jsem nemluvil o 2 zápasech, ale obecně o kvalitě hokeje. Nemyslím si, že se dá vypozorovat na 2 zápasech.

Trochu jsem hokej hrál a trochu ho sleduju, takže né náhodou jsem se zařadil mezi 3% tohoto fóra a jako vítěze ZOH tipoval právě USA. Jejich kvalitu nechci vůbec zpochybňovat, papírově jsou někde jinde (né však o třídu) a to především početnou základnou, která je nesrovnatelná. Ano, odchází nám zlatá generace, ale se to pořádně projeví až za několik let, to co jsem já viděl prostě rozdíl třídy nebyl.

Já jsem ten příměr napsal jako reakci na tvoje "třídění", osobně si nemyslím že mezi našemi hokejisty rozdíl třídy je. Ale když už jses rozhodl polemizovat, tak přidám statistiky. 2008-11 (4x za sebou) jste se nedostali ani do čtvrtfinále, potom jste brali stříbro (my bronz), na poslední MS vypadli naše týmy ve čtvrtfinále (lepší konečné umístění máme my). Pravda na posledním ZOH (Vancouver), jste došli dál než my, ale to už je teď neaktuální.

S naším týmem rozhodně spokojený nejsem, už jsem o tom i tady několikrát dříve psal. Nicméně si uvědomuji reálný stav, který odpovídá i výsledku na této olympiádě. Tento výsledek je ale ještě dobrý, vzhledem k tomu, co přijde za cca 10 let (ačkoliv nechci nic dopředu predikovat). Tu prohru s USA prostě neberu tragicky, stejně tak jsme mohli vyhrát a mluvilo by se o tom, jaký jsme bouráci. Pravda je prostě někde uprostřed a někde tam se nalézám teď já (nebo se o to aspoň snažím :D). Alespoň máme stále kvalitní ligu, kde se řadíme po bok zemí jako je Švédsko (i když to jde teď hodně dobředu v mládeži) nebo Finsko.

Švýcaři a další týmy neporážejí jenom nás, to je třeba si uvědomit především. Nakonec vicemistry světa vyřadili Lotyši a i to ukazuje, jak se hokej vyrovnává a že každý zápas je jiný.

Já stabilně vidím 8 silných týmů - když k těm tradičním 7 připočtu i Švýcary. Ano, Kanada a USA mají díky nejkvalitnější soutěži světa, propracovanému systému mládeže a odbornému managmentu náskok (tak je to už ovšem dlouhodobě). Nicméně každý zápas začíná za stavu 0:0 a papírové předpoklady mnohdy neplatí.
Ostatně soudím, že Kanada (jakožto nejhvězdnější tým ZOH) nebude brát zlato - bez ohledu na to, zda ztratí šanci už zítra.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru