• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Brýle nebo čočky ?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Kámoš dostal spešl čočky, jelikož má 17 diptrií na jednom oku (nehoda). Nakonec je ale nucen stejně nosit brýle, jelikož čočky ho nehorázně dráždí a vydrží s nimi tak hodinku.
 

DeletedUser

Guest
Ja mám dioptrie okolo 1,5 a bez šošoviek nevidím do diaľky ani prd :D

Já mám 2,5 na jedno a 2 na druhé.
A normálně bez optiky celý den. brejle si beru jen na televizi, lítání nebo další věci kde potřebuju chvíli vidět lépe :)
Brýle mě i rozčilují. nemohu je na sobě mít celý den.
šošovky určitě chci zkusit. jen se bojím že nebudou korigovat moji oční vadu.
je to Krátkozrakost spojená ještě s něčím původně přišlo z otcovy strany.
 

DeletedUser29967

Guest
Já mám 1,5 dioptrie. Mám brýle na PC, televizi, prostě na doma... Ven si beru čočky.
 

DeletedUser29967

Guest
Ani mně to moc netěší. Brýle nosím nerad, proto jsem si pořídil čočky. :)
 

DeletedUser29967

Guest
To mi říkal taky doktor... Nejdřív zkusit brýle a potom se rozhodnout, jestli si vzít čočky.
 

DeletedUser

Guest
Jj, mne tiež :)
Ale ja som chcel čočky po troch týždňoch nosenia, teda nenosenia okuliarov a aj som ich mal :D
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
116
Já a brýle....
Nikdo nikdy z rodiny neměl problémy s očima... jen já vyžrala asi všechno co šlo.
Oči se mi začaly kazit v dospívání a teď mám na jednom oku 14 a na druhém 10 dioptrií a cítím dál, jak se to jen zhoršuje.

Kdysi mi mamka chtěla zaplatit operaci, ale očař to nedoporučil - prý jsem na to moc mladá a tělo je ještě ve vývoji. Pak již nebyly peníze a teď mi můj nový očař říkal, že by mi to stejně komplet neodstranili, takže se brýlý stejně nikdy nezbavím a navíc je tam při operaci určité riziko...

Ale mohu říct, že je důležitý správný výběr optického lékaře.

Já to štěstí neměla - můj očař se řídil teorií "čím víc dioptrií, tím víc peněz do jeho kapsy" a protože měl zrovna i svoji prodejnu s brýlemi, tak mi samozřejmě milerád doporučil i kontaktní čočky, které díky mému rozdílu dioptrií, mi tolik prý nenamáhají oči.
Nikdy jsem neměla žádnou slevu - všechno jsem platila v plné výši a ze všeho můj lékař slušně profitoval.

Čočky - jak psala již MonishkaH, ne každý si zvykne na "hrabání v očích a lovění čočky". Já byla z těch, co ani při nejlepší péči o čočky, je nemohli nosit.
Nákup kontakních čoček pro mne znamenal finanční krach, ale to jsem ještě netušila, že budu každý měsíc odkázaná na zakupování dezinfekčního nálevu za 550 kč a za 120 kč kapek do očí special na kontaktní čočky...

Kontaktní čočky rychle letěly do šuplíku a po mnoha letech je tam mám i dodnes.

Slouží mi jen jako takové provizorium, kdybych přišla o své brýle, což se (musím zaklepat) zatím nestalo.
Ty mám (také z finančního hlediska) jen a pouze jedny, protože v mém případě si pořídit ještě náhradní brýle, tak se mohu jít na celý měsíc jít pást někam na louku a to ještě nejsou nějaké extra - mají jen odlehčená skla.

Ale bojím se že je rozbiju, nebo že je poškrábu... Nevím co bych bez brýlí dělala.
 

DeletedUser

Guest
Ja pomaly slepnem , doktor odporuča operáciu ale musím si to ešte rozmysliet
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru