• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze - Zachraňte královskou rodinu

DeletedUser

Guest
- to není pravda.. máš 1x obranou sílu pro pěchotu a 1x pro tk..
- popravdě zrovna pro obránce mi ta akce příjde nefér.. útočník si vybírá to nejdůležitější - čas a rozsah útoků, on si může nasadit-ušetřit danou výhodu jak potřebuje, obránce do toho spadne ani neví jak.. Jsem na světě s vlajkama, a když si vemu několikaprocentní zvýšení obyvatelstva v útočných veskách + výhodu beranů nebo LK+Lukkoní, tak veškerý běžný výpočty-zkušenosti spadnou do kanálu a mnohem hůř se orientuje a vypodpoří..
 

DeletedUser

Guest
ano ale ta obranná sílá pokryje jedním královským členem 3 jednotky do obrany - tedy kopí, šerm a luky.

no zkusil jsem v simulátoru 10+10+10k obrany a standartní útok s 300 berany, u jednoho výhoda na sekery 20%, u druhýho obrana +20% pěchota, tak to opravdu nijak zásadní rozdíly nejsou.
u většího počtu obrany už ten efekt asi bude větší
 

DeletedUser

Guest
- no výhoda bude spíš právě u LK a beranů.. a pokud je hráč pod plošnými útoky tak se dá čekat spíš TK(než šerm).. + nějaká pěchota.. navíc obránce právě nemusí mít danou výhodu nasazenou- běží mu něco jinýho, ani jí nemusí mít v zásobě.. (u útočníka se to čekat dá..)
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Moje prozatimní hodnocení akce,

Za prvé: Nádherná úspěchy :D
Za druhé: Šíleně drahé vylepšení (takže na nic radši vyrazím mince)
Za třetí: I bez vylepšení jsou to fajn bonusy na Casualu jsem měl 3denní válku a hodně to pomohlo

Nápad dobrý ale pokud možno, snížit cenu vylepšení tak na 30% max. a identifikaci :scratchto chce změnit, nejlépe aby nebylo třeba pb, od nových nápadů tu je vývojářský tým :cool
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
[SPOIL]Je pěkné, že vzorec je spravedlivý vůči jednotlivým hráčům a jejich počtu bodů a vesnic, ale vyhnán jako u ocele do astronomických výšin, takže naprosto iracionální. Jestli se Inno z něčeho poučilo, tak akorát z toho, že se nemusí suroviny posílat přes tržiště, to by ale bylo stejně z hlediska praxe naprosto nereálné.

Začínal jsem akci se 67 vesnicemi, cena se mi nezměnila a je při 72 vesnic stále stejná. Takže naprosto triviální výpočet, když si budu chtít zvýšit u princezny těžbu o 5 %.

Náklady: 14.448.000

Maximální těžba za hodinu * 5 % * počet druhů surovin * počet vesnic * délka bonusu = zisk z jednoho použití bonusu
2400/100*5*3*72*8= 207 360

Náklady/zisk z jednoho bonusu = počet kolikrát bonus aktivovat se zaokrouhlením nahoru/délka jednoho bonusu (1/3 dne)=počet dnů
14.448.000/207 360 = 69,67 = 70/3= 23 dnů 8 hodin

Vlastně ani nevím jak to pořádně funguje, protože jsem zkoušel aktivovat bonus za suroviny jen na končím účtu, jestli při náhodném objevení stejné princezny znovu by byl bonus znovu platný, protože při aktivaci bonusu je sice možno princeznu znovu použít, ale jen jednou. S identifikací zadarmo jsem se setkal ať u sebe, tak u zástupů jen u té první, u ostatních to chce 100 PB.
Sice počet vesnic se mi může lišit, především narůstat, taky mám dvě bonusovky na 30 % surovin, ale především ani nemám všude doly na max.

Tady je naprosto vidět, že potenciální návratnost je jen čistě hypotetická, ale naprosto nereálná z hlediska praxe, protože to bych musel mít dotyčnou princeznu do konce akce spuštěnou jenom ji a to tedy za toho předpokladu, že bych ji musel pořád zkoušet hledat, a že ten bonus stačí aktivovat jen jednou, ale už toto je nereálné, když nevím koho objevím a vrážet 100 PB do toho nebudu, to by byla akorát ruleta s hodně promrhanými surovinami, to by vyšlo kotel draho, a když už nějakého člena královské rodiny aktivuji poslepu, tak už se ho zbavit hned nemůžu.

Takže návratnost zde žádná není, jen ztrátovost, navíc prodloužení na 8 hodin za 200 PB je taky drahé, ale musí se nechat, že Inno už neví, kde vytřískat peníze, před rokem Vikingy spustili jen na nejnovější světy (25 - 29), nám na starých nic nevráželi a teď už se akce spouští kamkoliv a nikde nechybí neomezené vysávání PB, navíc i tak dlouhá doba aktivace události svědčí o tom dvojnásob. Jen je tedy škoda, když už nám dali tuto akci na tak dlouho, že zapomněli bonusy princezen a princů implementovat na nádvoří.

Za stejné náklady (14.448.000) žádat 3% bonus na silnější bonus u jednotek je už opravdu k smíchu, to už by větší relevantnost měly samotné suroviny. Takže za úspěchem dráteníka se budou hnát asi jen ti co to chtějí jen tak vyzkoušet anebo ti, kterým půjde jen o úspěch a třeba si to zaplatí i ve formě PB, každopádně dávat ještě i na toto úspěch mi přijde dosti trapné.[/SPOIL]

Shedde, děkuji za názorný příklad, ať počítám, jak počítám, nevidím tak také žádné zvýhodnění. Předal jsem tvoji otázku na InnoGames a použil i tvůj počet vesnic a množství surovin za prodloužení jako názorný příklad.

Počkejme si na odpověď...

Přicházím s odpovědí, nevím však, zda bude pro většinu z vás uspokojující...

InnoGames si je vědomo chyby, kdy se opravdu Kateřina nevyplatí prodlužovat za suroviny. V současné době však již neplánují změnu, nechtějí do toho zasahovat. Je prý volbou každého hráče, zda na podmínky prodloužení přistoupí či nikoliv.
 

DeletedUser39335

Guest
Otázky

Ja mám tiež pár otázok - hrám 2 svety a to obidva veľmi krátko (málo bodov). Nemám šancu mať LK ani TK takže mi je 4/11 jaskýň na nič. Na svete 36 je 4/11 jaskýň na nič všetkým, pretože ešte nikto nemá stajne, resp. týmto dňom možno niekto áno. Ale to má šancu tak na LK. Čo sa mi zdá dosť nefér keďže na všetkých ostatných svetoch sa dá objaviť všetko. Ale to je jedno, keďže to nikto nevyrieši a nevýhodú má každý. Moja otázka je - Prečo sa mi na svete 35 úlohy k tejto udalosti zobrazujú a na svete 36 ich nemám? Čím to môže byť spôsobené? A moja druhá otázka - Na svete 36 sa vytvorili jaskyňe iba na určitej časti mapy, ale na novom svete pribúdajú hráči každý deň a keďže je mapa malá je to dosť vidieť. A ja alebo nejaký nový hráč ktorého hodí niekde ďalej od stredu už nemá žiadnu šancu nájsť jaskyňu, lebo už budú všetky dostupné "vyrabované". Budú sa jaskyne pridávať aj ďalej do sveta? Pretože sa kruh osídlenia mapy zväčšuje ale jaskyne ostávajú v "pôvodnom" kruhu a hráč ktorý sa dnes zaregistruje na svet prakticky túto udalosť nijako nevyužije.
 

DeletedUser

Guest
tak zrovna na s36 mi do vesnice jedna TK spadla, nevím, čím je to daný, zkrátka tam najednou ta TK byla.
 

DeletedUser36491

Guest
Wazzap:
1.Úkoly k tomuto eventu se ti na světě 36 objeví až splníš některé základní úkoly, kterými je to podmíněno.
2.Jeskyně do hry nepřidáváme my, ale automaticky hra, když přibývá hodně hráčů, tudíž i vesnic, tak hra nejspíše nestíhá vkládat další jeskyně do oblastí, kde již jsou hráči, tak rychle.
 

DeletedUser40445

Guest
Jeskyně

Nepochopil jsi to: Je to tak, že když vyzkoumáš jeskyňi (objevíš příšeru) tak dostaneš příslušnou jednotku na zabití té příšery, pokud ji již nemáš, nebo jsi ji již nedostal.
Ohledně "vyrabování" jeskyně, tu může vyrabovat každý hráč jen jednou, ale je jedno, kolik hráčů ji iž vyrabovalo před tebou. Jakmile ji ty vyrabuješ, ty v ní nic nenajdeš, ale ostatní hráči mohou normálně posílat jednotky, pokud ji ještě nevyrabovali
 
Nahoru