• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Mapa divokých kmenů - "konkurenční" projekt

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3752

Guest
verze 0.5.2

Právě jsem vydal novou verzi 0.5.2:
  • nyní je možné označovat barvami nejen kmeny, ale i jednotlivé hráče
  • jednotlivou barvou je možné označit více kmenů nebo hráčů
  • v položce "Kmen:" se nyní ukazuje i tag kmene (oddělený pipe, tedy Kmen: tag | jméno kmene)
  • aplikace si nyní mezi spouštěními pamatuje vyplněné položky a to pro každý svět samostatně
  • bylo odstraněno vyhledávání podle ID (používal to snad někdo?)
Ke stažení jako vždy zde:
http://jirkasuv.duch.cz/java/DKMapa/

Zkuste a dejte vědět...

P.S.: Funkci ukládání jsem opravdu neplánoval, ale nakonec jsme si řekl, že si nacvičím práci s ObjectInputStream a ObjectOutputStream a voila, je to tam taky. :)
 

DeletedUser2029

Guest
Juch juch, všechno klape, všechno šlape jak hodinky. Vč. save/load.
Díky moc.
 

DeletedUser

Guest
Já zrovna používal to ID(to se nemění). No nic přejdu na názvy ali.
 

DeletedUser3752

Guest
Já zrovna používal to ID(to se nemění). No nic přejdu na názvy ali.
Jejda, tak to sorry. Já to tam v příští verzi teda zase vrátím...

Ona většina lidí totiž ani netuší, co to ID je a původně to tam bylo jen proto, že jsem ve appletu 0.4 některé znaky filtroval před předáním SQL (nejprimitivnější obrana před SQL injection), takže nezbývalo, než kmeny s obskurními znaky v tagu zadávat pomocí ID.

Teď jsem to dal pryč proto, že v kódu toho označování začalo být v těch podmínkách trošku nepřehledno a odstranění to trošku pročistilo. I tak je tam pro každou barvu něco takového (ovšem rozepsaného na tři řádky):

if ((neco1 != 0) && (((neco2 == true) && (neco3 != -1)) || ((neco4 == true) && (neco5 != -1)))) {
 

DeletedUser

Guest
KAždopádně je to strašně užitečný udělátko:) Už si bez něj nedovedu představit jak kraju DK:)
 

DeletedUser

Guest
neviem spustit

Jak mam dat do toho tie aktualizacie lebo s navodu neviem vist a jak sa to spusti? prosim napiste my radu.
 

DeletedUser2029

Guest
Jak mam dat do toho tie aktualizacie lebo s navodu neviem vist a jak sa to spusti?
Poťukej (doubleclick) na "update-Svet1-windows.cmd" pro aktualizaci.
A poťukej na "view-Svet1-windows.cmd" pro spuštění.
Možná, že přípona ".cmd" se Ti nebude zobrazovat a stejných názvů tak máš více (dva stejné pro každý svět). Pak vyber ten s ikonkou okna se žlutým ozubeným ozubeným kolem uvnitř. A na ten poťukej.

Případně, jde-li o jiné světy než první, na příslušný jiný soubor -SvetN- kde N je číslo Tvého světa.
 

DeletedUser3752

Guest
..bude nekdy mozne oznacit vice kmenu/hracu, nez 4?
Původně jsem počítal s tím, že 0.5.2 bude v této řadě poslední. Vzhledem k tomu, že bych chtěl vrátit to vyhledávání podle ID, tak asi nakonec budu muset vydat ještě 0.5.3. Chtělo by to ale ještě aspoň jednu nějakou novou funkci, aby to stálo za to. :)

V další řadě bych chtěl mj. následující věci:
  • zakomponování DKMapaUpdate do DKMapa
  • nově navržené GUI
  • úplné opuštění příkazového řádku a veškeré ovládání z tohoto nového GUI
  • jiný model interního uložení dat (hashtable?)
  • resize a s tím spojený fullscreen
  • zoom mapy
  • úplně nový algortimus vykreslování mapy
  • téměř neomezené možnosti označování
K tomu poslednímu bodu. Představoval bych si, že by si uživatel mohl sám vybrat barvu a k této barvě přiřadit libovolný počet kmenů a hráčů, přičemž ani počet těchto výběrů (barev) by nebyl nějak výrazně omezen. S tím je ale spojený jeden problém. K zadání by se třeba mohlo použít jiné okno, ale jak pak při prohlížení dostat tak velkou "legendu" na obrazovku. Pokud bych si například udělal deset výběrů (barev) a v každém použil pět položek, znamenalo by to zobrazovat vedle mapy padesát různých textů u deseti barev. A mohlo by být i hůř. A myslím, že ta informace by tam v nějaké formě být měla. Snad leda jen jako tooltip nad barvou...

Prostě bych vás rád poprosil, ať mi napíšete tipy, jak by to podle vás mělo vypadat. :)
 

DeletedUser3752

Guest
V poště jsem měl:
Sopt napsal/a:
Jedina vec co me napada, spis jako zlepsovak.
Nesla by udelat hierarchie zvyrazneni? Vysvetlim: V prvni kolonce jsem dal sebe, jako hrace, v druhe muj kmen. A videl jsem jen kmen, i moje vesnice byly v barve kmene.
Jeste jednou diky a mej se fajn.
Sopt
V další řadě bude označování podstatně vylepšené, takže tato "chyba" bude opravená.
Nicméně i v současné verzi to jde udělat. Jistá hiearchie v tom programu je, následující barva totiž vždy překresluje i všechny předchozí. To znamená, že pokud do některé kolonky zadáš svůj kmen a do kterékoliv následující zadáš sebe jako hráče, udělá to přesně to, co žádáš.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru