• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Mapa divokých kmenů - "konkurenční" projekt

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3752

Guest
Ale kdyby byly moznosti nastaveni tak, jako jsou na twstats, tak by to asi bylo srozumitelne..Predpokladam, ze jsi to videl, jestli ne, tady je odkaz..

Na "twstats" jsem sice už dřív koukal, ale zrovna tohle jsem blíže nezkoumal (já jsem vůčí webovým aplikacím na tyhle věci dost skeptický), což teď vidím, že byla chyba.
Sice jsem si při prvním bližším pohledu řekl, co blbneš, že to přece neřeší problém s tím, že se to nevejde na obrazovku, ale pak mi došlo, že je to jedno z možných řešení. Mít prostě vlevo od mapy tři "nudle" (vybrané kmeny, hráče a vesnice, vše ze scrollbary) a vůbec tam nemít nějakou barevnou legendu, ale naopak mít ke každému individuálně přiřazenou barvu.
No, pokud mě a nebo někoho z vás nenapadne něco jiného, tak to asi udělám takto...
 

DeletedUser3752

Guest
verze 0.5.3

Doplnil jsem zpátky funkci vyhledávání vesnic podle ID kmene a vydal jako verzi 0.5.3. S další verzí v této řadě zatím nepočítám.

Současně jsem doplnil webovou stránku o pár dalších informací.

Také aktuálně registruji problém s aktualizací Světa 2. Někdo (zřejmě sami provozovatelé divokekmeny.cz) založil vesnice "Testoves1 (429|105)" a "Testoves2 (429|106)", které mají neexistujícího hráče, který má navíc tak vysoké ID, že to hodí výjimku. Doufám, že v následujících souborech to zmizí, nechce se mi teď vrtat v DKMapaUpdate...
 

DeletedUser3752

Guest
verze 0.5.3a

Také aktuálně registruji problém s aktualizací Světa 2. Někdo (zřejmě sami provozovatelé divokekmeny.cz) založil vesnice "Testoves1 (429|105)" a "Testoves2 (429|106)", které mají neexistujícího hráče, který má navíc tak vysoké ID, že to hodí výjimku. Doufám, že v následujících souborech to zmizí, nechce se mi teď vrtat v DKMapaUpdate...
Nezdá se, že by to chtělo zmizet, takže jsem upravil program DKMapaUpdate tak, aby byl ochoten zpracovat i takto inkonzistentní databázi.
Balíček 0.5.3 s touto úpravou jsem vydal znovu, tentokrát jako 0.5.3a (opakuji, že samotná DKMapa je beze změn).
 

DeletedUser4347

Guest
nevim proč to nefunguje

chtěl sem si stáhnout data ze Slunce, ale při tom "manuálnim postupu" nevim proč ale DKMapaUpdate nereaguje na spuštění, vůbec se to nezapne, co s tim?
 

DeletedUser2029

Guest
Tak jsem vyzkoušel stáhnout slunce a u mne chodí:

Update: java -jar DKMapaUpdate.jar css1.divokekmeny.cz
Run: java -jar DKMapa.jar css1.divokekmeny.cz

Pozor na aktuální cestu (PATH) při spouštění z příkazové řádky, ať ukazuje do adresáře s .jar soubory.
 

DeletedUser3752

Guest
chtěl sem si stáhnout data ze Slunce, ale při tom "manuálnim postupu" nevim proč ale DKMapaUpdate nereaguje na spuštění, vůbec se to nezapne, co s tim?
Ano, musí se to spouštět tak, jak píše Turgon (mimochodem, díky Turgonovi za support v první linii :) ).

Jinak bych ale všem "obyčejným" uživatelům doporučil následující postup:
  1. Udělat si kopii souboru 'update-Svet1-windows.cmd'.
  2. Přejmenovat ji na (například) 'update-Svet5-windows.cmd'.
  3. Otevřít tento soubor v Notepadu (Poznámkovém bloku).
  4. Upravit v něm text/adresu 'cs1.divokekmeny.cz' na jinou. Pro Slunce to bude 'css1.divokekmeny.cz', pro Svět 5 'cs5.divokekmeny.cz'.
  5. Soubor uložit.
  6. Totéže zopakovat pro soubor 'view-Svet1-windows.cmd.
Poznámka: U Světa 5 uvádím adresu 'cs5.divokekmeny.cz', protože to funguje, i když v prohlížeči se to tváří jako 'cs5.ds.ignames.net'. Je to alias a na serveru je zřejmě špatně nastavený lighttpd.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2029

Guest
Dnes jsem vysvětloval laikovi jak stáhnout a spustit program. Hodím to i sem a přidám v dalším postu i faq s chybami které vznikly.

-----------------------------------------------------------------

Můžeme začít a uvidíme.

1) Stáhni si tento soubor: http://jirkasuv.duch.cz/java/DKMapa/DKMapa-0.5.3a.zip

1a) Stáhnou tak, že po ťuknutí nedáš zobrazit/vykonat, ale "uložit na disk" (třeba na ploše si vytvoř složku mapa a do ní)

---

2) Na ten stažený soubor poťukej a otevře se a uvidíš tam složku (adresář) "DKMapa-0.5.3a".

2a) Až tam bude vidět adresář "DKMapa-0.5.3a" - tak tu složku "vezmi" myší (levým tlačítkem stisknout a s držením přenést) a přenes ji (překopíruj) někam jinam, např. zase na plochu.

----

3) A až bude přeneseno, tak (na tu přenesenou) poťukej a otevře se mnoho souborů. Nadále pracujeme jen s přenesenou složkou. Původní stažený soubor lze smazat.

------

4) V přenesené poťukej na soubor "update-Svet1-windows.cmd" (možná bude zobrazen bez přípony a budou tam dva, pak poťukej na ten s ikonkou ozubeného kola v okně)

4a) Mělo by proběhnout automatické stažení aktuálních dat. Toto prováděj tak 1* denně, případně vždy když chceš aktuální seznamy. (Ale ne častěji než 1* za hodinu)

----

5) A pokud je vše OK, tak poťukej na "view-Svet1-windows.cmd" (opět možná bez přípony ".cmd", takže zase ten s ikonkou ozubeného kola).

5a) Měla by se spustit mapa. Ta už má ovládání intuitivní (Vlevo se píší zkratky kmene případně jméno hráče - pozor musí se psát přesný název vč. velkých a malých písmen. "Označit" překresluje mapu. Po mapě se pohybuje myší, stejně jako v náhledu vlevo dole)
 

DeletedUser2029

Guest
FAQ 1:

Po 4. bodě, po "update-Svet1-windows.cmd"

-----
Dotaz:

"otvorila sa mi nejaka cierna stranka a nieco tam pise po anglicky"
"java is not ..."

----
Odpověď:

Aha, tak java není.

No, pokusíme se java nainstalovat. To je taková přídavná aplikace, běžně používaná např. při přístupu do banky via internet, takže je celkem bezproblémová.

Ale pokud vím, stahuje si hodně dat (300 MB či tak něco), takže to nějakou dobu trvá.

Zde je java: http://java.com/en/download/index.jsp

Tam ťuknout na "free java download" a pak možná ještě "download" a pak ťukat na "nainstalovat", "ok", "dále" a tak podobně
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru