• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Mapa divokých kmenů - "konkurenční" projekt

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2029

Guest
Faq 2:
Po (opakovaném, po nainstalování java) 4. bodě "update-Svet1-windows.cmd"

----
Dotaz:

Na ciernom pozadi je tento nápis:"Unable to access jarfile DKMapaUpdate-jar Press any key to continue----"posledná pomlčka bliká

----

Odpověď:

A pouštíš to z toho přeneseného?
Tedy opravdu si na plochu přenesl adresář "DKMapa-0.5.3a".

Toto obvykle ohlásí, pokud to spouštíš rovnou z archivu
 

DeletedUser

Guest
zobrazení nad určitý počet bodů

zdravím a díky za mapu
ještě by bylo dobré a možná by to nemusel být takový problém
zobrazovat jen hráče např. nad 1000 bodů
Nebo zobrazovat vesnice nad 1000 bodů ? u bonusových by se to hodilo.

Nejlépe mít možnost zadat nad kolik bodů zobrazovat zvláštní proměnnou.
Nebo zadávat kódem do řádku ke kmeni kmen;1000;dalšíKMEN....
Samozřejmě je možnost protřídit si vesnice v souboru
 

DeletedUser

Guest
chybička

Do určité doby mi program DKmapa fungoval výborně (i podporu pro CS5 jsem si dodělat - viz. ty urychlovací sh skripty ;) ), ale od určité doby to píše toto:

Kód:
./view-Svet2-unix.sh
DKMapa v0.5.3, (c)2008 Jiri Svoboda
Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: DKMapa$DKWindow
   at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.81)
   at DKMapa.<init>(DKMapa.java:109)
   at DKMapa.main(DKMapa.java:142)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: javax.swing.GroupLayout not found in gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader{urls=[file:DKMapa.jar], parent=gnu.gcj.runtime.ExtensionClassLoader{urls=[], parent=null}}
   at java.net.URLClassLoader.findClass(libgcj.so.81)
   at gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader.findClass(libgcj.so.81)
   at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.81)
   at java.lang.ClassLoader.loadClass(libgcj.so.81)
   at java.lang.Class.forName(libgcj.so.81)
   at java.lang.Class.initializeClass(libgcj.so.81)
   ...2 more
... a nevím, co s tím, v javě už jsem hodně dlouho neprogramoval. Nevíte, kde je zakopaný pes? Díky moc. PS - stáhl jsem si i novou verzi, ale nepomáhá, spustil jsem i v jiném adresáři, nic. Jinak mám Ubuntu 7.10.
 

DeletedUser3752

Guest
Do určité doby mi program DKmapa fungoval výborně, ale od určité doby to píše toto:

Kód:
...
libgcj.so.81
...
gnu.gcj.runtime.SystemClassLoader
...
Nevíte, kde je zakopaný pes?

Víme. :)
Kousky textu, které jsem z toho výpisu vypíchnul, hovoří jasně. Používáš GNU Javu (GCJ = GNU Java Compiler). Nic proti ní nemám, na některé věci může být dobrá a v linuxu je v podstatě standardně, ale má tu nevýhodu, že není kompletní (resp. nemá implementovány některé novější třídy). Proto v ní řada programů (především s GUI) nejde sputit.
Takže stačí doinstalovat Sun Java (v Ubuntu by to mohl být balíček 'sun-java6-jre') a tu současnou odinstalovat (není to nutné, ale pokud se v systému neorientuješ, je to jednodušší). Pak to zase pojede jako z praku.
 

DeletedUser3752

Guest
Přípravy verze 1.0

Mám už napsanou kostru další verze, kterou asi označím jako 1.0.

Nic se již nespouští z příkazového řádku, aktualizace probíhá v GUI, světy se přepínají z menu. Je možné měnit velikost okna a tedy ho i roztáhnout na celou obrazovku. Funguje už i zoom na kolečko myši. Při nejmenším zoomu je velikost vesnice 2x2 pixely, již se nekreslí mřížka a asi nebudu vypisovat ani info o vesnicích. 3x3 odpovídá současné verzi DKMapy, mřížka se kreslí (a výše samozřejmě taky). Stačí to? Já mám za to, že níž (na jediný pixel) už nemá cenu jít.

Už teď se mi to líbí a to to ještě neumí označovat. :)

Označovat bude možné libovolný počet kmenů, hráčů a vesnic celkem 32 barvami (možno ještě rozšířit). Nad navrhovaným označování vesnic podle počtu bodů se zamyslím.

Jen se chci zeptat na jednu věc. Kam byste chtěli vypisovat údaje o vesnici pod myší? Na stejné místo, jako je to v současné verzi a nebo raději do tzv. tooltipu (malého "okénka" vedle ukazatele myši)?
 

DeletedUser2029

Guest
Jen se chci zeptat na jednu věc. Kam byste chtěli vypisovat údaje o vesnici pod myší? Na stejné místo, jako je to v současné verzi a nebo raději do tzv. tooltipu (malého "okénka" vedle ukazatele myši)?
No, tooltip by byl fajn. Okno vlevo bych nechal na výběr (při kliku).

Např. kliknout - vybrat vesnici (i s podrobnějším info, trvale) a pak v tooltipu zobrazovat i podrobnosti i doby trvání pochodu jednotek O:)

A vlevo ještě udělat aktivní odkaz na ingame profil vesnice a hráče a twplus profil vesnice a hráče

a modré z nebe :D
 

DeletedUser

Guest
to je skvělé, už teď se těším ... popravdě by stačila i ta poslední verze 5.3a, ale tohle už bude asi kousek k pohledání :D
 

DeletedUser3752

Guest
No, tooltip by byl fajn. Okno vlevo bych nechal na výběr (při kliku).

Např. kliknout - vybrat vesnici (i s podrobnějším info, trvale) a pak v tooltipu zobrazovat i podrobnosti i doby trvání pochodu jednotek O:)

A vlevo ještě udělat aktivní odkaz na ingame profil vesnice a hráče a twplus profil vesnice a hráče

a modré z nebe :D

Klik na označení by se musel udělat tak, aby nekolidoval s dragem, to by snad šlo. Doba trvání pochodu jednotek je problém, protože je to v každém světě jinak a pro každou jednotku jinak (a s tím se mi opravdu dělat nechce). Určitě ale není problém ukazovat vzdálenost.

Aktivní odkazy už mě napadly dávno, ale nějak proti tomu něco mám. :) Ty odkazy by stejně ale byly jen do "guest" přístupu.
 

DeletedUser2029

Guest
Aktivní odkazy už mě napadly dávno, ale nějak proti tomu něco mám.
To Ti samozřejmě nemohu brát, to je Tvoje věc.

Ty odkazy by stejně ale byly jen do "guest" přístupu.
Nebyly. zkus toto (pokud máš ještě i jinde otevřené okno s DK, aby byla platná session (a možná i bez toho, nejsi-li odhlášen, ale to nevím jistě))

----

doba trvání pochodu - jj, chápu, musel by být definiční soubor. Kdybys to chtěl udělat jo pěkně, tak si rychlost vyzobneš automaticky z: cs1.divokekmeny.cz/interface.php?func=get_config, předpokládám "unit speed"

EDIT: Jinak relativní rychlost jednotek vzájemně se tuším nemění, je stejná pro všechny světy, jiná je rychlost obchodníka
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru