• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Operační systém

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4673
  • Vytvořeno

Jaký používáte OS?


  • Celkový počet hlasujících
    256
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4673

Guest
64BITové zrovna moc ne.
uhoh.gif
 

DeletedUser

Guest
Tak pokud máš hodně ramek, tak potom ti nic jinýho nezbude ... bohužel. Ale když už tak 64 bitové na hry nejsou tak špatné, pokud teda nechceš hrát hry, který běhali ještě na kamenejch počítačích...
 

DeletedUser

Guest
Ano teď můžeme polemizovat co je pro koho univerzální OS, za univerzální OS pro širokou veřejnost považuji Windows, protože se na ně nejsnadněji shánějí programy, už v základu jsou použitelné po multimediální stránce a hlavně s tím umí každej slon. Nemyslel jsem 64bit OS, myslel jsem Windows jako takové ať už 2000, XP, Vistu nebo Seven. Nerad bych rozpoutával flame war, protože je každý přesvědčen, že má pravdu.
 

DeletedUser

Guest
64B na hry totalni pitomost, jen to dela problemy. treba CoD4 tam ani nesla spustit pred update.
Nechapu proc lidi cpou OS ktery je urceny pro programy do herniho compu a naopak.
 

DeletedUser

Guest
Jenže pokud si někdo do kompíku nadupe 8GB ram (co to je? Téměř klasická pařmenská výbava) tak co by si počnul s 32bitama? A potom mu bude na 2 věci, že sice má pařmenský systém, ale používá třetinu RAMek...
 

DeletedUser

Guest
Jenže pokud si někdo do kompíku nadupe 8GB ram (co to je? Téměř klasická pařmenská výbava) tak co by si počnul s 32bitama? A potom mu bude na 2 věci, že sice má pařmenský systém, ale používá třetinu RAMek...

ja mam 4GB a bohate to staci na jakoukoliv hru na full detaily. Nevim k cemu by ti bylo 8GB ram na hry. To co to stejne brzdi je grafika a ta ma vlastni pamet, tu krmit nemusis. Ramky mas pouze k procesoru a myslim si ze nemas tak vykonej procesor, aby ti nestacilo 4GBRam. Spis naopak jestlize mas zaflakany 4sloty tak ti to spis samotnej proces vypoctu operace brzdi. Nevim jestli ti rika neco dual channel? Jestlize ano vis ze 2x2GB je dostacujici luxus.
do 64bit OS - urceny serverum, multiprocesorovejm pocitacum atd tam ramky proste potrebujes. Kdyz na servru krmis 64 procesoru tak je jasny ze potrebujes OS do kteryho muzes naspat aspon 32GB RAM.

Jestlize si chces zahrat hry lepe, tak by sem vyhazel ramky, nainstalovatl vista 32B ;)

PS: Neznam zadneho hrace co by mel 8GB a visty 64B

tady to je starsi ale hezky nazorne vysvetleny. http://www.kingston.com/newtech/MKF_520DDRwhitepaper.pdf
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pár jich znám. A pokud máš 2x8GB DDR2... a ke hraní uznávám 4GB je dost, sice 32bitů veme jen 3 a půl ... (teda aspoň myslím) Aůe navíc nový GTa jsem slyšel, že se rozhodně hodí víc než 4Gb vlastně 3.5
 

DeletedUser

Guest
Pár jich znám. A pokud máš 2x8GB DDR2... a ke hraní uznávám 4GB je dost, sice 32bitů veme jen 3 a půl ... (teda aspoň myslím) Aůe navíc nový GTa jsem slyšel, že se rozhodně hodí víc než 4Gb vlastně 3.5

tak do 32bit systemu = 4,294,967,296 bytů (4GB). Se 4GB vlezou, doknce ti to i visty ukazou, jenom tam nesmis mi zadnou grafickou kartu :D

Je jasny ze kdyz se ted delaj 1GBgraficky karty tak vyvojari her budou muset prejit na 64bit, protoze to brzo prestane stacit. 1GBgrafarna a 3GB pameti na aplikace je dost omezujici, ale jak sem rikal zatim to staci.
Je jasny ze s 64bit(16teraB) by se mohli udelat narocnejsi hry, ale zase si predstav kolik by zrala ta grafika a procesor energie.
Uz ted mam 1000W zdroj a nechci dopadnout tak abych musel mit malou nuklarni elektrarnu vedle baraku :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru