• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

S 13 chce zlevnit šlechtu, nutné, po 3 letech 370 hráčů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser30198
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
Svět jedna se hraje už pátý rok - jako kmen na 1. místě máme zatím 55 % aktivních vesnic. Odhadujeme to tak na další 3 roky. :scratch
 

DeletedUser

Guest
RADIKÁLNĚ PROTESTUJI A ODMÍTÁM JAKÉKOLIV ZMĚNY NASTAVENÍ SVĚTA!!

Soudím, že by se měl svět dohrát s takovým nastavením s jakým začal. Jedině tak to bude fér hraní. Ani v tomto světě si nemůžete změnit fyzikální zákony podle svého gusta. Můžete argumentovat tím, že kdyby to šlo, zajisté by se tím předešlo nejedné tragédii, ale to není argument.

Nezajímá mě, že UK chce zabírat rychleji. To je váš problém, ne náš.
 

DeletedUser

Guest
nemluvím zde jen za sebe, ale za převážnou část kmenů *UK* ze světa 13, a snad i za nepřítele.

MONOERO, nepřítele se nikdo neptal, akorát nikeria mi volala a té jsem řekl jasně, že že náš kmen je proti. Nyní komunikuji s B@SS a tam má vedení také jasno.

Návrh považuji za účelovou snahu přizpůsobit nastavení světa potřebám kmenů United Kings, které za stávajících podmínek nedovedou zvítězit, proto to potřebují ulehčit. Hlasování touto formou považuji za nešťastné. Zaprvé na světě je 375 hráčů, ale spodní stovka žebříčku už spolehlivě nehraje a nebo hraje-li, herně do ničeho už nezasáhne a tudíž má sotva co rozhodovat o tak důležitých věcech, přesto jsou systémem jejich hlasy uznány stejnou cenou. Další fakt je, že UK nás početně i silově převyšuje, což je další důvod proč by mělo hlasování dopadnout podle jejich přání.

Domnívám se, že by se na takové zásadní věci, jakou je změna nastavení světa, měly shodnout vůdcové kmenů, které v tomto světě ještě něco znamenají a ne takhle.
 

DeletedUser11059

Guest
Van Horne .... nikdo nerozhodl ... byl vznesen návrh na anketu, zda hráči cs 13 chtějí slevu nebo ne. Pokud říkáš, že mnoho kmenů ji nechce, mají stejnou možnost a stejné právo hlasovat, jako ti, co ji chtějí. Máte stejnou možnost svým hlasem toto zavrhnou a dát v anketě NE.

A jen na okraj. Mnohokrát jsem zde na fóru četl, že tamti mají to a tamto a my ne ... co dělá naše vedení, že my to nemáme. Tady je to opak a jasný příklad toho, že NIKDY se nezavděčíš všem ....., ale voba HLASOVÁNÍ je tou nejdemokratičtější cestou. Zvlášť, když zde není žádné straně upírána možnost svůj hlas přidělit ... a hlasovat mohou všichni registrovaní hráči na cs13.

EDIT:/

Stejně jako Ty a kdokoliv jiný máte právo Radikálně nesouhlasit se zmenou nastavení světa (ale jistě jsi neprotestoval, když se měnili pomocníci světa s updaty - proč by neměl být svět dohrán v té verzi, v které byl odstartován??? ...... mají i další stejné právo V Klidu žádat anketu, zda se tato změna má stát a nebo ne. Neupírejme si ta práva, která jistě všichni chceme.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser28108

Guest
ÁÁ demokracie, tak i zde se tímto slovem zastírá, no nic :)

Jen dotaz, kolik procent musí nesouhlasit, aby se neuplatnilo pravidlo, přehlasovali vás a máte smůlu? :D
 

DeletedUser

Guest
TEORETICKY je to nejdemokratičtější a úplně nejvíc rovné, jak to jen jde.

ALE KDO ZNÁ SITUACI na S13, tak ví, že jelikož 100/375 hráčů nepíše dějiny světa, je téměř třetina hlasů minimálně méně relevantní. A za další, I kdyby na světě bylo 10 hráčů a bojovali jsme tři proti zbývajícím sedmi, tak si tímto způsobem mohou odhlasovat cokoliv, aby nás porazili. Je to v pořádku?

EDIT: Byl vznesen návrh na anketu, kdy navrhující monoera píše, že jedná snad i za nepřátele. Nicméně pokud se nás někdy někdo ptal, bylo mu odpovězeno, že jsme proti. Navíc v případě B@SS prý dostali dotaz na názor až když už to tady všechno bylo s odůvodněním, že se všecko seběhlo nějak rychle... Ale zas tak rychle se to neseběhlo, když já jsem byl na tuto věc dotázán už v sobotu a řekl jsem jasně, že za kmen slevnění šlechty nepodpoříme.

P.S. Srovnávání updatů hry a zásadních nastavení není podle mě moc na místě. Že lze v mapě něco novéhoo rozkliknout zdaleka tolik neovlivňuje hru a strategii jako změna základního nastavení základních věcí, jako jsou ceny surovin, rychlost pochodu, stavby a produkce či dosah kostelů. Mimochodem, vyskytla-li se nějaká takto zásadní změna v updatu (např zkracování doby stavby za PB), tak taková změna byla NAŠTĚSTÍ nasazena až s příchodem nového světa a ne na již existujících světech, kde byly nasazeny pouze méně významné změny.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34452

Guest
ahoj všem,
já jsem také absolutně proti návrhu na zlevnění mincí!!!

Považuji za velký omyl měnit takto zásadně průběh takto rozjetého světa 13 v této fázi hry.

Podle mě je ještě větší omyl vyhlášení ankety k tématu Zlevnění mincí!

Mě ani členů našeho kmene a ani našich spojenců se nikdo neptal, jen monorea z UK mi byla schopna napsat osobní zprávu - což je jí ke cti, ale napsala mi také teprve až po té, co už se někteří členové UK dohodli se členy supportu a došlo k vyhlášení ankety na Zlevnění mincí.

a pro monorea: za nepřítele ti tedy nepřísluší hovořit, na to monoreo nemáš žádné oprávnění - velmi pochybuji, že by ti něco takového z naší koalice někdo napsal!!

já ctím a uznávám demokratické principy, ale v této "kauze" tyto principy bohužel podle mě absolutně ztroskotaly a nezafungovaly, naopak byly zcela evidentně pošlapány, zde funguje leda tak lobing pouze jedné strany.

a padl zde jeden dotaz a ten mě zajímá také:
jaký musí být výseledek této spuštěné ankety a co ještě pro to musí být učiněno, aby došlo či nedošlo k navrhované změně ohledně zlevnění mincí na šlechtu?

mates1274
 

DeletedUser11059

Guest
Tony 007 .. sice nevím, co nemáš rád na slově demokracie, že se Ti tak jeho užití nelíbí, ale pokud jde o hlasování, je to vždy jedna z demokratických cest.

Někdo se tu ohání tím, že prostě on s tím (a jeho kmen) nesouhlasí. Čili ostatní si mají takříkajíc dřepnout na zadní část a poslechnout je. Vždyť to je to, o čem tu píšete, že dělá protistrana a nelíbí se Vám to? To mi připomíná takové všudypřítomné JÁ ANO a TY NE. Řekněte narovinu, proč to nechcete. Každý akceptuje to, že jsou hráči, co to nechtějí, stejně jako každý akceptuje, že tu jsou hráči, co to chtějí. Pokud je pro Vás problém přijmout fakt, že jste hold v menšině (tudíž asi ti, co po tom, co projde hlasování budou rychleji rozebráni, nežli by tomu bylo bez tohoto aktu zlevnění), je to smutné, ale je to Vaše prezentace. Možná byste se víc vyšvihli lobováním po svém světě a přesvědčení většiny.

Ale popravdě mě do toho nic není.
Žádostem, které jsou adekvátní vyhovujeme, jak po nás bylo mnohokrát chtěno, a pokud jsme náhodou s vyhotovením žádosti zůstali pozadu, byli jsme nařknuti z toho, že nic neděláme a jen banujeme.


Již tomu bylo na vícero světech. Byla na žádost vyhlášena anketa a po jejím vyhodnocení buď slevněna výroba nebo ne. Kupodivu to zatím na všech světech bylo tak, že jako vládnoucí, tak opozice to uvítali. Od té doby má na tuto anketu nárok každý svět, který je již nějakou dobu uzavřen pro registraci (limit je znám) a dosáhl jistého stádia.
Zde byl vznesen návrh a anketa vyhlášena. Nyní je to na Vás, jak moc aktivní jste svět. Protože až bude třab 25 pro a 10 proti, pak budou různá tvrzení, že my to nechceme docela vypadat ve světle divně ... stejně tak, jako když bude 50 pro a 150 proti, tak tvrzení, že my to chceme a nepřítel nejspíš také ano.
 

DeletedUser

Guest
Někdo se tu ohání tím, že prostě on s tím (a jeho kmen) nesouhlasí. Čili ostatní si mají takříkajíc dřepnout na zadní část a poslechnout je. Vždyť to je to, o čem tu píšete, že dělá protistrana a nelíbí se Vám to? To mi připomíná takové všudypřítomné JÁ ANO a TY NE. Řekněte narovinu, proč to nechcete.

Důvod č. 1:
Domnívám se, jak už jsem napsal, že je legitimní hrát takový svět, na jaký jsme se zaregistrovali. Změna nastavení je věc, která by se měla obhajovat, ne zachování stavu.

Důvod č. 2 (osobní pohled):
Přijde mi, že na UK doléhá únava, nejsou schopni nás porazit a vyhrát svět, a tak se snaží pomocí změny pravidel tuto skutečnost změnit.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru