• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

S 13 chce zlevnit šlechtu, nutné, po 3 letech 370 hráčů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser30198
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11059

Guest
Van Horne .... pokusím se Tě trochu vyhodit z omylu. Pokud tvrdíš, že scripty nikterak nezasáhly radikálně do hry, pak jsi je používal již v době, kdy byly zakázané a trestné. Každý, kdo je nepoužíval a najednou začal, zjistil, že s nimi zvládne tolik práce, že dřív by se mu to zdálo nepředstavitelné ... orientace na účtu a akce s ním, no prostě paráda. Já je odmítal dost dlouho a co jsem najednou mohl vše udělat s jejich využitím, je dle mého názoru mnohem větší zásah do celé hry, nežli sleva na šlechtě. Pakliže by scripty nebyly takovým radikálním zásahem do hry, nikdy by nebyly zakázané a jejich dřívější použití trestáno i globálním banem - a za toto se dostávaly snad první globální bany - a to je myslím i dost silný argument, že to zásah do hry je hodně moc znatelný.

Ale máš pravdu ... srovnávat scripty se slevou na šlechtu je hloupé. Scripty dávají všem stejnou možnost, ale ne každý s nimi umí zacházet a dokonce ne každý je umí použít (čili nakonec kladný přínos mají jen pro ty chápavější v této problematice). Ale sleva na mince dává všem stejnou výhodu, kterou by snad neuměl použít a nepochopil jen naprostý nováček - a proto se nabízí jen na světech, které již nováčky nejspíš vůbec nemají.

Můj osobní názor je ten, že sleva na šlechtu je vlastně jen taková malá pomůcka pro všechny, ale stejně záleží na tom, kdo ji dostane. Pokud hráč, co i bez ní porážel kohokoliv, bude v tom pokračovat, hráč, který není schopen nepříteli zatopit, i s touto slevou nezatopí. Nepomáhá to těm, co to hrát neumí, nedělá to z osobností větší osobnosti. Prostě má každý možnost mít do válčení víc šlechty - pokud vůbec.

Nechci Ti sahat do svědomí, ale nejsem si jist tím, že můžeš na 100% tvrdit, že kdybys byl v této situaci na druhé straně, že bys neloboval pro tuto výhodu. Nebo jsi již v této situaci na druhé straně byl? (na druhé straně převahy a v již pokročilém světě??? .... já ne a mohu Ti říct, že když jsem byl na světě, který jsem ukončil po mnoha letech, pro tuto možnost bych pravděpodobně hlasoval - velký nepřítel by přišel o mnoho vesnic). Pouze ten, kdo v nějaké situaci již byl a ta se opakuje, může říct, že by toto nikdy neudělal ... životní zkušenosti.

K těm Tvým fyzikálním zákonům světa ... i v reálu platily fyzikální zákony, které byly časem nahrazeny, vyvráceny jinými a svět fungoval nadále stejně, jen třeba rychleji (díky novým znalostem) ... stejně to funguje i v hrách, nebo myslíš, ža před čtyřmi a 1/2 lety byly DK stejné jako nyní a budou za další 3 roky? Hodně se Ty "fyzikální zákony" pozměnily ... přepočet pochodu jednotek se změnil a měnit se jistě bude .... prostě to tak je.

Nakonec je to stejně jen o tom, zda aktivní budou hlasovat, a pokud bude halsovat 200 aktivních Vašeho světa a z toho 80% bude pro slevu, je snad jesné, že většina světa si to přeje, a pokud tomu bude naopak, pak si to nepřeje ... a neaktivní??? Ty ta hra nezajímá, už jen dožívají.

Takže beru tuto sekci za lobbistické téma, přesvědčte své spolubojovníky, aby volili pro Váš hlas - názor, a pak jen odhlasujte a uvidíte, jaký názor opravdu na Vašem světě panuje. protože jsem zažil i mnoho těch, co před jedním vůdcem říkali, jak za ním stojí a pak hlasovali proti němu. I to se stát může. Anketa je anonymní a proto může mít překvapující výsledek.

EDIT:/

Budete souhlasit s tím, abych toto vlákno přesunul do sekce Vašeho světa a tím dal ještě víc prostoru pro další názory?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zdravím milí (ne)přátelé :hi
Dovolil bych si vstoupit do této zajímavé debaty.DK se dá nazvat válečnou hrou.Ve válce obvykle platí určitá pravidla(konvence).Opravdu jsem ještě neslyšel o tom,že by si silnější strana konfliktu díky své převaze (a tím nyní myslím početní převahu hlasujících) tyto pravidla volně upravovala podle toho,jak se jí to zrovinka hodí,natož aby je měnila.

Chápu,že nedostatek šlechticů způsobuje obrovské frustrace v řadách nepřátel,ovšem je na rozhodnutí každého jednotlivce,jestli svou pracně nastřádanou šlechtu využije k zabírání neaktivních hráčů z vlastních řad či na boj s nepřáteli.
 

DeletedUser11059

Guest
Pokusím se tu za Vás udělat ještě nějakou malou statistiku.

Tvrdí se tu, že to chce hřevaha - hráči UK.
takže svět 13 má 333 aktivních hráčů v jakémkoliv kmenu. (nebudeme počítat hráče mimo kmeny).
Oba nejsilnější a sesterské kmeny UK čítají dohromady 81 z tohoto počtu. Čili zbývá ... 333 - 81 = 252 dalších hráčů, kteří budou mít tu samou možnost v anketě hlasovat.

Výsledek je otevřený a neznámý a převahu hlasujících pro jednu z odpovědí zatím není zřejmě vidno.
 

DeletedUser

Guest
Jen pro upřesnění...(+-)
1.Strana-UK a spol-145 hráčů
2-Strana-B@SS a spol-125 hráčů
Tohle jsou +- dvě hlavní strany konfliktu.Otázkou jest,zda-li bude tato skutečnost zohledněna při závěrečném rozhodování,když pomineme zbylých 60 hráčů,o kterých se dá předpokládat,že vzhledem k 'aktivitě' hlasovat nebudou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser30198

Guest
Téma bych nechala zde, kde je, myslím si, že i hráči ostatních světů zde mají co říct a čerpat inspirace... Nejsme jediný svět, který se hraje delší dobu a konec je v nedohlednu.....

Bohužel se spustila jakási antiakce. Nebude mi nikdo říkat jak chce hrát dalších 5 let :D:D Ale důvody jsou zajímavé.. Proč odmítat levnější šlechtu.

Rekapitulace: hrajeme 3 roky...
Dosáhnutí Time End za současného stavu 3 - 5 let dalších
Při slevě mincí na 1/2 cca 1,5-3 roky???
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11059

Guest
mys.ak1 ... neznám spojenecké svazky - vycházel jsem jen z informací zde a doufal, že budou doplněny.
Rozdíl, co se uvádí není vůbec nikterak markantní ... stačí aby pár hráčů (třeba jen 20) z první strany nehlasovalo a osatatní ano a vlastně je rozdíl vymazán. Dříve se hlasovalo o slevě mincí na cs 11 a tam byl střed zájmu návštěvnost hlasování (ale to podle mě vypovídá jen o aktivitě a zájmu, ne o tom, zda to brát jako bernou minci, když všichni dostanou upozorňovací dopis), ale zde asi vznikne spíše spor o to, pokud bude výsledek kupříkladu 52% : 48% hlasujících hlasů. A i zde já zastávám názor, že rozdíl by měl být vyšší ..... názor byl prezentován tak, že většina si to přeje ... tudíž by opravdu znatelná většina měla slevu podpořit. A snad i tak bude na anketu nahlíženo. Přesný poměr nemohu říct (není mi osobně znám). Jen si myslím, že by měl být minimálně 60% : 40% hlasujících ve prospěch přijetí návrhu, aby sleva byla aktivována.
A to je to, o čem jsme dostkrát psal. Podat návrh na slevu a vyhlášení ankety mají hráči stejné právo, jako oponenti se zde projevit a pak v anketě ukázat, kde názor světa opravdu leží.
 

DeletedUser30198

Guest
Hehehe....

Když nebude pro 100% tak se to jisté části světa nebude líbit. By mě zajímalo, jak se s tímto poperou organizátoři. :D Těžký úkol, přetěžký.
(pak nastává otázka, jak lze procenty vyjádřit většinu. Já bych řekla, že větší část z celku lze vyjádřit již 50,01%, protože se skutečně jedná o větší část celku)



Současný stav:
Ne, stávající stav mi vyhovuje
72 37.89%
Ano, slevu mincí na polovinu bych uvítal/a.
118 62.11%
 

DeletedUser28108

Guest
Mě se zdá jasná vůle když je aspoň 80%, ale je pravda že je to dost, nicméně toto je anketa o podmínkách světu, což tedy nevíte někdo s určitostí kolik to procent musí být pro aby se ty zbývající procenta dala demokraticky vynechat?
 

DeletedUser30198

Guest
Je jasné že 50,01% nelze považovat za větší půlku, ale současných 60 a více procent už lze, protože pak 6 z 10 si přeje levnější mince. A navíc, ani pánové a dámy na suppu nejsou žádní pitomci, aby se nepodívali, kam jsme dospěli a kam upalujeme šnečím tempem a lze li ukazatele vývoje světa označit za stabilní či nikoliv. Při stabilním vývoji světa by mělo i těch 55% stačit.... Nic to neovlivní, jen délku konce.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru