• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Ukončení světa - S4

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
lidi myslel jsem ze s vami bude rec aspon po "skonceni (dosazeni)" konce sveta ....ale je videt ze se clovek ve vas spletl ....no co z idiota blbce neudelas ....

Možná kdybys kdysi po prvním utoku od SV k nim hned neutekl, tak bys byl na vítězné straně :rofl
 

DeletedUser2029

Guest
Abych ten můj komentář vysvětlil více. Podotýkám, že neznám situace na jiných světech (vč. zdejšího), takže hledám obecný algoritmus.

Protože 80% se dá dosáhnout mnoha způsoby, i jen chvilkově (třeba na začátku), tak určitá časová prodleva, po jeho dosažení, mi přijde jako taková dobrá pojistka.

Stejně tak si dokáži představit situaci, kdy kmen (aliance) která má třeba 45%-50% (pěkně rozházených, s útočnou silou všude po světě), dotlačí "pod hrozbou násilí" svou dobrou aktivitou zbytek světa k tomu, že to buď vzdá, nebo se hromadně ke kmeni přidá /vzdá to nepřímo/. Beru, také strategie a pokud je funkční, tak gratulace vítězům. Jenomže, takový kmen by mohl být dost nestabilní - a při skokové změně (relativně skokové, třeba změna během měsíce) by nemusel prokázat svou životaschopnost. Tedy, 80% sice dosáhl, ale je to dost labilní stav, kdy každá strana jen čeká na chybu té druhé. Tedy, kdyby se poté, co se dosáhne třeba dokonce 85%, ukázalo, že mnozí z původních "dravých" členů nejsou schopni koexistovat v novém kmeni /jakmile ztratí nepřítele/ a zabalí to tím, že se nepřihlásí. Tak rázem ten nedravý zbytek ucítí příležitost a kmen opustí.

Pokud 80+% kmen ustojí i takto labilní stav, tak paráda, je jasno. vítězství.

-----------

Proto jsem jako minimální dobu "čekání" uvažoval dobu zešednutí neaktivních hráčů. Plus minimální rezerva. Jako obecný princip.

A protože na 1. světě se tato hodnota dost měnila (od 14 dní - 7 po zčervenání, až po skoro měsíc - asi 21 dní po zčervenání), tak proto jsem uvedl onen měsíc. Momentálně je ta hodnota něco kolem 23-25 dní (asi 16-18 po zčervenání, neodhadnu přesně, info mám jen nepřímo). Plus, ta rezerva (kdyby se to zase natáhlo), přičemž ale dostatečně malá rezerva (7 dní), kdy nedojde ani ke zčervenání hráče, pokud by se nepřihlásil během toho rezervního posledního týdne (tedy malá rezerva, aby tak nebyla vidět slabá aktivita).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser24165

Guest
Možná kdybys kdysi po prvním utoku od SV k nim hned neutekl, tak bys byl na vítězné straně :rofl


mohl ale chtel bych videt tebe co bys delal kdyby ti nekdo napsal ze tvy vesnice kmen nebude branit a mozna by bylo i lepsi abych presel k nepriteli ...


P.S. skoda ze nemam original zpravy ... a psala mi to fona ...
 

DeletedUser

Guest
Stejně tak si dokáži představit situaci, kdy kmen (aliance) která má třeba 45%-50% (pěkně rozházených, s útočnou silou všude po světě), dotlačí "pod hrozbou násilí" svou dobrou aktivitou zbytek světa k tomu, že to buď vzdá, nebo se hromadně ke kmeni přidá /vzdá to nepřímo/. Beru, také strategie a pokud je funkční, tak gratulace vítězům.

Přesně toto je excelentně popsaná taktika seskupení kmenů kolem SV, kteří se nyní ocitli na poražené straně S4. Bohužel, funkční není, protože jak už je zakotveno ve starém dobrém českém přísloví: "proti větru se čůrat nedá."
Pokud by totiž tyto kmeny měly k sobě spontánně blízko, žádná "hrozba násilím" by se nemusela konat. V opačném případě lze předpokládat, že pokud nemají blízko ke straně A, mají logicky blíž ke straně B. Z toho mají ve straně A podvědomě strach, proto mají tendenci ty násilím porobené kmeny nebrat moc vážně a dávat jim v důsledku vlastního strachu z jejich neloajality dávat najevo, že jsou pro ně občany druhé kategorie. (Strana C neexistuje, jakékoli reálné úvahy o konci světa jsou možné pouze v bipolárním světě). Jsou li takto "násilím" přidružené kmeny dostatečně sebevědomé, pouze je to utrvdí v tom, že tudy cesta nevede a brzo se z nerovného svazku vymaní.

Násilné podrobení může fungovat jen na slabé kmeny, které by se v krátké době rozpadly tak jako tak, a není na ně proto potřeba vyvíjet moc velký nátlak.

Obecný algoritmus je v podstatě jednoduchý: umět bojovat a najít lidi, kteří jsou stejně dobří v boji a přitom jsou schopní se domluvit, a to na principu rovnocenného partnerství (tedy nikoli násilím). Jde jen o to, jakou část světa jsou schopni obsáhnout. Tento základní předpoklad se žádným trikem nedá obejít. Takové seskupení už může být poraženo jen samo sebou tím, že začne řešit malicherné spory.
 

DeletedUser

Guest
mohl ale chtel bych videt tebe co bys delal kdyby ti nekdo napsal ze tvy vesnice kmen nebude branit a mozna by bylo i lepsi abych presel k nepriteli ...


P.S. skoda ze nemam original zpravy ... a psala mi to fona ...

Ano přejít k nepříteli, druhý den hned začít utočit na bývalé spolubojovníky a všude roztrubovat jak jsou ostatní kmeny zbabělé :) To bych radši zešedl :)
 

DeletedUser

Guest
Přátelé, opravdu se zde musí lidi stále tolik dohadovat?

BvT ano, je třeba uznat, že se vám povedlo něco, s čím se S4 potýkal již delší čas. Víc k tomu já dodávat nepotřebuji. Tebe jsem si vždy vážil, to víš, že se ale s vaším velkým kmenem svezlo i spousta
1) nových hráčů na starých účtech
2) lidí co prostě od hry čekali rychlí konec

je nepopíratelné.

Ostatním již dodám jedno, opravdu se zde nemá cenu o tomto bavit. Kdo chce hrát svět, který nelze takto zakončit, jistě nemá problém jej zde najít. Jistě víte, že existuje svět s limitem 50 hráčů na kmen, podpory jen ve kmeni a podobné vychytávky, jak svět natáhnout do nekonečna....

BvT a dalším gratulace, poraženým čest, o vezoucím se? Užijte si pocit, že jste tu mohli u toho být. :hi
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
I když čtyřku dávno aktivně nehraji (kdysi jsem tam jen ze zvědavosti zkusil pár vesnic), přesto snad mohu gratulovat. Kéž by se něco takového brzy povedlo i ve světě 1.:hi
 

DeletedUser4775

Guest
Jak to tady tak čtu, tak musím zareagovat také. Hrubá většina z nás hraje na světě 4 již dost dlouho, dost dlouho jsme se trápili na kmenech, dost dlouho jsme věnovali této hře a když se nám povede dosáhnout 80%, tak nás tu nějaké promiňte že to řeknu LAMKY začnou osočovat, že jsme mohli hrát dál atd.

Ano, mohli, ale strávit s touto hrou dalších x měsíců možná xlet se nám opravdu nechtělo. Buďto nemáme už tolik času to hrát a nebo nás to prostě už nebaví. Samozřejmě, že jsme nešťastní, že přijdeme o velkou část lidí se kterými jsme ztrávili zhruba 3 roky, ale zase můžeme být šťastní, že na sebe máme alespoň nějaké kontakty a můžeme mít dobrý pocit, že jsme našli i jiné "závisláky", kteří to tu vydrželi, tak dlouho.

Tím nechci urážet hráče na druhé straně bariéry, samozřejmě jim vzdávám poklonu, protože to ještě nezabalili, a že k tomu již příležitostí měli dost. Jen podotýkám, že když jsme spojenci takřka od začátku a máme spolu dobré vztahy a většina chce tento svět ukončit proč to neudělat?

Čest poraženým. Bylo mi ctí, že tu byli nějací dobrý hráči na té druhé straně bariéry, kteří to do teď udrželi a nevzdali. :thumb
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16233

Guest
To mirgame: máš pravdu co jsi psal, že podle mě je srabácké jít 7 kmenů proti 2 aktivním.:)
Doufám že se ještě potkáme na jiném světě a tam bude ten pravý boj.:yeah;)

Jasně, ale pokud by se takhle nehrálo, nikdy nebude konec, když maji ty dva kmeny horší diplomacii, nemůžou se divit... :)
 

DeletedUser

Guest
TO: Achiles

Ono to nebylo jen o té diplomacii, sám víš, že je vše složitější... Nemá cenu se bavit o tom jak kdo, kdy, kde co. Prostě se povedlo sloučit 7kmenů, které mají 60% aktivních hráčů. Nic víc nic míň. O velké vzájemné spoluprái asi u řady z nich mluvit nelze, nebo jsou zde tací, co neví, že když 3dny šlape na vesnici útok soukmenovce, je vhodné útočit kolem jeho dopadu? Ale ono je lepší vyslat další várku útoků co pošlape opět tři dny. Jsem orpavdu rád, že jsem si na tento konec počkal, docela mne baví sledovat přiskakující množství útoků, které příliš neukazují na spolupráci, ale spíš na snahu urvat na poslední okamžik ještě co se dá. :yes

Jelikož jsme v čr tak i IM se na jiném světě pojistilo různými limity.

Takže opět, těm co se o sloučení zasloužili těm gratuluji, těm co se vezou (je to vidět i z různých statistik) gratuluji ke štěstí. Nic víc nic míň. :hi

P.S. Jen poslední dodatek, na S4 se za jeho existenci odehrálo tolik špíny a tolik nefér jednání, že je opravdu jen a jen dobře, že bude ukončen. A to i symbolickýmn způsoem. Politicky. :yes

P.P.S. Možná měl support ukončit hru přímo, protože po ohlášení konce s možností ocenit nejlepšího, vrhají se "hladoví" supi na myšky aby si nahnali hodnocení pro případné ocenění. Takto to asi proběhnout nemělo, neni to hodno této hry. Po ohlášení konce světa k němu mělo dojít. :yes
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru