• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Boje o erby - Diskuze

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Děkuji za vaše reakce, dovolím si na některé z nich reagovat.

Z důvodu, aby můj příspěvek nebyl přehlídnut, nepoužiju spoiler. Těm, kteří si můj přípsěvek čtou přes mobilní zařízení a mají ho roztahaný po celém displeji, se tedy dopředu omlouvám.


Kdo zamyká aniž by četl, co uzamknutí znamená, si PB zpět stejně nezaslouží. Je jasně nepsáno, že o uzamčené erby lze přijít.

Kdyby někdo nerozuměl, jak se přepočítávají sbírky, je to tak, že když máte od jednoho erbu 3 a od druhého 2, tak máte 2 sbírky 2 erbů (2 od každého) a 1 sbírku 1 erbu (ten zbylý třetí o prvního erbu).

Myslím, že to bylo malinko nedomyšlené, protože náhoda je příliš důležitá, ale jinak docela sranda.

Děkuji za objasnění, máš naprostou pravdu. Chce-li hráč získat na konci turnajového kola nějaký bonus za sadu erbů, je potřeba opravdu přemýšlet nad tím, které erby uzamkne. Pokud mám 4x veverku, 2x havrana a 3x divočáka, je nelogické zamknout např. oba havrany, ale více logické je zamknout 1x veverku, 1x havrana a 1x divočáka. Ostatní erby mi jsou k ničemu a mohu o ně klidně přijít. Pokud bych je zamkl všechny, dávám tím akorát šanci, že mi např. mohou ostatní hráči sebrat náhodné erby, takže mohu klidně přijít i o oba havrany.

musím říct že tohle je nejpovedenější obírání o peníze, které tvůrce této hry vymyslel . Hraju mnoho let pod několika nicky ale už skutečně po tomto světě skončím. Už to vůbec není o hře ale o obírání peněz.
Žádnou jinou pointu tato erbová hra totiž nemá . Nezbývá nežli dodat : "bože, tak hloboko to kleslo"

ttokok alias mooody

Události určitě nejsou o obírání peněz, pokud hráč nechce, nemusí zamykat erby, nemusí přidávat pokrokové body k dalšímu bojovníkovi a dokonce, nemusí se ani události účastnit, může ji klidně ignorovat a pokračovat ve hře. Událost je možné hrát i bez PB, samozřejmě šance, že se vám podaří získat celou sadu erbů bez toho, aniž byste si museli erby zamykat za PB je samozřejmě nižší.

To s tou vzdáleností vím, ale mně se to nevyplatí hrát. Nejbližšího aktivního co má erb mám 3 hodiny cesty, takže já i když nahromadim erby, uzamknu je tak budu zítra 3 hodiny před koncem kola jen koukat jak mi je někdo kdo to ke mně má necelých 20 minut cesty postupně bere, a já na to budu jen koukat, protože to nijak neovlivnim a na toho dotyčnýho nemůžu. Takže je to dost nedomyšlená věc. Dva dny tu budu něco sbírat a pak mi to díky blbě nastaveným pravidlům někdo vezme?? Díky páni tvůrci ale nemám zájem. Buď změníte pravidla, že můžu na každýho a budem to mít k sobě oba stejně daleko, nebo si to hrajte sami.

Naopak, tohle je nejspravedlivější způsob. Pokud by vzdálenosti byly stejné, hráči, kteří jsou roztaháni po několika kontinentech by to měli jen pár minut ke stovkám hráčů a dokázali by získat mnohem více erbů, než slabší hráči, kteří ve svém okolí mají jen pár vesnic. Tento způsob, ač se mnou někteří "mezikontinentální" hráči nemusí souhlasit, je spravedlivý.

A drobnůstka, jestliže je nejvzácnější havran, nemělo by být uspořádání erbů naopak? takto mě to mátlo, myslel jsem si že nejvzácnější je veverka. Další věc, kterou jsem nepochopil je tato:

Znamená to, že pokud mám všechny erby zamčené, stačí mi na obranu 1 bojovník, díky kterému budu mít šanci na obranu více jak 20 %, a k tou když přičtu těch 80 % tak mi vyjde více jak 100 %. To logicky znamená, že mi erb nemůžou sebrat, a já si takto můžu nasyslit třeba 15 erbů od každého?

P.S. ještě si toho užijeme, ta událost má 9 kol a my jsme v prvním, přičemž každé kolo má pokud se nepletu 54 hodin

Uspořádní erbů již vysvětlil Izmael v příspěvku nade mnou. Já jen dodám, že jsme použili překlad anglického slova "Rarity", který znamená "Vzácnost", proto to bylo takto přeloženo.

Víte co je zajímavé? výše uvedené je zajímavé a tady se to tak píše,
ale ve hře úplně jinak, zvláštní je, odkud si vycucali tedy těch 80% když tady se o nich nepíše ani Ň.
Proč je to ve hře jinak a tady taky?

A pak je tu ještě třeba verze z tribalwars.net
a tam je tato větička: You will also have the possibility to lock a crest until the end of the round if you want to make it hard for other champions to capture it.

polopřekladačem mi vyšlo přeložení v tom smyslu, že taky si mohu erby zamknout do konce kola, ale, že jen tím zamknutím ztížím ukořístění erbů a ne, že aby je nikdo nemohl uzmout.

Tak kde je pravda?
A teď babo raď :scratch

Pokud si hráči nebyli jisti tím, jak 80% funguje, bylo nejlepší napsat na Support nebo o tom právě diskutovat s ostatními hráči. Nepopírám, že možná někteří hráči od nás dostali špatnou informaci o oněch 80%, ale jsem rád, že to někteří hráči v této sekci dokázali veřejně vysvětlit.

nene, těch 20% naskočilo asi 30 minut před koncem kola a bonus za erby se k tomu přičetl. Jako nevadí mi že mám těžbu o 20% vyšší, ale zajímalo by mě na jak dlouho a z jakého důvodu se tento bonus aktivoval všem hráčům.

Chybu jsme hráčům oznámili v pátek, bonus vypočítával systém automaticky, nemáme bohužel přesný návod k tomu, proč Karel dostal 51 bodů a Lojza jen 14.

Kdo tu maže přispěvky . Nenutte mě bejt sprostej.
Asi to suport velice bolí když se napíše pravda?????????????

Herní fórum je fórum, kde se střetávají různé věkové skupiny a platí zde jasná pravidla fóra. I pokud se hráči nelíbí současná událost, je stále nutné dodržovat pravidla fóra. Pokud nechcete, aby vaše příspěvky byly upravovány či mazány, jednodušše dodržujte pravidla fóra.
My rádi uslyšíme názory hráčů, ať jsou negativní či pozitivní. Jsme si vědomi, že událost nesplnila takové očekávání, která jsme do ni vložili a určitě si z toho vezmeme ponaučení.

Protože to počítají jinak. Podle jejich chyby. Nepočítali to odzačátku události ale až od včera a vratili PB ne za uzamčené erby, ale PB utracené jakkoli za nějaký časový usek ve kterém se vyskytovala ta chyba s výzvami, alespoň tak jsem to pochopil. Já dostal 54 PB, kámoš jen 14 PB.

Viz. jedná z mých odpovědí výše...

Pokud tvůrci uznávají, že událost byla velice špatně nastavena a kompenzují to všem hráčům 20 % navýšení surovin, beru to. Chyby ale zdaleka nebyly odstraněny všechny - já je nebudu vyjmenovávat, udělali to tady za mně jiní.
Prémiové body investované do tohoto nesmyslného nastavení - zámky, které vlastně nezamykají, by ale měly být vráceny komplet.. Hráči nezodpovídají podle mně za nedostatečný překlad z angličtiny, ani za dovysvětlování, které logicky každý chápal jinak. Událost se nevydařila, těžko jí něco zachrání. A kompenzovat ztráty za špatné nastavení zhruba jednou třetinou - to mi připadá horší, než nekompenzovat je vůbec. Také patřím k těm, kteří usoudili díky této akci, že ta hra už dávno není tím, čím bývala a nemít v ní spoustu kamarádů, které bych tím poškodila, vypnula bych jí bez prodlení, jednou pro vždy.

Hráči ve hře měli informaci o tom, že mohou přijít o uzamčený erb. Je však pravdou, že překlad souvětí v oznámení ohledně uzamčených erbů nebyl zcela přesný, opravil jsem jej a doufám, ho už nyní bude pro hráče lépe pochopitelný, i když bližší informaci si mohou najít přímo ve hře.

Závěrem jen dodám všem, kteří se účastní diskuze a debaty k události - díky za vaše názory, jak jsem již avizoval, událost po kvalitativní stránce nesplnila to, co jsme od ni očekávali a překvapilo nás, že některé její části byly pro hráče tolik nepochopitelné. Určitě je to pro nás ponaučení do budoucna. Přesto pevně věříme, že nyní, když by v události neměly být už žádné chyby či nejasnosti, si událost užijete a zabojujete o erby s okolními hráči.

Hodně štěstí!
 

DeletedUser40698

Guest
Další zjištění. Nějak se rozchází ty procenta u šance na obranu když je přítomný aktuální počet 5 bojovníků.
Ukazuje mi to: Šance na obranu: 76%
A v oznámení to ukazuje: Obranná šance: 75%
 

DeletedUser5348

Guest
....

Totální kravina.
Já jdu k nepřátelům minimálně 3 hodiny a ti stejní jdou ke mě 20-30 minut???
Větší a s prominutím hloupější "spravedlivý" způsob jsem nikde neviděl.

Ať si tu Kozmic zkouší vysvětlovat cokoliv,ale toto mi nikdy nemůže vysvětlit tak,že je to spravedlivé.Je to podraz na hráče a osobně s podobnými věcmi již nebudu hrát.

DK hraji již více než 7 let,ale to co na nás neustále chystají jako vylepšení je dle mého pouze bouda na naše peníze a naše nervy.
Osobně se budu ještě hodně rozmýšlet zda budu po skončení světa,který nyní hraji ještě někdy nějaký svět začínat,protože je to čím dál horší.
 

DeletedUser5348

Guest
re....

Naopak, tohle je nejspravedlivější způsob. Pokud by vzdálenosti byly stejné, hráči, kteří jsou roztaháni po několika kontinentech by to měli jen pár minut ke stovkám hráčů a dokázali by získat mnohem více erbů, než slabší hráči, kteří ve svém okolí mají jen pár vesnic. Tento způsob, ač se mnou někteří "mezikontinentální" hráči nemusí souhlasit, je spravedlivý.

Ještě mi to nedá..

Dle této odpovědi se vlastně nevyplatí být aktivním hráčem..
Kdejakej bořek stavitel tak je na tom lépe než hráči,kteří se snaží hrát.

Každopádně jsem se nikde nedočetl podle čeho se ta vzdálenost počítá??
Proč to má ke mě protivník 20 minut a já k němu 3,4 a více hodin???
Jsem možná hráč jehož myšlení není nejbystřejší,ale prostě to nějak nedokáži spočítat.
 

DeletedUser40698

Guest
Stačí to takto nebo je to málo?
wlCjr9n.jpg
 

DeletedUser5348

Guest
Díky stačí:)

Je to tedy totální blbost:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak a dost.
Obecně nejsem kritický a dost věcí od inna přijmu, s nedostatky se naučím hrát - ale tohle fakt ne.

Kosmicz napsal:
Naopak, tohle je nejspravedlivější způsob. Pokud by vzdálenosti byly stejné, hráči, kteří jsou roztaháni po několika kontinentech by to měli jen pár minut ke stovkám hráčů a dokázali by získat mnohem více erbů, než slabší hráči, kteří ve svém okolí mají jen pár vesnic. Tento způsob, ač se mnou někteří "mezikontinentální" hráči nemusí souhlasit, je spravedlivý.

Zkusil jsi si to na novém světě 39 ?
Jinak by jsi to nemohl napsat.
Já to mám ke všem přes hodinu daleko a ke mě si chodí pro erby 10-20 minut jak pro rohlíky do sámošky.
Řekl jsem si, fajn - mám výhodu, jsem na DK 18 hodin denně a tak si proti nim nechám obranu nad 60 - 80 procent. Budu útočit jen když nebudu v riziku.
A ejhle, za hodinu mě 10x napadnou a postupně seberou nezamčené erby a pak prolomí na několik pokusů vždy i zamčené.
A to si je bráním.
A já ? Za hodinu někdy stihnu i pět vyzvání a většinou všechna neúspěšná.

Takže děkuji, já hlupák jsem si tam ještě zamykal erby, aby mi je stejně udolali díky změně vzdálenosti a ta NIKDE ve hře nebyla napsána !
Opravdu vyzývám, bráním 18 hodin denně a toto druhé kolo mám nyní 1 erb.
Kde je ta spravedlnost teď kosmiczi ???

Jsem tu 18 hodin a ti malí sem přijdou na hoďku denně, protočí na mě 3 krát bojovníky a vezmou mi erby.
Takže nemám nic a oni bonusy produkce, síly jednotek, rychlost rekrutace atd. A ještě jsem za to zaplatil hloupě PB ?
To je spravedlnost. Ne - to je trest a ještě jste mi vylákali PB.
A je mi jedno, co odpovíte - svoje jsem si řekl a já to vidím u sebe na účtě - teď bude mít k malé morálce okolí ještě silnější jednotky.
Bezva.

Jen tak dále, ještě jedna taková událost a ruším veškeré účty.
A netvrďte mi, jak je to fajn, když hrajete tužku a jste placení od inna.
Domluvil jsem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jo a ještě jedna věc.
Děkuji za ten tří denní bonus jako omluvu za chyby.

Ovšem teď následující 3 týdny budu bušit do bonusových malých hráčů s nízkou morálkou ?
 

DeletedUser15465

Guest
Ono to i snižuje morálku? Tě pic...
Den jsem nebyl na DK.. (no, přesněji tak 16 hodin), z 11 erbů 0, všech 6 bojovníků samozřejmě sedělo doma. Mám tu, éé, 15 výzev. To je při šanci obrany 81% velmi dobrý výsledek, nezdá se vám?
 

DeletedUser40698

Guest

Já to mám ke všem přes hodinu daleko a ke mě si chodí pro erby 10-20 minut jak pro rohlíky do sámošky.
teď bude mít k malé morálce okolí ještě silnější jednotky.
Bezva.



Jak náhodné ty rohlíky jsem dnes už někde četl a myslím, že to bylo na foru jednoho kmene.:D

A teď k té morálce, Ne, nesnižuje to morálku.
Autor to myslel tak, že okolní hráči vetšinou ti noví co mají pár desítek bodů tak mají oproti němu malou morálku a teď budou mít bonusy na obranu a útok a tak podobně takže ostatní budou kvůli nim v nevýhodě a nebudou moci na ně tak třeba útočit, či se jim efetivněji bránit.
 
Nahoru