• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Ideální vesnice?

DeletedUser

Guest
Pokud jdou hradby dolů, tak nad tou vesnicí můžeš rovnou sloužit pohřeb. To je konec, tam se ani o nějakým časovým intervalu nemůže mluvit.

ja to robím tak že keď vidím, že dedinu neubránim, znížim tam odanosť 3 šlachticmi na koľko ma moji súperi už celkom poznajú, vláčik z jednej dediny ani neposielajú (vačšinou, česť neučenlivým výnimkám :) ) posielajú to z viacerých dedín aby to prišlo po sebe, takto to zaberú už prvým a rozbijú sa sami o seba, asi do 5 sekúnd je dedina znova moja :pardontakto som si minule vymenil z jedným dedinu 3 krát za deň potom ho to prestalo baviť... a keď to ide z jednej boh opratruj súperovu šlachtu:angel
 

DeletedUser

Guest
Tak to je zaujímavá taktika .. nestačilo by mu šľachtica jednoducho odpáliť keď to na teba ide z jednej dediny?
 

DeletedUser3219

Guest
zaútočit na vlastní vesnici je běžná taktika, máš výhodu překvapení, protože soupeř uvidí útoky až když vesnici přebere, krom toho, pokud není moc předsnutá, můžeš načasovat útoky velice přesně.

výměna 3x za den není nijak omračující. S jedním soupeřem a za pomocui spojence jsme se o jednu takovou tahali 3 dny a změnila majitele asi 30x.

Zaútočit je levnější, než tam nechat krvácet obranu...

Jinak ke stavění na max:

Už jsem psal, že já na MAX stavím, přestože znám všechny nevýhody, který byly vyjmenovavý. Myslím, že jsem to tu někde psal i detailněji, ale má to i svoje výhody:

1) přehlednost - velmi rychle dostavím kde co potřebuji, nemusím nad tím přemýšlet a přestavovat vesnice po zabrání. Podle bodů zjistím, jestli mám někde něco sraženého - mám skoro 500 vesnic, kdybych se měl u každé zastavit na 10 veřin, bude mě to stát hodinu a 20 minut mého času - radši budu místo toho spamovat na foru ;-). Když jsem měl vesnic 50, tak jsem s nima hrál

2) Liší se ideál obranné a útočné - opět, když jich 100 musím přestavět u každé ztrávím 20 vteřin (víc práce) - půl hodiny několikrát denně

3) i když se to nezdá, většina budov má smysl. U nás na dvojce ztrácí časem význam asi skrýš (což je tak banální, že to nemá smysl řešit) a tržiště na max - všechno ostatní má význam - Třeba při stavbě hradeb z 0 na 20 je sakra znát, jestli máte hlavní na 20 nebo na 30!


I když je to vykompenzováno menším množstvím vojska nevadí mi to. Mám 300 plných obranných vesnic v záloze, útočné dostavím a odešlu, rotuju jich asi 100. Když pošlu na vesnici 40 útoků tak je mi jedno jestli mají 5.500 seker nebo 7.200 seker... a co se morálky týče, většinu menších nechávám našim slabším hráčům.. od toho tu morálka je ne?



Tak to je zaujímavá taktika .. nestačilo by mu šľachtica jednoducho odpáliť keď to na teba ide z jednej dediny?
.. záleží na jeho doprovodu. Prošel jsem mnoha fázemi, měl jsem obsazovací vesnice se šlechtou a těžkou, začali mě sestřelovat, takže jsem narval do útoku 10 katů a sejmul buzerplatz, koordinoval jsem na minutu přesně, jenomže dobrej hráč neuhne vojskem, ale pošle ti do vlášku podporu, takže mu buzeplatz nevadí.

Teď to dělám tak že v každé ze svých útočných vesnic posílám s každým útokem jednoho šlechtice, utoky mají větší rozestupy - lépe se to odesílá a v momentě, dky vesnici dobiju, musím jenom včas stahovat, aby se mi nepomlátili moc (ne vždy se to povede) Proti tomu je jediná obrana - narvat ZA všechny moje útoky protiútok (protože posílat do toho podpory je nesmysl). Pokud ale útočím s velkým rozptylem mám čas zas za jeho útoky zařadit další svoje - dokud jenomu z nás nedojdou útočné vesnice - a pak je cca 8 dní klid a jedem nanovo... ;-))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak to je zaujímavá taktika .. nestačilo by mu šľachtica jednoducho odpáliť keď to na teba ide z jednej dediny?

ked tam už nemáš opevnie tak nie... takto sa rozbije sám o seba (prijde o 4 útoky a ty budeš mať minimálne straty...) takže viac sa oplati toto

betkapetka napsal/a:
výměna 3x za den není nijak omračující. S jedním soupeřem a za pomocui spojence jsme se o jednu takovou tahali 3 dny a změnila majitele asi 30x.

ja by som pokračoval im sa nechcelo
 

DeletedUser

Guest
ked tam už nemáš opevnie tak nie... takto sa rozbije sám o seba (prijde o 4 útoky a ty budeš mať minimálne straty...) takže viac sa oplati toto



ja by som pokračoval im sa nechcelo


:D todle si na S10 nedovedu predstavit ( balickovy system ).
taktika snizeni si oddanosti pred prichodem vlacku slech nepratelsych vojsk je na tomto svete niciva taktika , velmi niciva.. :) smula ze jsem jeste nemohl vyzkouse (jako na jinych svetech)
 

DeletedUser

Guest
V tom s tebou souhlasím, na desítce by tě tahle taktika přišla pěkně draho...
 

DeletedUser

Guest
ja mam, ac nechtene, prumer vesnic na sv. 11 pres 12000 bodu.. Vesnice dostavuju
 

DeletedUser

Guest
ono má své výhody oboje i dostavování na max a i vesnice třeba pod 10000.
Hl. budova: to záleží na tom kde vesnice je jestli na frontě tak doporučuju na 30 lvl (kvuli rychle postaveným hradbám).
jestli je to ovšem vesnice ve středu kmene tam není co potřeba stavě a tak na 20 lvl a nadělá se tím víc jednotek na obranu vesnic na frontě.
dílna: toto opravdu žáleží jen na hráči
trh: také záleží na hráči kdo nepoužívá klidně na 10lvl
skrýš: lvl0 zbytečná
hradby: znám lidi co hradby nestaví a má to i své výhody, ale to jsou lidi co nemají obranu a sedí u toho celej den a uhýbají jednotkama a jenom útočí.
 
Nahoru