• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Ideální vesnice?

DeletedUser2029

Guest
skrýš: lvl0 zbytečná
Skrýš má svůj smysl. V určitých případech. Např v nouzi kdy se /okolnostmi/ musíš uhnout, tak pak máš hned těsně po útoku k dispozici suroviny a můžeš dát hned stavět. Suroviny třeba na postavení pobouraných hradeb či nádvoří a podobně. Navíc, skrýš na maximálním 10lvl zabírá dohromady celých 8 lidí ze selského dvora.

Jak jsem příznivec ne-maximálních vesnic, tak zrovna skrýš se mi jeví jako vhodnější vystavěná. Jako taková jistota.
 

DeletedUser

Guest
Skrýš osobně nepoužívám. Vytvořila jsem si vlastní standart vesnice a skrýš jsem neměla ani v jedné. Sice zabírá minimum v seláku, ale jsem zvykla hrát bez ní.
Tu "základní jistotu" jsem vždy řešila "uhnutím" s obchodníky a to přesně tak, ják se uhýbá s armou.... Ta skrýš je příliš malá k něčemu strategickému. Když jde pár útoků, tak raději uhnu s vojáky i surovinami. Když jsem pod hromadnými útoky, tak stavět z té "jistoty" (aspoň hradby či nádvoří) většinou nestíhám a ikdyby ano, tak již většinou nesejde na tom, zda budu mít hradby na stupeň 1 postaveny teď nebo až za dvě minuty.
Proto je pro mne skrýš tak zbytečná jako třeba paladin, kterého mám sice ráda, ale nikdy přesně nevím, u koho ho právě mám.
 

DeletedUser2029

Guest
Tu "základní jistotu" jsem vždy řešila "uhnutím" s obchodníky a to přesně tak, ják se uhýbá s armou....
Ano, to také jde, pokud ovšem právě obchodníci nezastavitelně nepochodují s dodávkou někam pryč, aby bylo odklizeno co nejvíce surek do zabezpečených. /Což v daných chvílích nebývá neobvyklé/.

Jinak, i já skrýš využil naprosto minimálně. Ale využil.
 

DeletedUser

Guest
S tím,že je v obranné vesnici celkem zbytečná dílna nesouhlasím.....
Pokud máte Aleheinovy ohně jsou katapulty ta nejlepší obrana co může být....
 

DeletedUser7531

Guest
S tím,že je v obranné vesnici celkem zbytečná dílna nesouhlasím.....
Pokud máte Aleheinovy ohně jsou katapulty ta nejlepší obrana co může být....

Ale jsou i světy kde předměty pro paladina nejsou :great

PS: Tak uděláš tuhle obranu v jedné vesnici - k čemu ti ale bude dílna ve všech ostatních? ;)
 

DeletedUser

Guest
Jenže, když potřebuješ fakt, hodně rychle, fofrem obranu. V řádu několika hodin si tam nacpat co nejvíc věcí, pak tě může zachránit i dílna, protože katy mají nějakou obranu. Sice ne velkou, ale když jedeš naráz 3 budovy, místo dvou nebo jedný, zase to dá pár bodíků do obrany, který můžou bejt rozhodující jestli vydržíš, než přijdou podpory, nebo ne.
 

DeletedUser

Guest
Kdo staví do obrany katapulty, tak již v tom přesvědčení, že má ve vsi paladina s předmětem...
Potom i katapulty se v případě potřeby přesunout jako podpora, pohybují rychlostí paladina, tyz. rychlostí skoro srovnatelnou s jízdou.
 

DeletedUser

Guest
jednou mi podpory nestíhaly tak jsem dal do výroby kopí, TK a katapulty sice jsem útočníkovi nezabil věechno ale padl mu šlechtic a to díky katapultům co jsem tam měl a pak mi došli podpory a nebyl problém :)
LK jsem na obranu ještě nepoužil :santa1
 
Nahoru