• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Novinky ze světového dění

  • Zakladatel vlákna Lotosový kvítek
  • Vytvořeno

DeletedUser33829

Guest
Zahájil jsem zde tento měsíc sérií příspěvků, přičemž hned ten první byl výtahem a skloubením tří článků Petra Hampla, jejichž ústředním tématem byl boj a pohrdání chudými lidmi bohatými, pak jsem tu napsal na to i vlastní text v reakci na luki28na. [SPOIL]Všimli jste si kdo rozhodl o brexitu? Venkov, důchodci, manuálně pracující, tovární dělníci nebo-li jinak chudí, nevzdělaní, tj. blbí. V DVTV sociolog a právník Jiří Přibáň žijící v Cardiffu řekl, že je to protest chudých a rozhodl hněv. Zaujalo mě i to, když se jej Martin Veselovský zeptal, jak hlasoval Cardiff a odpověděl, že to záleží na čtvrtích. To je zajímavý prvek, který už k nám byl též implementován, i když nedosáhl ještě takových rozměrů jako na Západě a jsou to bohaté a chudé čtvrtě. to je to, kdo rozhodl, prostě odpad, někdo, koho bychom se měli štítit, ten kdo bydlí v regionu, kde se méně v průměru vydělává je automaticky chudý, nad tím se nepřemýšlí, a kdo je chudý je automaticky i hloupý a taková lidská bytost není rovnocenná.
Stejně to vystihuje i vyjádření jakéhosi Davida z londýnské City, centra světového finančnictví: „Londýn na tuto zemi vydělává a teď musí čelit obrovským ekonomickým důsledkům rozhodnutí lidí někde z polí." Vzpomněl jsem si na Sira Areda, který se tu před lety oháněl, jak Praha vydělává na ČR. Opovržení obyčejnými lidmi ve své zemi, kteří svou prací vydělávají na to, aby „manažeři“ s nemravnými příjmy mohli spekulacemi v bankách a na burzách jejich tvrdě vydělané peníze znehodnocovat, či přes státní kasy přesouvat do privátních trezorů, je nyní přímo hysterické. „Ti lidé z polí“ určitě jsou větším přínosem, než ti spekulanti, tedy ti první rozhodně něco hodnotného vytváří, co se pak spotřebovává, ti druzí na tom parazitují. Jde o „definiční charakteristiku“ této relativně malé, ale (dosud téměř) absolutně mocné skupiny „globalizátorů“, nástrojů totality, která užuž málem zvítězila. Je to všude stejné – a logické.
Hlavní města evropských zemí jsou plná mezinárodních institucí a skvěle placených zaměstnanců, jimiž současný západní establishment organizuje „odstátnění a odnárodnění“ historických zemí. „Manažují“ namixování jejich kulturních i náboženských tradic cizorodými prvky, jež je zničí a vytvoří – skrze migrantskou invazi – předpoklady pro „etnický“ (prostými slovy rasový) experiment. Jeho smyslem je výroba „Nového evropského občana“, který bude kulturně vykořeněný, bez vlasti a příkladně „multirasový“. Bez toho je totiž „nekompatibilní“ s americkou společností – a obě poloviny „nového světovládného Říma“ proto zatím nelze ovládat z jediného centra.
Proti tomu stojí občané z „venkova“ – středních a menších měst a obcí – kteří ještě patřičnou „proměnou“ neprošli. Ještě nesou původní národní a státní identitu a zachraňují ji, protože mají blíže k přirozenému světu a lépe vnímají své přirozené zájmy. Nic nového, vzpomeňte na naše „národní obrození“ v devatenáctém století, což mi zde bylo v minulosti mazáno a odměňováno žlutými kartami a trestnými body. Dnes to mají jen komplikovanější, protože proti nim stojí majitelé technologií a technologických médií, které se jim snaží vymývat mozky zmatením pojmů a hodnot. Dojde-li však na lámání chleba, na otázku ANO – NE, dají obvykle jasně najevo, co pokládají za správné.

[SPOIL]
Petr Štěpánek

Dějí se úžasné věci. Přestože nastal brexit, ráno úplně normálně vyšlo slunce. Jak je to možné? Jsem zmatený a stále marně čekám před obrazovkou ČT24 na vysvětlení.
Zaměňovat Evropskou unii za Evropu je zločin století. Říkat, že ten, kdo je pro EU, je proevropský, a ten, kdo je proti EU, je protievropský, je novodobá osvětimská lež. Jestliže veřejnoprávní Česká televize – a nejenom ona – tuhle rétoriku používá, dopouští se neodpustitelného zločinu.
[/SPOIL]

Abych se vrátil ještě k začátku tohoto příspěvku, tak by mě zajímalo, jak vlastně přišli na to, jak kdo hlasoval? Mohou přijít, jak se hlasovalo v obvodech, ale ne jak hlasoval John a jak Jim. Pokládám si otázku, jak na to vlastně přišli, v médiích mi na to odpověď nedali, třeba se najde někdo takový tady, budu rád, protože jak víme, sympatizanti brexitu jsou z podstaty tupí. Asi si udělali nějaký/é věrohodný/é (rozuměj naprosto lživý/é) výzkum/y. V čemž mě zaujalo, že tedy kromě důchodců, kteří měli být nejvíce proti EU, tak pak prý i nezletilí šestnáctiletí a sedmnáctiletí, zatímco jejich o pár let starší vrstevnicí naopak největší zastánci EU. Minimálně je to dost zajímavé, až dost těžko uvěřitelné. A o průzkumech a výzkumech, kterými jsme dnes zahlcováni na každém rohu a to ne jen před volbami a referendy, ale stal se z nich politický nástroj k prosazování politických zájmů (a nejen politických zájmů, ale i mediálních a korporativních), tu byla již řeč též, jednak něco v článku od Petra Hájka ze včerejška a jednak již Octopussem v rámci kmene BRUSEL a škodlivosti chleba, což byla narážka na výzkumy ohledně tabáku, což těm vnímanějším mohlo a došlo samo. V minulosti, nejen tento týden jsme mohli být svědky, jak tato mantra je přitom kolikrát vedle, jak ta jedle.
To co se teď děje, slouží jako další zářný příklad toho, co jsem tu psal nebo kopíroval již před tímto děním. Co z toho plyne? Jak vidno, tak naše tzv. elita je pořád stejná a nic se nemění v jejím chování i prostředcích.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
To na co se ke konci ptáš, tedy jak přišli na to, jak hlasoval John a jak Jim, je podle me dané z té hromady anket mezi lidmi a zjištování jakéhokoliv předehlasovacího rozpoložení voličů před hlasováním. Z hlasování samotného to nezjistíš, pokud je to tedy správně a je to anonymní. Pokud tedy někdo řekne, jak hlasovali různé věkové vrstvy, tak to nikdy 100% není, všechny výzkumy před jsou jen na vzorku lidí a z toho se to dle mého odvozuje...
Jinak me na tom spíš fascinoval ten guláš keců kolem. Například ten argument zastánců brexitu, že si obnoví kontrolu nad hranicemi... Je to docela směšné vzhledem k tomu, že Británie není v šengenu... Asi také z principu nepochopím, proč má někdo potřebu někoho vraždit jen kvůli odlišným politickým názorům. Ale je mi jasné, že toto může vzhledem k historii lidstva vyznít poněkud komicky... A takových věcí tam bylo více...
Sám si třeba myslím, že do dvou let se Skotsko odtrhne a kdo ví, jak to bude se Severním Irskem. I když tam je to kapitola sama o sobě, protože podle mě je samotná existence hranice rozdělující Irsko jedna velká postkoloniální ostuda...
A to hlasování různých lidí, vrstev, věku, je přece normální. Vždycky to bylo a vždycky bude, dokud budou mezi lidmi jakékoliv takové rozdíly. Takto z hlavy me napadají třeba volby v Československu v roce 1948. Tehdy také komunisti drtivě vyhráli v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ne. Tedy pokud se nepletu, klidně me někdo opravte...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Ano Garrette, přesně o to mi šlo. Prostě udělají po volbách nějaký vzorek na základě několika tisíců lidí a z toho odvodí 33,5 mil. lidí. Ihned po uzavření volebních místností agentura YouGov vydala výzkum na základě vzorku 4 tisíc lidí, jak hlasovali Britové a přišla s 52 % pro EU, 48 % pro Brexit, bylo to už též na základě toho jak hlasovali, nikoli budou a vyšlo? Ne. Ani nejde primárně o to, že tu dělají výzkumy, ale v neméně důležité rovině i to, jak to prezentují, prostě jako jasný holý fakt, o odchylkách ani ťuk.
[SPOIL]Není to s tím Schengenem i jedno? Když vyjdu ze své vlastní zkušenosti, tak jsem ve středu 5. května 2004 jel do Vídně, tedy pouhý 5. den co jsme byli členy EU, členy Schengenu jsme tenkrát nebyli, přesto nás nikdo na hranicích nekontroloval, a když jsme jeli v roce 2005 do Chorvatska, které tehdy nebylo ani členem EU, tak nás na žádné hranici nezastavili. Měl jsem pas, přitom jsem ho nikdy nevyužil, nedostal jsem žádné razítko. Teď si o tom VB bude moci rozhodovat sama a zpřísnit si to. Kdyby ses podíval na kvóty, tak ČR by nedostala více imigrantů, než kolik se jich tu usadí s požehnáním ČR, ale to si rozhoduje ČR, ne Brusel. Ono tu jde (i) o to, kdo o tom rozhoduje, než jen o počet. V den referenda byl rozhovor na novinkách se šéfredaktorem jednoho britského listu, který řekl, že volný pohyb osob oceňují především mladí lidé a jedním dechem dodal, že jej ale stejně málo využívají.[/SPOIL]
Ve Skotsku by nacionalisté museli získat podporu i jiných stran na sepsání referenda, sami na to nemají dostatek křesel ve skotském parlamentu. To je první věc, druhá věc, jak by případné referendum dopadlo a třetí jak by dopadlo referendum ke vstupu do EU. Tady u nás ta svobodná média totiž drží ústa a ani ťuk, ale kdybys to sledoval déle a ze zdrojů z VB, tak bys věděl, že tihle nacionalisté hlasovali kolikrát natruc proti Angličanům, natruc, že jim nevyšlo referendum o samostatnost (nepřijde Ti divné, že skotští nacionalisté jsou snad jediní nacionalisté v EU pro EU?:mocking), hned v mojí první reakci na referendum jsem o tom psal. Takže by to mohlo být dost komické, kdyby hlasovali pro samostatnost a oháněli se EU, ale tu by pak v dalším referendu nevolili.:mocking A kdyby to bylo tak, pak by zase část Skotů byla naštvaná, že hlasovala pro samostatnost kvůli EU, ale nevyšlo jim to a zůstanou bez zbytku VB i bez EU. Těch možností je celá řada a začíná se to pěkně proplétat, takže Skotsko není tak horké, jak se nám snaží namluvit. Sloučení Severního Irska s Irskem považuji za ještě méně pravděpodobné, protože Severní Irové nechtějí. Dá se tu pak mluvit i o Gibraltaru, který Španěly pořád pálí, tak využívají další možnosti, hlavně že zemi mají v politické krizi a ani nemají daleko od finanční krize. Když Gibraltar slavil 300 let součástí VB, tak také Španělé protestovali, nebo kdysi tam Britové nechali zakotvit loď na které na moři propukla nějaká nemoc, tak Španělé hned uzavřeli všechny průchody. Přitom Španělé ten průliv kontrolují z africké strany, samy by mohly vrátit svá dvě města v severní Africe Maroku, to na tom tratí nejvíce. Na Gibraltaru měli už 3 referenda a ani jednou nechtěli od VB ke Španělsku a v takovém stavu v jakém je Španělsko dnes by nešli, ani žádné zmínky z jejich strany o tom v médiích nejsou.
U té kampani, můžeme si vybrat dílčí témata, ale když to shrnu, tak na jedné straně je to nezávislost, svoboda, svrchovanost státu, na straně druhé to je zastrašování a vyhrožování. Dnes mě dostal Jean-Calude Juncker s požadavkem eurem pro všechny, nebo-li nejde to silou, půjde to větší silou. Jsou nepoučitelní.
[SPOIL]U KSČ jsi myslel asi rok 1946, ne 1948? Já tu už několikrát psal, díky Habrtonovi, že slovenští nacionalisté rádi říkají, že komunisté na Slovensku vládli kvůli Čechům, a že by podobnou rétoriku mohli převzít i ti moravští nacionalisté. Ale není to až tak horké, 43 % v Čechách a 36 % na Moravě a ve Slezsku, 7 % není moc, dohromady to dalo 40 % a nějaké drobné. Když už píšeš o drtivém vítězstvím, tak si představím absolutní většinu, nad 50 %. Daleko zajímavější mi přijde, že komunisté získali ohromnou podporu v jihozápadních Čechách, kterou osvobodila americká armáda a dnes se mohou svým vlezdo.... někteří přetrhnout, ale právě tam měli komunisté jednu ze svých největších bašt. Celkově zjednodušeně by se dalo říct, že čím více bys šel na západ v rámci Československa, tím větší podpora KSČ. Mohli bychom tu zase řešit, jak volili mladí a staří, města a venkov atd. Myslím, že to je zajímavé a nejen u voleb roku 1946 a především proměny, ba někomu na první pohled mohlo přijít i dost zajímavých paradoxů, které by si nemyslel a hledat příčiny. Podle mě je to zajímavé a nikdo se tomu nevěnoval, téma klidně na vysokoškolskou práci nebo knihu, ale to už jsem tu také psal a podrobně se mi to rozebírat nechce ani nic vytrhávat, to by bylo dlouhé.[/SPOIL]
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
No ano, v drtivé většině ted budeš mít pravdu...
Možná bych jen podotknul, že pokud si Britové, jako nečlenové Schengenu nekontrolovali dostatečně hranice, tak je to spíše jejich problém, těžko nařízení EU. Stejně jako to je u Chorvatska. Já tam také jel a pas po mě ani jednou nechtěli, i když jsem ho samozřejmě měl s sebou...
U Skotů je to otázka, nezkoumal jsem to tak do hloubky. Na druhou stranu na tom asi něco bude, když to referendum před dvěma lety bylo relativně těsné...
To jediné, v čem si myslím, že nemáš pravdu je, že Severní Irové nechtějí spojení se zbytkem Irska. To nechtějí Angličané, resp. ti /a jejich potomci samozřejmě/, kteří se tam v rámci mnohaleté Britské okupace Irska nasáčkovali z venčí. Možná si ted Irové říkají, ale Irové to nejsou. V tom je řekl bych další mnohaletý problém toho regionu. Ten rozdíl Irové=katolíci vs. Angličané=protestanti. Ale těch rozdílů tam je více a trochu jsem to zjednodušil...
U těch voleb v Československu máš možná také pravdu. To, co jsem napsal, jsem kdesi četl, ale je to už dávno. Tak jako tak jsem tím chtěl v principu říct, že ty rozdíly jsou všude...
 
Naposledy upraveno:

Habrton

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
30
Osobně su rád jak dopadlo referendum a pevně věřím, že je to začátek NE rozpadu EU, ale její naprostá revize.
EU potřebuje reformu od základu.
Mnozí lidé si neuvědomujó, že to co jim vadí na Bruselu dělá centralistická vláda v Praze naší zemi Moravě a Slezsku.

Přeju si, aby země Morava získala samosprávu a zůstala v ČR.
Zároveň jako členem Evropského společenství národů a zemí.
S tím vědomím, že o zásadních otázkách si bude rozhodovat sama nezávisle na Praze i Bruselu.


Pokud Velká Británie opustila EU a Česká republika bude chtít následovat jejího příkladu.
Nic nebrání tomu, aby Morava a Slezsko opustila ČR.
Pokud se nezmění systém a státní uspořádání uvnitř státu.
 

DeletedUser33829

Guest
S tím Severním Irskem, to tak přesně je, jsou protestanti, protože se jedná o potomky Angličanů. Tohle je z hlediska světového jeden z těch menších hříchů; kdo vrátí Ameriku indiánům? Nebo ještě dříve se Slované usadili na území Byzantské říše a Byzanc už se jich nikdy nezbavila, tak jako na území římské říše se usadili Germáni. Je to poučení i pro dnešek a budoucnost, pokud se přesuny obyvatelstva ve velkých měřítkách nezačnou řešit hned, pak už nikdy, jsou to pak již nezvratné procesy, které později nikdo už není s to zvrátit.

[SPOIL]Habrtone, EU je z podstaty nereformovatelná, patří na smetiště dějin a poučení z ní je, že nám ukázala, jak se co nemá dělat. Co si představuješ pod revizí? Třeba všechno urychlit? Nebo jak se Jean-Claude Juncker pochlubil v sobotu, že EK pod jeho vedením přestala řešit hlavice sprch? A já dodávám, místo toho chce vzít myslivcům zbraně. Tak to měla raději zůstat u těch sprch. Ale to je jen jedna oblast, pak by musela EU změnit ještě něco o čem se nemluví a nepíše vůbec a to je změna samotné ideologie, ne jen strukturu, ale ideologii, na které tato struktura stojí. Taková „barabizna“ si zaslouží jen kolaudaci. Já sám za velice nebezpečné považuji, jak EU ovlivnila myšlení lidí, mě šokovalo, když jsem slyšel jednu paní, jak prohlásila, že regulace jsou pro nezodpovědné, ona sama sebe reguluje. Dokážete si představit, že by někdo dříve řekl, že sám sebe reguluje?:D Maximálně si dokážu představit, že by řekl, že se omezuje a to třeba v pojídání sladkého.:pardon Tak jako pojmy Evropa a Evropan jsou dennodenně przněny. Dokonce i politici se nechávají slyšet, že stát je tu od toho, aby reguloval. To už je také silná káva na mě. Tahle dekadence, tedy prvky značící vyspělost a modernost přebírají i evropské státy mimo EU i Rusko, které se odmítlo podřídit úpadku (rozuměj vyspělosti) Západu začalo řadu těchto prvků aplikovat. Pak tu je i Africká unie, nějaké společenství mají i latinskoamerické státy a obávám se, aby se nenechaly ovlivnit demokracií 21. století a nescentrovaly se ještě více a do čela aby si nepostavily orgán, který nebude nikdo volit a jeho motem budkou kvóty, nařízení, směrnice, regulace, zákazy. Když to budu chtít napsat bombasticky, ale přitom nikoli nadneseně, tak rozbití EU není jen v zájmu členů EU ani jen v zájmu budoucích generací, ale celého světa.

V čitě teoretické rovině jen málokdo bude mít něco proti integraci a ekonomické spolupráci, ale jak se někteří zastánci EU smějí odpůrcům, že si chtějí hrát na písečku české kotliny, tak já říkám, proč se integrovat na písečku západního poloostrova Asie a neintegrovat celosvětově? Jestliže integrace je prevence válek, tak tím spíše se integrovat celosvětově. Navíc s tímto tvrzením ohledně války nemohu souhlasit, asi v Bruselu zapomněli na Jugoslávii, nebo svá vojenská dobrodružství po světě od vzniku EHS; jak jsme se v pondělí dozvěděli, tak David Cameron dojemně plakal v pátek, zajímalo by mě jestli plakal, když nařídil před pěti lety bombardovat Libyi a způsobil smrt tisíců lidí, zhoršil životní úroveň milionům lidí, jestli také plakal s celým svým úřednictvem?:scratch
Ekonomická spolupráce se dá dělat přece i mimo EU, to ví snad každé malé dítě. Také při vstupu nám bylo namluveno, jak nám to pomůže, nevím jak už se jmenoval ten pořad na ČT, ale uváděla jej Barbora Hrnčířová, kde se věnovalo státům EU a vystupovali tam lidé z těchto zemí, aby nám řekli, jak je EU super, jak jim EU pomohla, jak Irsko bylo na tom špatně, a jak jej EU spasila, jak finská ekonomika po rozpadu SSSR trpěla, a jak jí pomohla EU. A co dnes? Dohnali jsme Západ? Čím dál více bezdomovců, lidí na hranici chudoby a kecy, jak se máme dobře, hlavně oproti většině světa, stále se vracejí utahování opasků a lidé jsou nespokojenosti, ale to jen protože jsou rozežraní. Ale to nevadí, pro naivní jedince, kteří to nepochopili za 27 let má EU novou kartu a to TTIP, to zase namluví, jak nastane ráj na zemi. Nic nenastane, poslouží to jen americkým korporacím k zaplavení trhu EU a nepřímý útok na BRICS.
Když jsem tu psal o svojí cestě do Rakouska v roce 2004, tak si také pamatuji, jak na rakouské straně byla spousta větrných elektráren, které nám byly prezentovány jako vyspělost a dnes? Neefektivní a škodí životnímu prostředí. A to je pořád dokola.
Nedávno jsem tu psal o kotlíkových dotacích, je to fajn, že to někomu pomůže, tak jako fotovoltaické elektrárny, navíc aby nikdo nezapomněl, tak nejlépe aby tam bylo logo EU (pokud budete dávat peníze mi, také vám je budu přerozdělovat a budu rád, když si třeba Habrton koupí nový počítač a bude tam mít nápis Shedd:great), ale pokud si člověk vezme podmínky, zjistí, že ti nejchudší na tyto dotace nemají nárok. Toto téma si možná paradoxně brává do úst pravice, nikoli levice. Musím v tomto s pravicí souhlasit, že dotace nemají smysl, protože vedou potom k zdražování. Jenže proč? Protože ty peníze vycucne soukromý sektor. Kdyby místo dotací ty kotle zařídila přímo EU, třeba by dostala i slevu a bylo by to lepší, jenže jednodušší je dát lidem peníze (které stejně získala od těch lidí) a ti ať si to pořídí sami, tak jako je jednodušší nařizovat co smí a nesmí živnostník dělat, než budovat firmy, které bude vlastnit a tam si dělat přesně to, jak si to představuje. Jde lehčí, pohodlnější cestou, kde nemá zodpovědnost. Stejná situace je i s nájmy, i když pozor, některé sociální byty u nás jak jsem zjistil mají asociální nájmy a jak zjišťuji, žít v domě je dnes levnější jak v králikárně, ehm v panelovém bytě. Ať stát či EU postaví byty, třeba i koleje a tam si určuje cenu, jenže situace je taková, že místo toho zdražováním si začne konkurovat soukromému sektoru a dávat případně dotace je fajn, než to zjistí pronajimatel a zvýší nájem. Někomu něco pronajmout a zjistit ,že dostane dotaci, proč mu to aspoň o půlku, klidně i o větší část dotace, nezdražit, stejně by ho to osobně vyšlo levněji, takže bych přece nebyl ani zlý. Kdo si myslel, že deregulace nájemného pomůže novým nájemníkům, ten byl tehdy hodně naivní a od počátku jsem předpokládal, že to dopadne, tak jak to dopadlo.
Jak jsem psal v předchozím příspěvku, že v den referenda byl rozhovor na novinkách se šéfredaktorem jednoho britského listu, který řekl, že volný pohyb osob oceňují především mladí lidé a jedním dechem dodal, že jej ale stejně málo využívají. Volný pohyb osob a zboží by byla kapitola sama o sobě, přitom je to jedno z hlavních pozitiv, které považuje EU, jedna eurokomisařka dokonce řekla, jak tu mám erasmáckou mládež. Ale tak podívejme se, na UK Erasmus využije 7 až 8 % studentů, to je tedy vysoké procento, přitom nejde vždycky jen o to, že by se studenti báli z neznámého, nebo neuměli jazyk, mnozí nejdou kvůli financím, naproti tomu jiní Erasmus berou jako chlastací párty v zahraničí a vím o čem píši, když jsem tohle všechno zažil a mám konkrétní reálné lidi a příklady ze života. K čemu to pak je, když se ti holka na kolejích rozbrečí, že chtěla do Utrechtu, ale musela by každý měsíc doplácet tisíce korun a Turci ve vedlejším pokoji každý víkend chlastají do pěti ráno v deseti lidech? Asi aby eurokomisařka se mohla chlubit a důchodci závidět, že za jejich dob to nebylo, kteří vlastně vůbec neví o co go. Stejně, jak tu před časem jsme psali o protidrogových besedách ve školách. Navíc volný pohyb osob a zboží nahrává kriminálním činnostem, pak zastrašíš veřejnost a na letišti si necháš sahat snad i na rozkrok, to je svoboda, nebo po vzoru USA si necháš postavit plot, který tak všichni nesnáší jako symbol komunistického režimu. Všechno má svůj rub i líc. Sama EU si z tohoto plus udělala mínus a to především svojí imigrací.
Svůj neoliberalismus EU v plné nahotě ukazuje na Řecku a to jak má řešit krizi. Privatizace a odbourávání sociálního zajištění.
V minulosti tu byly politické snahy sjednotit Evropu, naštěstí to nikomu díky Spojenému království a Ruskému impériu, respektive Sovětskému svazu nevyšlo, ti poslední také říkali, že brání pevnost Evropa proti asijským hordám a podlidem. A protože se Francouzi s Němci od druhé poloviny 19. století do poloviny 20. století nesnášely a proti sobě zbrojili, tak se někteří rozhodli, že když to nejde politicky, půjde do hospodářsky, proplést ekonomiky států, učinit je závislými na zahraniční a podlomit svoji samostatnost, to co podle milovníků Západu dělala odporná RVHP, tak zapomněli, že oni to zdokonalili, s eurem také přišli Francouzi, aby Němce připravili o marku, jenže Němci ovládli euro, to Francouzi nečekali. A kdyby se našel pak politik, který bude požadovat odstřihnutí, tak aby stát dostal do ekonomického úpadku, ne-li lépe k sebevraždě a tento politik skončil pod tlakem vlastního obyvatelstva, které by si zvolilo smrádeček, ale teploučko i přes tolik nejvyšší proklamovanou hodnotu jménem svoboda. Dále v jakémkoli klasickém státě, ať ovládne tento stát jakýkoli jednotlivec či politická partaj, tak má lid vždy jedno právo, které mu nemůže žádný režim vzít a to je vypovědět poslušnost a vládu svrhnout, to je něco, co žádná vláda nemůže lidem vzít a zajistit si, že se nemůže nic takového stát. Ovšem to o co usiluje EU je korporativní řízení společnosti, kde toto právo lidem vezme. V soukromé společnosti si řadový zaměstnanec šéfa nevolí a už vůbec nemůže rozhodovat o tom, kdo spravuje majetek této společnosti.

EU je prostě obrovský zbyrokratizovaný kolos, s nevolenou komisí, armádou úředníků, kteří když nemají nic na práci, tak si vždy nějakou práci vymyslí, je potřeba si problém vytvořit, a pak jej řešit, aby bylo vidět, že je je potřeba, což dokazuje s brilantností, kdy lidem otravuje životy nepodstatnými věcmi, tedy nepodstatné jen do té doby, než je nařídí a začnou platit, ale nejzásadnější problémy schopna řešit není. Nedá se reformovat, nedá se revidovat, protože o to ani nestojí, nechce to, a tak jediné řešení vidím v rozpuštění.
V plusech a mínusech EU se budou názory lidí lišit u mnohých především podle toho jestli z toho mají osobní výhody či nevýhody či co u nich převažuje. I když by to nemělo být základní měřítko, ale u většiny asi bude.[/SPOIL]

Habrtone, EU, a to jako ateista říkám zaplať Pánbůh, není (ještě) stát, takže tvrdit, že když Česká republika opustí EU, tak Morava a Slezsko by měly opustit ČR nepovažuji za relevantní a já oproti Tobě vidím, ještě jeden důvod, který oddělení Moravy a Slezska by v takovém případě bránil a tím je referendum! Snad jsi se nenakazil EU v pohrdání „lidí z polí“? A tak jak jsem Ti kdysi napsal, petici za referendum o samostatnosti Moravy a Slezska Ti milerád podepíši a referenda bych se opět milerád zúčastnil, ale hlasovat budu proti, i když kdyby jedny nejmenované firmy spustily svoji hysterii, tak bych názor možná změnil.;)
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
S tím Severním Irskem, to tak přesně je, jsou protestanti, protože se jedná o potomky Angličanů. Tohle je z hlediska světového jeden z těch menších hříchů; kdo vrátí Ameriku indiánům? Nebo ještě dříve se Slované usadili na území Byzantské říše a Byzanc už se jich nikdy nezbavila, tak jako na území římské říše se usadili Germáni. Je to poučení i pro dnešek a budoucnost, pokud se přesuny obyvatelstva ve velkých měřítkách nezačnou řešit hned, pak už nikdy, jsou to pak již nezvratné procesy, které později nikdo už není s to zvrátit.

Já to jen nechtěl moc rozepisovat, ale naprostý souhlas... ;)
A upřímně... Co se týče EU, tak poslední roky ztrácím slova, takže to už radši ani nekomentuji... :(
 

DeletedUser33829

Guest
Tak tenhle člověk je podle (nejen) České televize neonacista.
My sice takový článek v ústavě nemáme, ale platí i pro nás, že legislativa EU je nadřazená legislativě ČR.:eek:
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Neví někdo jak to dopadlo? Jakože mluvil dost dobře ale jen málokdy se stane aby to mělo úspěch :( A ještě jedna věc, nevíš jestli jim tento řádek brání i ve vyhlášení referenda o vystoupení z EU?
 
Nahoru